Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,851 μηνύματα.
κάνετε λες και είστε δίχρονα παιδάκια...
φοβάστε να "γνωρίζετε" νέο κόσμο και νομίζετε λανθασμένα ότι θας σας φάνε ή ότι οι άλλοι έχουν τις παρέες τους και τις κλίκες τους και εσείς θα είστε στην απέξω
ξεκολλείστε και γνωριστείτε...όλοι έχουν ανάγκη από φίλους
στο τέλος θα μας φάει η μοναξιά
αυτό που παρατηρώ είναι ότι πολλές φοιτήτριες είναι πολύ "κάπως" και "μαζεμένες", "επιφυλακτικές" στην γνωριμία με νέα άτομα
δεν θέλουν να σας την πέσουν αλλά να σας γνωρίσουν...
(ο β' πληθυντικός δεν αναφέρεται σε σένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ο νΠβ σε πηρε λιγο απο τα μουτρα. μην αγχώνεσαι για τετοια θεματα! και εγω το ιδιο κανω με σενα και ηδη εχω κανει γνωριμιες! το μονο που χρειαζεται ειναι να εισαι ανοικτη σε γνωριμιες! και ολα θα ρθουν απο μονα τους! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mc08071

Νεοφερμένος

Ο 22160717181518 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Αν είσαι ανοικτή, θα βρεις εύκολα. Αν ντρέπεσαι να γνωρίσεις, μην ανησυχείς, υπάρχουν πολλοί που δεν ντρέπονται :)
Και δεν είναι ανάγκη να γνωρίσεις μόνο από το Β εξάμηνο.
Μην αγχώνεσαι για τέτοια θέματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,851 μηνύματα.
πού διαφωνείς;
άδικο έχω; :hmm:
αυτό που βλέπω εγώ είναι μια καχυποψία στις γνωριμίες των 2 φύλων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Φυσιολογική ανησυχία έχει το κορίτσι και φθάσαμε στις σχέσεις των 2 φύλων! :P Στην αρχή όλοι κάπως έτσι δεν σκεπτόμαστε και σιγά σιγά όλα παίρνουν το δρόμο τους!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
πού διαφωνείς;
δεν θέλουν να σας την πέσουν αλλά να σας γνωρίσουν...
:whatever:

Εννοεί απλά πως αν δεν τους την πέσουν εκεί θα καταλήξουν.:P

Δεν είναι και τόσο κακό άλλωστε να τους την πέσουν.:hmm:


Χριστίνα μην αγχώνεσαι. Θα βρεις μια χαρά παρέα. Άλλωστε πολλοί δεν έχουν κατασταλάξει από τώρα με ποιους ταιριάζουν καλά-καλά.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,851 μηνύματα.
δεν λέω να μην τους την πέσουν αλλά έχει γίνει ένα "μπέρδεμα" και όλες οι γνωριμίες πλέον γίνονται μόνο για την ερωτική κατάληξη και μάλιστα άμεση και οι περισσότερες κοπέλες κρατάνε επιφυλακτική στάση!
εγώ αναφέρομαι στην καθεαυτό φιλική γνωριμία χωρίς "υπονοούμενα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
-Δεν θα βρείς κανέναν,όλοι θα σε δείχνουν με το δάχτυλο φωνάζοντας "αυτη είναι η καινούργια",στα δρομάκια της σχολής οι παρέες θα ψιθυρίζουν το ονομά σου και θα ψάχνουν τρόπους εξοντωσής σου,οι καθηγητές θα σε έχουνε στη μπούκα,πολλοί θα σου την πέφτουν καθημερινώς και αδιαλλείπτως, η φοιτητική σου ζωή θα μετατραπεί σε σήριαλ του Φώσκολου.-


Καλά μην νομίζεις και εμείς που αρχίσαμε κανονικά τον Οκτώβρη δεν έχουμε κάνει και ΤΙΣ φιλίες. Πολλοί έχουμε βρεί παρέα που μιλάμε κλπ,αλλά αυτο δεν σημαίνει οτι παύουμε να γνωριζόμαστε με άλλα άτομα με τα οποία ίσως δεθούμε περισσότερο,γιατι δεν νομίζω πολλοί να έχουν κάνει φιλίες μέχρι στιγμής,εγω δηλαδή φιλίες όχι ιδιαίτερα αλλά γνωστούς ναι και μέχρι και σήμερα γνωρίζω άτομα με τα οποία δεν είχα επαφές στην αρχή...
Οπότε δεν νομίζω να έχεις κάποιο θέμα,αν είσαι και κοινωνικό άτομο σίγουρα θα βρείς άτομα με τα οποία θα έχετε κοινά ενδιαφέροντα κλπ,δεν τίθεται θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinap_

