Δάσκαλος έδειρε μαθητή μέχρι θανάτου

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Δάσκαλος έδειρε μαθητή μέχρι θανάτου

28 Οκτωβρίου 2008, 21:10


Ένας 11χρονος μαθητής δημοτικού σχολείου στην Αλεξάνδρεια, έλαβε την πιο βαριά τιμωρία, επειδή δεν είχε τελειώσει τα μαθήματά του. Ο δάσκαλος των μαθηματικών, Χαιθάμ Ναμπέλ Αμπντελχάμιντ, αρχικά χτύπησε τον μαθητή με έναν χάρακα. Αλλά δεν σταμάτησε εκεί.
Τον έβγαλε στην αυλή και συνέχισε να τον χτυπά βάναυσα στο στομάχι. Ο 11χρονος λιποθύμησε και μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο νοσοκομείο, όπου και κατέληξε.
Σύμφωνα με αιγυπτιακή εφημερίδα, ο δάσκαλος είπε στην αστυνομία ότι απλά προσπαθούσε να τιμωρήσει το παιδί και όχι να το σκοτώσει. Ο Αμπντελχάμιντ, προφυλακίστηκε με την κατηγορία της ανθρωποκτονίας.



www.zougla.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Καλα, γινονται τετοια στις μερες μας; Που ζουμε... :(
Κριμα για το παιδι και ελπιζω ο "δασκαλος" να μην εχει την επιεικεια της δικαιοσυνης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette

Νεοφερμένος

Η Ιουλιέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τρομερο! Κατι τετοιοι τυποι πρεπει να εκτελουνται εν ψυχρω!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*MARAKI*

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
:wow:ελεος ρε παιδια τι να πω...μερικοι ΄δασκαλοι΄ δεν εχουν τον θεο τους πια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Τέτοιοι άνθρωποι δεν πρέπει να αποκαλούνται καν ''δάσκαλοι''. Έλεος πια...
Κρίμα για το αδικοχαμένο παιδάκι...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Όχι ρε φίλε... Πω πωωωωωωωωω. Φαντάσου τους γονείς αυτού του παιδιού =/.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
:(:(:(:(
κριμα...
οταν ακουω κατι τετοια μου ερχεται να παρω εγω το χαρακα κ να αρχιζω να τις βρεχω σε κατι τετοιους τυπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Να του απαγορεύσουν την είσοδο σε κάθε σχολείο και να του βάλουν κάμποσα χρονάκια φυλακή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Αμα εισαι πατέρας του παιδιου τον σκοτώνεις τον π.....η για δεν το σκοτωνεις. Δεν ξερω αν χωραει το χιουμορ εδω αλλα να γιατι πρπει να διεβάζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν είμαι πατέρας (κρίμας δεν ήτανε!), και άρα δε μπορώ να μπω στη θέση ενός πατέρα με δολοφονημένο παιδί, αλλά δε θα σπίλωνα και σε αυτή την περίπτωση τη δική μου ζωή και το όνομα του παιδιού μου προσπαθώντας να εκδικηθώ με μη νόμιμα μέσα το φονέα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Πωπω....Τραγικό. Τέτοιοι άνθρωποι δεν πρέπει να συνεχίζουν να υπάρχουν ούτε καν στη φυλακή. Για σκότωμα είναι. Κρίμα...Τους γονείς του παιδιού σκέφτομαι που το έχασαν στα καλά του καθουμένου. :(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ναι αλλα κοιτα τρελαινομαστε εμεις για ενα παιδι που ουτε το γνωρισαμε ουτε το ειχαμε δει απλα και μονο επειδη ειναι απανθρωπο αν γινοταν στο ιδιο σου το παιδι??Δεν ξερω μπορει να εχεις δικιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πολύ αλήτης, αλλά δεν θα τον κατηγορήσω. Πρώτον, γιατί δεν γνωρίζω αν μπορεί να του καταλογιστεί το έγκλημα, καθώς μπορεί να ήταν διαταραγμένος, δεύτερον, γιατί οι εκεί κοινωνικές συνθήκες δεν ταυτίζονται με τις εδώ και τρίτον γιατί δεν είμαι ο αρμόδιος δικαστής. Απο κει και πέρα μην παίρνετε κι όρκο για τους γονείς. Φυσικά δεν πιστεύω ότι ήθελαν να φτάσουν μέχρι εκεί τα πράγματα, αλλιώς θα ήταν γονείς γτπ, αλλά σε τέτοιες κοινωνίες το "όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος" είναι δόγμα που πολλάκις υποστηρίζεται κι από το σπίτι, ανάλογα βέβαια με την κοινωνική τάξη.
Είναι πραγματικά λυπηρό, απαράδεκτο στα δικά μου μάτια, αλλά εντάξει, μην μπαίνετε κι εσείς στο τρυπάκι να βγάζετε αποφάσεις και να καθορίζετε ποινές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Πολύ αλήτης, αλλά δεν θα τον κατηγορήσω. Πρώτον, γιατί δεν γνωρίζω αν μπορεί να του καταλογιστεί το έγκλημα, καθώς μπορεί να ήταν διαταραγμένος, δεύτερον, γιατί οι εκεί κοινωνικές συνθήκες δεν ταυτίζονται με τις εδώ και τρίτον γιατί δεν είμαι ο αρμόδιος δικαστής. Απο κει και πέρα μην παίρνετε κι όρκο για τους γονείς. Φυσικά δεν πιστεύω ότι ήθελαν να φτάσουν μέχρι εκεί τα πράγματα, αλλιώς θα ήταν γονείς γτπ, αλλά σε τέτοιες κοινωνίες το "όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος" είναι δόγμα που πολλάκις υποστηρίζεται κι από το σπίτι, ανάλογα βέβαια με την κοινωνική τάξη.
Είναι πραγματικά λυπηρό, απαράδεκτο στα δικά μου μάτια, αλλά εντάξει, μην μπαίνετε κι εσείς στο τρυπάκι να βγάζετε αποφάσεις και να καθορίζετε ποινές.

