Δίνω εξετάσεις!

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Επειδή διάβασα παραπάνω ότι κάποιοι δίνουν Μάϊο εξετάσεις σε ξένες γλώσσες, δεν θα είναι εις βάρος σας να δώσετε πτυχίο για ξένη γλώσσα σε περίοδο που πλησιάζει η εξεταστική ή που μπορεί να πέσει και μέσα στην εξεταστική;;; Εγώ προσωπικά ποτέ δεν έχω στείλει μαθητές μου τη συγκεκριμένη εξεταστική περίοδο, ακριβώς για να μην τους αποσπάσω από το διάβασμα της εξεταστικής του σχολείου...
Απλά την άποψή μου λέω, τώρα βέβαια εσείς ίσως να μην έχετε πρόβλημα και καλά κάνετε φυσικά :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συνηθως ειναι 10 μερες πριν την εναρξη των διαγωνισματων τα διπλωματα. Και γενικα αν καποιος εχει διαβασει ολη τη χρονια δε νομιζω να εχει αναγκη τις τελευταιες μερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Τι να πω....Εύχομαι τα παιδιά αυτά να τα πάνε καλά και στο πτυχίο και στην εξεταστική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Περσι και προπερσι τα ειχα παει σχετικα καλα και στα δυο. Εδινα 3 πτυχια και ειχα τις σχολικες εξετασεις που ολη τη χρονια δεν ειχα ανοιξει βιβλιο! Ενταξει, πηρα τα πτυχια και εβγαλα την ταξη με 17, αρκετα καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Καλό αυτό, μπράβο... :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Επειδή διάβασα παραπάνω ότι κάποιοι δίνουν Μάϊο εξετάσεις σε ξένες γλώσσες, δεν θα είναι εις βάρος σας να δώσετε πτυχίο για ξένη γλώσσα σε περίοδο που πλησιάζει η εξεταστική ή που μπορεί να πέσει και μέσα στην εξεταστική;;; Εγώ προσωπικά ποτέ δεν έχω στείλει μαθητές μου τη συγκεκριμένη εξεταστική περίοδο, ακριβώς για να μην τους αποσπάσω από το διάβασμα της εξεταστικής του σχολείου...
Απλά την άποψή μου λέω, τώρα βέβαια εσείς ίσως να μην έχετε πρόβλημα και καλά κάνετε φυσικά :) :)


το Α2 που εδινα στα γερμανικα το εδινα 28 μαϊου στην α γυμνασιου και στις 29 εδινα μαθηματικα!περιττο να πω οτι δεν ανοιξα βιβλιο αλλα καλα τα πηγα....πρεπει να ειχα παρει καπου στο 16 με 18,τα σηνυθισμενα.....τελικα το advance δεν το δινω το μαη αλλα τον επομενο δεκεμβρη και το proficiency το μαη της πρωτης λυκειου!!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
.....και το proficiency το μαη της πρωτης λυκειου!!!!!:(

Κι εγώ είχα δώσει το Proficiency Μάϊο στο Λύκειο και την επόμενη έδινα μάθημα στο σχολείο. Κόπηκα στο Proficiency, πήγα χάλια και στο μάθημα του σχολείου...:'(
Γι' αυτό κι εγώ προσωπικά μαθητές μου ΔΕΝ στέλνω Μάϊο για πτυχίο, αν υπάρχει φυσικά δυνατότητα να δοθεί σε άλλη εξεταστική περίοδο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ιιιιιιιιιιιιιιιιι μη μου λες οτι κοπηκες και με αγχωνεις!!!!:stop::mpam:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
ιιιιιιιιιιιιιιιιι μη μου λες οτι κοπηκες και με αγχωνεις!!!!:stop::mpam:

