Διάβασμα στην φοιτητική ζωή

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Σβήνω αυτό που ανέρτησα πριν γιατί δεν ρώτησα αυτόν που τα έγραψε αν θέλει να τα αναφέρω εδώ.Όσοι πρόλαβαν το είδαν.
Καληνύχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Είναι αυτονόητο, η φαρμακευτική τείνει πιο πολύ προς την χημεία, ενώ η ιατρική προς την βιολογία. Φυσικά και η χημεία είναι πολύ πιο δύσκολη, οπότε η φαρμακευτική είναι πιο δύσκολη σχολή. Αλλά οι δυσκολότερες σχολές είναι αυτές που βασίζονται κυρίως στα μαθηματικά, και οι σχολές κομάντο (φαντάζομαι τους φοιτητές... ΛΟΚ τι θα τους κάνουν!). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Πάντως και το βιολογικό σαν σχολή έχει πολύ χημεία κάτι πού, κατά την ταπεινή μου άποψη, θα έπρεπε να συμβαίνει και στην ιατρική. Αντιθέτως στην ιατρική έχουμε τρεις βιοχημείες, όπου εκεί προσπαθούν να χώσουν λίγη ανόργανη και λίγη οργανική και δύο βιολογίες. Το '' η ιατρική τείνει προς την βιολογία'' απλά ασχολίαστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πάντως και το βιολογικό σαν σχολή έχει πολύ χημεία κάτι πού, κατά την ταπεινή μου άποψη, θα έπρεπε να συμβαίνει και στην ιατρική. Αντιθέτως στην ιατρική έχουμε τρεις βιοχημείες, όπου εκεί προσπαθούν να χώσουν λίγη ανόργανη και λίγη οργανική και δύο βιολογίες. Το '' η ιατρική τείνει προς την βιολογία'' απλά ασχολίαστο.

Καλά, λέμε τώρα, επειδή είχα δει το ΠΣ, μετά το 1ο έτος δεν έχει και πολύ βιολογία, αλλά σε σχέση με την χημεία η βιολογία κάνει πολύ πιο αισθητή την παρουσία της! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Βιολογία και χημεία παίζουν δευτερεύοντα ρόλο στην ιατρική και περιορίζονται στο πρώτο έτος, σαν εισαγωγικά μαθήματα. Τώρα αν μου λες πώς η βιοχημεία δεν είναι καθαρή χημεία, αλλά μία μίξη, ισχύει. Καθαρή χημεία στην ιατρική του στυλ, οργανική, αναλυτική κλπ., δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zoo-doc

Νεοφερμένος

Ο Zoo-doc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Η καθημερινή ενασχόληση με τα μαθήματα της εκάστοτε σχολής ένα 2ωρο κάθε ημέρα είναι όντως υπερβολική?Γιατί πολλοί μου λένε οτι δεν θα βρίσκω τί να διαβάσω ,αλλά εγώ δεν το πολυπιστεύω:P. Επίσης,οι φοιτητές συνηθίζουν να ''ψάχνονται'' επιπλέον πάνω στην επιστήμη τους(internet,ξένη βιβλιογραφία κτλ)ή ικανοποιούνται με ό,τι τους παρέχει η σχολή???Με δεδομένο οτι εμένα η κτηνιατρική μου αρέσει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ και θέλω να γίνω σωστός επαγγελματίας,τί μου προτείνετε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ελάτε στο ΟΔΕ να δούμε τι θα βγάλετε εξυπνάκηδες όλοι σας.
Δεν στηρίζεται η δυσκολία μόνο στα μαθηματικά εξάλλου.
ΧΑΛΑΡΑ από τα πιο εύκολα τμήματα.Έχω φίλο στην ΑΣΣΟΕ(ΟΠΑ πες το όπως θες) που περασε 17 μαθήματα σε εξεταστική σεπτεμβρίου!!!Και δεν είχε καμία επαφή σε σχέση με την σχολή,δεν πάταγε.Σου δίνω σε ΠΜ και e-mail,φβ , ότι θες για να πειστείς.Τα οικονομικά , μετά τα παιδαγωγικά, είναι από τις πιο εύκολες σχολές.Άποψη μου.Και σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να την συγκρίνω με το Μαθηματικό π.χ. εκεί είναι αδύνατο να περάσεις 17 μαθήματα , χωρίς παρακολούθηση, σε μία εξεταστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Η καθημερινή ενασχόληση με τα μαθήματα της εκάστοτε σχολής ένα 2ωρο κάθε ημέρα είναι όντως υπερβολική?Γιατί πολλοί μου λένε οτι δεν θα βρίσκω τί να διαβάσω ,αλλά εγώ δεν το πολυπιστεύω:P. Επίσης,οι φοιτητές συνηθίζουν να ''ψάχνονται'' επιπλέον πάνω στην επιστήμη τους(internet,ξένη βιβλιογραφία κτλ)ή ικανοποιούνται με ό,τι τους παρέχει η σχολή???Με δεδομένο οτι εμένα η κτηνιατρική μου αρέσει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ και θέλω να γίνω σωστός επαγγελματίας,τί μου προτείνετε?:hmm:

