Διαγραφή από μία σχολή κι εγγραφή σε άλλη

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερει κποιος αν γινεται να κανω διαγραφη απο την σχολη μου χωρις να παω σ αυτην?γιατι ειχα περασει πληροφορικη στην κερκυρα και φετος σιγουρα περναω α9ηνα η πειραια και λογω οικονομικων ειναι δυσκολο να κανω τα3ιδι μεχρι την κερκυρα,ρωτησα και στα κεπ της περιοχης και μου λενε οτι δεν μπορουν να με εξυπηρετησουν...:(
Δε μπορούν; Μη μου λες τετοια, στα ΚΕΠ βασιζομουν και'γω για τη διαγραφή :worry:
Ισως με κάποια εξουσιοδότηση αν έχεις κάποιον γνωστό στην Κερκυρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matinoui97

Νεοφερμένος

Η Matinoui97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εχω γνωστο αλλα το θεμα ειναι οτι ειχα παρει στην γραμματεια στην αρχη του καλοκαιριου και μου ειχαν πει μονο μεσω κεπ και τωρα εχω ρωτησει σε 4 κεπ κοντα μου και η πιο σαφης απαντηση που μου εδωσαν ηταν οτι εχει βγει εγκυκλιος οτι τα κεπ δεν εχουν καμια ευθυνη πανω σ αυτο...και εχω αγχωθει αρκετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
εχω γνωστο αλλα το θεμα ειναι οτι ειχα παρει στην γραμματεια στην αρχη του καλοκαιριου και μου ειχαν πει μονο μεσω κεπ και τωρα εχω ρωτησει σε 4 κεπ κοντα μου και η πιο σαφης απαντηση που μου εδωσαν ηταν οτι εχει βγει εγκυκλιος οτι τα κεπ δεν εχουν καμια ευθυνη πανω σ αυτο...και εχω αγχωθει αρκετα!
Α γίνεται όλο και καλύτερο :P
Αν ισχύει αυτό, δεν ξέρω πως θα διαγραφώ απ'τη σχολή μου. Θα χρειαστώ αρκετά λεφτά για μετακόμιση κτλ για την νέα μου σχολή και δεν μου περισσεύουν ώστε να πάω στην σχολή που είμαι ήδη εγγεγραμμένος για τη διαγραφή. Αύριο θα πάρω τηλ σε ΚΕΠ να δω τι παίζει γιατί αγχώθηκα λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Α γίνεται όλο και καλύτερο :P
Αν ισχύει αυτό, δεν ξέρω πως θα διαγραφώ απ'τη σχολή μου. Θα χρειαστώ αρκετά λεφτά για μετακόμιση κτλ για την νέα μου σχολή και δεν μου περισσεύουν ώστε να πάω στην σχολή που είμαι ήδη εγγεγραμμένος για τη διαγραφή. Αύριο θα πάρω τηλ σε ΚΕΠ να δω τι παίζει γιατί αγχώθηκα λίγο.

Εγώ γνωρίζω ότι κανονικά γίνεται χωρίς να πας στη σχολή.
Θέλει μια υπεύθυνη δήλωση στα ΚΕΠ με το γνήσιο της υπογραφής σου ότι δηλώνεις υπεύθυνα ότι θέλεις να διαγραφείς από το τμήμα Χ του Y Πανεπιστημίου και να γίνουν όλες οι απαραίτητες ενέργειες από την γραμματεία του τμήματος ώστε να διαγραφείς. Στέλνεις με fax η με courier την υπεύθυνη δήλωση μαζί με την φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητάς σου (με το γνήσιο της υπογραφής σου) στην γραμματεία και finito la musica.

Καλό θα είναι να επικοινωνήσεις πρώτα με την γραμματεία της σχολής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matinoui97

Νεοφερμένος

Η Matinoui97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
χρηστο σ ευχαριστω πολυ!!μακαρι να ειναι ετσι γιατι πραγματικα τα κεπ δεν φαινονται κα9ολου εξυπηρετικα και γενικα δεν φαινεται καν να γνωριζουν την διαδικασια!!!

Α γίνεται όλο και καλύτερο :P
Αν ισχύει αυτό, δεν ξέρω πως θα διαγραφώ απ'τη σχολή μου. Θα χρειαστώ αρκετά λεφτά για μετακόμιση κτλ για την νέα μου σχολή και δεν μου περισσεύουν ώστε να πάω στην σχολή που είμαι ήδη εγγεγραμμένος για τη διαγραφή. Αύριο θα πάρω τηλ σε ΚΕΠ να δω τι παίζει γιατί αγχώθηκα λίγο.

μακαρι να μην χρειαστει για κανεναν απο τους 2 μας :/ καλη αρχη στην νεα σου σχολη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
χρηστο σ ευχαριστω πολυ!!μακαρι να ειναι ετσι γιατι πραγματικα τα κεπ δεν φαινονται κα9ολου εξυπηρετικα και γενικα δεν φαινεται καν να γνωριζουν την διαδικασια!!!



μακαρι να μην χρειαστει για κανεναν απο τους 2 μας :/ καλη αρχη στην νεα σου σχολη :D

Πρέπει να τους έχουν τύχει παρόμοια περιστατικά για να ξέρουν.
Θα επικοινωνήσεις με τη γραμματεία του τμήματός σου. Υπάρχει η διαδικασία και δεν μπορούν να στο αρνηθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matinoui97

Νεοφερμένος

Η Matinoui97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πρέπει να τους έχουν τύχει παρόμοια περιστατικά για να ξέρουν.
Θα επικοινωνήσεις με τη γραμματεία του τμήματός σου. Υπάρχει η διαδικασία και δεν μπορούν να στο αρνηθούν.

