Δάσκαλος έδειρε μαθητή μέχρι θανάτου

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
To παρακουράζουμε, ναι, αλλά τουλάχιστον ας το κουράσουμε με ουσία, όχι με κροκοδείλια δάκρυα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paradise4all

Νεοφερμένος

Ο Paradise4all αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Δεν είμαι πατέρας (κρίμας δεν ήτανε!), και άρα δε μπορώ να μπω στη θέση ενός πατέρα με δολοφονημένο παιδί, αλλά δε θα σπίλωνα και σε αυτή την περίπτωση τη δική μου ζωή και το όνομα του παιδιού μου προσπαθώντας να εκδικηθώ με μη νόμιμα μέσα το φονέα του.

Μη νόμιμα μέσα ; Για ρώτησε τον πατέρα σου τι θα του έκανε έαν... ! Ρώτησε κανένας τη μητέρα του παιδιού αυτού τι τράβηξε για να το μεγαλώσει και τι όνειρα έκαναν (γονεις και παιδί) για το μέλλον ; Ρώτησε κανείς πως νοιώθουν τώρα που βλέπουν το κρεβάτι του παιδιού τους άδειο ;
Εγώ θα τον εκτελούσα στο δικαστήριο αδειάζοντας τη γεμιστήρα του όπλου μου στο κεφάλι του και έπειτα θα καθόμουν στο ειδώλιο να με δικάσει ο εισαγγελέας (πιθανός πατέρας κι εκείνος)...
Και μη μου πείτε ότι είναι κρίμα τα παιδιά του, γιατί υποφέρουν σίγουρα πολύ στα χέρια του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Μη νόμιμα μέσα ; Για ρώτησε τον πατέρα σου τι θα του έκανε έαν... ! Ρώτησε κανένας τη μητέρα του παιδιού αυτού τι τράβηξε για να το μεγαλώσει και τι όνειρα έκαναν (γονεις και παιδί) για το μέλλον ; Ρώτησε κανείς πως νοιώθουν τώρα που βλέπουν το κρεβάτι του παιδιού τους άδειο ;
Εγώ θα τον εκτελούσα στο δικαστήριο αδειάζοντας τη γεμιστήρα του όπλου μου στο κεφάλι του και έπειτα θα καθόμουν στο ειδώλιο να με δικάσει ο εισαγγελέας (πιθανός πατέρας κι εκείνος)...
Και μη μου πείτε ότι είναι κρίμα τα παιδιά του, γιατί υποφέρουν σίγουρα πολύ στα χέρια του...
καλα τα λες!!εγω δεν εχω γινει μανα για παραδειγμα και μονον με τη ιδεα οτι σκοτωσαν το παιδι μου τρελαινομαι!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Πωπω εντάξει, εκπέμπετε σε εντελώς άλλη συχνότητα μερικοί και μάλλον καταλαβαίνετε ό,τι σας βολεύει. Τέλος πάντων, βαρέθηκα. Φίλε μου Deatheater, αν έχεις κάτι να μου πεις, να το λες ξεκάθαρα. Μην επικροτείς τα μισόλογα.

