Γυμναστική

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Ρε παιδια,καμια ασκηση για ολο το σώμα εκτος καμψεων και μονοζυγου υπαρχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Και τένις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εγώ πηγαινω εδω και αρκετά χρόνια στίβο αλλά τον τελευταιο χρόνο που τα έχω ψιλοπαρατησει ξυπνάω τρεις φορές την εβδομάδα κατά τις 6:30 και μέχρι τις 7:30 κανω σχοινακι, μονοζυγο,βαρακια.
Αυτά το χειμωνα γιατί το καλοκαίρι του δίνω και καταλαβαίνει.. Τι πεζοπορειες τι ποδηλατοδρομιες τι πινγκ πονγκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
καμια ασκηση με βαρακια ή χωρις για εκγυμναση και καψιμο λιπους(manboobs) στο στηθος;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
καμια ασκηση με βαρακια ή χωρις για εκγυμναση και καψιμο λιπους(manboobs) στο στηθος;;;
Ναι. Υπάρχει κάποια τέτοια άσκηση που να μη χρειάζεται μεγάλη κατανάλωση χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
καμια ασκηση με βαρακια ή χωρις για εκγυμναση και καψιμο λιπους(manboobs) στο στηθος;;;

Δίαιτα και κάμψεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γιατί χωρίς θυσίες δεν έχεις αποτέλεσμα.Εγώ βέβαια που κολυμπούσα 3κμ το καλοκαίρι μετά έτρωγα τον άμπακο και έχανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Γιατί αυτό; :(
για να κάψει το λίπος, γτ πέρα από τη πλάκα, δε πα να κανει 3 ωρες γυμναστικη την ημερα, αμα τρως όλο κατι ομελέτες και λουκάνικα, παρόλο που θα χεις αναπτυξει μυς, δε θα εχεις χασει λιπος...
βεβαια θα το αλλαζα λιγο και θα το ονομαζα διατροφη.. αν δεν τρως πολλα λιπαρά και ταυτόχρονα γυμνάζεσαι, τότε εισαι σε καλο δρομο για να καψεις λιπος
!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Παιδια,για αναπτυξη κοιλιακων,περα από τις ασκησεις τους,κατι αλλο να προτεινουμε;γιατι,οση δουλεια και νατκανεις δυσκολα αναπτυσσονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Παιδια,για αναπτυξη κοιλιακων,περα από τις ασκησεις τους,κατι αλλο να προτεινουμε;γιατι,οση δουλεια και νατκανεις δυσκολα αναπτυσσονται...

Ναι, δουλειά σε εταιρία μεταφορών (αυτοί που μετακομίζουν σπίτια) :P
Γίνεσαι τούμπανο σε 1 μόλις χρόνο!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Καμια αλλη,υλοποιησιμη ομως,προταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Διατροφη και γυμναστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
(
Παιδια,για αναπτυξη κοιλιακων,περα από τις ασκησεις τους,κατι αλλο να προτεινουμε;γιατι,οση δουλεια και νατκανεις δυσκολα αναπτυσσονται...

