Δεν έχω φίλους, νιώθω μόνος

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Johnny ωραία, άρα δεν υπάρχει πρόβλημα σωστά ; Kαλά η κοπέλα προφανώς αυτά που λέει τα έχει ζήσει και μάλιστα συμβαίνουν στα περισσότερα σχολεία. Έθιξε ένα θέμα που απασχολεί πάρα πολλά παιδιά, μάλλον εσύ δεν ήσουν ποτέ σε αυτή τη θέση. Άκου εκεί τα παραλές, όταν όμως προχωράς στο δρόμο και επειδή δεν καπνίζεις ή δεν είσαι ρέμπελος και δεν κάθεσαι σε μια καφετέρια όλη μέρα , σε φωνάζουν φυτό ή σε κράζουν ως "παράξενο"; Επιστημονική φαντασία... δεν συμβαίνει ποτέ.

Γιάννη, ποτέ δεν είναι αργά να ψάξεις για νέους φίλους. Αν δεν σε στήριξαν , προφανώς δεν άξιζαν να λέγονται φίλοι. Δυστυχώς αυτό λέμε, ότι είναι συχνό πια αυτό, σπάνια βρίσκεις ανιδιοτελή φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Johnny ωραία, άρα δεν υπάρχει πρόβλημα σωστά ; Kαλά η κοπέλα προφανώς αυτά που λέει τα έχει ζήσει και μάλιστα συμβαίνουν στα περισσότερα σχολεία. Έθιξε ένα θέμα που απασχολεί πάρα πολλά παιδιά, μάλλον εσύ δεν ήσουν ποτέ σε αυτή τη θέση. Άκου εκεί τα παραλές, όταν όμως προχωράς στο δρόμο και επειδή δεν καπνίζεις ή δεν είσαι ρέμπελος και δεν κάθεσαι σε μια καφετέρια όλη μέρα , σε φωνάζουν φυτό ή σε κράζουν ως "παράξενο"; Επιστημονική φαντασία... δεν συμβαίνει ποτέ.

Εξαρτάται με ποια παιδιά θες να κάνεις παρέα. Σου λέω, υπάρχουν παιδιά που διαβάζουν όσο εσύ, αποφεύγουν το τσιγάρο όσο εσύ, που πάνε στις καφετέριες λίγες φορές. Αν εσύ προσωπικά θες να κάνεις παρέα με τους άλλους για να γίνεις popular δεν σου φταίει κανένας. Μην γινόμαστε και υπερβολικοί.

Γιάννη, ποτέ δεν είναι αργά να ψάξεις για νέους φίλους. Αν δεν σε στήριξαν , προφανώς δεν άξιζαν να λέγονται φίλοι. Δυστυχώς αυτό λέμε, ότι είναι συχνό πια αυτό, σπάνια βρίσκεις ανιδιοτελή φιλία.
Εδώ συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Για να λέω την αλήθεια, δεν είναι μόνο όσα είπα πριν αλλά και άλλα πράγματα που με κάνουν να νιώθω απελπισμένος για το συγκεκριμένο θέμα τα οποία θα προτιμούσα να μην τα έλεγα online... :redface:

(΄άκυρο, επειδή με λένε γιάννη νόμιζα ότι η τσούφου απευθυνόταν σε μένα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εξαρτάται με ποια παιδιά θες να κάνεις παρέα. Σου λέω, υπάρχουν παιδιά που διαβάζουν όσο εσύ, αποφεύγουν το τσιγάρο όσο εσύ, που πάνε στις καφετέριες λίγες φορές. Αν εσύ προσωπικά θες να κάνεις παρέα με τους άλλους για να γίνεις popular δεν σου φταίει κανένας. Μην γινόμαστε και υπερβολικοί.

Μα δεν νομίζω να εννοούσε ότι πρέπει να κάνεις παρέα με αυτούς για να είσαι δημοφιλής, δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο. Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για να λέω την αλήθεια, δεν είναι μόνο όσα είπα πριν αλλά και άλλα πράγματα που με κάνουν να νιώθω απελπισμένος για το συγκεκριμένο θέμα τα οποία θα προτιμούσα να μην τα έλεγα online... :redface:

Σου αρέσει κάποιο κορίτσι από εκείνες τις παρέες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Όχι όχι, δεν είναι τέτοιας φύσεως θέματα... Παρόλο που από αυτή την ιστορία απομακρύνθηκα και απο το κορίτσι μου στην τελική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τσακώθηκες με τους φίλους γιατί πέρναγες περισσότερο χρόνο με το κορίτσι σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
γιατι ολοι φερονται λες και βγηκαν απο το ιδιο καζανι;;;ο ενοχος για αυτην την καταντια που αντιμετωπιζουμε θελει ηλεκτρικη καρεκλα!!!
*Αλήθεια, γιατί..;

