Δημοτικό ή Γυμνάσιο;

eL BaRTo

Νεοφερμένος

Ο eL BaRTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
μόνο αυτό θα πώ: Ζαν Ζακ Γρεφ- Όλα είναι σχετικά, όπως λέει ο Αϊνστάιν
εκδόσεις Κέδρος


διάβασέ το και μετά τα ξαναλέμε!


οταν το αγορασα αυτο το βιλβιο εσυ δεν ειχες τελειωσει την τεταρτη δημοτικου...

και κατι αλλο...
μπορεις να το παιζεις "μεγαλος" σε οποιον θες
στους γονεις σου [για να παιρνεις και κανα φιλακι απο τη μαμα]
στους παππουδες σου [που ειτε εξυπνος το παιζεις ειτε οχι δν θα δουν διαφορα]
και στους συνομηλικους σου [εκει μπορεις να το παιξεις και θεος αμα θες-αμα εισαι πιστικος θα το χαψουν- [αν και αμφιβαλλω για το ποσους φιλους εχεις]
σε μεγαλυτερους σου ομως μονο να γελοιποιηθεις καταφερνεις παρα να δειξεις "μεγαλος"

μην βιαζεσαι να μεγαλωσεις...
το δημοτικο ειναι απο τα καλυτερα χρονια...θα το ζητας μολις το χασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ποιός είπε ότι θέλω να μεγαλώσω? :!: Από που το συμπέρανες αυτό? :!: Ίσα-ίσα έχω αρχίσει ήδη να αναπολώ την πρώτη και τη δευτέρα, που μου φαινόταν δύσκολες τότε, και μας έλεγαν οι δασκάλοι να διαβάζουμε γιατί όταν μεγαλώσουμε θα τραβάμε τα μαλλιά μας απ' το φόρτο...:'( Τι μου θύμισαες τώρα... :'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eL BaRTo

Νεοφερμένος

Ο eL BaRTo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ναι και γω παλια αναπωλουσα τις ταξεις εκεινες ...:prrrrrr:

αλλα τλκ μονο η εκτη αξιζει...

ειδικα μα το δημοτικο δεν εχει και γυμνασιο μαζι και εισαι ο "μεγαλυτερος" ειναι ολα τα λεφτα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου άρεσε περισσότερο το Γυμνάσιο από το δημοτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
λες έ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εμένα μ'άρεσε το Γυμνάσιο περισσότερο κι απ'το Δημορικό κι απ'το Λύκειο! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
καλά, θα το δοκιμάσω και θα σας πώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
καλά, θα το δοκιμάσω και θα σας πώ :)


Μέχρι να φτάσεις στην ηλικία μας δεν μπορείς να πείς τίποτα ξανά!
Δεν έχεις πάει καν Γυμνάσιο και μιλάς?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ποιο είναι το πρόβλημα που έχετε με τις ηλικίες?!?! :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Κοίταξε το να είναι 12 και να έρχεται και να μου λέει ότι όποιος βγάζει χαμηλούς βαθμούς δεν αξίζουν μου την δίνει αφάνταστα!
Δεν έχει τελειώσει ούτε καν το Γυμνάσιο και μιλάει για τις ικανότητες..Δεν έχει δεί ακόμη τι παίζει και για μένα δεν μπορεί να μου κάνει παρατήρηση..
Τι άλλο να σου πώ ρε Χριστινάκι..Διάβασε όλο το θέμα από την αρχή και μπορεί να με καταλάβεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με τον Astraxan. Δε μ'αρέσει να το λέω γιατί κι εμένα μου λέγανε τέτοια οι μεγαλύτεροι, αλλά όντως, πρέπει να έχεις φτάσει σε κάποια ηλικία για να μπορείς να εκφράζεσαι για κάποιο συγκεκριμένο θέμα, διότι πολύ απλά δεν έχεις την προσωπική εμπειρία που υπερκαλύπτει οποιαδήποτε των άλλων (γονέων για τον qwerty). Tα πράγματα στο δημοτικό δεν προσεγγίζουν ούτε στο ελάχιστο την κατάσταση στις μεγαλύτερες τάξεις, πόσο μάλλον στο Λύκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Eίδατε λοιπόν ότι κάπου έχω δίκιο και εγώ...
Το Λύκειο όλοι ξέρουμε ότι είναι δύσκολο από γνωστούς και φίλους..
Να φέτος με ρωτάνε αυτοί που τέλειωσαν το Γυμνάσιο πως θα είναι το Λύκειο..
Κανένας μας δεν μπορεί να απαντήσει σε αυτούς..
Ο καθένας αυτήν την αλλαγή την έζησε διαφορετικά!Εγώ ήμουν μαλωμένος με 13 κορίτσια διπλανών χωριών (ακριβής ο αριθμός παρακαλώ) και κατάφερα να τους δείξω ότι δεν ήμουν ο Νίκος που μιλούσαν με μηνύματα κάποτε αλλά ένα καλό παιδί!Τώρα τα έχω βρεί με όλες και κάνουμε πολύ καλή παρέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Eίδατε λοιπόν ότι κάπου έχω δίκιο και εγώ...
Το Λύκειο όλοι ξέρουμε ότι είναι δύσκολο από γνωστούς και φίλους..
Να φέτος με ρωτάνε αυτοί που τέλειωσαν το Γυμνάσιο πως θα είναι το Λύκειο..
Κανένας μας δεν μπορεί να απαντήσει σε αυτούς..
Ο καθένας αυτήν την αλλαγή την έζησε διαφορετικά!Εγώ ήμουν μαλωμένος με 13 κορίτσια διπλανών χωριών (ακριβής ο αριθμός παρακαλώ) και κατάφερα να τους δείξω ότι δεν ήμουν ο Νίκος που μιλούσαν με μηνύματα κάποτε αλλά ένα καλό παιδί!Τώρα τα έχω βρεί με όλες και κάνουμε πολύ καλή παρέα!

