Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Προσωπικά τους φίλους μου, με τους οποίους έχω δεθεί τους έκανα μετά το 3ο έτος. :P Ακόμη γνωρίζω άτομα. Πέρυσι γνώρισα ένα άτομο από την πόλη μου, πηγαίναμε και στο ίδιο φροντιστήριο στο λύκειο (άλλη αίθουσα) αλλά δεν ήξερα ότι φοιτούσε παρέα με μένα. Βέβαια δεθήκαμε και λόγω κοινής κατεύθυνσης που επιλέξαμε. Πολλά άτομα που είχα γνωρίσει στα πρώτα έτη επειδή δεν είχαμε κοινές επιλογές μαθημάτων και κατεθύνσεων χαθήκαμε (άλλες ώρες, άλλες αίθουσες). Μεγάλο ρόλο στις τωρινές μου φιλίες, έχει παίξει και η κατεύθυνσή μου, όπου το λούκι της το τραβάμε ομαδικώς με τους φίλους μου. Μοιραζόμαστε παλιά θέματα, καλές σημειώσεις, φτιάχνουμε καλά σκονάκια, συνεργαζόμαστε στα μαθήματα, έχουμε κοινή έξοδο για ξέσκασμα και διασκέδαση,...κτλ. Προσωπικά, κάνω πολύ καλά μη κομματικά κονέ για να βρω καλογραμμένες σημειώσεις όταν χρειάζομαι από εκεί που δεν το περιμένεις, σε χρόνο dt...και οι οποίες φωτοτυπίζονται και για τους φίλους μου (αλληλοβοήθεια και ομαδική συνεργασία). Το ίδιο κάνουν και αυτοί για μένα, αλλά η ποιότητα των σημειώσεων που βρίσκουν από άλλους για μένα, είναι χάλια...:D

Πάντως τους ευχαριστώ για όλα όπως και να έχει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γιωργο απλα δε στεκει αυτο που λες. Οι πρωτες παρεες ειναι συνηθως οι απεγνωσμενες και στην πορεια καταλαβαινεις πως δεν κολλουσες μαζι τους. Φιλους μια χαρα θα βρει καποιος να κανει ειτε ειναι 1ο ειτε 8ο ετος, μην τρελαινεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Η περίπτωση να πιάσει κάποιος δουλειά δεν ορίζετε?:whistle:

Μιλάω για την πλειοψηφία αλλά σε παραδέχομαι:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Ευτυχώς επικρατεί κλίμα αισιοδοξίας γιατί και εγώ έχω ένα άγχος σχετικά με το ζήτημα...Δεν είμαι και πολύ κοινωνική και με φοβίζει λίγο η ιδέα του να γνωρίσω και να κάνω νέους φίλους...Από την άλλη σκέφτομαι πως όλοι οι πρωτοετείς στην ίδια μοίρα είμαστε βρε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγώ μια εικόνα έχω συνεχώς στο μυαλό μου.
Την πρώτη μέρα των παραδόσεων,ένα αμφιθέατρο γεμάτο κόσμο,όλοι να μιλάνε μεταξύ τους,να λένε αστεία,ο καθηγητής να παρλαρει στον πινακα -κ να μην τον προσέχει κανεις:P- και ένα καημένο παιδάκι μόνο του να κάθεται στην άκρη άκρη,έτοιμο να πέσει από την καρέκλα (ή το έδρανο,ή πως το λένε αυτό τέλος πάντων:P),με βλέμμα μικρού που του έχουν πάρει το γλειφιτζούρι από τα χέρια και να σκέφτεται 'τι διάολο κάνω εγώ εδώ πέρα τώρα:P'

Και ο μεγαλύτερος φόβος: Σα να το ξέρω κάπου αυτό το παιδάκι..... :P:P
:redface::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Εγώ μια εικόνα έχω συνεχώς στο μυαλό μου.
Την πρώτη μέρα των παραδόσεων,ένα αμφιθέατρο γεμάτο κόσμο,όλοι να μιλάνε μεταξύ τους,να λένε αστεία,ο καθηγητής να παρλαρει στον πινακα -κ να μην τον προσέχει κανεις:P- και ένα καημένο παιδάκι μόνο του να κάθεται στην άκρη άκρη,έτοιμο να πέσει από την καρέκλα (ή το έδρανο,ή πως το λένε αυτό τέλος πάντων:P),με βλέμμα μικρού που του έχουν πάρει το γλειφιτζούρι από τα χέρια και να σκέφτεται 'τι διάολο κάνω εγώ εδώ πέρα τώρα:P'

Και ο μεγαλύτερος φόβος: Σα να το ξέρω κάπου αυτό το παιδάκι..... :P:P
:redface::worry:

Δεν υπάρχει πρώτη μέρα. Ούτε αγιασμός. Ο καθηγητής και την πρώτη μέρα θα κάνει μάθημα. Ίσως είναι λίγο πιο χαλαρός και γνωριστείτε (όχι με ονόματα, απλά θα κόψει πρόσωπα). Θα σας καλωσορίσει σαν μικρά που είστε για να σπάσει και ο πάγος και μετά...μάθημα ή εισαγωγική συζήτηση για το μάθημα που θα κάνετε. Πάντως εμείς μετά το πρώτο μισάωρο αρχίσαμε κανονικότατα μάθημα. Οπότε δεν νομίζω να επιτρέψει να διαλυθεί από το πίτσι πίτσι το αμφιθέατρο ή η αίθουσα. Ο άνθρωπος θέλει να κάνει την δουλειά του και να φύγει...και όχι να γνωριστείτε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Το αυθόρμητο, το άγνωστο και το τυχαίο στην ζωή, δίνει χρώμα. :D