ποιον ένοχο όμως αναζητάς; Eμείς οι ίδιοι έχουμε καταντήσει έτσι, δεν υπάρχει κάποιος που το επέβαλε. Το λέω συνεχώς και ξέρω γίνομαι κουραστική, αλλά η ηθική κατάντια μας έχει φέρει σε αυτή την κατάσταση. Η κρίση στις αξίες. Ποιά είναι τα πρότυπα μας ; Αυτοί που βλέπουμε στην τιβι ;

Συμφωνώ μαζί σας.
Ο "ένοχος" είναι ο κομφορμισμός, η μαζοποίηση...
Πάνω σε αυτό μπορείτε να δείτε αυτήν την ταινία η ροζ-σκουφίτσα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
tsoufou οχι. Ούτε καν που τσακώθηκα μαζί τους. Απλώς επειδή πάντα εγώ προσπαθούσα να διατηρήσω επαφή μαζί τους, όταν είχα κάτι οικογενειακά προβλήματα και αναγκάστηνα μην ασχολούμαι όλη μέρα με αυτούς, χάσαμε εντελώς την επαφή και ούτε μου συμπαρασταθηκαν ουτε τίποτα. Βαρέθηκα πια να τρέχω εγώ σαν το σκυλάκι από πίσω τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
οοοο ain't no other way...baby u were born this way.....να εισαι ο εαυτος σου κια να μν αλλαξεις για να αρεσεις στους αλλους....γτ τοτε δν θα σου αρεσει ο εαυτος και αυτο εινΑΙ ΠΛ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αυτά τα μηνύματα είναι μεν αισιόδοξα, αλλά δυστυχώς δεν ανταποκρίνονται τόσο στην πραγματικότητα. Καλό να λες ότι δεν θα αλλάξεις ποτέ για κανέναν, όμως σε κάποιες περιστάσεις θα πρέπει να συμβιβαστείς, να κάνεις υποχωρήσεις και να ...αλλάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
δεν ειναι οτι δεν εχω καθολου φίλους απλα αυτοι που εχω με αγνουν βγενω εξω μαζι τους, ομως και εκεινοι βγενουν εξω χωρις να με καλουν. ισως φταιει οτι δεν εχουμε ιδια ενδιαφεροντα, για παραδιγμα οταν παμ εξω μιλουν μονο για κριτσια και τιποτα αλλο, δεν ειναι οτι δεν με ενδιαφέρει το θέμα αλλα θελω να επεκταθω απο το κ*** και τα β**** της κυριας των γερμανικων... δεν θελω να νομιζεται οτι ειμαι εγωιστης, αλλα δε μου αρεσει να με αγνοουν ή να λενε πραγματα πισω απο την πλατη μου. μπορει να φταιω εγω αλλα μου φενεται πως ενω μεγαλωνουν γινονται ολο και πιο παιδια. ισος να μην τους αρεσω επιδι δεν πινω δεν καπνιζω δν κανω ανοησιες σαν αυτους...:(
Θα βρεις φιλους που θα εκτιμησουν τις δικες σου τις συνηθειες και θα ταιριαξουν με τα θελω σου.Υππομονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32kate

