Διάβασμα στην φοιτητική ζωή

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Moνο σ εμας ειναι ακομη αραχτοι και light? :P

Μια συμφοιτήτριά σου, πάντως, μου είπε ότι ήδη έχει διαβάσει ένα σύγγραμμα, το οποίο αγόρασε όταν ξεκίνησαν τα μαθήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μια συμφοιτήτριά σου, πάντως, μου είπε ότι ήδη έχει διαβάσει ένα σύγγραμμα, το οποίο αγόρασε όταν ξεκίνησαν τα μαθήματα...

κάτι δεν πάει καλά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Moνο σ εμας ειναι ακομη αραχτοι και light? :P

Ο καθείς βλέπει, αυτά που ο ίδιος θέλει να δει.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Σε εσάς μπορεί. Εμείς γράφουμε ήδη τεστ στα εργαστήρια ή εξεταζόμαστε προφορικά και ο βαθμός που παίρνουμε αποτελεί το 25% της βαθμολογίας του μαθήματος.
Η προφορική εξέταση είναι απροειδοποίητη;:confused:
Εμείς γράφουμε σε ένα μήνα πρόοδο στη βιοστατιστική που θα μετρήσει 20%, νομίζω, στον τελικό βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η προφορική εξέταση είναι απροειδοποίητη;:confused:
Εμείς γράφουμε σε ένα μήνα πρόοδο στη βιοστατιστική που θα μετρήσει 20%, νομίζω, στον τελικό βαθμό.

Καλά, η προφορική εξέταση που κάναμε προχτές στη βιοχημεία ήταν επιεικώς για τα μπάζα (μας ρωτούσε πράγματα που δεν είχαμε κάνει καθόλου ή αριθμούς που είχαμε πει πριν μια ώρα σε υποτιθέμενο φροντιστήριο, χωρίς να τα έχουμε διαβάσει :mad: Ευτυχώς, επωφελήθηκα από μια φάση που έγινε και πήρα ένα ωραιότατο 7 :P Δε με άφησαν όμως οι συμφοιτήτριες μου να διαμαρτυρηθώ!)

Στη Βιολογία πάλι, είχαμε μια χαρά σωστή γραπτή εξέταση. Τα είχαμε πει αρκετές φορές κατά τη διάρκεια του εργαστηρίου και ένα 5 το είχαν όλοι σίγουρο.

Στην Ιατρική Φυσική έγινε σωστή προφορική εξέταση πάνω σε αυτά που είχαμε να διαβάσουμε για το εργαστήριο από τον εργαστηριακό οδηγό.

Στην Ιατρική Πληροφορική θα γράψουμε κι εμείς στο τέλος ένα τεστ που θα μετράει ως βαθμολογία για τα φροντιστήρια. (20-25%)

Αυτά βέβαια + διάφορες εργασίες από αποτελέσματα εργαστηρίων (νταξ, αυτό το κάνουν όλοι)

Δηλαδή δε γράφετε τίποτα άλλο ενδιάμεσα;;;;;!!!!! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εμείς που δεν έχουμε ούτε προφορικές εξετάσεις ούτε προόδους,να αρχίσω να ανησυχώ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εμείς που δεν έχουμε ούτε προφορικές εξετάσεις ούτε προόδους,να αρχίσω να ανησυχώ?:P

Σε ζηλεύω. :P


Εμείς έχουμε πρόοδους στο 90% των μαθημάτων. Επίσης σχεδόν κάθε εβδομάδα έχουμε σετ ασκήσεων στα μαθήματα.
Και -συνήθως- προφορική εξέταση στα προγραμματιστικά μαθήματα. Συνεπώς, διάβασμα all day, all night. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Σε ζηλεύω. :P


Εμείς έχουμε πρόοδους στο 90% των μαθημάτων. Επίσης σχεδόν κάθε εβδομάδα έχουμε σετ ασκήσεων στα μαθήματα.
Και -συνήθως- προφορική εξέταση στα προγραμματιστικά μαθήματα. Συνεπώς, διάβασμα all day, all night. :P

