Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
και σεξουαλικές σχέσεις....:worry:

Ιιιι! Ντροπή! Αίσχος! Που είναι ο worshipperjesus να σας τα ψάλλει ένα χεράκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Ιιιι! Ντροπή! Αίσχος! Που είναι ο worshipperjesus να σας τα ψάλλει ένα χεράκι;

θες να σου τα ψάλλω ένα χεράκι; ;) :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ο νικος ειναι πονηρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Ρε σε σχέση με πριν που ήμασταν 30βαλε άτομα είμαστε πολύ πιο καλά τώρα... Είμαστε παρέα κι όχι μπούγιο...
Ιιιιιιιιι Νίκοοοοο πρωινιάτικα!! Περίμενε βρε συ μερικές ώρες για τους ξενύχτηδες!! Τώρα έχει και μικρά παιδιά στο φόρουμ!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ο νικος δεν νιωθει απο ωρες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σε περίπτωση που σπουδάσουμε στο εξωτερικό και δεν πολυ μιλαμε τις ξενες γλωσσες τι κάνουμε για να εισαχθούμε σε μία παρέα ξενόγλωσσων;Υπάρχει κανείς με προσωπική εμπειρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Σε περίπτωση που σπουδάσουμε στο εξωτερικό και δεν πολυ μιλαμε τις ξενες γλωσσες τι κάνουμε για να εισαχθούμε σε μία παρέα ξενόγλωσσων;Υπάρχει κανείς με προσωπική εμπειρία;

Προσωπική εμπειρία όχι αλλά θα σου απαντήσω βασιζόμενη σε εμπειρία φίλου.
Οι φοιτητές στο εξωτερικό είναι ακόμα πιο φιλικοί από εμας εδώ και έχουν την τάση να ασχολούνται αμέσως με νέα άτομα.Και τη γλώσσα να μην ξέρεις καλά στο τέλος θα συνεννοηθείς..Άρα δεν είναι και πολύ δύσκολο να βρεις μια παρέα. Αυτό που δεν ξέρω αν θα βρεις είναι αυτό που λέμε "καλούς φίλους". Σε αυτό δε νομίζω να μπορεί να σου απαντήσει κάποιος..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Στο εξωτερικό, μιλάς με όλους!!Ειδικά στα μεταπτυχιακά, που είναι και λίγα τα άτομα, όλοι κάθονται σε μια παρέα!
ΑΛΛΑ: Κολλητή παρέα κάνουμε συνήθως με ομοεθνείς μας, γιατί πολύ απλά μπορούμε να εκφραστούμε καλύτερα! Άλλο πράγμα ρε παιδί μου να μιλάς στη γλώσσα σου. Αν πάλι δεν υπάρχουν ομοεθνείς (όπως στη δική μου περίπτωση), κάνεις παρέα με αυτούς που είναι πιο κοντά σου...Ισπανούς, Ιταλούς, Τούρκους...Μας τραβάει η Μεσόγειος!!!! Αυτά από προσωπική εμπειρία!!!;)

Δεν χρειάζεται πάντως να κάνεις κάτι...Η αγωνία για το καινούριο, ειδικά σε μια ξένη χώρα, ενώνει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
okey ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Γνωριμιες ΝΑΙ οπως λεει και ο τιτλος αν το επιδιωξεις κιολας...
Φιλιες παλι (μιλαω για φιλια οχι για "φιλια") ΟΧΙ απο οτι βλεπω απλα κραταω μια επιφυλαξη γιατι ειναι α εξαμηνο ακομη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Είναι κάπως δύσκολες οι καλές φιλίες στο πανεπιστήμιο ειδικά στα κεντρικά ΑΕΙ.Πιθανότατα στην επαρχία που είναι λιγότερα τα άτομα και άλλο το κλίμα είναι σαφώς πιο εύκολο να κάνεις φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Είναι κάπως δύσκολες οι καλές φιλίες στο πανεπιστήμιο ειδικά στα κεντρικά ΑΕΙ.Πιθανότατα στην επαρχία που είναι λιγότερα τα άτομα και άλλο το κλίμα είναι σαφώς πιο εύκολο να κάνεις φίλους.





κυριως αναμεσα σε κοπελες που ειναι πιο ευκολο να μαλλιοτραβηχτουνε:ropalo::boxing::beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
το ακούω από πολλές αυτό
ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
:worry:κοιτάξτε, στην σχολή μου το 98% είναι κοπέλες..και λίγο λέω:P έτσι δεν είχα πρόβλημα να κάνω κάποιες παρέες από την αρχή. γνώρισα κάποια άτομα με τα οποία π.χ. τώρα δεν κάνω παρέα γιατί δεν ταιριάζουμε. εκτός αυτού πιστεύω ότι στην αρχή νιώθεις πιο άνετα με άτομα του ίδιου φύλου ενώ μετά γνωρίζεις και από το αντίθετο:P δεν ξέρω αν και πόσο θα κρατήσουν οι φιλίες μας πάντως αυτό που ξέρω είναι ότι υπάρχει πολύς ανταγωνισμός τουλάχιστον στο δικό μου τμήμα με αποτέλεσμα να επηρεάζουν τα επαγγελματικά και τα προσωπικά:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the japanese

