Δε με ενδιαφέρει αυτό που σπουδάζω

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως έκανα λάθος συμπλήρωση μηχανογραφικου. Τα μόρια μια χαρά ήταν. Δεν έπρεπε να σπουδάσω οικονομικά. 😭

Θυμάμαι στα πρώτα έτη των σπουδών μου στην Λογιστική ήθελα με 10% να πάω Νοσηλευτική και οι γονείς μου δεν με άφησαν. Μου λέγανε να τελειώσω την σχολή που μπήκα.


Αχχ αυτοι οι γονεις.
Σχεδον παντα πιστευουν οτι κανουν μια πιο σοφη, πιο αντικειμενικη επιλογη απο εμας.
Κι εγω τους ακουσα πρωτα, κι εμενα με επεισαν να το προσπαθησω. Ακομη κ οταν ηταν ξεκαθαρο οτι δεν μου αρεσει ας ειχα παρει το πτυχιο, πιστευαν οτι δουλευοντας θα μου αρεσει.
Ακομη κι οταν δουλεψα κι αποδειχθηκε οτι ειναι απλα κατι σιχαμερο και κακο για εναν ανθρωπο το συγκεκριμενο επαγγελμα στις εν ελλαδι συνθηκες ειδικα, παλι προσπαθουσαν να με αποτρεψουν. Το ιδιο κ οταν απετυχα αρχικα. Που να αλλαζεις τωρα, ποιος σου εγγυαται την επιτυχια. Το ιδιο και οι περισσοτεροι γνωστοι που χαν αποδεχτει τη σαπιλα.

Χαιρομαι που σταματησα να τους ακουω στο συγκεκριμενο και ακολουθησα αυτο που ηθελα.
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να εχεις την εργασια σου ως κατηγορο για τις λανθασμενες σου επιλογες.

Βεβαια τωρα ειναι πολυ περηφανοι ομως κ καταλαβαν οτι εκανα τη σωστη επιλογη😁

Απλα σκεφτομαι ποσο ευκολο θα ταν να χα πει that's life..

P.S. κατι ιστοριες εδω μεσα που ακουω στειλτε βιογραφικο σε μεγαλες εταιριες και θα σας προσλαβουν ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ, οσοι γνωστοι μου μεταπτυχιακοι/διδακτορικοι το χουν κανει, στα 300 βιογραφικα, ααααν απαντουσε κανεις, η απαντηση ήταν 2 ειδων: ή απλα αρνητικη ή 300-500Ε αμα θες. Και παραιτηση στα 2 χρονια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Δυο γονείς μεγαλογιατροι με ιατρεία.

Απλο 😅

Εκανε μια ζωη που τελειώνοντας καταλαβε οτι δε θα μπορούσε να την έχει(€€€€€€) , κι το γύρισε.

Προφανώς θα του αρεσε και σαν επάγγελμα αλλιώς δύσκολα πας στα 22 έξω για αλλα 6 χρόνια.

Πάντως ήταν όλοι στην οικογένεια γιατροί (γονείς, θείοι, παππούδες) και πραγματικά είχε κανει επανάσταση και μονο που πήγε θεωρητική.

Βεβαια ηταν τρομερος δηλαδή νομίζω σε μια αλλη εποχή μαλλον θα άκουσε το επάγγελμα.
Τελειωσε κλασσικο με άριστα .
Ο κοσμάκης τι φταίει που θα γυρίσει από Βουλγαρία με πτυχίο ... τραγικά πράγματα ... να πω ήταν από τρίτο πεδίο άντε πάει καλά, αλλά αυτό ...
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Σίγουρα όλοι ελπίζουμε πως στα 35 μας θα έχουμε βρει κάποια δουλειά στο αντικείμενο μας

Εξαρτάται πάντα και τι έχεις σπουδάσει γιατί με 10 χρόνια σπουδές (6 χρόνια στο ΤΕΙ και 4 χρόνια Μεταπτυχιακό) θα μπορούσα να ήμουν τουλάχιστον 30.

