Δημόσιο ή Ιδιωτικό; Που πηγαίνετε και τι προτιμάτε;

Πάω σε
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Ιδιωτικό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημόσιο

    Ψήφοι: 0 0.0%

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
δημοσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
θέλω δε θέλω δημόσιο.δν υπάρχουν ιδιωτικά στη Λιβαδειά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Δημόσιο!!:P:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Με τέτοια οικονομική κρίση έχουμε λεφτά για πέταμα...φυσικά και δημόσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δημόσιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
και εγω δημοσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

caaasta

Νεοφερμένος

Η caaasta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
μια ζωη δημοσιο!!απο το δημοτικο..μονο στν Α λυκειου πηγα σε ιδιωτικο της θεσσαλονικης,που θεωρειται απο τα πλ καλα της πολης,ομως δν αντεξα παραπανω απο μια χρονια..η πλειοψηφεια τν μαθητων,αλλα και τν καθηγητων ανηκε στν 'υψηλη' κοινωνια,που καταλαβαινετε με τι συνεπαγεται...στν καλυτερη,σνομπαραν εμας τους 'κοινους θνητους'...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
μια ζωη δημοσιο!!απο το δημοτικο..μονο στν Α λυκειου πηγα σε ιδιωτικο της θεσσαλονικης,που θεωρειται απο τα πλ καλα της πολης,ομως δν αντεξα παραπανω απο μια χρονια..η πλειοψηφεια τν μαθητων,αλλα και τν καθηγητων ανηκε στν 'υψηλη' κοινωνια,που καταλαβαινετε με τι συνεπαγεται...στν καλυτερη,σνομπαραν εμας τους 'κοινους θνητους'...:mad:

Μη μασάς. Έχουν τα φράγκα,όχι τους τρόπους:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Δημοσιο φυσικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Δημόσιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Ras

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δημόσιο. . .:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δημόσιο...Ευτυχώς!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheJoker

Νεοφερμένος

Ο TheJoker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
δημοσιο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss K

