Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

Teddy Boy

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Με τους μεγαλύτερους φοιτητές πως τα πάτε? Γιατί θα δώσω πανελλήνιες του χρόνου και άμα περάσω , όταν θα αρχίσουν τα μαθήματα θα είμαι 31 χρονών. Δεν ενδιαφέρομαι για ερωτικές γνωριμίες αλλά για παρέα στη σχολή και εξωσχολικά αν υπάρχουν κοινά ενδιαφέροντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Με τους μεγαλύτερους φοιτητές πως τα πάτε? Γιατί θα δώσω πανελλήνιες του χρόνου και άμα περάσω , όταν θα αρχίσουν τα μαθήματα θα είμαι 31 χρονών. Δεν ενδιαφέρομαι για ερωτικές γνωριμίες αλλά για παρέα στη σχολή και εξωσχολικά αν υπάρχουν κοινά ενδιαφέροντα.
Λιγο δυσκολο το κοβω να σμιξει ενα 18χρονο με εναν 31χρονο :P Αλλα απο την αλλη, στη σχολη μου υπαρχει ενας 30χρονος και συμφοιτητες μου κανουν παρεα μαζι του. Αλλα και αυτοι ειναι λιγο μεγαλυτεροι 20-24. Ισως βρεις παρεα απο τα 2 τελευταια ετη η αιωνιους φοιτητες. Μην αγχωνεσαι γι' αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Με τους μεγαλύτερους φοιτητές πως τα πάτε? Γιατί θα δώσω πανελλήνιες του χρόνου και άμα περάσω , όταν θα αρχίσουν τα μαθήματα θα είμαι 31 χρονών. Δεν ενδιαφέρομαι για ερωτικές γνωριμίες αλλά για παρέα στη σχολή και εξωσχολικά αν υπάρχουν κοινά ενδιαφέροντα.

Μην ανυσηχείς,εμείς και 40άρηδες συμφοιτητές έχουμε και τα βρίσκουμε μια χαρά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teddy Boy

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά που μου δίνετε κουράγιο γιατί όλοι οι φίλοι λεν είμαι πολύ μεγάλος για να σπουδάσω και το θέμα με έχει αγχώσει. Να διευκρινίσω ότι δεν ψάχνω κολλητούς για να μεθάμε κάθε μέρα, απλά φοβάμαι μην είναι απόμακροι οι συμφοιτητές μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά που μου δίνετε κουράγιο γιατί όλοι οι φίλοι λεν είμαι πολύ μεγάλος για να σπουδάσω και το θέμα με έχει αγχώσει. Να διευκρινίσω ότι δεν ψάχνω κολλητούς για να μεθάμε κάθε μέρα, απλά φοβάμαι μην είναι απόμακροι οι συμφοιτητές μου.

Γαμ***ε τους φίλους και την αρνητική ενέργεια που βγάζουν αρχηγέ μου. Κάνεις κάτι που το θέλεις πολύ, θέλεις να σπουδάσεις. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Και μόνο που είσαι μέλος σε αυτο το φόρουμ και δίνεις πανελλήνιες δείχνει ότι έχεις κότσια (βέβαια πιστεύω πως διαβάζεις και δεν πας να παίξεις λόττο). Όπως και να έχει μην αγχώνεσαι ολα θα πάνε καλά με το θέμα της παρέας, στο πανεπιστήμιο πας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teddy Boy

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
βέβαια πιστεύω πως διαβάζεις και δεν πας να παίξεις λόττο) ;)[/QUOTE]

Του χρόνου θα δώσω, ακόμα δεν έχω αρχίσει διάβασμα:redface:. Για ΤΕΙ θα δώσω γιατί έχω πτυχίο ΤΕΕ , αυτό που έχω (σχεδόν) αποφασίσει είναι Εργοθεραπεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά τουλάχιστον στην δικία μου την σχολή οι σημειώσεις των παραταξιακών είναι άθλιες!!! Όχι μόνο δεν σε βοηθάνε να διαβάσεις καλύτερα αλλά περιέχουν και πράγματα εκτός ύλης. Κρίμα και το χαρτί που χαλάνε




Και στη δικη μου το ιδιο συμβαινει... σημειωσεις αντι-sos, λαθη και εκτος υλης μαλλον τα καλα τα κρατανε γι αυτους!