+10000000 Γιατι κανεις δεν μπορει να σχηματισει γνωμη και μαλιστα να ειναι τοσο απολυτος για κατι που δεν εχει ζησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σορρυ, οταν λεει σπλιτ θεμα, τι εννοει? Απ'οτι καταλαβαινω καποιο κομμενο, γιατι το παρον θεμα ξεκιναει τελειως ασχετα! Πως προεκυψε ο τσακωμος που βλεπω εδω?
Ο qwery παντως, τις 3 μερες που ειμαι εδω τον βλεπω οτι ειναι μια χαρα παιδι. Η απολυτοτητα διακρινει ολα τα παιδια του ηλικιακου του σταδιου. Κι εγω ετσι ημουνα και σνομπαρα τους βαθμολογικως (και μονο βαθμολογικως) αχρηστους, αλλα οσο μεγαλωνεις μαθαινεις να αποδεχεσαι. Ισα-ισα που αλλα παιδια της ηλικιας του ειναι πολυ, μα πολυ παιδακια και δε μπορουν καν να αρθρωσουν αποψη για τετοια θεματα. Δεν το λεω για να παρεις τα πανω σου εσυ μικρε! Εχεις το αβανταζ αυτο, της ωριμοτητας, κοιτα να μη μεινεις μονο εκει, αλλα να πας ψηλοτερα αξιοποιωντας το. Τοτε θα μπορεις να τη λες ανετα σε ολους, αν και πιστευω οτι δεν θα το κανεις! Η ειρωνια και το τουπε ειναι χαρακτηριστικα κομπλεξικων ανθρωπων.
Σορρυ που ποσταρω τοσο ετεροχρονισμενα, αλλα ειμα "εξαρτημενος" απο το φορουμ και δεν βρισκω αλλα, νεοτερα θεματα να ποσταρω!! :PΟχι, ειναι θεικο φορουμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σπλιτ γίνεται όταν υπάρχουν οφ-τοπικ ποστς, πήγαινε στο φορουμ για οφ τοπιξ να τα βρεις :P Ναι αλλά για να μάθεις να μη σνομπάρεις θα πρέπει να βλέπεις αντίθετες απόψεις από τις δικές σου, γι'αυτό οι τσακωμοί τέτοιου είδους βγάζουν σε καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλα σιγουρα. Αλλα γενικα, οταν μεγαλωνεις και βιωνεις καποια πραγματα, αλλαζεις κι απο μονος σου. Πχ. εμενα γι'αυτα που ελεγα δε με εκρινε ποτε κανεις. Απλα μετα που μεγαλωσα κι εκανα παρεα με αυτους που σνομπαρα ειδα οτι δεν μπορουν ολοι να ειναι αριστουχοι κι αυτο δεν ειναι κατακριτεο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καλα σιγουρα. Αλλα γενικα, οταν μεγαλωνεις και βιωνεις καποια πραγματα, αλλαζεις κι απο μονος σου. Πχ. εμενα γι'αυτα που ελεγα δε με εκρινε ποτε κανεις. Απλα μετα που μεγαλωσα κι εκανα παρεα με αυτους που σνομπαρα ειδα οτι δεν μπορουν ολοι να ειναι αριστουχοι κι αυτο δεν ειναι κατακριτεο!