καλα ενταξη ειδαμε και εσενα που εκπεμπεις στην σωστη συχνοτητα και πιστεψε με δεν θες να πω τα πραγματα ξεκαθαρα δεν θα σου αρεσει και πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Άσε μας ρε παλικάρι που θα κάτσω ν'ασχοληθώ με το μακρύ σου και το κοντό σου. Έλεος πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
καλα ενταξη miv...πιστευω δεν αξιζει να ασχολουμε..και πολυ σημασια σου εδωσα..και αυτος που ασχοληται με το μακρυ του και το κοντο του φαινετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, φαίνεται. Αλλά η Οπτική λέει ότι αυτά που βλέπουμε είναι συνάρτηση της συχνότητας του πομπού, οπότε αφού εκπέμπεις αλλού, είσαι εκτός ορατού φάσματος. Τέλος πάντων, άντε καληνύχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
miv πρεπει να σταματησεις να εισαι τοσο απολυτος.ΔΕΝ μπορουμε να εχουμε παντα δικιο..
επισης ειναι πολυ ασχημο το να θες να εχεις παντα τον τελευταιο λογο
αυτα..ηθελα να στα πω πολυ καιρο τωρα μου δοθηκε η ευκαιρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση έχω δίκιο, το ξαναείπα και πρωτύτερα. Τις σημειώσεις καθενός τις δέχομαι σε προσωπικό μήνυμα, παρ'ολα αυτά. Δεν αφορούν το φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
καλα τα λες!!εγω δεν εχω γινει μανα για παραδειγμα και μονον με τη ιδεα οτι σκοτωσαν το παιδι μου τρελαινομαι!:(
Κι εγω το ιδιο.. ειτε ο δασκαλος ηταν ψυχασθενης ειτε φυσιολογικος ομως,ο φονος ειναι φονος,απλα στην 1η περιπτωση εχει ελαφρυντικο..τι στο καλο μπορει να του εκανε πια ενα μικρο παιδακι και δε μπορεσε να συγκρατηθει; Το να προσπαθειτε να τον δικαιολογησετε ειναι απιστευτο!Αν ειχε προβλημα(δεν πιστευω να του ηρθε στα καλα καθουμενα να χτυπησει μεχρι θανατου το μικρο) υπαρχουν γιατροι και φαρμακα αλλιως ας μη γινοταν δασκαλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
miv πρεπει να σταματησεις να εισαι τοσο απολυτος.ΔΕΝ μπορουμε να εχουμε παντα δικιο..
επισης ειναι πολυ ασχημο το να θες να εχεις παντα τον τελευταιο λογο
αυτα..ηθελα να στα πω πολυ καιρο τωρα μου δοθηκε η ευκαιρια

ευτυχως υπαρχει θεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κι εγω το ιδιο.. ειτε ο δασκαλος ηταν ψυχασθενης ειτε φυσιολογικος ομως,ο φονος ειναι φονος,απλα στην 1η περιπτωση εχει ελαφρυντικο..τι στο καλο μπορει να του εκανε πια ενα μικρο παιδακι και δε μπορεσε να συγκρατηθει; Το να προσπαθειτε να τον δικαιολογησετε ειναι απιστευτο!Αν ειχε προβλημα(δεν πιστευω να του ηρθε στα καλα καθουμενα να χτυπησει μεχρι θανατου το μικρο) υπαρχουν γιατροι και φαρμακα αλλιως ας μη γινοταν δασκαλος

Έτσι είναι. Γι'αυτο δε νομίζω ότι είπε και κάποιος (ακόμη τουλάχιστον) ότι τον δικαιολογεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Μάλλον τότε ο ψυχοπαθής είσαι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ο miv είπε κάτι υπερβολικό κι εσείς δεν μπορείτε να τον αντιμετωπίσετε γιατί δεν έχετε ιδέα πως να χειριστείτε έναν διάλογο δοκιμιακών καθαρά επιχειρημάτων. Συνεχίστε, έχει ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο miv είπε κάτι υπερβολικό κι εσείς δεν μπορείτε να τον αντιμετωπίσετε γιατί δεν έχετε ιδέα πως να χειριστείτε έναν διάλογο δοκιμιακών καθαρά επιχειρημάτων. Συνεχίστε, έχει ενδιαφέρον.

Ζωγράφισες πάλι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ο miv είπε κάτι υπερβολικό κι εσείς δεν μπορείτε να τον αντιμετωπίσετε γιατί δεν έχετε ιδέα πως να χειριστείτε έναν διάλογο δοκιμιακών καθαρά επιχειρημάτων. Συνεχίστε, έχει ενδιαφέρον.
Πω, πω σαν καθηγητης εκθεσης ακουγεσαι :P (δεν εχω χειροτερο απο την εκθεση, με τον τροπο που διδασκεται τουλαχιστον).

off-topic, I know! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ρε παιδια ομως, οσο και να το κουρασουμε το θεμα εδω και να αναλυσουμε τα αιτια, τις συνθηκες κλπ, πιστευετε οτι θα αλλαξει κατι; Μια γνωμη ειπα απλα, μην πεσετε να με φατε. :P Αν διαφωνειτε προσπεραστε το...

Όχι, δε θα αλλάξει. Θα πρέπει να βρισκόμαστε διαρκώς σε επαγρύπνηση και να προλαμβάνουμε το κακό από τη ρίζα του στην καθημερινή μας ζωή. Αλλά δυστυχώς, όταν βλέπουμε τον τάδε να πετά το σκουπιδάκι του κάτω, κωλώνουμε να του κάνουμε παρατήρηση...

