Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Έχω μείνει ουσιαστικά μόνος, βαριέμαι απίστευτα και ειλικρινά πιστεύω πως αυτό δεν πρόκειται να διορθωθεί. Αν δεν ήταν και αυτοί οι 3-4 δε θα είχα ούτε στη σχολή παρέα...Χάλια...4 χρόνια βαρεμάρας και πλήξης θα περάσω

Έλα σε μας, τρεις όροφοι μας χωρίζουν. :P Η αλήθεια είναι ότι εσείς ως σχολή είστε ολίγον τι χύμα στο κύμα αλλά με καλή διάθεση από μέρους σου καλά θα περάσεις όπου και αν βρίσκεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Κάπου εκεί στην Νομική, κάνουν και τα ΜΜΕ μάθημα!!!Να κάνουμε όλοι μια όμορφη παρέα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ο αρχικός πυρήνας των 3 ατόμων που ήμασταν διογκώθηκε στα περί τα 12 άτομα κάπου το Νοέμβρη, εγώ όμως ήδη διαπίστωνα τα πρώτα προβλήματα. Βρισκόμασταν μόνο σχολή, δεν κάναμε τίποτα εξωπανεπιστημιακό και ουσιαστικά ήμασταν μόνο για το πανεπιστήμιο και απ' εκεί και πέρα ο καθένας την πάρτη του. Σ' αυτό ευθύνεται, η απόσταση καθώς είμαστε διασκορπισμένοι σε κάθε γωνιά της Αθήνας, αλλά και η συμπεριφορά μας. Όσο περνούσε ο καιρός μειωνόμασταν σαν παρέα. Μία κοπέλα δεν πήρε τη μεταγραφή που ήθελε και έφυγε, 2 άρχισαν να έρχονται σχολή αραιά και που και άλλες 2 συγκρότησαν δική τους ομάδα με αποτέλεσμα πλέον να κάνω παρέα, στη σχολή κυρίως με 3-4 αγόρια με τα οποία σπάνια βρισκόμαστε εκτός σχολής. Έχω μείνει ουσιαστικά μόνος, βαριέμαι απίστευτα και ειλικρινά πιστεύω πως αυτό δεν πρόκειται να διορθωθεί. Αν δεν ήταν και αυτοί οι 3-4 δε θα είχα ούτε στη σχολή παρέα...Χάλια...4 χρόνια βαρεμάρας και πλήξης θα περάσω...Ο astathmistos έχει δίκιο σε όσα γράφει παραπάνω.

Πάνω κάτω έτσι είναι τα πράγματα αν δεν επιδιώξεις και ο ίδιος να κάνετε και πράγματα εξωπανεπιστημιακά. Πάντως δε χρειάζεται να είσαστε πολυπληθής παρέα..Και 3-4 άτομα, αν επικοινωνείτε και κάνετε καλή παρέα, μια χαρά είναι..
@ Revekka : Αλήθεια? Νόμιζα ότι μόνο τα τρια τμήματα της ΝΟΠΕ κάνουν μαθήματα στο κτήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αμέ, αμέ!!!
Κάνουμε σε κάποιες αίθουσες στον 2ο και στον 3ο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Αμέ, αμέ!!!
Κάνουμε σε κάποιες αίθουσες στον 2ο και στον 3ο!!!

Κοίτα να δεις που θα βγούμε όλοι γνωστοί από εκεί που δεν το περιμένουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Κοίτα να δεις που θα βγούμε όλοι γνωστοί από εκεί που δεν το περιμένουμε!

θα έχει πλάκα να οργανώσουμε συνάντηση σε μια αίθουσα μια μέρα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Γνωριμίες στο πανεπιστήμιο;;;;
όσες θές,όλους του 1ου έτους τους ξέρω και μιλάμε καθημερινά "γεια πως παει, Στεφανάκη έχουμε τώρα;" αλλά μέχρι εκεί, έτσι κιαλλιώς δεν γίνετε να κάνεις παρέα με όλους.