Εννοείται ότι θα ψαχτείς.
Επειδή ένα κομμάτι ύλης δεν θα είναι στην εξεταστική,δεν σημαίνει ότι ίσως δεν σου χρειαστεί ποτέ και θα πρέπει να το αγνοήσεις.
Όσο για τον χρόνο,εξαρτάται από εσένα. Με άλλους ρυθμούς τα εμπεδώνει ο καθένας,οπότε οι συμβουλές άκυρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Η καθημερινή ενασχόληση με τα μαθήματα της εκάστοτε σχολής ένα 2ωρο κάθε ημέρα είναι όντως υπερβολική?Γιατί πολλοί μου λένε οτι δεν θα βρίσκω τί να διαβάσω ,αλλά εγώ δεν το πολυπιστεύω:P. Επίσης,οι φοιτητές συνηθίζουν να ''ψάχνονται'' επιπλέον πάνω στην επιστήμη τους(internet,ξένη βιβλιογραφία κτλ)ή ικανοποιούνται με ό,τι τους παρέχει η σχολή???Με δεδομένο οτι εμένα η κτηνιατρική μου αρέσει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ και θέλω να γίνω σωστός επαγγελματίας,τί μου προτείνετε?:hmm:

Μάθε πρώτα αυτά που σου διδάσκουν σε σημείο να γράφεις 9-10 και αν σου μείνει χρόνος(χλωμό το κόβω) και έχεις όρεξη ασχολείσαι και με τα εκτός ύλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ΧΑΛΑΡΑ από τα πιο εύκολα τμήματα.Έχω φίλο στην ΑΣΣΟΕ(ΟΠΑ πες το όπως θες) που περασε 17 μαθήματα σε εξεταστική σεπτεμβρίου!!!Και δεν είχε καμία επαφή σε σχέση με την σχολή,δεν πάταγε.Σου δίνω σε ΠΜ και e-mail,φβ , ότι θες για να πειστείς.Τα οικονομικά , μετά τα παιδαγωγικά, είναι από τις πιο εύκολες σχολές.Άποψη μου.Και σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να την συγκρίνω με το Μαθηματικό π.χ. εκεί είναι αδύνατο να περάσεις 17 μαθήματα , χωρίς παρακολούθηση, σε μία εξεταστική.

Ναι, δεν είναι ακατόρθωτο αυτό.
Αλλά υπο κάποιες προυποθέσεις.
Δεν γίνεται να ήρθε στο φλου, δίχως να έχει πάρει έστω σημειώσεις και να μην είχε διαβάσει και να περάσει 17 μαθήματα.
Είναι η φύση μερικών μαθημάτων (ειδικά κατεύθυνσης μάρκετινγκ και ΟΔΕ γιατί στις άλλες ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έγινε αυτό - αν μιλάμε για τμήμα ΟΔΕ) που μπορεί κάποιος να έρθει με γενικές γνώσεις και μια τυπική ενασχόληση και να γράψει το 5.
Ε και?
Τι να μου λέει το πτυχίο με γεμισμένα 5αρια και 6αρια?

Ποτέ δεν είπα ότι τα οικονομικά είναι πιο δύσκολα από το μαθηματικό και το φυσικό αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι εύκολη σχολή.
Δεν με ενδιαφέρει να σου αλλάξω την άποψη. Εγώ το ζω εκ των έσω, μιλώντας και με τους συμφοιτητές μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Σε αλλες σχολες 17 μαθηματα δεν γινεται να δωσεις σε ενα ετος,οσο και αν διαβασεις.Οχι σε μια εξεταστικη.