Το μεταπτυχιακό δεν θα μπορούσα να το τελειώσω στα δύο χρόνια γιατί το συγκεκριμένο είναι αρκετά δύσκολο (κάποιοι κάνουν 5 χρόνια over) και στο ΤΕΙ είχα περάσει Εαρινό οπότε το πρώτο έτος περιελάμβανε ένα εξάμηνο μόνο.

Και στα 30 δούλευα στο αντικειμενό μου Λογιστής στην Εφορεία Αρχαιοτήτων που μου άρεσε αλλά δεν ήμουν μόνιμος.

Αν δεν είσαι μόνιμος μπορείς να βρεθείς άνεργος και στα 40-45.

Εμένα προσωπικά δεν θα με πειράξει εάν κάνω άσχετες δουλειές με αυτό που σπούδασα αρκεί να βγάζω τα πρός το ζήν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αχχ αυτοι οι γονεις.
Σχεδον παντα πιστευουν οτι κανουν μια πιο σοφη, πιο αντικειμενικη επιλογη απο εμας.
Κι εγω τους ακουσα πρωτα, κι εμενα με επεισαν να το προσπαθησω. Ακομη κ οταν ηταν ξεκαθαρο οτι δεν μου αρεσει ας ειχα παρει το πτυχιο, πιστευαν οτι δουλευοντας θα μου αρεσει.
Ακομη κι οταν δουλεψα κι αποδειχθηκε οτι ειναι απλα κατι σιχαμερο και κακο για εναν ανθρωπο το συγκεκριμενο επαγγελμα στις εν ελλαδι συνθηκες ειδικα, παλι προσπαθουσαν να με αποτρεψουν. Το ιδιο κ οταν απετυχα αρχικα. Που να αλλαζεις τωρα, ποιος σου εγγυαται την επιτυχια. Το ιδιο και οι περισσοτεροι γνωστοι που χαν αποδεχτει τη σαπιλα.

Χαιρομαι που σταματησα να τους ακουω στο συγκεκριμενο και ακολουθησα αυτο που ηθελα.
Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να εχεις την εργασια σου ως κατηγορο για τις λανθασμενες σου επιλογες.

Βεβαια τωρα ειναι πολυ περηφανοι ομως κ καταλαβαν οτι εκανα τη σωστη επιλογη😁

Απλα σκεφτομαι ποσο ευκολο θα ταν να χα πει that's life..

P.S. κατι ιστοριες εδω μεσα που ακουω στειλτε βιογραφικο σε μεγαλες εταιριες και θα σας προσλαβουν ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ, οσοι γνωστοι μου μεταπτυχιακοι/διδακτορικοι το χουν κανει, στα 300 βιογραφικα, ααααν απαντουσε κανεις, η απαντηση ήταν 2 ειδων: ή απλα αρνητικη ή 300-500Ε αμα θες. Και παραιτηση στα 2 χρονια.


Τι είχες ακολουθήσει αρχικά ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
@Hacker13 αυτό που σπούδασα αρχικά, και γράφω στο προφίλ μου (πολ μηχ)
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
@Ryuzaki εχεις δικιο σε αυτο που ειπα για την προσληψη σε μεγαλες εταιριες, μαλλον ειμαι υπερβολικα ρομαντικος.Οτι και να πουμε παντως χρειαζεται κονε και βυσμα.Οπουδηποτε.

Πολλες φορες βλεπουμε τα πραγματα ρομαντικα και για αυτο τον λογο οι γονεις μας προτρεπουν σε συγκεκριμενες επιλογες, καθως στην ηλικια των 18 και 17 δεν ξερουμε τι τρελος κοσμος κυκλοφορει και τι ανθρωποφαγια υπαρχει στην αγορα εργασιας.Για αυτο τον λογο μας προτρεπουν πολλες φορες να ακολουθησουμε το επαγγελμα τους.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
@J.Cameron
Είναι πολύ καλό μαν μ να είσαι ρομαντικός και να παραμείνεις, ενάντια στους καιρούς.
Γενικά όμως όπως διαπιστώνουμε οι περισσότεροι εδώ μέσα μεγαλώνοντας, το βαρέλι στην εκμετάλλευση και την ασυδοσία δεν έχει πάτο και εξακολουθεί να σε εκπλήσσει.