Να σου πω ,απο μια πλευρά αυτό ειναι καλό ,γιατι ετσι θέλοντας και μη διαβάζετε συνεχώς και ετσι στην εξεταστική θα έχετε μια εικόνα της ύλης,άσε που πολλα πράγματα θα τα κατέχετε ήδη!
Ενώ εμείς που τεμπελιάζουμε τώρα,θα τα βρούμε ψιλομπαστουνια αργότερα! Βέβαια,κάποιος που θέλει μπορεί να αρχίζει να μελετά ,αλλα δεν ειναι το ίδιο οταν ξέρεις ότι μελετάς για να εξεταστεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ναι, συμφωνω είναι πολύ καλό. Αλλό μας βγαίνει η πίστη στο εξαμηνο. :P
Τουλάχιστον στην εξεταστική - εγώ τουλάχιστον - είμαι χαλαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ναι, συμφωνω είναι πολύ καλό. Αλλό μας βγαίνει η πίστη στο εξαμηνο. :P
Τουλάχιστον στην εξεταστική - εγώ τουλάχιστον - είμαι χαλαρά.

Αυτά ειναι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Σε ζηλεύω. :P


Εμείς έχουμε πρόοδους στο 90% των μαθημάτων. Επίσης σχεδόν κάθε εβδομάδα έχουμε σετ ασκήσεων στα μαθήματα.
Και -συνήθως- προφορική εξέταση στα προγραμματιστικά μαθήματα. Συνεπώς, διάβασμα all day, all night. :P

και αντι να λες "ευχαριστω" παραπονιεσαι και απο πανω....ε ρε για αυτο δε παει μπροστα η παιδεια στην ελλαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
σε μια φιλολογια απατειται καθολη τη διαρκεια του εξαμηνου διαβασμα?γιατι σκεφτομαι σοβαρα να αρχισω ποδοσφαιρο και δεν ξερω αμα συνδυαζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
σε μια φιλολογια απατειται καθολη τη διαρκεια του εξαμηνου διαβασμα?γιατι σκεφτομαι σοβαρα να αρχισω ποδοσφαιρο και δεν ξερω αμα συνδυαζονται
Δεν μπορείς να συνδυάσεις και το διάβασμα και το ποδόσφαιρο;:P Λογικά θα χρειάζεται κάποιο διάβασμα και κατα την διάρκεια του εξαμήνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
και αντι να λες "ευχαριστω" παραπονιεσαι και απο πανω....ε ρε για αυτο δε παει μπροστα η παιδεια στην ελλαδα...

Μη το βλέπεις ως παράπονο. Ζηλεύω απλώς αυτή την περίφημη φοιτητική ζωή που στο δικό μου τμήμα δε περνάει ούτε απ'έξω. :P
Βέβαια έχοντας ως σκοπό να τελειώσω --με βαθμό περικαλώ! - στα 4 χρόνια μόνο καλό μου κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
ποιος ομως θα μας μαθει το πως θα μελετησουμε στο πανεπιστημιο;ειναι δυσκολη η μεταβαση απο το λυκειο στο πανεπιστημιο...οι καθηγητες ή θα πρεπει να ψαξουμε και αν το2ο που?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν σε μαθαίνει κανείς πώς μελετάς γιατί πολύ απλά αυτό που λειτουργεί για μένα δεν λειτουργεί για σένα.
Δοκιμάζεις και μαθαίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Δεν σε μαθαίνει κανείς πώς μελετάς γιατί πολύ απλά αυτό που λειτουργεί για μένα δεν λειτουργεί για σένα.
Δοκιμάζεις και μαθαίνεις.
δοκιμαζεις τι? αφου κανεις δε σου εχει δειξει τους πιθανους τροπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
δοκιμαζεις τι? αφου κανεις δε σου εχει δειξει τους πιθανους τροπους...

μα δεν υπάρχει στάνταρ τρόπος διαβάσματος..ο καθένας βολεύεται διαφορετικά! οπότε ναι πρέπει να δοκιμάσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
μα δεν υπάρχει στάνταρ τρόπος διαβάσματος..ο καθένας βολεύεται διαφορετικά! οπότε ναι πρέπει να δοκιμάσεις..
μπορεις να μου πεις που να βρω τους διαφορετικους αυτους τροπους?μπορει να φαινεται περιεργο..αλλα δεν εχω καταφερει να βρω κατι ουσιαστικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top