Γαμ***ε τους φίλους και την αρνητική ενέργεια που βγάζουν αρχηγέ μου. Κάνεις κάτι που το θέλεις πολύ, θέλεις να σπουδάσεις. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Και μόνο που είσαι μέλος σε αυτο το φόρουμ και δίνεις πανελλήνιες δείχνει ότι έχεις κότσια (βέβαια πιστεύω πως διαβάζεις και δεν πας να παίξεις λόττο). Όπως και να έχει μην αγχώνεσαι ολα θα πάνε καλά με το θέμα της παρέας, στο πανεπιστήμιο πας ;)





Αυτο ξαναπες το! Δε χρειαζεται να παιρνει κανεις στα σοβαρα τετοια θεματα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φιλίες στο πανεπίστημιο μπορεί εύκολα να κάνει κάποιος.Ωστόσο όπως πολύ σωστά είπαν και ορισμένοι από πάνω δεν μπορούμε να αρέσουμε σε όλους.Ούτε και σε εμάς μπορεί να μας αρέσουν κάποιοι.Οπότε μιας και οι φοιτητές σε μία σχολή είναι εκατοντάδες θα υπάρχουν οπωσδήποτε άτομα που ταιριάζουν στον καθένα μας.Εξάλλου δεν είναι απαραίτητο να κάνει κάποιος παρέα με φοιτητές της σχολής του απο την στιγμή που βλέπει ότι το περιβάλλον δεν τον εμπνέει.Μπορεί να κάνει φιλίες εννοείται και από άλλες σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Πιστεύω ότι οι πρωτοετείς φοιτητές είναι σε διαδικασία εγκλιματισμού με το νέο περιβάλλον παρά στη δημιουργία νέων φιλιών με όλη τη σημασία της λέξης. Κάποια πράγματα ωριμάζουν με τον καιρό. Επίσης στο Πανεπιστήμιο λειτουργεί πολύ, η φιλία με "συναδελφικό" προφίλ δηλαδή, φιλία όσο εξυπηρετείς με σημειώσεις κλπ. Λίγοι άνθρωποι είναι διατεθειμένοι να γνωρίσουν νέους ανθρώπους και να χτίσουν ειλικρινείς ανθρώπινες σχέσεις ακόμη και στο Πανεπιστήμιο. Όμως αξίζει να προσπαθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Λιγο δυσκολο το κοβω να σμιξει ενα 18χρονο με εναν 31χρονο :P Αλλα απο την αλλη, στη σχολη μου υπαρχει ενας 30χρονος και συμφοιτητες μου κανουν παρεα μαζι του. Αλλα και αυτοι ειναι λιγο μεγαλυτεροι 20-24. Ισως βρεις παρεα απο τα 2 τελευταια ετη η αιωνιους φοιτητες. Μην αγχωνεσαι γι' αυτο.
οχι ρε..με 23 αρηδες - 24 ανετα κανει παρεα..νταξει με τον 18 αρη που μολις μπηκε δεν ξερω ,αλλα αμα κατσουν τπτ κοινα ενδιαφεροντα μπορει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Αλέξανδρε μην σε απασχολεί δεν τίθεται θέμα νομίζω,εμείς έχουμε συμφοιτητή 27 ετών απο Αγγλία το παιδί,πρωτοετής.
Όλοι του μιλάνε,βγαίνει μαζί μας,συζητάμε για την σχολή,λέμε την βλακεία μας,όλα καλά.

