Δεν έχω κοπέλα

mathboi

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλησπέρες μέλη , πάω Β Λυκειου και δεν είχα ποτέ κοπέλα στη ζωή μου. Καμία δεν έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον ούτε κι εγώ αγάπησα κάποια και δεν είμαι άσχημος απλά είμαι εσωστρεφής. Μπορεί και μέχρι τώρα να είμαι άτυχος επειδή δεν βρήκα καμία να μου κάνει κλικ. Ελπίζω να βρω κάποια στο εγγυς μέλλον , θα μου άρεσε όμως να έχω μια κοπελίτσα να της λέω αυτά που νίωθω κι εκεινη. Τεσπα, έχετε κάποια ιδεα να μου δωσετε για το πως να βρω ; Σημειωνω οτι ειμαι εσωστρεφες ατομο και δεν βγαινω συχνα με παρεες. Συγνωμη για το μεγα κειμενο και εκτιμω παρα πολυ τη βοηθεια σας ό,τι κι αν πείτε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,877 μηνύματα.
Καλησπέρες μέλη , πάω Β Λυκειου και δεν είχα ποτέ κοπέλα στη ζωή μου. Καμία δεν έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον ούτε κι εγώ αγάπησα κάποια και δεν είμαι άσχημος απλά είμαι εσωστρεφής. Μπορεί και μέχρι τώρα να είμαι άτυχος επειδή δεν βρήκα καμία να μου κάνει κλικ. Ελπίζω να βρω κάποια στο εγγυς μέλλον , θα μου άρεσε όμως να έχω μια κοπελίτσα να της λέω αυτά που νίωθω κι εκεινη. Τεσπα, έχετε κάποια ιδεα να μου δωσετε για το πως να βρω ; Σημειωνω οτι ειμαι εσωστρεφες ατομο και δεν βγαινω συχνα με παρεες. Συγνωμη για το μεγα κειμενο και εκτιμω παρα πολυ τη βοηθεια σας ό,τι κι αν πείτε.


Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σου;Αυτά είναι τυχερά φίλε δεν μπορεί να ξέρεις ποτέ θα βρεις κοπέλα,αν είναι καλή κτλ.Χαλαρωσε και απήλαυσε την ηλικία σου και όλα θα έρθουν μόνα τους.
 

mathboi

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Οκ σε ευχαριστώ απλώς εγώ μελαγχολώ χωρίς σοβαρό λόγο
 

GeoCommand

Νεοφερμένος

Ο GeoCommand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Καλησπέρες μέλη , πάω Β Λυκειου και δεν είχα ποτέ κοπέλα στη ζωή μου. Καμία δεν έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον ούτε κι εγώ αγάπησα κάποια και δεν είμαι άσχημος απλά είμαι εσωστρεφής. Μπορεί και μέχρι τώρα να είμαι άτυχος επειδή δεν βρήκα καμία να μου κάνει κλικ. Ελπίζω να βρω κάποια στο εγγυς μέλλον , θα μου άρεσε όμως να έχω μια κοπελίτσα να της λέω αυτά που νίωθω κι εκεινη. Τεσπα, έχετε κάποια ιδεα να μου δωσετε για το πως να βρω ; Σημειωνω οτι ειμαι εσωστρεφες ατομο και δεν βγαινω συχνα με παρεες. Συγνωμη για το μεγα κειμενο και εκτιμω παρα πολυ τη βοηθεια σας ό,τι κι αν πείτε.