ε οχι και να μην τον κατηγορησεις με δουλευεις??? ελεος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν σε δουλεύω καθόλου. Δεν πέφτω στο τρυπάκι του εντυπωσιασμού. Δεν γνωρίζω τα γεγονότα, δεν εκφέρω άποψη περί ενοχής ή αθωότητας. Πολύ απλό και πολύ λογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
καλα οκ....ειναι δυσκολο να καταλαβεις...το γεγονος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μάλλον εσύ είναι δύσκολο να καταλάβεις ότι δεν γνωρίζεις τίποτα για την υπόθεση κι όμως θεωρείς τον εαυτό σου ικανό να εξηγήσει, να αναλύσει, να αποσαφηνίσει τις πτυχές της, να εκδόσει κατηγορητήριο, να αποφασίσει ποιοι θα μπουν και για πόσο στη φυλακή, καθώς και με το ποια επίθετα αυτοί χαρακτηρίζονται.
Λοιπόν; Εμένα ή εσένα θεωρείς λογικότερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
εεε εγω δεν εκρινα ποσο θα είναι η ποινη αυτου του ανθρωπου και δεν θεωρησα τον εαυτο μου ικανο για αυτο πως το εβγαλες αυτο δεν καταλαβα...αλλα δεν λες οτι δεν εχει κατηγοριες για αυτο που εκανε..και οτι δεν ειναι για να τον κατηγορησεις εχεις δεν έχεις λεπτομεριες για το γεγονος αυτο...σκοτωσε ενα 11 παιδι για εναν λογο αρκετα ασυμαντο για μενα...και οχι μονο με τα δεδομενα της δικια μας χωρας αλλα και με τα δεδομενα ολων των χωρων αλλα και όλων των πολητισμών...του κοσμου οσο τριτοκοσμικές είναι αυτες οι χωρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Πολύ αλήτης, αλλά δεν θα τον κατηγορήσω. Πρώτον, γιατί δεν γνωρίζω αν μπορεί να του καταλογιστεί το έγκλημα, καθώς μπορεί να ήταν διαταραγμένος, δεύτερον, γιατί οι εκεί κοινωνικές συνθήκες δεν ταυτίζονται με τις εδώ και τρίτον γιατί δεν είμαι ο αρμόδιος δικαστής. Απο κει και πέρα μην παίρνετε κι όρκο για τους γονείς. Φυσικά δεν πιστεύω ότι ήθελαν να φτάσουν μέχρι εκεί τα πράγματα, αλλιώς θα ήταν γονείς γτπ, αλλά σε τέτοιες κοινωνίες το "όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος" είναι δόγμα που πολλάκις υποστηρίζεται κι από το σπίτι, ανάλογα βέβαια με την κοινωνική τάξη.
Είναι πραγματικά λυπηρό, απαράδεκτο στα δικά μου μάτια, αλλά εντάξει, μην μπαίνετε κι εσείς στο τρυπάκι να βγάζετε αποφάσεις και να καθορίζετε ποινές.


Είσαι πάντα τόσο λογικός και ψύχραιμος που με τρομάζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προσπαθώ απλώς ν'αντισταθμίσω το στείρο συναισθηματισμό τύπου δελτίο των 8 με τον Άκη Παυλόπουλο που δυστυχώς αποπροσανατολίζει και νομίζω ότι το πετυχαίνω χωρίς να φτάνω στο άλλο άκρο, αυτό της απάθειας. Αντί να σοκάρεστε με το γεγονός, ψάξτε καλύτερα να βρείτε τη ρίζα του. Δεν προσφέρει τίποτα να παθαίνουμε σοκ για πέντε λεπτά, να λέμε "α το δολοφόνο, α τον έτσι, α τον αλλιώς", να αγνοούμε την ουσία και τελικά να τη χάνουμε. Δεν ειναι ο σκοπός του προβληματισμού να βρίσουμε το δάσκαλο κι έτσι να νομίζουμε ότι τον εκδικούμαστε γι'αυτό που έκανε. Μπρίκια κολλάμε και ξέρω πόσο εκνευριστικό είναι να το ακούμε, αλλά είναι η αλήθεια. Δεν υπάρχει λόγος μία περίπτωση να γίνεται το εξιλαστήριο θύμα για να βγάζουμε το άχτι μας από τη μικρή μας καθημερινή ζωούλα ιδίως όταν δεν ξέρουμε τίποτα απολύτως για την περίπτωση αυτή. Αλλού είναι το πρόβλημα, όχι στο δάσκαλο στην Αίγυπτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top