Επίσης να σε συγχαρώ δίνεις πανελλήνιες στα 31 και έχεις όρεξη για μάθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Ειμαι πρωτοετης κ απο μικρη δεν ημουν αρκετα κοινωνικη (σιγα σιγα βεβαια εχω γινει περισσοτερο) κ το θεμα του "αν θα βρω παρεα " με εχει αγχωσει λιγο.. οι γνωριμιες ξεκινανε απο τη μερσ της εγγραφης η απο τις πρωτες μερες της σχολης?Πως μπορω να ανοιξω συζυτηση?τι μπορω να πω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί είστε τόσο ψαρωμένοι μερικοί; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
δεν ειναι λογω ψαρωματος.. ειναι λογω 1) κλασσικης ανυπομονησιας του πρωτοετη να ξεκινησει κ 2) επειδη δεν ειμαι κ το πιο κοινωνικο ατομο π υπαρχει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rebel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,025 μηνύματα.
Υπάρχουν περιθώρια για γνωριμίες ακόμα και για τους λιγότερο κοινωνικούς. Προσωπικά την ημέρα της εγγραφής είχα έρθει σε επαφή μόνο με άτομα των κομμάτων που σε πλησιάζουν ούτως ή άλλως για ψηφοθηρικούς λόγους. Από αυτούς τώρα δεν θυμάμαι ούτε έναν. Από κει και πέρα στα μαθήματα συνήθιζα να κάθομαι στην ίδια θέση. Στην διπλανή θέση καθόντουσαν σταθερά κάποια άτομα, αναπόφευκτα υπήρξε συνομιλία για θέματα κοινού ενδιαφέροντος ( σημειώσεις, καθηγητές, "ράδιο αρβύλες" και κουτσομπολιά της σχολής ). Αυτή η διαδικασία οδήγησε αναπόφευκτα σε γνωριμίες, παρέα στο λεωφορείο, στα κενά και στα διαλείμματα ( κάπως πρέπει να περνάει η ώρα ), καφέδες, οι καφέδες έγιναν κρασοκατανύξεις και αυτές με τη σειρά τους εκδρομές κλπ. Λιγότερο ή περισσότερο κοινωνικοί όλοι θέλουν να κάνουν γνωριμίες οπότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν ειναι λογω ψαρωσης.. ειναι λογω 1) κλασσικης ανυπομονησιας του πρωτοετη να ξεκινησει κ 2) επειδη δεν ειμαι κ το πιο κοινωνικο ατομο π υπαρχει!!!

Whatever...

1) Οκ, μάλλον είμαι η μόνη που έχω "κανονική" ανυπομονησία. :P
2) Σιγά το πράγμα. Δεν είναι κάτι που δεν "ξεπερνιέται". Το ξέρω ότι πολλοί θα με παρεξηγήσουν (αλλά δε με νοιάζει :P) όμως αυτό είναι και θέμα επιλογής και θέλησης. Αποψή μου φυσικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά που μου δίνετε κουράγιο γιατί όλοι οι φίλοι λεν είμαι πολύ μεγάλος για να σπουδάσω και το θέμα με έχει αγχώσει. Να διευκρινίσω ότι δεν ψάχνω κολλητούς για να μεθάμε κάθε μέρα, απλά φοβάμαι μην είναι απόμακροι οι συμφοιτητές μου.

Έτυχε να δω αργά το μήνυμά σου. Μην ακούς κανέναν/μία! Αξίζει η προσπάθεια, προκειμένου να εισαχθείς στη σχολή που επιθυμείς. Η μόρφωση δεν έχει ηλικία. Επίσης, είναι βέβαιο ότι μέσα σε τόσα άτομα, θα βρεις κάποιον/α να κάνεις παρέα. Να σου πω και κάτι ακόμα: όταν ήμουν προπτυχιακή φοιτήτρια 18-22, όχι μόνο δεν με ενοχλούσε η παρουσία συμφοιτητών/τριων μου 30, 30+, αλλά ένιωθα και θαυμασμό γι' αυτούς/ές και μάλιστα είχα κι έναν πολύ καλό φίλο, που ήταν τότε 30+. Σίγουρα δεν αποτελούσα εξαίρεση. Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς.
Καλή δύναμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανθοπώλης

Νεοφερμένος

Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
φοβάμαι μην είναι απόμακροι οι συμφοιτητές μου.



οι συμφοιτητές δεν πειράζει, οι ...συμφοιτήτριες ίσως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Mη το λες Ανθοπώλη, σα φίλο μπορεί να τον βλέπουν. Οι κοπέλες δεν χαλάνε χατήρι για φιλεναδισμούς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Mη το λες Ανθοπώλη, σα φίλο μπορεί να τον βλέπουν. Οι κοπέλες δεν χαλάνε χατήρι για φιλεναδισμούς. :P

Ναι καλέ, και εμείς στη σχολή μου έχουμε έναν συμφοιτητή που είναι κάπου στα 30 και δύο γυναίκες πάνω από 30. Με τη μία δεν μιλάμε πολύ γιατί είναι αρκετά μεγάλη και προφανώς έχει εντελώς διαφορετική νοοτροπία από εμάς, αλλά με τους άλλους κάνουμε παρέα καμιά φορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top