Μην ανησυχείς εισαι νέος ακόμη.
Τ'χρον όμως πρέπει να πετύχεις τον πρώτο και (κατ'εμε) σημαντικότερο (για την ηλικία σου παντα) στόχο σου.
Μην αναλωθείς σε αυτο , φυσικά όμως να κυνηγήσεις ευκαιρίες κοινωνικοποίησης αφού μας λες ότι είσαι εσωστρεφής.
 

mathboi

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ναι το ξέρω πως είμαι νεαρος και τ χρον πρεπει να δωσω βαση στις Πανελε κι ειμαι καλος μαθητης απλα βλεπω τα 14χρονα να εχουν σχεση και ειμαι σε φαση wtf.. Χωρις να σημαινει οτι θα κρατησει για 3 μηνες η σχεση τους..
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άσε τις κοπελίτσες και κοιτά να διαβάσεις για τις πανελλήνιες. Αυτά που λες είναι για παιδιά γυμνασίου, αν θέλεις από το άλλο υπάρχουν επάγγελματιες μη χάνεις το χρόνο σου με λυκειοκοπελουες
 

mathboi

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Οκ ναι συμφωνώ Πανέλε
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Καλησπέρες μέλη , πάω Β Λυκειου και δεν είχα ποτέ κοπέλα στη ζωή μου. Καμία δεν έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον ούτε κι εγώ αγάπησα κάποια και δεν είμαι άσχημος απλά είμαι εσωστρεφής. Μπορεί και μέχρι τώρα να είμαι άτυχος επειδή δεν βρήκα καμία να μου κάνει κλικ. Ελπίζω να βρω κάποια στο εγγυς μέλλον , θα μου άρεσε όμως να έχω μια κοπελίτσα να της λέω αυτά που νίωθω κι εκεινη. Τεσπα, έχετε κάποια ιδεα να μου δωσετε για το πως να βρω ; Σημειωνω οτι ειμαι εσωστρεφες ατομο και δεν βγαινω συχνα με παρεες. Συγνωμη για το μεγα κειμενο και εκτιμω παρα πολυ τη βοηθεια σας ό,τι κι αν πείτε.


Βρε, άμα δεν έχεις βρει καμία να σου κάνει «κλικ», τι το ψάχνεις και αγχώνεσαι, απλά δεν έτυχε ως τώρα. Θα βρεθεί μπροστά σου αυτή που θα σε ταρακουνήσει, αργά ή γρήγορα, και τότε θα περνάς τις ώρες σου με το να σκέφτεσαι τι τέλεια που είναι η ζωή σου και ένα δευτερόλεπτο μετά να καταριέσαι την ώρα και τη στιγμή που τη γνώρισες, οπότε, τι αγχώνεσαι;

Αντιλαμβάνομαι ότι το να βλέπεις τον περίγυρό σου δεσμευμένο μπορεί να σε αγχώνει, αλλά δε χρειάζεται, ειδικά σε ένα θέμα που ο καθένας έχει το δικαίωμα και την υποχρέωση, ταυτόχρονα, να πάει με τον ρυθμό του.
 

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τεσπα, έχετε κάποια ιδεα να μου δωσετε για το πως να βρω ;
Αχ κάτι τέτοια ποστ από γυμνασιόπαιδα ή λυκειόπαιδα λες και οι κοπέλες βρίσκονται κάπου στο outer space και τις πιάνεις με ειδικά δίχτυα...
Δεν είναι και πολλοί οι τρόποι να βρεις ταίρι. Ή βγαίνεις έξω και φροντίζεις να γίνονται joint διάφορες κοινές παρέες κλπ ώστε να έχεις ένα μίνι δίκτυο και περισσότερες επιλογές, ή (από την στιγμή που είσαι εσωστρεφής) γράφεσαι σε dating site και αρχίζεις το ψάρεμα.

Αυτό που δεν μου κολλάει στο ποστ σου είναι το "πώς θα βρω κοπέλα" που πιο πολύ θυμίζει το "πώς θα πετύχω στις πανελλήνιες". Αν το έχεις αυτοσκοπό, τρικλοποδιές στον εαυτό σου βάζεις...
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Eχεις σχεδόν ίδια ηλικία με τον γιο μου.Θα σου συστηνα διάβασμα και γενικά να αφοσιωθεις στις δραστηριότητες σου. Εγώ νιώθω πιο ασφαλής που ο γιος μου πχ βγαινει με τα αγόρια και τα κορίτσια της αθλητικής του ομάδας .Βγες καμιά βόλτα με παρέα των συμμαθητών σου για κάνα μπάσκετ ή για καμιά βόλτα με τα ποδήλατα,για καμιά πιτσα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,752 μηνύματα.
Ναι το ξέρω πως είμαι νεαρος και τ χρον πρεπει να δωσω βαση στις Πανελε κι ειμαι καλος μαθητης απλα βλεπω τα 14χρονα να εχουν σχεση και ειμαι σε φαση wtf.. Χωρις να σημαινει οτι θα κρατησει για 3 μηνες η σχεση τους..