Φιλίες στο πανεπιστήμιο;;;;;;;
!
έχω βρει 4-5 άτομα με τα οποία κάνω παρέα αλλά απτους 5 οι 4 είναι απο Αθήνα και μετά τη σχολή χανόντε στις αχανείς εκτάσεις της πόλης,εξάλλου αυτοί έχουν ήδη τους φίλους τους εδώ... αλλά οκ εμείς οι επαρχιώτες είμαστε πιο ανοιχοί τύποι και βγαίνουμε συχνά,μέχρις στιγμής πάντως δεν μπορώ να πώ οτι έχω δημιουργήσει φιλίες



Κάπου εκεί στην Νομική, κάνουν και τα ΜΜΕ μάθημα!!!Να κάνουμε όλοι μια όμορφη παρέα!!!

να έρθω και γω ρε παιδιά εκει στη νομικη; Να ενταχθώ και γω στην όμορφη παρέα σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
παιδιά μην σκάτε στο θέμα «φιλία»
είναι όπως το θέμα "ερωτική γνωριμία"
χαλαρώστε
όπως εσείς ψάχνετε να "γεμίσετε" την μοναξιά σας έτσι υπάρχουν και άλλοι που ψάχνουν ακριβώς το ίδιο
μην δαιμονοποιούμε και ανάγουμε σε κάτι τρομερό την φιλική γνωριμία
απλά λόγω κοινωνικών δομών, ο σημερινός άνθρωπος είναι λίγο επιφυλακτικός...όμως με λίγο χιούμορ και καλή καρδιά "ανοίγεται"
να έρθω να γίνουμε φίλοι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
^ σωστος!!! επιπλεον εχω καταλαβει οτι δεν πρεπει να το επιδιωκεις ...δλδ να σκεφτεσαι ολη την ωρα "ποπο πρεπει να κανω φιλους ...κλπα"
οι φιλοι θα ρθουν ,θα γνωρισεις πολλα ατομα..αλλα θα περασεις και στιγμες μοναξιας!!με αλλα ατομα θα ταιριαξεις ,με αλλα καθολου ομως και σιγα σιγα θα βρεθεις χωρις να το χεις καταλαβει σε μια ομορφη παρεουλα που θα ειναι παντα ανοικτη για νεα μελη!!

επισης καποιος απο πανω ειπε οτι εχει κανει 5 φιλους εκ των οποιων οι 4 ειναι απο Αθηνα και ολο χανονται μετα την σχολη..ουτε φωνη ουτε ακροαση!!stadar κλασσικα κλασσικα !!!χαχα

οκ εμείς οι επαρχιώτες είμαστε πιο ανοιχοί τύποι και βγαίνουμε συχνά
ναι ναι ειναι γεγονος :P ..χωρις να θελω να θιξω κανεναν βέβαια!Βασικα και αυτοι βγαινουν πολυ πιο συχνα αλλα εχουν κλικες και οχι παρεες...(τονιζω οχι ολοι!αλλα Most of them)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καλα επειδη ειμαι και λιγο ντροπαλος,κομπλaρω και λιγο,δεν ειμαι και πολυ κοινωνικος,εχω και αγχος

ΟΤΑΝ ειναι να παω για πρωτη μερα στο πανεπιστημιο το κοβω να το εχω ριξει στις μπυρες το προηγουμενο βραδυ για να πηγαινει η γλωσσα μου ροδανι την επομενη μπας και ενεργοποιηθω

Υ.Σ.Oi πρωτες επαφες ειναι το προβλημα.Αν γνωριστω καλα με ατομα που τα παω μετα ολα ειναι μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
ρε giannouta ΜΗΝ αγχώνεσαι, ρε φίλε
και μεις περάσαμε από στρατό :D :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ε να δεν εχω το χαρισμα της εποικινωνιας τοσο εντονο σε σχεση με την πλειοψηφια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ε να δεν εχω το χαρισμα της εποικινωνιας τοσο εντονο σε σχεση με την πλειοψηφια

Σιγά μην είναι πλειοψηφία!

