Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

Γαλάτεια

Νεοφερμένος

Η Γαλάτεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα.
Εγώ είμαι στο ΣΤ' εξάμηνο, μπαίνω στο Ζ' (αχ πως περνάν τα χρόνια) και οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έχω παρέες στη σχολή! Δηλαδή, έχω ένα-δυό άτομα που τους θεωρώ σχεδόν φίλους μου, αλλά είναι μεγαλύτερα εξάμηνα και σύντομα θα τελειώσουν τη σχολή! Παρ'όλα αυτά, αν έχεις καλή θέληση και ένα ειλικρινές χαμόγελο, ακόμα και σε μια αίθουσα γεμάτη αγνώστους, ακόμα και σε ένα εργαστήριο που πρέπει να συνεργαστείς στενά με αγνώστους, θα βγάλεις άκρη. Κανείς δε συμπάθησε τον τύπο ή την τύπισσα που χρειάστηκε ακουστικό βαρυκοΐας για να ακούσει τι είπε μόλις και αν δεν δείξεις ανοιχτός σε γνωριμίες ή ΕΣΤΩ σε μια αρμονική συνεργασία, μην περιμένεις ο άλλος να σε ανοίξει με το ζόρι. Πιθανότατα είναι το ίδιο τρακαρισμένος με εσένα. Έτσι λοιπόν κι εγώ, ακόμα και 4ετής που γίνομαι τώρα, είμαι ντροπαλή μέσα μου κι αν μπορούσα δε θα μίλαγα σε κανέναν, δε θα γνώριζα κανέναν, θα ήμουν ελεύθερη. Δεν μου αρέσουν οι αλλαγές και κατά συνέπεια ούτε οι άγνωστοι άνθρωποι. Αλλά κάπως πρέπει να επιβιώσω σε μια σχολή γεμάτη εργαστήρια. Οπλίζομαι με κουράγιο, ξεντρέπομαι, χαμογελάω και συστήνομαι! Σε κλάσματα δευτερολέπτου αρχίζω να βομβαρδίζω συναδέρφους με ερωτήσεις για το μάθημα! :D
Και να σημειωθεί ότι το τμήμα μου αποτελείται κατά 80% από αγόρια! Το 20% των κοριτσιών μου είναι κατά 90% αντιπαθές! Είμαι εύκολος άνθρωπος όπως βλέπετε!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Μόνο βιολογία,ανατομία,ιολογία etc Πραγματικά θα είναι τέλεια. Μόνο αυτά τα μαθήματα που με τρελαίνουν γιατί είναι τέλεια και άντε και λίγη χημεία η οποία είναι επίσης πολύ ωραία. Όλα κυρίως περιστρέφονται γύρω από την βιολογία/ανθρωπολογία. Δεν θα έχεις schoolwork ούτε φροντιστήρια ούτε τίποτα. Θα σχολάνεις και θα έρχεσαι στο διαμέρισμα σου και να διαβάζεις κανά 3ωρο και μετά είσαι ελεύθερος. Καμιά εργασία που και που και μπλα μπλα.

Kράτα τα αυτά που είπες...ειδικά με το 3ωρο. Σε λίγα χρόνια θα αναθεωρήσεις.
Ντάξει, σταματάω το off topic :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι βρε ότι μερικές φορές μπορεί να έχεις εργαστήριο στις 7.30 στην άλλη άκρη της πόλης...:whistle:.Όχι ότι θα πρέπει να τελειώσεις σε ν+2 χρόνια κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fraoula