Το ερώτημα είναι ότι θες κοπέλα επειδή τα 14χρονα έχουν σχέση;

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μια νέα τάση για όσους δεν έχουν κουπέλα επειδή έχουν κουπέλα ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ, είναι η εαυτοφιλία: autosexual. Με τόσο fb και νάρκισσους είναι μια φυσική συνέπεια. ;) Προσωπικά μου δίνει κουράγιο το γεγονός ότι η Παπαρήγα είχε βρει άνδρα.

Ετυμολογία:

Mε λίγα λόγια λοιπόν, autosexual είναι το άτομο που ανάγει την self love σε άλλο επίπεδο: πρόκειται για έναν άνθρωπο, άνδρα ή γυναίκα που αισθάνεται σεξουαλική έλξη για τον εαυτό του και μάλιστα προτιμά τον αυνανισμό του σε σχέση με την σεξουαλική επαφή με κάποιο άλλο άτομο. Άτομα τα οποία αυτοπροσδιορίζονται ως αυτοσεξουαλικά, έχουν δηλώσει ότι ερεθίζονται σεξουαλικά όταν απλώνουν πάνω τους μια κρέμα σώματος και ακουμπούν το σώμα τους, ενώ αρέσκονται να κοιτιούνται στον καθρέπτη γιατί τους διεγείρει το είδωλό τους, το σώμα και το πρόσωπό τους, κοινώς θέλουν να κάνουν σεξ με τον εαυτό τους. Τέλος τα αυτοσεξουαλικά άτομα δεν αισθάνονται μόνο σεξουαλική έλξη για τον εαυτό τους αλλά και συναισθηματική, καθώς είναι ερωτευμένα μαζί τους και δηλώνουν εκτός από autosexual και autoromantic.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Υπαρχουν και χειροτερα. Εδω εγω ειμαι 22 και δεν εχω. Οχι οτι σημαινει κατι αυτο, απλα δε μου εκανε κλικ ή δεν εκανα εγω σε καποια κλικ. Μην αγχωνεσαι γενικα
 

vxrc

Νεοφερμένος

Ο vxrc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εσύ θες να κάνεις σχέση με όποια να 'ναι ή έχεις κάποια κόντρα στο μυαλό σου με τα 14χρονα?

Αφού δεν σου έχει κάνει κλικ καμία ακόμα μην το παιδεύεις.

Pro Tip: Καλό είναι να κάνεις κλικ και σε αυτές. Ένα ρόλο παίζει η εξωτερική εμφάνιση, ο χαρακτήρας, και το πως το πως σε βλέπουν οι άλλοι.

Είσαι μικρός ακόμα και δεν κάνεις αγώνα με κάποιον. Ασχολήσου με τον εαυτό σου, σώμα, πανελλήνιες, πράγματα που σε κάνουν χαρούμενο.
Για να τελειώσεις το λύκειο δεν είναι προϋπόθεση να έχει κάνει τουλάχιστον μια σχέση. Ούτε θα είσαι "λίγος" αν αυτό γίνει μετά τα 18.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ κάτι τέτοια ποστ από γυμνασιόπαιδα ή λυκειόπαιδα λες και οι κοπέλες βρίσκονται κάπου στο outer space και τις πιάνεις με ειδικά δίχτυα...
Δεν είναι και πολλοί οι τρόποι να βρεις ταίρι. Ή βγαίνεις έξω και φροντίζεις να γίνονται joint διάφορες κοινές παρέες κλπ ώστε να έχεις ένα μίνι δίκτυο και περισσότερες επιλογές, ή (από την στιγμή που είσαι εσωστρεφής) γράφεσαι σε dating site και αρχίζεις το ψάρεμα.