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμπάκι (Δράμα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
δημοσιο και ειναι καλυτερα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
δημοσιο!!!!!!! εε, δεν ειμαι και χθεσινος!!:no1:....τα ιδιωτικα σε βαζουν σε μια "γυαλα", σε ενα φιλικο και ωραιο περιβαλλον, για μαντεψτε ομως.....η πραγματικη ζωη ειναι πολυ πιο δυσκολη!!!!!! καλυτερα να πας απο τα δυσκολα στα πιο δυσκολα παρα απο τα πανευκολα στα πανδυσκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Το 'χω πει νομιζω ξανα, Δημοσιο.
Αλλα ΡΕ παιδια.. το βρισκω ακρως ηλιθιο να πηγαινεις σε ιδιωτικο.
Κατ' αρχας εχεις τα ιδια βιβλια που εχουν και στο δημοσιο, με την μικρηηη διαφορα οτι τα πληρωνεις. -.-'
Επισης, εχω ξαδερφη η οποια παει σε ιδιωτικο και για να μην τα πολυλογουμε συνολικα πληρωνει για: Βιβλια του σχολειου, για το σχολειο, για βοηθηματα, για τα ιδιαιτερα (απο βου λυκειου-.-').
Και τρωει και καθε μερα ολη την σνομπαρια στη μουρη.
Ντακσει, εχουν λεφτα, γουσταρουν να τα ξοδευουν, μαγκια τους.
Αλλα εγω προσωπικα, οσο λεφτου και να ημουν, δεν θα πηγαινα ΠΟΤΕ το παιδι μου στο σχολειο με την δικαιολογια οτι το μαθημα γινεται "σωστα", και οτι απο την πρωτη μερα εχουν μαθημα.
Τι λες ρε φιλε? -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν είναι το μάθημα που είναι και καλά πιο αποδωτικό που πληρώνεις τόσο, όσο όλες αυτές οι δραστηριότητες που πιθανώς σου παρέχουν τα ιδιωτικά. Δεν το έχω ψάξει ποτέ το θέμα σε βάθος για να βάλω και το χέρι μου στην φωτιά όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δυστυχως υπαρχουν ποιοτικες διαφορες μεταξυ τους (οχι με ολα τα ιδιωτικα καποια ειναι για τα μπαζα και φυσικα οχι ολα τα δημοσια). Θα σου φερω κ το εξης παραδειγμα απο την εμπειρια μου, εγω αγγλικα εμαθα στο σχολειο χωρις καθολου φροντιστηρια σε επιπεδο proficiency, οσους ξερω απο δημοσιο αγγλικα στο σχολειο δεν καταφεραν να μαθουν περα απο τα βασικα και αν... Δηλαδη πιστευω τουλαχιστον σε ξενες γλωσσες και πολιτιστικες και αθλητικες δραστηριοτητες τα ιδιωτικα εχουν ενα καποιο προβαδισμα... στο δικο μου τα απογευματα εκαναν βολευ μπασκετ χοκευ ποδοσφαιρο κολυμβηση κτλ, ωδειο, θεατρο κτλ κτλ. Τωρα στο κανονικο σχολικο προγραμμα δε νομιζω οτι ειναι τοσο μεγαλες οι διαφορες, αφου ετσι κι αλλιως εκει ειναι θεμα του συστηματος της παιδειας και οχι του καθε σχολειου, γινεται καθαρα θεμα καθηγητων εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Δυστυχως υπαρχουν ποιοτικες διαφορες μεταξυ τους (οχι με ολα τα ιδιωτικα καποια ειναι για τα μπαζα και φυσικα οχι ολα τα δημοσια). Θα σου φερω κ το εξης παραδειγμα απο την εμπειρια μου, εγω αγγλικα εμαθα στο σχολειο χωρις καθολου φροντιστηρια σε επιπεδο proficiency, οσους ξερω απο δημοσιο αγγλικα στο σχολειο δεν καταφεραν να μαθουν περα απο τα βασικα και αν... Δηλαδη πιστευω τουλαχιστον σε ξενες γλωσσες και πολιτιστικες και αθλητικες δραστηριοτητες τα ιδιωτικα εχουν ενα καποιο προβαδισμα... στο δικο μου τα απογευματα εκαναν βολευ μπασκετ χοκευ ποδοσφαιρο κολυμβηση κτλ, ωδειο, θεατρο κτλ κτλ. Τωρα στο κανονικο σχολικο προγραμμα δε νομιζω οτι ειναι τοσο μεγαλες οι διαφορες, αφου ετσι κι αλλιως εκει ειναι θεμα του συστηματος της παιδειας και οχι του καθε σχολειου, γινεται καθαρα θεμα καθηγητων εκει...

Φιλτατη κρου, η συγκεκριμενη ξαδερφη μου και για Αγγλικα εκανε ιδιαιτερα, γι' αυτο το βρισκω τοσο γελοιο. :|
Τωρα για αλλες δραστηριοτητες δεν ξερω, το μονο που γνωριζω ειναι οτι ειχαν χοροδια, κατι τετοιο και επαιζε πιανο.
Δεν ξερω, παντως προσωπικα δεν μπορω να δω πολλα πρωτερηματα, που θα με κανουν να πω ουαου, αξιζει καποιος να πηγαινει σε ιδιωτικο τελικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγω πηγαινω σε ιδιωτικο, και μου αρεσει...και ναι ειναι πλεονεκτημα οτι κανουμε μαθημα απο την πρωτη μερα, ναι ειναι πλεονεκτημα οι δραστηριοτητες που μας παρεχει και ναι ειναι πλεονεκτημα οτι υπαρχει μεγαλυτερη ασφαλεια και δεν γινονται καταληψεις....
Απο την αλλη, ειναι μειονεκτημα οτι απο τα πολυ ευκολα του Δημοτικου, πας στα δυσκολα του Γυμνασιου, αλλα αυτο συμβαινει και στα Δημοσια...επισης ειναι μειονεκτημα οτι πολλες φορες με σνομπαρουν και με κορο'ι'δευουν επειδη ειμαι απουσιολογος και (οπως λενε αυτοι) φυτο...αλλα γιατι και στα δημοσια το ιδιο δεν γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top