Μη νόμιμα μέσα ; Για ρώτησε τον πατέρα σου τι θα του έκανε έαν... ! Ρώτησε κανένας τη μητέρα του παιδιού αυτού τι τράβηξε για να το μεγαλώσει και τι όνειρα έκαναν (γονεις και παιδί) για το μέλλον ; Ρώτησε κανείς πως νοιώθουν τώρα που βλέπουν το κρεβάτι του παιδιού τους άδειο ;
Εγώ θα τον εκτελούσα στο δικαστήριο αδειάζοντας τη γεμιστήρα του όπλου μου στο κεφάλι του και έπειτα θα καθόμουν στο ειδώλιο να με δικάσει ο εισαγγελέας (πιθανός πατέρας κι εκείνος)...
Και μη μου πείτε ότι είναι κρίμα τα παιδιά του, γιατί υποφέρουν σίγουρα πολύ στα χέρια του...

Ναι, μη νόμιμα μέσα. Η θανατική ποινή είναι καταδικαστέα. Μπορεί στην Αίγυπτο να μην είναι, αλλά στην Ελλάδα ευτυχώς είναι. Θεωρώ σε κάθε περίπτωση ανήθικο να αφαιρέσω μια οποιαδήποτε ζωή. Άσχετα με το ποιος είναι ο λόγος για αυτό. Το αν παρασυρθώ από τα συναισθήματα και τα πάθη μου, είναι άλλο ζήτημα. Το τελικό αποτέλεσμα στην περίπτωση, λοιπόν, φόνευσης του παιδιού μου, θα ήταν συνάρτηση του βαθμού αυτοκυριαρχίας μου και της απόφασης του δικαστηρίου.
Αλλά ακόμη κι αν κυριαρχούσαν τα προσωπικά πάθη, θα ήταν για μένα πολύ μεγαλύτερη ικανοποίηση να σαπίσει στη φυλακή, ταλανιζόμενος από τις τύψεις, και στο τέλος να τρελαθεί, παρά να του δώσω την ευκαιρία να γλιτώσει από αυτές.
Δε νομίζω όμως να δινόταν καν στους γονείς η ευκαιρία να σκοτώσουν το φονιά.
Όπως όμως είπα, είμαστε άνθρωποι και δεν ξέρουμε πώς θα αντιδρούσαμε σε αυτή την περίπτωση.




Να προσθέσω πως γενικά έχει δημιουργηθεί ένα αρνητικό κλίμα εδώ μέσα, και αυτό δε μου αρέσει. Γνωρίζω πως θεωρείται δεδομένη η καλοπροαίρετη διάθεση για διάλογο και συζήτηση, αλλά οι ανώφελοι και άσχετοι με το θέμα διαξιφισμοί, καθώς και η χρήση διαφόρων χαρακτηρισμών, κοινώς "ταμπελών" από προς συγκεκριμένα πρόσωπα, κάθε άλλο δείχνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Όχι, δε θα αλλάξει. Θα πρέπει να βρισκόμαστε διαρκώς σε επαγρύπνηση και να προλαμβάνουμε το κακό από τη ρίζα του στην καθημερινή μας ζωή. Αλλά δυστυχώς, όταν βλέπουμε τον τάδε να πετά το σκουπιδάκι του κάτω, κωλώνουμε να του κάνουμε παρατήρηση...
Και οχι μονο γι' αυτο, αλλα και για πιο σημαντικα θεματα κωλωνουμε δυστυχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
[οφφ]Ε, αν δε μιλάμε ούτε για αυτό, πώς θα μιλήσουμε για τα ακόμα πιο σημαντικά θέματα;[\οφφ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Να προσθέσω πως γενικά έχει δημιουργηθεί ένα αρνητικό κλίμα εδώ μέσα, και αυτό δε μου αρέσει. Γνωρίζω πως θεωρείται δεδομένη η καλοπροαίρετη διάθεση για διάλογο και συζήτηση, αλλά οι ανώφελοι και άσχετοι με το θέμα διαξιφισμοί, καθώς και η χρήση διαφόρων χαρακτηρισμών, κοινώς "ταμπελών" από προς συγκεκριμένα πρόσωπα, κάθε άλλο δείχνει.


:no1:Ε, μα πια! Κουβεντούλα κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top