Διάβασμα μετα μουσικής!

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγώ από πάντα το είχα αυτό το κόλλημα να διαβάζω με μουσική.. Φυσική τη βγάζω με κλασσική μουσική (και ουρλιάζει η μάνα γιατι ακούγονται βιολια, τυμπανα, πιανα σε ολο το σπίτι) μαθηματικά τη βγάζω με rock/indie (και ουρλιάζει η μάνα γιατί ακούγονται κιθάρες, φωνητικά σε όλο το σπίτι) βιολογία, χημεια τη βγάζω με ό,τι κάτσει (και ουρλιάζει η μάνα γιατί ακούγονται τα πάντα όλα σε όλο το σπίτι).
Συμβουλή: μη διαβάζετε οταν ειναι η οικογενεια στο σπίτι, περισσότερο αυτην ακους παρα τη μουσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Bάζω αυτό στο repeat όταν διαβάζω φυσική. Ακόμα και οι αντιστάτες αποκτούν... βάθος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Alternative rock με μαθηματικα μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Νατάσα Θεοδωρίδου ... για επίλυση ασκήσεων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Rock όταν έλυνα ασκήσεις, δυσκολευόμουν αλλιώς :P . Όταν διάβαζα θεωρία όμως ήθελα ησυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Μια χαρά βγήκε το αοδε σήμερα ακούγοντας το ultra απίθανο song!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγω οταν διαβαζω ενα μη θεωρητικό μαθημα π.χ μαθηματικά ακούω διαφορες λιστες απο το spotify..βαζω μια λίστα ενος καλλιτέχνη και ξεκιναω το διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Για μαθηματικά, ακούω Parov Stelar :music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αν ήταν να διαβάζω με μουσική πολύ απλά δε θα διάβαζα γιατί θα κατέληγα να κάνω private concert στο δωμάτιο. \
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Συνήθως διαβάζω ακούγοντας madrugada. :P

Ή το soundtrack απο σειρές/ταινίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Διαβάζω με μουσική βάζω κανένα χαλαρό τραγουδάκι.. αλλά συνήθως (ειδικά αν έχω να μάθω παπαγαλία) θέλω απόλυτη ησυχία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Διαβάζω με μουσική βάζω κανένα χαλαρό τραγουδάκι.. αλλά συνήθως (ειδικά αν έχω να μάθω παπαγαλία) θέλω απόλυτη ησυχία. :P

Εγω μονο με τα μαθηματα που εχουν ασκησεις..Τα θεωρητικα μου την δινουν στα νευρα..Φαντασου να ακουγα και μουσικη..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγω μονο με τα μαθηματα που εχουν ασκησεις..Τα θεωρητικα μου την δινουν στα νευρα..Φαντασου να ακουγα και μουσικη..:worry:
Καλά είναι σπαστική η παπαγαλία ώρες ώρες.. Ε και την ησυχία σου τη θες αν είναι να μάθεις κάτι καλά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Νομίζω διάβασμα με μουσική επιβάλλεται! :P
Αλλα η αλήθεια ειναι οτι και εγω όταν πρόκειται για μαθήματα με απέξω και παπαγαλία, προτιμώ να έχω ησυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Eγώ όταν κάθομαι να διαβάσω, ξεκινώ πάντα με αυτό!Παιδια η μουσική επιβαλλεται διαβαζοντας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
με μουσική ή χωρίς το διάβασμα είναι διάβασμα.... στη δική μου περίπτωση είναι λίγες οι φορές που η μουσική δεν με αποσυγκεντρώνει :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ -να πω την αλήθεια- δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με μουσική. Προτιμώ να κάνω ένα πεντάλεπτο διάλειμμα ανά δύο ώρες για να ακούσω μουσική και μετά συνεχίζω το διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top