Με 3 μαθηματα σεπτεμβρη πολλες φορες χρειαζοταν υπερπροσπαθεια.Και μιλαω εκ πειρας,απο το τμημα που σπουδασα.

Τελος,μια σελιδα πριν,ακριβως,αναφερεσαι σε τμηματα μαθηματικων της επαρχιας οπου και το 8+ πιθανοτατα ειναι ψυλλοι στα αχυρα.

Οπως το πες,ο καθενας ας εχει οποια αποψη θελει,αφου τα ζει εκ των εσω.Αλλα μερικα πραγματα ειναι αυταποδεικτα και καποια δεν εχουν καν λογικο ερεισμα.

Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σε αλλες σχολες 17 μαθηματα δεν γινεται να δωσεις σε ενα ετος,οσο και αν διαβασεις.Οχι σε μια εξεταστικη.

Με 3 μαθηματα σεπτεμβρη πολλες φορες χρειαζοταν υπερπροσπαθεια.Και μιλαω εκ πειρας,απο το τμημα που σπουδασα.

Τελος,μια σελιδα πριν,ακριβως,αναφερεσαι σε τμηματα μαθηματικων της επαρχιας οπου και το 8+ πιθανοτατα ειναι ψυλλοι στα αχυρα.

Οπως το πες,ο καθενας ας εχει οποια αποψη θελει,αφου τα ζει εκ των εσω.Αλλα μερικα πραγματα ειναι αυταποδεικτα και καποια δεν εχουν καν λογικο ερεισμα.

Αυτα.

Δεν συμφωνώ, σαφώς, με αυτό, διότι ξέρω πολλά παιδιά πχ. στο ΕΜΠ που έχουν δώσει μέχρι και 13 μαθήματα σε μια εξεταστική.
Και σου ξαναλέω, δεν ξέρω τι μαθήματα έδωσε για να σου πω! Αν έδωσε 10 πανεύκολα μαθήματα είναι φυσικό να τα πέρασε όλα.
Υπάρχουν όμως άλλα τόσα και παραπάνω που ΔΕΝ περνιούνται χωρίς παρακολούθηση και συστηματικό διάβασμα!
Όπως έχω πεί σε όλες τις σχολές υπάρχουν εύκολα μαθήματα, μέτρια μαθήματα και δύσκολα μαθήματα.
Ξέρω παιδί στην Ιατρική ΑΠΘ που διάβαζε μόνο στα περιθώρια μεταξύ των μαθημάτων και χρώσταγε για Σεπτέμβρη μόνο 2 μαθήματα.

Ναι στα τμήματα Φυσικής και Μαθηματικών της επαρχίας, τα παιδιά μπαίνουν κατα κύριο λόγο με πολύ χαμηλότερες βαθμολογίες από τα μεγάλα αστικά κέντρα και αν συνυπολογίσουμε ότι το επίπεδο θα πρέπει να είναι συγκεκριμένο, οι φοιτητές δυσκολεύονται πάρα πολύ και οι επιδόσεις είναι χαμηλές. Δεν ισχύει αυτό απόλυτα, αλλά για την πλειοψηφία των φοιτητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ, σαφώς, με αυτό, διότι ξέρω πολλά παιδιά πχ. στο ΕΜΠ που έχουν δώσει μέχρι και 13 μαθήματα σε μια εξεταστική.
Και σου ξαναλέω, δεν ξέρω τι μαθήματα έδωσε για να σου πω! Αν έδωσε 10 πανεύκολα μαθήματα είναι φυσικό να τα πέρασε όλα.
Υπάρχουν όμως άλλα τόσα και παραπάνω που ΔΕΝ περνιούνται χωρίς παρακολούθηση και συστηματικό διάβασμα!
Όπως έχω πεί σε όλες τις σχολές υπάρχουν εύκολα μαθήματα, μέτρια μαθήματα και δύσκολα μαθήματα.
Ξέρω παιδί στην Ιατρική ΑΠΘ που διάβαζε μόνο στα περιθώρια μεταξύ των μαθημάτων και χρώσταγε για Σεπτέμβρη μόνο 2 μαθήματα.