Νεοφερμένος

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά βλέπω τι γράφετε όλοι και είπα να διηγηθώ και εγώ την ιστορία μου. Πριν έρθω Αθήνα φανταζόμουν τι ωραία που θα είναι στη μεγαλούπολη με τόσα πράγματα να κάνεις και τόσον κόσμο να γνωρίσεις και περίμενα πως και πως τη φοιτητική μου ζωή. Μόλις ήρθα, αλλά και πριν μέσω Ίντερνετ, γνώρισα κάποια παιδιά με τα οποία ξεκίνησα παρέα τις πρώτες μέρες. Ο αρχικός πυρήνας των 3 ατόμων που ήμασταν διογκώθηκε στα περί τα 12 άτομα κάπου το Νοέμβρη, εγώ όμως ήδη διαπίστωνα τα πρώτα προβλήματα. Βρισκόμασταν μόνο σχολή, δεν κάναμε τίποτα εξωπανεπιστημιακό και ουσιαστικά ήμασταν μόνο για το πανεπιστήμιο και απ' εκεί και πέρα ο καθένας την πάρτη του. Σ' αυτό ευθύνεται, η απόσταση καθώς είμαστε διασκορπισμένοι σε κάθε γωνιά της Αθήνας, αλλά και η συμπεριφορά μας. Όσο περνούσε ο καιρός μειωνόμασταν σαν παρέα. Μία κοπέλα δεν πήρε τη μεταγραφή που ήθελε και έφυγε, 2 άρχισαν να έρχονται σχολή αραιά και που και άλλες 2 συγκρότησαν δική τους ομάδα με αποτέλεσμα πλέον να κάνω παρέα, στη σχολή κυρίως με 3-4 αγόρια με τα οποία σπάνια βρισκόμαστε εκτός σχολής. Έχω μείνει ουσιαστικά μόνος, βαριέμαι απίστευτα και ειλικρινά πιστεύω πως αυτό δεν πρόκειται να διορθωθεί. Αν δεν ήταν και αυτοί οι 3-4 δε θα είχα ούτε στη σχολή παρέα...Χάλια...4 χρόνια βαρεμάρας και πλήξης θα περάσω...Ο astathmistos έχει δίκιο σε όσα γράφει παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Γενικα στις μικροτερες σχολες ειναι ΠΟΛΥ πιο ευκολο να πιασεις φιλους!Λογω ενος προβληματος αργησα 2 βδομαδες να παω στη σχολη αλλα παρολα αυτα μετα την δευτερη μερα ειχα ηδη μπει σε μια παρεα και μεσα σε 1,5 βδομαδα ηξερα σχεδον ολα τα ατομα και πλεον ξερω και αλλους απο αλλες σχολες! υπομονη θελει και καλη διαθεση!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά βλέπω τι γράφετε όλοι και είπα να διηγηθώ και εγώ την ιστορία μου. Πριν έρθω Αθήνα φανταζόμουν τι ωραία που θα είναι στη μεγαλούπολη με τόσα πράγματα να κάνεις και τόσον κόσμο να γνωρίσεις και περίμενα πως και πως τη φοιτητική μου ζωή. Μόλις ήρθα, αλλά και πριν μέσω Ίντερνετ, γνώρισα κάποια παιδιά με τα οποία ξεκίνησα παρέα τις πρώτες μέρες. Ο αρχικός πυρήνας των 3 ατόμων που ήμασταν διογκώθηκε στα περί τα 12 άτομα κάπου το Νοέμβρη, εγώ όμως ήδη διαπίστωνα τα πρώτα προβλήματα. Βρισκόμασταν μόνο σχολή, δεν κάναμε τίποτα εξωπανεπιστημιακό και ουσιαστικά ήμασταν μόνο για το πανεπιστήμιο και απ' εκεί και πέρα ο καθένας την πάρτη του. Σ' αυτό ευθύνεται, η απόσταση καθώς είμαστε διασκορπισμένοι σε κάθε γωνιά της Αθήνας, αλλά και η συμπεριφορά μας. Όσο περνούσε ο καιρός μειωνόμασταν σαν παρέα. Μία κοπέλα δεν πήρε τη μεταγραφή που ήθελε και έφυγε, 2 άρχισαν να έρχονται σχολή αραιά και που και άλλες 2 συγκρότησαν δική τους ομάδα με αποτέλεσμα πλέον να κάνω παρέα, στη σχολή κυρίως με 3-4 αγόρια με τα οποία σπάνια βρισκόμαστε εκτός σχολής. Έχω μείνει ουσιαστικά μόνος, βαριέμαι απίστευτα και ειλικρινά πιστεύω πως αυτό δεν πρόκειται να διορθωθεί. Αν δεν ήταν και αυτοί οι 3-4 δε θα είχα ούτε στη σχολή παρέα...Χάλια...4 χρόνια βαρεμάρας και πλήξης θα περάσω...Ο astathmistos έχει δίκιο σε όσα γράφει παραπάνω.

Γιατί δεν προτείνεις να βρεθείτε και εκτός σχολής; Να έρθουν σπίτι σου ή να βγείτε; Μη μασάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the japanese

Νεοφερμένος

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
"akiroskirios" πάνω σε αυτό σκοπεύω να επενδύσω το β' εξάμηνο και ελπίζω να πιάσει αν και υπάρχει και το θέμα της απόστασης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
"akiroskirios" πάνω σε αυτό σκοπεύω να επενδύσω το β' εξάμηνο και ελπίζω να πιάσει αν και υπάρχει και το θέμα της απόστασης...

καλή διάθεση πάνω απ' όλα που λέει και ο alejandro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the japanese

Νεοφερμένος

Ο Σκιά τα Ξημερώματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ναι, μάλλον από εκεί θα ξεκινήσω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top