Οι γονείς μας πιθανότατα να έχουν περισσότερες εμπειρίες, αλλά δεν παύουν να είναι παιδιά που απλά μεγάλωσαν.
Έχουν κι αυτοί πάθη, φόβους, αποτυχίες, ανησυχίες, που διαμορφώνουν την εικόνα που έχουν για τη ζωή και αναπόφευκτα λίγο ή πολύ, μας προβάλλουν. Απλά είναι οι μόνοι που κατα πάσα πιθανότητα ό,τι κι αν γίνει θα μας σταθούν.
 

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Εξαρτάται πάντα και τι έχεις σπουδάσει γιατί με 10 χρόνια σπουδές (6 χρόνια στο ΤΕΙ και 4 χρόνια Μεταπτυχιακό) θα μπορούσα να ήμουν τουλάχιστον 30.

Το μεταπτυχιακό δεν θα μπορούσα να το τελειώσω στα δύο χρόνια γιατί το συγκεκριμένο είναι αρκετά δύσκολο (κάποιοι κάνουν 5 χρόνια over) και στο ΤΕΙ είχα περάσει Εαρινό οπότε το πρώτο έτος περιελάμβανε ένα εξάμηνο μόνο.

Και στα 30 δούλευα στο αντικειμενό μου Λογιστής στην Εφορεία Αρχαιοτήτων που μου άρεσε αλλά δεν ήμουν μόνιμος.

Αν δεν είσαι μόνιμος μπορείς να βρεθείς άνεργος και στα 40-45.

Εμένα προσωπικά δεν θα με πειράξει εάν κάνω άσχετες δουλειές με αυτό που σπούδασα αρκεί να βγάζω τα πρός το ζήν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άλλο το ελπίζω άλλο το τι συμβαίνει τελικά, αλλά πραγματικά αν κάποιος μπει σε μια σχολή η ένα μεταπτυχιακό και δεν έχει ως στόχο τουλάχιστον το να τελειώσει στην ώρα του (άσχετα με το αν θα πραγματοποιηθεί) , είναι άξιος της μοίρας του. Είπα, δεν μπορώ να κρίνω το τι έκανες εσύ και την προσπάθεια σου, ούτε και ξέρω αν εγώ πχ σε αυτή την ηλικία θα έχω βρει αυτό που ψάχνω, αλλά πιστεύω πως αν κάποιος στα 20+ του δεν ελπίζει να έχει αποκατασταθεί στα 35 (άσχετο με το αν δεν το καταφέρει) ε κάτι πάει λάθος.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
@Alizoula2 μιας και εισαι αποφοιτη φιλολογιας, θελω να σε ρωτησω κατι.Πως και επελεξες να σπουδασεις φιλολογια, μιας και ειχες τα μορια για νομικη κομοτηνης και για ψυχολογια να φανταστω(οπως εχεις πει)?Με τι σκεπτικο μπηκες στην σχολη?Παντα φιλικα.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Άλλο το ελπίζω άλλο το τι συμβαίνει τελικά, αλλά πραγματικά αν κάποιος μπει σε μια σχολή η ένα μεταπτυχιακό και δεν έχει ως στόχο τουλάχιστον το να τελειώσει στην ώρα του (άσχετα με το αν θα πραγματοποιηθεί) , είναι άξιος της μοίρας του. Είπα, δεν μπορώ να κρίνω το τι έκανες εσύ και την προσπάθεια σου, ούτε και ξέρω αν εγώ πχ σε αυτή την ηλικία θα έχω βρει αυτό που ψάχνω, αλλά πιστεύω πως αν κάποιος στα 20+ του δεν ελπίζει να έχει αποκατασταθεί στα 35 (άσχετο με το αν δεν το καταφέρει) ε κάτι πάει λάθος.

Τα χρόνια περνάνε γρήγορα.Μια χαρά είμαι 35 χρονών με μεταπτυχιακό !!

Γενικότερα υπάρχει ανεργία και είναι δύσκολο για πολλούς να δουλέψουν στο αντικειμενό τους και μάλιστα μόνιμα.