Αυτό που δεν μου κολλάει στο ποστ σου είναι το "πώς θα βρω κοπέλα" που πιο πολύ θυμίζει το "πώς θα πετύχω στις πανελλήνιες". Αν το έχεις αυτοσκοπό, τρικλοποδιές στον εαυτό σου βάζεις...


Αν δεν έχεις κοινωνικές συναναστροφες με κορίτσια από μικρή ηλικία ώστε να είσαι εξοικειωμενος με την συναναστροφη μαζί τους τότε στην εφηβεία για παράδειγμα όντως σου φαίνεται ότι βρίσκονται στο outer space. Αυτό είναι αρκετά συχνή περίπτωση στα αγόρια για διάφορους λόγους.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Καλησπέρες μέλη , πάω Β Λυκειου και δεν είχα ποτέ κοπέλα στη ζωή μου. Καμία δεν έδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον ούτε κι εγώ αγάπησα κάποια και δεν είμαι άσχημος απλά είμαι εσωστρεφής. Μπορεί και μέχρι τώρα να είμαι άτυχος επειδή δεν βρήκα καμία να μου κάνει κλικ. Ελπίζω να βρω κάποια στο εγγυς μέλλον , θα μου άρεσε όμως να έχω μια κοπελίτσα να της λέω αυτά που νίωθω κι εκεινη. Τεσπα, έχετε κάποια ιδεα να μου δωσετε για το πως να βρω ; Σημειωνω οτι ειμαι εσωστρεφες ατομο και δεν βγαινω συχνα με παρεες. Συγνωμη για το μεγα κειμενο και εκτιμω παρα πολυ τη βοηθεια σας ό,τι κι αν πείτε.


Θες μια συμβουλή από εκείνες που θα πλήρωνα για να αποκτήσω όταν ήμουν στα 17 μου;

Έχεις χαμηλή αξία ακόμα. Διάβαζε, πετύχαινε, σπούδαζε και γίνε κάποιος. Μη σε νοιάζει το ότι δεν έχεις κοπέλα. Δεν είναι διαγωνισμός ποιός θα γ... πρώτος.

Πειραματίσου και μίλα σε κοπέλες χωρίς να τις εκθειάζεις ή να τις βάζεις στο βάθρο του ακατόρθωτου. Άνθρωποι είναι όπως κι εσυ, και μάλιστα άνθρωποι που δεν σε ξέρουν και πιθανότατα ντρέπονται και κωλώνουν ακριβώς γιατί υπάρχει αυτό το άγνωστο.

Όσο γκομενάρα και να είναι η άλλη, όσο άνετη και να στο παίζει, βλέπεις αυτό που δείχνει αλλά όχι απαραίτητα αυτό που είναι. Ακόμα κι αυτοί οι απρόσιτοι άνθρωποι, έχουν εσωτερικές ανάγκες, ιδιαιτερότητες, ανασφάλειες, επιθυμίες πιο προσγειωμένες.

Εσυ αμα δεν έχεις βρει κάτι να σου κάνει κλικ, μη το πιέζεις. Συνέχισε την αποστολή σου. Η κύρια αποστολή σου δεν είναι να βρεις γυναίκα, αλλά να γίνεις ισχυρός άντρας. Ταυτόχρονα, απλά μίλα σα να μη φοβάσαι να χάσεις, γιατί πραγματικά δεν έχεις να χάσεις κάτι. Κάθε γωνία και άνθρωπος.

Στο λέω εγω που ήμουν και είμαι κάργα εσωστρεφής. Στα 17 σου θα φοβάσαι να τους πιάσεις κουβέντα και στα 35 σου απλά θα τις ξεδιαλέγεις επειδή αλλιώς θα πνιγείς απ' τις πολλές επιλογές, 9 στις 10 εκ των οποίων δεν θα αξίζουν καν την προσοχή σου και 1 στις 10 καλός άνθρωπος της προκοπής.