Νεοφερμένος

Η Fraoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Η αλήθεια είναι ότι έχω κάποιο πρόβλημα με τις γνωριμίες μου στη σχολή μου. Από το 1ο εξάμηνο (τώρα είμαι 2ο) έχω γνωρίσει πάρα πολλά παιδιά συμφοιτητές μου, όμως δεν μπήκα αμέσως σε κάποια παρέα. Με τον καιρό μπήκα σε μία, γρήγορα απογοητεύτηκα γιατί είμαι στην ιατρική, που απαιτεί κάποιο διάβασμα. Στην παρέα λοιπόν αυτή όλοι τους είναι πολύ μελετηροί, όλο διαβάζουν και δε βγαίνουν ποτέ, κάτι που δε μ αρέσει καθόλου γιατί δεν είμαι έτσι. Αλλά και από θέμα χαρακτήρα δεν ενθουσιάστηκα. Ειναι πολύ ήσυχοι. Το αποτέλεσμα είναι να αισθάνομαι μόνη, αφού δεν έχω παρέα για να περνάμε καλά μαζί. Αυτό με στενοχωρεί και συχνα απελπίζομαι και κλαίω καθώς σκέφτομαι ότι είναι πολύ δύσκολο να ενταχθώ πλέον σε μια άλλη παρέα γιατί το 2ο εξάμηνο ήση έχει αρχίσει και οι παρέες έχουν κάπως σταθεροποιηθεί. Ενώ γνωρίζω πολλά παιδιά και είμαι ευχάριστη μ αυτά ( πάντα χαιρετάω και ρωτάω τι κάνουν χαμογελώντας), κανένας δε μου πρότεινε ποτέ να κάνουμε παρέα. Τι να κάνω???? Έχω απελπιστεί!!! Σας παρακαλώ, θέλω τις συμβουλές σας. Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Ενώ γνωρίζω πολλά παιδιά και είμαι ευχάριστη μ αυτά ( πάντα χαιρετάω και ρωτάω τι κάνουν χαμογελώντας), κανένας δε μου πρότεινε ποτέ να κάνουμε παρέα. Τι να κάνω???? Έχω απελπιστεί!!! Σας παρακαλώ, θέλω τις συμβουλές σας. Ευχαριστω!
Δε σου προτείνει κανείς να κάνετε παρέα.Είναι κάτι που βγαίνει από μόνο του. :P
Η λύση στο πρόβλημά σου είναι να προσεγγίσεις περισσότερο άτομα που έχετε κοινά ενδιαφέροντα, καθώς όπως προανέφερες, δεν ταιριάζεις με την προηγούμενη παρέα σου.Προσπάθησε να συναναστραφείς πιο πολύ με άτομα που πιστεύεις ότι θα περνάτε ευχάριστα κι εάν η σχέση με αυτούς δε "δέσει" , δοκίμασε με άλλα άτομα.Δεν υπάρχει μυστική συνταγή σ' αυτά τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
petran_r21 γενικά στο θέμα της φιλίας..είναι λίγο ψιλοσκατά σε πολλούς ανθρώπους!
νομίζω ότι φταίει ο τρόπος προσέγγισης ή οι επιδιώξεις και των 2 πλευρών...:hmm:

Εγώ πιστεύω ότι φταίει ο Εγωισμός τις περισσότερες φορές και η επιπωλαιότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Η αλήθεια είναι ότι έχω κάποιο πρόβλημα με τις γνωριμίες μου στη σχολή μου. Από το 1ο εξάμηνο (τώρα είμαι 2ο) έχω γνωρίσει πάρα πολλά παιδιά συμφοιτητές μου, όμως δεν μπήκα αμέσως σε κάποια παρέα. Με τον καιρό μπήκα σε μία, γρήγορα απογοητεύτηκα γιατί είμαι στην ιατρική, που απαιτεί κάποιο διάβασμα. Στην παρέα λοιπόν αυτή όλοι τους είναι πολύ μελετηροί, όλο διαβάζουν και δε βγαίνουν ποτέ, κάτι που δε μ αρέσει καθόλου γιατί δεν είμαι έτσι. Αλλά και από θέμα χαρακτήρα δεν ενθουσιάστηκα. Ειναι πολύ ήσυχοι. Το αποτέλεσμα είναι να αισθάνομαι μόνη, αφού δεν έχω παρέα για να περνάμε καλά μαζί. Αυτό με στενοχωρεί και συχνα απελπίζομαι και κλαίω καθώς σκέφτομαι ότι είναι πολύ δύσκολο να ενταχθώ πλέον σε μια άλλη παρέα γιατί το 2ο εξάμηνο ήση έχει αρχίσει και οι παρέες έχουν κάπως σταθεροποιηθεί. Ενώ γνωρίζω πολλά παιδιά και είμαι ευχάριστη μ αυτά ( πάντα χαιρετάω και ρωτάω τι κάνουν χαμογελώντας), κανένας δε μου πρότεινε ποτέ να κάνουμε παρέα. Τι να κάνω???? Έχω απελπιστεί!!! Σας παρακαλώ, θέλω τις συμβουλές σας. Ευχαριστω!