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ολοι μας εχουμε περασει τα ιδια.. Προσωπικα, περναω αυτη τη φαση της ζωης μου τωρα, στο σχολειο και δεν ειναι κι'οτι καλυτερο..
Σε καταλαβαινω απολυτα! Δεν ειναι κακο που δεν κανεις μ@$#% οπως οι φιλοι σου. Το να μην καπνιζεις και να μην σχολιαζεις τα β**** της καθεμιας δεν ειναι κατι που θα επρεπε να σε απασχολει. Εισαι διαφορετικος, εχεις διαφορετικα ενδιαφεροντα και αυτο ειναι πολυ καλο! Αν ολοι ειμασταν ιδιοι, φανταζεσε ποσο βαρετος και ανουσιος θα ηταν ο κοσμος?! Ετσι λοιπον και με τους ανθρωπους.. Μην ντρεπεσε που εισαι διαφορετικος, αλλωστε λενε οτι τα αντιθετα μερικες φορες ελκονται και μπορει απο εκει που οι φιλοι σου δε σου δινουν και πολυ σημασια, ξαφνικα να βρειτε κατι κοινο και η κουβεντα να μην σταματαει, ποτε δεν ξερεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
H αλήθεια είναι ότι σ'όλο το λύκειο και ακόμα και τώρα νιώθω μόνος μου κι ας είμαι ανάμεσα σε δεκάδες άτομα που λέγονται φίλοι μου.Κι αυτό συμβαίνει γιατί δεν έχω κοινά ενδιαφέροντα και κοινές αντιλήψεις για τον κόσμο με τα παιδιά αυτά.Θεωρώ χάσιμο χρόνου την ενασχόλησή με τα αυτοκίνητα ή το ποδόσφαιρο ή τις μηχανές.Ανέκαθεν μ'άρεσαν οι συζητήσεις που έχουν επίκεντρο την επιστήμη και βάζουν το άτομο σε σκέψεις για το εγώ του και τον κόσμο τριγύρω του,κάτι που δε βρίσκω πολύ εύκολα πλέον.Όμως τα έχω βρει με τον εαυτό μου και έχω συμβιβαστεί με τη μοναξιά.Σκέφτομαι καθημερινά πως δεν αξίζει ν'αλλάξω το χαρακτήρα μου και τις επιλογές μου για να μη νιώθω μόνος.Καλύτερα να είμαι μόνος και ελεύθερος στις απόψεις μου παρά με "φίλους" και εγκλωβισμένος σε κοινότυπες απόψεις και ενδιαφέροντα που μου είναι αδιάφορα.Θεωρώ πως αξίζει κάποιος να περιμένει για να βρει τους φίλους που του ταιριάζουν.Εγώ πάντως αυτό κάνω και ελπίζω πως δεν έχω κάνει λάθος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
ακριβως στην ιδια κατασταση με τον γιωργο απο πανω..αν και τελευταια εχω κινησει το ενδιαφερον καποιων φιλων μου για την επιστημη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
H αλήθεια είναι ότι σ'όλο το λύκειο και ακόμα και τώρα νιώθω μόνος μου κι ας είμαι ανάμεσα σε δεκάδες άτομα που λέγονται φίλοι μου.
Κι αυτό συμβαίνει γιατί δεν έχω κοινά ενδιαφέροντα και κοινές αντιλήψεις για τον κόσμο με τα παιδιά αυτά.Θεωρώ χάσιμο χρόνου την ενασχόλησή με τα αυτοκίνητα ή το ποδόσφαιρο ή τις μηχανές.Ανέκαθεν μ'άρεσαν οι συζητήσεις που έχουν επίκεντρο την επιστήμη και βάζουν το άτομο σε σκέψεις για το εγώ του και τον κόσμο τριγύρω του,κάτι που δε βρίσκω πολύ εύκολα πλέον.Όμως τα έχω βρει με τον εαυτό μου και έχω συμβιβαστεί με τη μοναξιά.Σκέφτομαι καθημερινά πως δεν αξίζει ν'αλλάξω το χαρακτήρα μου και τις επιλογές μου για να μη νιώθω μόνος.Καλύτερα να είμαι μόνος και ελεύθερος στις απόψεις μου παρά με "φίλους" και εγκλωβισμένος σε κοινότυπες απόψεις και ενδιαφέροντα που μου είναι αδιάφορα.Θεωρώ πως αξίζει κάποιος να περιμένει για να βρει τους φίλους που του ταιριάζουν.Εγώ πάντως αυτό κάνω και ελπίζω πως δεν έχω κάνει λάθος. :)
Couldn't agree more .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
H αλήθεια είναι ότι σ'όλο το λύκειο και ακόμα και τώρα νιώθω μόνος μου κι ας είμαι ανάμεσα σε δεκάδες άτομα που λέγονται φίλοι μου.
Κι αυτό συμβαίνει γιατί δεν έχω κοινά ενδιαφέροντα και κοινές αντιλήψεις για τον κόσμο με τα παιδιά αυτά.Θεωρώ χάσιμο χρόνου την ενασχόλησή με τα αυτοκίνητα ή το ποδόσφαιρο ή τις μηχανές.Ανέκαθεν μ'άρεσαν οι συζητήσεις που έχουν επίκεντρο την επιστήμη και βάζουν το άτομο σε σκέψεις για το εγώ του και τον κόσμο τριγύρω του,κάτι που δε βρίσκω πολύ εύκολα πλέον.Όμως τα έχω βρει με τον εαυτό μου και έχω συμβιβαστεί με τη μοναξιά.Σκέφτομαι καθημερινά πως δεν αξίζει ν'αλλάξω το χαρακτήρα μου και τις επιλογές μου για να μη νιώθω μόνος.Καλύτερα να είμαι μόνος και ελεύθερος στις απόψεις μου παρά με "φίλους" και εγκλωβισμένος σε κοινότυπες απόψεις και ενδιαφέροντα που μου είναι αδιάφορα.Θεωρώ πως αξίζει κάποιος να περιμένει για να βρει τους φίλους που του ταιριάζουν.Εγώ πάντως αυτό κάνω και ελπίζω πως δεν έχω κάνει λάθος. :)
Σωστος:P Και εγω αυτο το θεμα εχω.Ολοι θελουν καταληψεις,βριζουν τους καθηγητες κλπ και γενικα ολο pc,psp και τετοια που ναι μεν ασχολουμαστε αλλα οχι και να μαστε πορωμένοι.Καλα για βιβλιο ουτε λογος ενω εγω ολο διαωαζω εξωσχολικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το ps3-pc και η μπάλα έχουν τις χάρες τους...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια, αν δεν μιλήσουμε για pc και μπάλα τότε πάντα μιλάμε για μαθήματα. Οπότε βγάλαμε τον κανόνα να μην μιλάμε για μαθήματα αν δεν είναι ανάγκη. Λίγη ξεκούραση στα 5λεπτα διαλείμματα χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top