Και τότε, τότε έχοντας την εμπειρία και την ισχύ, θα διαλέξεις.

Γιατί τώρα διαλέγεσαι, έχουν το πάνω χέρι οι του κύκλου σου απέναντί σου. Στα 35 θα διαλέγεις.

Ασχολήσου με τον εαυτό σου και μην πιέζεσαι να τακτοποιηθείς συναισθηματικά από τώρα. Μίλα, κάνε φίλες, πειραματίσου και μη του δίνεις πολλή σημασία.

Και κυρίως μη νιώσεις άσχημα ποτέ για τον εαυτό σου. Καμία κοπέλα δεν προσδιορίζει την ικανότητά σου ούτε το δικαίωμά σου να περνάς όμορφα στη ζωή.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,877 μηνύματα.
Θες μια συμβουλή από εκείνες που θα πλήρωνα για να αποκτήσω όταν ήμουν στα 17 μου;

Έχεις χαμηλή αξία ακόμα. Διάβαζε, πετύχαινε, σπούδαζε και γίνε κάποιος. Μη σε νοιάζει το ότι δεν έχεις κοπέλα. Δεν είναι διαγωνισμός ποιός θα γ... πρώτος.

Πειραματίσου και μίλα σε κοπέλες χωρίς να τις εκθειάζεις ή να τις βάζεις στο βάθρο του ακατόρθωτου. Άνθρωποι είναι όπως κι εσυ, και μάλιστα άνθρωποι που δεν σε ξέρουν και πιθανότατα ντρέπονται και κωλώνουν ακριβώς γιατί υπάρχει αυτό το άγνωστο.

Όσο γκομενάρα και να είναι η άλλη, όσο άνετη και να στο παίζει, βλέπεις αυτό που δείχνει αλλά όχι απαραίτητα αυτό που είναι. Ακόμα κι αυτοί οι απρόσιτοι άνθρωποι, έχουν εσωτερικές ανάγκες, ιδιαιτερότητες, ανασφάλειες, επιθυμίες πιο προσγειωμένες.

Εσυ αμα δεν έχεις βρει κάτι να σου κάνει κλικ, μη το πιέζεις. Συνέχισε την αποστολή σου. Η κύρια αποστολή σου δεν είναι να βρεις γυναίκα, αλλά να γίνεις ισχυρός άντρας. Ταυτόχρονα, απλά μίλα σα να μη φοβάσαι να χάσεις, γιατί πραγματικά δεν έχεις να χάσεις κάτι. Κάθε γωνία και άνθρωπος.

Στο λέω εγω που ήμουν και είμαι κάργα εσωστρεφής. Στα 17 σου θα φοβάσαι να τους πιάσεις κουβέντα και στα 35 σου απλά θα τις ξεδιαλέγεις επειδή αλλιώς θα πνιγείς απ' τις πολλές επιλογές, 9 στις 10 εκ των οποίων δεν θα αξίζουν καν την προσοχή σου και 1 στις 10 καλός άνθρωπος της προκοπής.

Και τότε, τότε έχοντας την εμπειρία και την ισχύ, θα διαλέξεις.

Γιατί τώρα διαλέγεσαι, έχουν το πάνω χέρι οι του κύκλου σου απέναντί σου. Στα 35 θα διαλέγεις.

Ασχολήσου με τον εαυτό σου και μην πιέζεσαι να τακτοποιηθείς συναισθηματικά από τώρα. Μίλα, κάνε φίλες, πειραματίσου και μη του δίνεις πολλή σημασία.

Και κυρίως μη νιώσεις άσχημα ποτέ για τον εαυτό σου. Καμία κοπέλα δεν προσδιορίζει την ικανότητά σου ούτε το δικαίωμά σου να περνάς όμορφα στη ζωή.