Νεοφερμένος

Η xristinap_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις,ξε-αγχώνθηκα κάπως :P
Ο λόγος που το σκέφτηκα έτσι το θέμα,πέρα απο τ' οτι αυτοί που παρακολούθησαν το α εξάμηνο έχουν κάνει κάποιες παρέες,(σίγουρα δεν εννούσα ότι έχουν γίνει και κολλητοί αλλά οπωσδήποτε έχουν περάσει μαζί 3 μήνες περιπου και υπάρχει κάποια οικειότητα μεταξύ τους) ειναι και ο εξης: π.χ στο σχολειο ,οπου σε καθε ταξη ημασταν 25-30 άτομα όταν ερχόταν ενας καινουργιος συμμαθητης/συμμαθητρια,εμεις οι υπολοιποι οι ''παλιοι'' τον προσεγγιζαμε ώστε να τον γνωρισουμε,να μας γνωρίσει κλπ στο πανεπιστήμιο όμως ,που υπάρχουν 100-150 άτομα ή και περισσότερα σε αρκετές σχολές,δεν μπορεις να ξεχωρισεις ως καινουργια,άρα είναι πιο δύσκολο--πιστευω-- να έρθουν οι άλλοι να σου μιλήσουν κ.ο.κ
Στο πρώτο post μου,δεν εννούσα ότι κάποιος που χει χάσει το πρώτο εξάμηνο δεν θα γνωρίσει άτομα,απλά μπορεί να πάρει κάποιο χρόνο (εβδομαδες,μηνα δεν ξερω :P )
Ξέρω ότι αυτή η ανησυχία φαντάζει χαζή κατά κάποιον τρόπο(υπάρχουν πολυ σημαντικότερα προβλήματα να μας απασχολούν :) )αλλά λόγω και του ότι (θα) σπουδάζω μακριά από εκεί που μεγάλωσα και μου φαίνεται ξένο το περιβάλλον και δεν έχω προσαρμοστεί ακόμα,τα βλέπω ίσως όλα υπερβολικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,851 μηνύματα.
θα γνωρίζεσαι σταδιακά σε όλη την διάρκεια των σπουδών σου...
εγώ από το 1ο έτος μέχρι τώρα το ν+1 έτος ακόμη γνωρίζομαι :P
με γουστέρνουν και με προσεγγίζουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εγω εχω μπει 3ο ετος και εχω αλλαξει αρκετες παρεες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
μια χαρα παρεες θα κανεις ειναι σιγουρο! σε ποια σχολη εισαι αν επιτρεπετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
πρωσοπικά μόλις πέρασα ιστορικό αρχαιολόγικο στη θεσσαλονίκη.τα βρίσκω πολύ σκουρα με παρέες.καταγομαι απο μια μικρη πολη την καβαλα.ηρθα λοιπον σε μια τεραστια πολη χωρις να ξερω κανεναν οποτε αντιμετωπιζω δυσκολιες ως χωριατοπαιδο :P.οι πρωτοι που με πλησιασαν ειναι απο κομματα οποτε δεν θελω να εχω πολλα πολλα με κομματα και δε ν ασχολουμαι με την πολιτικη.προσπαθησα να αναμειχτω εκανα καποιες παρεες αλλα δυστυχως στη σχολη μου τα κοριτσια ειναι εντελως διαφορετικα.τις βλεπω προινιατικα ερχονται για μαθημα με τακουνι βαμμενες καμια σχεση με μενα πουυ ντινομαι πιο αθλητικα.δεν ταιριαζω ιδεολογικα ουτε εξωτερικα με αυτα τα κοριτσια και απο ενα σημειο και μετα απλα τα ανεχομαι.περιμενω την ευκαιρια που θα κανω παρεα με κοριτσια που σκεφτονται πιο μακρια απο το τι θα βαλω αυριο και πως θα βρω γκομενο...βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις αλλα πρεπει να ψαξω πολυ για να της βρω :) ευτυχως γνωριζω καποια ατομα που ημασταν στο φροντιστηριο και περασαμε στην ιδια πολη οποτε εχω καποια παρεα... και οσο για αυτο που ειπε καποιος οτι οι φιλιες γινονται τους πρωτους 2-3 μινες κανει λαθος!!!στην αρχη κανεις παρεα με ατομα που δεν πολυ θελεις πολυ αργοτερα κανεις καλες κ αληθινες φιλιες...ετσι μου εχουν πει φοιτιτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
τις βλεπω προινιατικα ερχονται για μαθημα με τακουνι βαμμενες καμια σχεση με μενα πουυ ντινομαι πιο αθλητικα.δεν ταιριαζω ιδεολογικα ουτε εξωτερικα με αυτα τα κοριτσια και απο ενα σημειο και μετα απλα τα ανεχομαι.περιμενω την ευκαιρια που θα κανω παρεα με κοριτσια που σκεφτονται πιο μακρια απο το τι θα βαλω αυριο και πως θα βρω γκομενο...
Αχ πόσο σε καταλαβαίνω...

Ψάξε και θα βρεις και πιο ενδιαφέροντα άτομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Αχ πόσο σε καταλαβαίνω...

Ψάξε και θα βρεις και πιο ενδιαφέροντα άτομα...

α ευτυχως δεν ειμαι η μονη που το βλεπω :worry: ε νταξει αυτα θελουν πολυ ψαξιμο (και δεν θελω να θυμαμαι το τραγουδι ψαξε ψαξε δεν θα το βρεις :P):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,851 μηνύματα.
ναι δεν είσαι η μόνη...:P
πολλοί και πολλές ψάχνουν για ενδιαφέροντα, προσγειωμένα και απλά άτομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
μόνο 12 άτομα ρε αντικοινωνικό ον; Ούτε να κατεβάσετε 18άδα για ποδόσφαιρο δεν μπορείτε...:P
εμείς τον πρώτο καιρό 2 ομάδες για ποδόσφαιρο συμπληρώναμε!!! :P αφού βγαίναμε και πιάναμε 3 καναπέδες+σκαμπό... Τώρα βέβαια έχουμε μείνει πολύ πιο λίγοι, και καλοί(νομίζω)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,851 μηνύματα.
μέχρι να γίνεις 23...θα έχεις αλλάξει πολλές φορές συνδυασμούς φίλων :P
όλοι αυτό το "λίγοι και καλοί" ψάχνουν
τελικά τους κακούς ποιος τους κάνει παρέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Άντε ρε που θέλετε και φίλους! Παλιόπαιδια! Αντί να καθίσετε να διαβάσετε... :xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,851 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top