Διάβασμα μετα μουσικής!

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
1)Εννοούσα να διαβάζει κάποιος θεωρία με μουσική. (Λίγο ανώμαλο)

2) Άντε να γίνουμε πολλές! :clapup: :P (κίντινγκ)
Οκ..Οκ..Το έχω..! Τουλάχιστον δεν είμαι ανώμαλη τελικά...!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μαθηματικά κατεύθυνσης και το stripped της Aguilera :

έβγαζα άνετα 10 σελίδες ασκήσεων :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγώ όλη τη χρονιά ήμουν με τα ακουστικά στα αυτιά!

Αοδε, με ambient
ασκήσεις, με ροκ και ambient
έκθεση, η απόλυτη ησυχία, κι αν δεν είναι εφικτή meditating μουσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ πέρσι τέτοιον καιρό που διάβαζα για το λόουερ έπαιρνα το mp4 μου κι έβαζα στο τέρμα τη μουσική.Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο με διευκόλυνε αυτό στο διάβασμά μου!( έτσι δεν άκουγα και τους καβγάδες των από πάνω μας-τα προβλήματα της πολυκατοικίας βλέπεις:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=CcsUYu0PVxY

:inlove::inlove:

Kάπως έτσι διαβάζω συνήθως και όχι δεν με παίρνει ο ύπνος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Όταν υπάρχει απόλυτη ησυχία δεν μπορώ καθόλου να συγκεντρωθώ.Με βοηθά το να διαβάζω με μουσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εμένα αντιθέτως μου αποσπάει την προσοχή, μου είναι ήδη δύσκολο να συγκεντρωθώ και χωρίς μουσική δηλαδή αν βάλω και μουσική τι θα γίνει; Χάος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εγώ χωρίς μουσική μαθηματικά και φυσική δεν μπορώ να κάνω με τίποτα :P

Αν είμαι μόνη μου στο σπίτι και πρέπει να λύσω ασκήσεις δεν συγκεντρώνομαι με τίποτα και για αυτό βάζω μουσική :redface:

Δεν ακούω μόνο όταν πρέπει να μάθω αοδε ή βιολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Καλά εγώ ειδικά πέρυσι ακούγα μουσική όταν έλυνα ασκήσεις φυσικής,μαθηματικών,χημείας και βιολογίας απο τα χριστούγεννα και μέτα.Είχα αρχίσει να τρελαίνομαι με τόση ησυχία και είπα να ξεσπάσω ακούγοντας μουσική.Πάντως απέδιδα περισσότερο.Τώρα πια προτιμώ να έχω ησυχία.
Ακόμα στο δημοτικό είχα την ικανότητα να διαβάζω με ανοιχτή την τηλεόραση.Από το γυμνάσιο και μετά όμως δεν μπορούσα μου αποσπούσε την προσοχή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Ήρεμη ορχηστρική κλασική μουσική σε χαμηλή ένταση σαν φόντο, είναι ο πιο καλός μου σύντροφος στο διάβασμα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ήρεμη ορχηστρική κλασική μουσική σε χαμηλή ένταση σαν φόντο, είναι ο πιο καλός μου σύντροφος στο διάβασμα.

Για στείλε κανά βιντεάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Για στείλε κανά βιντεάκι!
Βάλε στο YouTube "κλασική μουσική" και θα βρεις άπειρα. https://www.youtube.com/results?search_query=κλασικη+μουσικη
Θεωρώ σημαντικό το να έχεις καλά ηχεία και η μουσική να γεμίζει απαλά το χώρο. Πάντως την Κβαντομηχανική τη διάβασα ακούγοντας συνέχεια την 9η του Beethoven.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
E όχι και Bethoven στην κβάντο! Δε φτάνει που αυτός στη μουσική του βγάζει μια νευρικότητα να το πω, είναι και η κβάντο από μονη της νευρική( περίπου)...προτιμώ να ακούω τζαζ, λίγο να ξεφεύγουμε...:P άντε μια εξαίρεση για την 9η συμφωνία αλλά όλα τα υπόλοιπα έργα του μου βγάζουν κάτι σαν αδημονία και με αγχώνει αυτό το άκουσμά τους:worry:
Ο μολδάβας πάντως είναι πολύ τέλειος για διάβασμα, όπως επίσης και γκέρσουιν πλησιάζει τα κλασικά ακούσματα( rapsody in blue <3) ή ραβέλ ( bolero) άπειρες ώρες διαβάσματος ακούγοντάς τα ξανά και ξανά...
Βέβαια τώρα που πλησιάζουν τα χριστούγεννα μου αρέσει να λύνω ασκήσεις ακούγοντας κυρίως χριστουγεννιάτικα σε τζαζ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Και εγω πιστευω οτι η μουσικη βοηθαει στο διαβασμα συγκεκριμενα σπαει την μονοτονια.Παντα μιλωντας για ελαφρια τζαζ,μπλουζ και γενικοτερα μουσικη που σε κανει να νιωθεις σιγουρος για τον εαυτο σου δηλαδη που οταν τα ακους ειναι σαν να ακους αερα να φυσαει να μην σου προκαλει εντονα συναισθηματα και σκεφτεσαι αλλα μετα :P
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Για κβαντομηχανικη δοκιμαστε Παολα-Παντελιδη, καρατσεκαρισμενη συνταγη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Η μουσική βοηθάει όταν έχω να κάνω κάτι πρακτικό και βαρετό. Στα θεωρητικά μαθήματα με μπερδεύει.Είναι επειδή τα περισσότερα τραγούδια μου φέρνουν σκέψεις.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Παιδιά όπως έχω ξαναγράψει,πάντα διαβάζω με μουσική,αλλά τώρα τελευταία δεν ξέρω τι γίνεται,αλλά μου αποσπάει την προσοχή.:/:(κι όμως,μέχρι τώρα λειτουργούσε τέλεια)Κάπου είχα διαβάσει πως άμα ακούς μουσική χωρίς λόγια δεν σε αποσυγκεντρώνει τόσο.Έτσι σκέφτηκα την κλασική μουσική (Μπετόβεν,Μότσαρτ,και τέτοια).Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό κομμάτι? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Σημερα εκατσα και δοκιμασα να διαβασω ενω παιζει Betthoven συγκεκριμενα την 9η συμφωνία του.Που αναφερθηκε ποιο πανω και μπορω να πω πως μετα τα 5 λεπτα τον ειχα συνηθισει και δεν με αποσπουσε καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top