και παλι ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Τελικά τι γίνεται για να διαγραφείς πρέπει να πας οπωσδήποτε ή όχι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πάρε τηλέφωνο στην γραμματεία της σχολής σου.
Παλιά γινόταν η διαγραφή και μέσω ΚΕΠ.
Τώρα νομίζω πως πρέπει να πάς εκεί.

Αλλά σαν διαδικασία υπάρχει γιατί έχω κάνει διαγραφή παλιότερα μέσω ΚΕΠ, πάνε 3-4 χρόνια από τότε όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Πρώτα γίνεται η διαγραφή από την παλια σχολή και η εγγραφή στην καινούρια ?Η και το ανάποδο γίνεται ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ πήρα τηλ στη σχολή και μου είπαν ότι μπορώ να τους στείλω ταχυδρομικώς μια υπεύθυνη δήλωση που να λέει ότι θέλω να διαγράφω μαζί με το πάσο και μετά θα μου στείλουν τη βεβαίωση διαγραφής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Επικοινώνησα χθες με την Γραμματεία της πρώην σχολής μου και δεν γινόταν μεσω ΚΕΠ η διαγραφή, μόνο αυτοπροσώπως ή με εξουσιοδότηση.

@Metal Hammer: Για να εγγραφεις στη νέα σχολή χρειάζεσαι βεβαίωση διαγραφής απο την προηγούμενη ( aka αποφοιτηριο) άρα πρέπει πρώτα να διαγραφείς και μετα να πας για την εγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Η εξουσιοδότηση είναι απλή διαδικασία ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Η εξουσιοδότηση είναι απλή διαδικασία ?

Απ'οσο ξέρω ναι, ενα χαρτί ειναι ουσιαστικά στο οποίο βεβαιωνεις οτι εξουσιοδοτεις ρητά το συγκεκριμένο άτομο για την διαγραφή σου απ'τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Παιδιά την αίτηση διαγραφής που κάνουμε στα ΚΕΠ, μετά τη στέλνουμε στη σχολή από την οποία θέλουμε να διαγραφούμε και έπειτα μας στέλνουν τη βεβαίωση που χρειάζεται για να εγγραφούμε στην άλλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα

Φέτος έδωσα για δεύτερη φορά και πέρασα επομένως θέλω να διαγραφώ από την παλιά μου σχολή. ΄
Το έκανα ηλεκτρονικά όπως έπρεπε όμως πρέπει να επιστρέψω το πάσο. Το θέμα είναι όμως ότι το είχα στο πορτοφόλι μου το οποίο και έχασα.
Θα πάρω τη Δευτέρα στη γραμματεία να ρωτήσω αλλά λέτε να έχω πρόβλημα;
Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον; :/::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα

Φέτος έδωσα για δεύτερη φορά και πέρασα επομένως θέλω να διαγραφώ από την παλιά μου σχολή. ΄
Το έκανα ηλεκτρονικά όπως έπρεπε όμως πρέπει να επιστρέψω το πάσο. Το θέμα είναι όμως ότι το είχα στο πορτοφόλι μου το οποίο και έχασα.
Θα πάρω τη Δευτέρα στη γραμματεία να ρωτήσω αλλά λέτε να έχω πρόβλημα;
Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον; :/::bye:

Κανονικά θα έπρεπε να είχες κάνει δήλωση απώλειας στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής που μένεις οπότε τώρα ζητώντας ένα αντίγραφο και πηγαίνοντάς το στην γραμματεία, θα έκανες τη δουλειά σου.΄Ισως να θελήσουν να σε εξυπηρετήσουν καταθέτοντας απλά μια υπεύθυνη δήλωση. Ρώτησέ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα

Φέτος έδωσα για δεύτερη φορά και πέρασα επομένως θέλω να διαγραφώ από την παλιά μου σχολή. ΄
Το έκανα ηλεκτρονικά όπως έπρεπε όμως πρέπει να επιστρέψω το πάσο. Το θέμα είναι όμως ότι το είχα στο πορτοφόλι μου το οποίο και έχασα.
Θα πάρω τη Δευτέρα στη γραμματεία να ρωτήσω αλλά λέτε να έχω πρόβλημα;
Έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον; :/::bye:

Βρε παιδιά, εμένα δε μου ζήτησαν τίποτα, ούτε καν να πάω στη σχολή να διαγραφώ. Έστειλα μια αίτηση και μου έστειλαν την επόμενη τη διαγραφή μου:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shilex

Νεοφερμένος

Ο shilex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εδωσα πανελληνιες 3η λυκειου και περασα σε ενα τμημα το οποιο εκανα ηλεκτρονικη εγγραφη αλλα δεν πηρα πασο , φετος ξαναεδωσα (ως αποφοιτος) και περασα σε αλλη σχολη ομως μου ειπαν οτι αν δεν εχω παρει πασο τα πρωτα 2 εξαμηνα τοτε διαγραφομαι αυτοματως. Οποτε εχουμε και λεμε...πρεπει να διαγραφτω απο την προηγουμενη σχολη η οχι επειδη δεν πηρα πασο περσυ; και αν πρεπει να διαγραφτω πως το κανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elliot 01

Νεοφερμένος

Ο Elliot 01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αρχικά πάρε ένα τηλέφωνο στην γραμματεία του τμήματος που ήσουν πέρυσι και ρώτα αν έχεις διαγραφεί. Τώρα η διαγραφή γίνεται παράλληλα με την εγγραφή-ηλεκτρονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top