Ναι στα τμήματα Φυσικής και Μαθηματικών της επαρχίας, τα παιδιά μπαίνουν κατα κύριο λόγο με πολύ χαμηλότερες βαθμολογίες από τα μεγάλα αστικά κέντρα και αν συνυπολογίσουμε ότι το επίπεδο θα πρέπει να είναι συγκεκριμένο, οι φοιτητές δυσκολεύονται πάρα πολύ και οι επιδόσεις είναι χαμηλές. Δεν ισχύει αυτό απόλυτα, αλλά για την πλειοψηφία των φοιτητών.
Καλα κι εγω μπορει να δωσω 13 μαθηματα, ομως δε θα περασω ουτε τα μισα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλα κι εγω μπορει να δωσω 13 μαθηματα, ομως δε θα περασω ουτε τα μισα.:P

Αν χρωστάς 30 για πτυχίο, θα σου πω πως τα περνάς!
Πάντως τα παιδιά που αναφέρομαι περάσανε 10 και 12 μαθήματα αντίστοιχα!
Και δεν θα κάτσω πλέον να ασχοληθώ.

Καθείς εφ'ω ετάχθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αν χρωστάς 30 για πτυχίο, θα σου πω πως τα περνάς!

Τον Ιουνιο περασα 9 μαθηματα.Αλλα εκαψα φλαντζα.4 πενταρια,3 εξαρια και 2 εφταρια.Και ξεμπερδεψα και δεν εχω χρωστουμενα.
Αλλα οπως ειπα συναιβει κατι προσωπικο που με εκανε να κλειστω και να διαβαζω ολο το εξαμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τον Ιουνιο περασα 9 μαθηματα.Αλλα εκαψα φλαντζα.4 πενταρια,3 εξαρια και 2 εφταρια.Και ξεμπερδεψα και δεν εχω χρωστουμενα.
Αλλα οπως ειπα συναιβει κατι προσωπικο που με εκανε να κλειστω και να διαβαζω ολο το εξαμηνο.

Μα αυτό λεω ότι ακόμα και όπως ισχυρίζονται μερικοί στις πιο δύσκολες σχολές από το γελοίο ΟΔΕ, υπάρχουν άτομα που διαβάζουν επι μήνες και δίνουν πάνω από 10 μαθήματα!
Εσυ είσαι Φαρμακευτική και έδωσες 9 μαθήματα (και τα πέρασες όλα), δε σημαίνει όμως ότι είναι γελοία η σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Σε εμας παντως που δεν ειμαστε και στο τοπ 5 των πιο δυσκολων το πιο πολυ που εχω ακουσει να δινουν ειναι 8, κι αυτο με 2 επιλογης...ανεφικτο με τετοιο ογκο που εχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Σε εμας παντως που δεν ειμαστε και στο τοπ 5 των πιο δυσκολων το πιο πολυ που εχω ακουσει να δινουν ειναι 8, κι αυτο με 2 επιλογης...ανεφικτο με τετοιο ογκο που εχουμε.

Δεν ήταν όλα τα μαθήματα ίδιας δυσκολίας.Κάθε εξάμηνο σ όλες τις σχολές έχει εύκολα,μέτρια και δύσκολα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εχω μια απορια, ηθελα να ρωτησω για τις βαρβατες σχολες λογου χαρη φαρμακευτικη-ιατρικη αν σπουδαζεις εκτος απ το πατρικο σου θα υπαρχει χρονος για τις δουλειες του σπιτιου μαγειρεμα, καθαρισμα και τα σχετικα με το τοσο διαβασμα που εχουν οι σχολες?ειναι δηλαδη σαν τις πανελληνιες που δεν υπαρχει χρονος για τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εχω μια απορια, ηθελα να ρωτησω για τις βαρβατες σχολες λογου χαρη φαρμακευτικη-ιατρικη αν σπουδαζεις εκτος απ το πατρικο σου θα υπαρχει χρονος για τις δουλειες του σπιτιου μαγειρεμα, καθαρισμα και τα σχετικα με το τοσο διαβασμα που εχουν οι σχολες?ειναι δηλαδη σαν τις πανελληνιες που δεν υπαρχει χρονος για τιποτα?

Χρόνος υπάρχει, για το μαγείρεμα μόνο τα ωράριά σου δεν ξέρω αν θα βολεύουν πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top