Δεν ήθελα να σε αγχώσω με αυτό.:nono: Απλά να σου δείξω ότι δεν είναι καλό να μπλέκουμε πτυχία στις ξένες γλώσσες με την εξεταστική του σχολείου. Βέβαια, αν εσύ έχεις κάνει μέχρι τότε καλή προετοιμασία, δεν χρειζεται να αγχωθείς!!Θα τα πας καλά και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το προβλημα ρε σεις δεν ειναι οτι δεν υπαρχει χρονος και για τα δυο. Οπως ειπα, αν καποιος εχει κανει σωστη πολυπλευρη προετοιμασια δεν εχει προβλημα και αναγκη να τα διαβασει στο τελος. Απλα καταλαβαινω πως καποια ατομα, γιατι ετσι ειναι ο χαρακτηρας τους, πελαγωνουν οταν παιζουν πολλαπλο παιχνιδι. Ενταξει, αυτο δεν εχει να κανει με τη μαθητικη τους αξια. Αλλοι παιζουν σε πολλα μετωπα και τα καταφερνουν, αλλοι οχι. Ειναι λογικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Εγώ έδωσα Edexcel Level 5 (proficiency) στις 15 Δεκεμβρίου. Το είχα ρε γαμώτο, αλλά νομίζω ότι τα θαλάσσωσα στην τελευταία έκθεση από υπερβολική αυτοπεποίθηση :(

Ξέρει κανείς πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα;


Υ.Γ. Όσο για το MIchigan, δεν είναι multiple choice, αλλά MULTIPLE GUESS. Γι' αυτό και το "πέρασα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγώ έδωσα Edexcel Level 5 (proficiency) στις 15 Δεκεμβρίου. Το είχα ρε γαμώτο, αλλά νομίζω ότι τα θαλάσσωσα στην τελευταία έκθεση από υπερβολική αυτοπεποίθηση :(

Ξέρει κανείς πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα;


Υ.Γ. Όσο για το MIchigan, δεν είναι multiple choice, αλλά MULTIPLE GUESS. Γι' αυτό και το "πέρασα" :P

Καλα αποτελεσματα!! :) Πως σου φανηκε σε σχεση με τα Past Papers;;;

Υ.Γ:Και εγω δινω το Proficiency του Michigan τον Μα'ι'ο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Εγώ πάντως έδωσα 15 Δεκεμβρίου Edexcel Level 4 και το μόνο που με δυσκόλεψε (αρκετά μπορώ να πω) ήταν τα κείμενα.Τα υπόλοιπα ήταν από γελοία έως εύκολα..
Καλή επιτυχία σε όσους έδωσαν!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Καλα αποτελεσματα και σε σενα!! Κι εγω εδωσα περισυ Edexcel Level 4 και το πηρα. Proficiency θα δωσεις ή σταματησες τα αγγλικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Το έχω πάρει το Edexcel 4 εγώ. Πολύ εύκολο ως γελοίο θα έλεγα. Τώρα το Level 5, έχει τα ζόρια του :xixi:

Σε σχέση με τα Past Papers, ήταν πιο εύκολα. Τουλάχιστω από αυτά που μας έδιναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ έχω πάρει το Lower του Cambridge (FCE) B και το Lower Michigan (ECCE) με High Pass. Τώρα το Νοέμβριο δίνω Proficiency του Michigan (ECPE). Καλή επιτυχία σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
12 Ιανουαρίου δίνω Michigan Advanced:)
Καλή μας επιτυχία;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Creation

Νεοφερμένος

Η Creation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μην γελάσετε....στα 38 αποφάσισα να δώσω εξετάσεις για Lower. Παρακολουθώ μαθήματα στην Ελληνοαμερικάνικη Ένωση. Τα πάω χάλια στην γραμματική και τώρα μαθαίνω τις past participles των ανωμάλων ρημάτων :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Γιατί να γελάσουμε;Είσαι άξια συγχαρητηρίων που σε τέτοια ηλικία δεν τα παρατάς :)
Καλή σου επιτυχία λοιπόν στην δύσκολη απόφαση που πήρες και ελπίζω οι κόποι σου να σε ανταμείψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
καλη επιτυχια!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top