Πέρνα στη σχολή που θες και μετά θα σου κάνουμε μαθήματα βελτίωσης της επικοινωνίας. Εεε, δηλαδή τα ειδικευμένα μέλη του ischool πάνω στις επικοινωνιακές δεξιότητες και τεχνικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εεε, δηλαδή τα ειδικευμένα μέλη του ischool πάνω στις επικοινωνιακές δεξιότητες και τεχνικές.
8)




..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μου έχουν πει ότι μόλις πας να γραφτείς, σε παραλαβαίνουν οι παρατάξεις, σου φτιάχνουν τα χαρτιά της εγγραφής, σου βρίσκουν και παρέα. Αληθεύει και σε ποιο βαθμό αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Μου έχουν πει ότι μόλις πας να γραφτείς, σε παραλαβαίνουν οι παρατάξεις, σου φτιάχνουν τα χαρτιά της εγγραφής, σου βρίσκουν και παρέα. Αληθεύει και σε ποιο βαθμό αυτό?
Χαχαχα!! Ερώτηση ήταν αυτό;; :confused::P
Έχεις ειδική υποδοχή, σου στρώνουνε τα κόκκινα χαλιά, πίνουν νερό στ΄όνομά σου, τέτοια προθυμία για εξυπηρέτηση δεν θα ξαναδείς στη ζωή σου, εδώ μπορεί να τσακωθούν και μεταξύ τους ποιος θα σε εξυπηρετήσει... (όπως είχε γίνει στη Νομίκη αν δεν κάνω λάθος...)

Οι ειδικές υπηρεσίες των εγγραφών :P και σε ποιο βαθμό πραγματοποιούνται εξαρτάται και από τη σχολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Χαχαχα!! Ερώτηση ήταν αυτό;; :confused::P
Έχεις ειδική υποδοχή, σου στρώνουνε τα κόκκινα χαλιά, πίνουν νερό στ΄όνομά σου, τέτοια προθυμία για εξυπηρέτηση δεν θα ξαναδείς στη ζωή σου, εδώ μπορεί να τσακωθούν και μεταξύ τους ποιος θα σε εξυπηρετήσει... (όπως είχε γίνει στη Νομίκη αν δεν κάνω λάθος...)

Οι ειδικές υπηρεσίες των εγγραφών :P και σε ποιο βαθμό πραγματοποιούνται εξαρτάται και από τη σχολή...
Τροπος να τους εκμεταλευτεις ολους αυτους δεν υπαρχει?Ας πουμε να πηγαινεις στα παρτυ τους κτλ?Απλος κοσμος παει στα τζαμπα event τους η μονο κολημενοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Τροπος να τους εκμεταλευτεις ολους αυτους δεν υπαρχει?Ας πουμε να πηγαινεις στα παρτυ τους κτλ?Απλος κοσμος παει στα τζαμπα event τους η μονο κολημενοι?

Υπαρχει,τους αφηνεις να σε βοηθησουν σε οτιδηποτε θελεις:P
αυτοι βεβαια θα νομιζουν οτι εσυ θα τους ψηφισεις αλλα μεχρι να ερθουν οι εκλογες θα εχεις μαθει πως γινονται οι εγγραφες ,οι δηλωσεις τα παντα,και πςςςςςςςςςςς μην τον ειδατε μετα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Έχεις δίκιο pop corn!!!! Στη Νομική Κομοτηνής φέτος στις εγγραφές ένας από τους υπεύθυνους της ΔΑΠ βγήκε με σπασμένη μύτη και νάρθηκα επί ένα μήνα επειδή κυνηγούσε κόσμο για τις εγγραφές... Στην ερώτηση σου φίλε μου σου απαντώ ότι δεν πηγαίνουν μόνο οι κολλημένοι, πηγαίνουν όλοι... Στην αρχή τουλάχιστον :P και σίγουρα στα πάρτυ που κάνουν γενικά ως παρατάξεις και όχι ως παρέες από τις παρατάξεις... Αλλά πέρνα με το καλό και, όπως ειπώθηκε, μην ανησυχείς, εμείς εδώ είμαστε για να σε βοηθήσουμε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Μου έχουν πει ότι μόλις πας να γραφτείς, σε παραλαβαίνουν οι παρατάξεις, σου φτιάχνουν τα χαρτιά της εγγραφής, σου βρίσκουν και παρέα. Αληθεύει και σε ποιο βαθμό αυτό?

Στο ΤΕΙ Χαλκίδας όχι πάντως. Πρώτη φορά είδα τα κόμματα να είναι τόσο αδιάφορα. Ευτυχώς κιόλας... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top