ΟΙ κοιλιακοί αναπτύσσονται, αλλα δε φαίνονται λόγω του λίπους.
Για να καεί αυτό το λίπος πρέπει να γίνουν 2 πράγματα, ΑΕΡΟΒΙΑ ΑΣΚΗΣΗ και ΔΙΑΤΡΟΦΗ
Αερόβια άσκηση: Η άσκηση η οποία είναι ήπιας μορφής και έχει μεγάλη διάρκεια. Αυτό αντιστοιχεί σε 120-140σφυγμούς/λεπτό για 30-60 λεπτά.. όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο... Τέτοιας μορφής ασκήσεις είναι η πλειονότητα των ομαδικών αθλμάτων, το jogging, η ποδηλασία, ο χορός κ.α
Διατροφή: Διατροφή δε σημαίνει δε τρωω καθόλου.... Διατροφή σημαίνει προσέχω τι τρώω.
Παίρνω υδατάνθρακες πριν από την άσκηση, αλλά ποτέ λίγο πριν το βράδυ, γτ θα μετατραπούν σε λίπος ( μακαρόνια,πατάτες κτλ)
Επιπλέον μειώνω τα λιπαρά στο ελάχιστο. (γλυκα, πατατάκια, λίπος κρέατος)
Τέλος, εαν θέλει κανείς να χτίσει μυς θα πρέπει να λαμβάνει γερες ποσότητες πρωτεινών( κρέας, ασπράδια αυγού!!!!!!!!)
Αυτάααααααααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Έχω αρχίσει να κάνω από πέντε έως επτά χιλίομετρα τη μέρα διάδρομο μέσα σε μία ώρα και νιώθω το σώμα μου ανάλαφρο! Είναι πραγματικά υπέροχο συναίσθημα και νομίζω πως καθαρίζει το μυαλό μου. :clapup:Tο προτείνω στον καθένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Παντως ρε παιδια η δικη μου αποψη ειναι η εξης:
Αν θελει καποιος να χασει κιλα τοτε απλα μειωνει τις ποσοτητες που τρωει απο τα γευματα που ηδη ετρωγε και ταυτοχρονως θα πρεπει να υπαρχει μια αναλογη αυξηση σωματικης ασκησης με βαση παλι αυτη που εκανε.
ΑΥΤΗ η λογικη οσο μπακαλιστικη και να ειναι θεωρω πως βασιζεται σε απλα πραγματα και ευκολα στην κατανοηση. Αν μειωσεις τις αποδοχες και αυξησεις αυτα που καταναλωνει το σωμα μεσω της ασκησης τοτε το προσημο ειναι μειον και τα θεωρουμενα ως περιττα θα φυγουν.

Πραγματικα, δεν βρισκω λογο υπαρξης διατροφων, προγραμματων και λοιπα -που οδηγουν συνηθως σε ψυχολογικη πιεση και αποτυχια -αν ο στοχος ειναι η απωλεια βαρους για εκγυμναση και οχι π.χ για λογους υγειας. Αλλο να θες να κανεις μια ισσοροποιμενη διατροφη (η οποια ειναι αμεσα συνδεδεμενη με την καθημερινη σου ασκηση ) και αλλο μια διατροφη για να χασεις κιλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Γιατί χωρίς θυσίες δεν έχεις αποτέλεσμα.Εγώ βέβαια που κολυμπούσα 3κμ το καλοκαίρι μετά έτρωγα τον άμπακο και έχανα.

και δε μου λες πως το μετρουσες;;;:hmm::P:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βαριέμαι απίστευτα το γυμναστήριο. Απίστευτα!
Γι'αυτό ξεκίνησα περπάτημα. Ένα μισάωρο κάθε μέρα με γρήγορο ρυθμό. Ένα μήνα αυτό το πράγμα. Σχεδόν κάθε μέρα.
Ε το βαρέθηκα τελικά κι αυτό. :P
Και λέω τώρα να πάω γυμναστήριο (γιατί τώρα πια να κάθομαι δεν μπορώ,συνήθισα) για κανένα μήνα,μέχρι να φύγω για την πόλη μου να κάνω τίποτα ομαδικό.
Καμια yoga, καμια zumba. Έτσι να αλλάξει λίγο το πράγμα.
Εύχομαι να μην το βαρεθώ από την πρώτη βδομάδα όπως συμβαίνει συνήθως.
Ε και μετά όταν πάω στην πόλη μου έχω το ποδήλατό μου,θα πηγαίνω και κανένα κολυμβητήριο γιατί η θάλασσα δεν είναι άμεσα προσβάσιμη.
Κι από Σεπτέμβρη θα ψάξω κάτι να το εντάξω στο πρόγραμμα μου. Δεν ξέρω τι ακόμα.
Χορός μου αρέσει αλλά επειδή ξέρω ότι σε μια αίθουσα 2 επι 2 θα μαζευτούμε 30 άτομα μου τη δίνει.
Μου αρέσει το μπάσκετ αλλά δεν ξέρω αν στην ηλικία μου ξεκινάνε καμια ομαδούλα με προπονήσεις κτλ. :/
Μεγάλωσα για τέτοια άραγε?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελείωσαν οι πανελλήνιες και λέω να ξεκινήσω πρόγραμμα.

Έχει κανένας κανένα έτοιμο για να κάψω λίγο body fat και να φτιάξω μύες να γίνω σβαρτζενεκερ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top