Ε, πάνω κάτω το ίδιο συμβαίνει και στις δύο περιπτώσεις (αυτή που ανέφερα εγώ και τη δική σου) απλώς σε πιο ήπιους τόνους και έμμεσα :P Σε άλλους μπορεί να μην συμβεί ποτέ να κάνουν παρέα με άτομα που σνομπάρουν, οπότε βράστα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα συμφωνησω.
Εγω παντως με τα παιδια αυτα περασα πολυ καλα! Με ξεσκισανε και στο ταβλι μια βραδια στην τετραημερη που παιζαμε μεχρι τις 4 το πρωι...Αλλα πανω απ'ολα ειναι καλα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Σορρυ, οταν λεει σπλιτ θεμα, τι εννοει? Απ'οτι καταλαβαινω καποιο κομμενο, γιατι το παρον θεμα ξεκιναει τελειως ασχετα! Πως προεκυψε ο τσακωμος που βλεπω εδω?
Ο qwery παντως, τις 3 μερες που ειμαι εδω τον βλεπω οτι ειναι μια χαρα παιδι. Η απολυτοτητα διακρινει ολα τα παιδια του ηλικιακου του σταδιου. Κι εγω ετσι ημουνα και σνομπαρα τους βαθμολογικως (και μονο βαθμολογικως) αχρηστους, αλλα οσο μεγαλωνεις μαθαινεις να αποδεχεσαι. Ισα-ισα που αλλα παιδια της ηλικιας του ειναι πολυ, μα πολυ παιδακια και δε μπορουν καν να αρθρωσουν αποψη για τετοια θεματα. Δεν το λεω για να παρεις τα πανω σου εσυ μικρε! Εχεις το αβανταζ αυτο, της ωριμοτητας, κοιτα να μη μεινεις μονο εκει, αλλα να πας ψηλοτερα αξιοποιωντας το. Τοτε θα μπορεις να τη λες ανετα σε ολους, αν και πιστευω οτι δεν θα το κανεις! Η ειρωνια και το τουπε ειναι χαρακτηριστικα κομπλεξικων ανθρωπων.
Σορρυ που ποσταρω τοσο ετεροχρονισμενα, αλλα ειμα "εξαρτημενος" απο το φορουμ και δεν βρισκω αλλα, νεοτερα θεματα να ποσταρω!! :PΟχι, ειναι θεικο φορουμ!

Xα, χα χα....:lol: Εγώ ώριμος... δεν νομίζω... μα ακόμα κι αν είμαι λίγο... αυτό προκλήθηκε επειδή ήμουν στο δημοτικό σε τάξη με ώριμα παιδιά. Τώρα, άλλαξα έπεσα σε τάξη που τα περισσότερα παιδιά είναι από την πάλαι πότε ΣΤ1 και έχουν μείνει όλοι τους στην βρεφική τους ηλικία. Να φανταστείς ότι παίζουν ξύλο σαν τα μωρά, το μόνο θέμα συζήτησής τους είναι πόσα νίτρο μπορεί να πάρει μια bugatti και πόσο τρέχει και ποιά είναι η καλύτερη κάρτα στα yu-gi-oh! Μιλάμε για τρελά παράγματα δηλαδή! Ευτυχώς υπάρχουν και τα κορίτσια τα οποία είναι σε άλλο γαλαξία και μπορούμε και συννενοούμαστε, γιατί με τα υπόλοιπα αγόρια η συννενόηση είναι... μπουζούκι!:D Όσο για το αν θα πάρω τα πάνω μου... νομίζω ότι δεν χρειάζεται... :) (τουπέ τι σημαίνει?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμένα πάντως φυσιολογικά μου ακούγονται αυτά που κάνουν οι συμμαθητές σου για την ηλικία σας! Να φανταστείς δικοί μου συμμαθητές συνεχίζουν να κάνουν τέτοια για πλάκα, ακόμα και αν σε κάποια θέματα είναι πολύ ώριμοι. Εγώ με το yugioh ασχολιόμουν μέχρι την τρίτη γυμνασίου πάντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top