Και εγώ δεν άργησα καθόλου να τελειώσω τις σπουδές μου συγκριτικά.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Συγνωμη ρε @Hacker13 αλλα ρε φιλε 6 χρονια και μαλιστα σε ΤΕΙ δεν ειναι πολλα?Και απο οσο ξερω η λογιστικη ειναι ευκολη, εννοω οτι δεν ειναι ουτε μαθηματικο ουτε πολυτεχνειο.
 

Asha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Asha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Τα χρόνια περνάνε γρήγορα.Μια χαρά είμαι 35 χρονών με μεταπτυχιακό !!

Γενικότερα υπάρχει ανεργία και είναι δύσκολο για πολλούς να δουλέψουν στο αντικειμενό τους και μάλιστα μόνιμα.

Και εγώ δεν άργησα καθόλου να τελειώσω τις σπουδές μου.
Γενικότερα, εγώ το είπα αυτό χωρίς κάποια πρόθεση να κρίνω εσένα. Αυτό που είπα είναι πως δεν μπορεί κάποιος στα 20 που σκέφτεσαι το μέλλον του κάπως διαφορετικά να κρίνει κάποιον στα 35 που ήρθαν τα πράγματα κάπως αλλιώς, γιατί σαφώς και εγώ μπορεί να είμαι στην ίδια κατάσταση στα 35 ή και κάποιος άλλος. Προφανώς και υπάρχει ανεργία. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί σε ξενίζει τόσο αυτό που έγραψα. Προφανώς κάποιος στα 20+ έχει διαφορετικούς στόχους.
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μην λέτε για χρόνια, ότι περνάνε γρήγορα και να κάνουμε σωστές επιλογές από τα 18, γιατί θα μού στεναχωρήσετε τα 2/3 του forum.

Δεν σε έχουν πάρει τα χρόνια @Hacker13 να αλλάξεις τομέα σπουδών, ωστόσο, να ξέρεις σίγουρα αυτό που είπες για τα χρόνια. Έχεις πολύ πιο περιορισμένο χρόνο να τα εκπληρώσεις αυτά από ότι ένας 18χρόνος. Από το να κάτσεις, όμως, μέχρι τα 65 και να κάνεις άσχετα πράγματα, που δεν σε ικανοποιούν στο ελάχιστο και να στεναχωριέσαι γι' αυτό καλύτερα να επιλέξεις κάτι άλλο.

Ο προβληματισμός μου είναι πώς μού φαίνεται ότι δεν γνωρίζεις και εσύ ο ίδιος τι σού αρέσει. Νομίζω είσαι ακόμα ιδιαίτερα μπερδεμένος και δεν έχεις κάτι συγκεκριμένο.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Συγνωμη ρε @Hacker13 αλλα ρε φιλε 6 χρονια και μαλιστα σε ΤΕΙ δεν ειναι πολλα?Και απο οσο ξερω η λογιστικη ειναι ευκολη, εννοω οτι δεν ειναι ουτε μαθηματικο ουτε πολυτεχνειο.

Ημουν από θεωρητική κατεύθυνση και έκανα 10 εξάμηνα αλλά επειδή μπήκα εαρινό είναι σαν να έκανα 6 χρόνια αλλοι κάνουν περισσότερα και σπουδάζουν από τα 18 μέχρι τα 30.

Και δεν είναι εύκολη η Λογιστική.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικότερα, εγώ το είπα αυτό χωρίς κάποια πρόθεση να κρίνω εσένα. Αυτό που είπα είναι πως δεν μπορεί κάποιος στα 20 που σκέφτεσαι το μέλλον του κάπως διαφορετικά να κρίνει κάποιον στα 35 που ήρθαν τα πράγματα κάπως αλλιώς, γιατί σαφώς και εγώ μπορεί να είμαι στην ίδια κατάσταση στα 35 ή και κάποιος άλλος. Προφανώς και υπάρχει ανεργία. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί σε ξενίζει τόσο αυτό που έγραψα. Προφανώς κάποιος στα 20+ έχει διαφορετικούς στόχους.