Συμφωνώ 100%.Μπορει να φανεί κακό όμως στις μέρες μας αυτό που μετράει είναι το χρήμα.Αν έχεις ένα εισόδημα πάνω το 2.500 το μήνα και είσαι κάποιος έχεις όποιον θέλεις δίπλα σου.Αρα να κοιτάξει τις σπουδές του και όλα τα αλλά θα έρθουν μόνα τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Θες μια συμβουλή από εκείνες που θα πλήρωνα για να αποκτήσω όταν ήμουν στα 17 μου;

Έχεις χαμηλή αξία ακόμα. Διάβαζε, πετύχαινε, σπούδαζε και γίνε κάποιος. Μη σε νοιάζει το ότι δεν έχεις κοπέλα. Δεν είναι διαγωνισμός ποιός θα γ... πρώτος.

Πειραματίσου και μίλα σε κοπέλες χωρίς να τις εκθειάζεις ή να τις βάζεις στο βάθρο του ακατόρθωτου. Άνθρωποι είναι όπως κι εσυ, και μάλιστα άνθρωποι που δεν σε ξέρουν και πιθανότατα ντρέπονται και κωλώνουν ακριβώς γιατί υπάρχει αυτό το άγνωστο.

Όσο γκομενάρα και να είναι η άλλη, όσο άνετη και να στο παίζει, βλέπεις αυτό που δείχνει αλλά όχι απαραίτητα αυτό που είναι. Ακόμα κι αυτοί οι απρόσιτοι άνθρωποι, έχουν εσωτερικές ανάγκες, ιδιαιτερότητες, ανασφάλειες, επιθυμίες πιο προσγειωμένες.

Εσυ αμα δεν έχεις βρει κάτι να σου κάνει κλικ, μη το πιέζεις. Συνέχισε την αποστολή σου. Η κύρια αποστολή σου δεν είναι να βρεις γυναίκα, αλλά να γίνεις ισχυρός άντρας. Ταυτόχρονα, απλά μίλα σα να μη φοβάσαι να χάσεις, γιατί πραγματικά δεν έχεις να χάσεις κάτι. Κάθε γωνία και άνθρωπος.

Στο λέω εγω που ήμουν και είμαι κάργα εσωστρεφής. Στα 17 σου θα φοβάσαι να τους πιάσεις κουβέντα και στα 35 σου απλά θα τις ξεδιαλέγεις επειδή αλλιώς θα πνιγείς απ' τις πολλές επιλογές, 9 στις 10 εκ των οποίων δεν θα αξίζουν καν την προσοχή σου και 1 στις 10 καλός άνθρωπος της προκοπής.

Και τότε, τότε έχοντας την εμπειρία και την ισχύ, θα διαλέξεις.

Γιατί τώρα διαλέγεσαι, έχουν το πάνω χέρι οι του κύκλου σου απέναντί σου. Στα 35 θα διαλέγεις.

Ασχολήσου με τον εαυτό σου και μην πιέζεσαι να τακτοποιηθείς συναισθηματικά από τώρα. Μίλα, κάνε φίλες, πειραματίσου και μη του δίνεις πολλή σημασία.

Και κυρίως μη νιώσεις άσχημα ποτέ για τον εαυτό σου. Καμία κοπέλα δεν προσδιορίζει την ικανότητά σου ούτε το δικαίωμά σου να περνάς όμορφα στη ζωή.
Pure gold.:clapclap:
(ελληνικά στο κείμενο)
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Συμφωνώ 100%.Μπορει να φανεί κακό όμως στις μέρες μας αυτό που μετράει είναι το χρήμα.Αν έχεις ένα εισόδημα πάνω το 2.500 το μήνα και είσαι κάποιος έχεις όποιον θέλεις δίπλα σου.Αρα να κοιτάξει τις σπουδές του και όλα τα αλλά θα έρθουν μόνα τους.

Αν το ισχυρό σου χαρτί για μια κοπέλα είναι τα 2500 το μήνα τότε μάλλον η σχέση θα είναι τύπου χορηγού.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,877 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top