Εγω ειμαι 4ο εξαμηνο και μη νομιζεις οτι εχω καταφερει να μπω σε καποια παρεα. Εχω πολλους γνωστους με τους οποιους σπανια θα παω για καφε. Παιζει ρολο πιστευω κατα ποσο θα εχεις κοινα ενδιαφεροντα με τα ατομα που θα γνωρισεις. Μονο μην απογοητευεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Επικινδυνο δεν θα το λεγα:PΑλλα ειναι γεγονος οτι μπορει να σε παρασυρουν και να σε απομακρυνουν απο τη σχολη σου.Βεβαια απο την αλλη το ιδιο μπορει να συμβει αν κανεις παρεα με ατομα που απλα δεν ασχολουνται με τα μαθηματα και δεν ειναι γραμμενα σε παραταξη.Πρεπει να αποφυγεις τα κομματοσκυλα που θα γνωρισεις στην εγγραφη διοτι αυτοι σε βλεπουν μονο σαν ψηφο.Απο εκει και περα, αν γνωρισεις καποιον συμφοιτητη σου κατα τη διαρκεια του εξαμηνου και δεις οτι εχετε πολλα κοινα αλλα τυχαινει να ειναι γραμμενος σε παραταξη, μην τον απορριψεις λογω αυτου και μονο.Αν αρχισει να σου μιλαει για την παραταξη του ομως καλυτερα να την κανεις με ελαφρα σιγα σιγα:whistle:

Και ναι, το πιθανοτερο ειναι να δεθεις με ατομα που δεν ανηκουν σε παραταξη, τουλαχιστον οι μισοι απο τους πρωτοετεις δεν θα ειναι γραμμενοι καπου.

δε βλέπω κάτι ποτέ μονοδιάστατα,ίσα ίσα όλα τα λαμβάνω υπ'όψην..εννοώ δε σημαίνει ότι επειδή ο άλλος θα ανήκει σε παράταξη άντε γεια,σε απορρίπτω,για'μένα δεν υπάρχεις,τέλος..η διάθεση που θα με πλησιάσει με ανησυχεί,διότι όπως προαναφέρθηκε και σε άλλο τόπικ,τα προσωπεία πέφτουν μετά από κάποιο διάστημα,όχι αμέσως..μόνο μην είναι πολύ αργα όταν θα πέσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
σε μια φιλολογια ποσο ειναι το ποσοστο αντρων και γυναικων του πρωτου ετους?δηλαδη στους 10 ποσοι ειναι αντρες και ποσες γυναικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ θα έδινα 2/10...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
1/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Χάλι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
η θεσσαλονικη και τα γιαννενα ποσους εισακτεους εχει περιπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Internet δεν εχεις να το βρεις μονος σου;

Η θεσσ εχει πανω απο 100.000 φοιτητες συνολικα.Οποτε,φανταζομαι πολλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
για φιλολογια λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.

GeoSevilla

Νεοφερμένος

Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
ευχαριστω φιλε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Οι 480 νομικάριοι στο Δημοκρίτειο, πού χωράνε; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top