Εγώ ξέρω πάντως πως ακόμα και Μεσογειακών Σπουδών να ήμουν και να έλεγα πως σπούδασα κάτι που μου αρέσει δεν είναι στάνταρ πως θα είχα βρεί δουλειά σε αυτό που σπούδασα οπότε ένα από τα ίδια θα ήμουν.

Ξέρω πολλούς πτυχιούχους που δουλεύουν στα 35 έχουν οικογένεια αλλά όχι σε αυτό που σπούδασαν.

Και ο Θεολόγος στα 20+ έχει στόχο να δουλέψει ως Θεολόγος αλλά η πραγματικότητα είναι άλλη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μην λέτε για χρόνια, ότι περνάνε γρήγορα και να κάνουμε σωστές επιλογές από τα 18, γιατί θα μού στεναχωρήσετε τα 2/3 του forum.

Δεν σε έχουν πάρει τα χρόνια @Hacker13 να αλλάξεις τομέα σπουδών, ωστόσο, να ξέρεις σίγουρα αυτό που είπες για τα χρόνια. Έχεις πολύ πιο περιορισμένο χρόνο να τα εκπληρώσεις αυτά από ότι ένας 18χρόνος. Από το να κάτσεις, όμως, μέχρι τα 65 και να κάνεις άσχετα πράγματα, που δεν σε ικανοποιούν στο ελάχιστο και να στεναχωριέσαι γι' αυτό καλύτερα να επιλέξεις κάτι άλλο.

Τι άλλο να επιλέξω ; Το να σπουδάσω από χόμπι κάτι που μου αρέσει δεν θα έχει νόημα εφόσον δεν θα έχω επαγγελματική αποκατάσταση και είναι ένα ρίσκο.

Αυτό που μπορώ να κάνω είναι να συνεχίσω να κοιτάζω για δουλειά σε αυτό που σπούδασα σε συνδυασμό με αγγλικά ή δεύτερο μεταπτυχιακό και αν δεν βρώ να κάνω άσχετη δουλειά όπως και πολλοί άλλοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Ενταξει και επειδη αλλοι σπουδαζουν απο τα 18 εως τα 30 θα τους εχουμε ως παραδειγμα?Τι σημαινει αυτο?
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Ενταξει και επειδη αλλοι σπουδαζουν απο τα 18 εως τα 30 θα τους εχουμε ως παραδειγμα?Τι σημαινει αυτο?

10 εξάμηνα έκανα κατανεμημένα σε 6 ακαδημαικά έτη.Στην ουσία άργησα δύο εξάμηνα μόνο ήτοι 5 χρόνια.

Και όσον αφορά το μεταπτυχιακό το ζήτημα είναι να το τελειώσει κάποιος.Η αρχική ελάχιστη διάρκεια ήταν 3 χρόνια το συγκεκριμένο στο ΕΑΠ και εγώ έκανα 4.
Μετά το άλλαξαν και είπαν πως αν κάποιος πάρει 3 ΘΕ ήτοι (9 εξαμηνιαία μεταπτυχιακά μαθήματα) μαζεμένα σε 1 έτος μπορεί να το τελειώσει και σε 2 .Χαίρω Πολύ.

Εξάλλου 1 ΘΕ είναι 650 € και αν κοπείς ξαναπληρώνεις.Είναι μεγάλο ρίσκο να πάρεις 3 ΘΕ μαζεμένες.Οσοι έχουν σπουδάσει ΕΑΠ ξέρουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ο κοσμάκης τι φταίει που θα γυρίσει από Βουλγαρία με πτυχίο ... τραγικά πράγματα ... να πω ήταν από τρίτο πεδίο άντε πάει καλά, αλλά αυτό ...
Για αυτο παρεξενευτηκα και γω με αυτη την αλλαγη απο φιλολογια σε ιατρικη. Απο τα αρχαια και τα λατινικα στη βιολογια και τη χημεια...εντελως διαφορετικη κατεύθυνση.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Για αυτο παρεξενευτηκα και γω με αυτη την αλλαγη απο φιλολογια σε ιατρικη. Απο τα αρχαια και τα λατινικα στη βιολογια και τη χημεια...εντελως διαφορετικη κατεύθυνση.
Ο, τι να ναι, όσο να ναι ...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top