ειπες μεγαλη κουνεχτα φιλε μου που πραγματικα ισχυει....:jumpy::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Το αυθόρμητο, το άγνωστο και το τυχαίο στην ζωή, δίνει χρώμα. :D


ειπες μεγαλη κουνεχτα φιλε μου που πραγματικα ισχυει....:jumpy::inlove:

Oντως.Ποσο δικαιο εχεις?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
O Κώστας ο συνάδελφος αποπάνω, ψάχνει να καθήσει δίπλα σε φοιτήτρια...που αντί για το τετράδιο να βλέπει το μπούστο της. :D :laugh: (ατιμούλικο :p :D)

Συνάδελφε, πως με καταλαβαίνεις.......????
:D:lol::laugh:
Αν και στο μαθηματικό, δεν........Εχω απογοητευθεί......!!!
πφφφφφ:cry_x::cry_x:

Όντως παίδες εν τι καμίνω του άγχους, κουλάρετε και μην σκάτε. Όλοι και όλες τον πρώτο καιρό ψάχνουν γνωριμίες στα πλαίσια της κοινωνικοποίησης που είναι απαραίτητο στοιχείο και για την φοιτητική επιβίωση. Οι γνωριμίες θα γίνουν χωρίς να το καταλάβετε. Από ένα ασήμαντο θέμα κάποιο πρωί τις πρώτες ημέρες (π.χ. σε ποιο αμφιθέατρο έχουμε μάθημα, ποιος καθηγητής κάνει στο τάδε αμφιθέατρο μάθημα...κτλ) θα ξεδιπλωθείτε και σιγά σιγά το ένα θέμα θα φέρει το άλλο...κοκ. Δηλαδή, θα επεκταθείτε σε γνωριμίες και συστάσεις. Και με τον καιρό αφού θα βλεπόσαστε συνέχεια, θα αποκτήσετε μεγαλύτερη οικειότητα. Και πάει λέγοντας. Θυμάστε όταν πρωτογνωρίσατε τους φίλους σας στο σχολείο; Εκείνη την θρυλική ερώτηση με την αφοπλιστική αθωότητα: «θες να παίξουμε κρυφτό»; «έλα να παίξουμε μήλα με την Μαρία και την Γιάννα», «θέλεις να παίξεις μαζί μας;»..κτλ. Μόνο που τώρα αντί να κάνετε τέτοιες ερωτήσεις, θα μιλάτε περί ανέμων και υδάτων, περί ποντικών και γάτων....και το "χτένισμα" της όψης από την κορυφή μέχρι τα νύχια, θα αρχίσει (τακτική φοιτητριών :P). Θα δείτε, θα σας αρέσει. Έχει απίστευτη πλάκα. Με αφορμή την τελευταία γραμμή στον πίνακα που δεν είδες επειδή έσβησε ο καθηγητάς, μπορείς να γνωρίσεις έναν αληθινό φίλο ή μια αληθινή φίλη (εν καιρώ). Το θέμα είναι να το επιδιώκετε...και να μην κινείστε σαν να σφίγγεστε για να μην σας φύγει καμιά κλανιά. Χαλαρώστε αγαπητοί φίλοι μου. Ώριμα παιδιά είστε...

Aυτή είναι η μεγάλη αλήθεια.....
Μπορεί να είναι αφορμή ένας μαμάκας καθηγητής και να βρεις τον έρωτα, έτσι ξαφνικά........

Υ.Σ.: Θυμάμαι κάτι παιδιά στο πρώτο έτος, που έρχονταν 8:00 το πρωί για μάθημα, με στριφτό τσιγάρο για να πουλήσουν μούρη στις "αθώες" φοιτήτριες. Μετά που δεν προέκυψε κάτι, το έκοψαν, γιατί μάλλον ήθελαν μηνιάτικο για τσιγάρα πολυτελείας. :D :laugh: Θα δείτε και μαλακίες με το κιλό από "ανώριμους" και "ανώριμες" που θέλουν την προσοχή των άλλων (φτηνοί γκομενοελκυστές).

Υπάρχουν φαίνεται σε όλες τις σχολές αυτοί οι μάγκες........
Εδω το θέμα είναι κατα πόσο οι φοιτήτριες τους δίνουν σημασία......
Γιατί όσο τους δίνουν σημασία, να κλαίμε και εμείς που ούτε καπνίζουμε ούτε ανώριμα και :whatever: είμαστε, αλλά απο την άλλη πολύ ρομαντικά παιδάκια, αλλα δεν μας παίρνουν χαμπάρι μερικές......:cry_x:
Τέτοια βεβαια παιδιά ειναι κυρίως απο μια συγκεκριμένη παράταξη το μεγαλύτερο ποσοστο........
Η οποία προσελκύει αυτές τις "αθώες" φοιτήτριες με τα πάρτυ και τα συναφή που κάνει κάθε εβδομάδα σχεδον.....

Σύσταση προς φοιτήτριες: Μην εκλαμβάνετε την πρώτη γνωριμία ως πέσιμο και αρχίστε τα σουξουμούξου. Έχω δει και αυτό και έχω φρικάρει. Δεν θέλουν όλοι να σας ερωτευτούν. Δεν σας θέλουν καν. Μια απλή γνωριμία θέλουν σε έναν μαζικό χώρο εργασίας. Αν δεν σπάσει ο πάγος, δεν λέει. Η τυπικότητα για τους Εγγλέζους. Εμείς είμαστε μεσογειακοί...με ένα χαμόγελο ρίχνουμε και γκόμενα άμα λάχει. Τι πιο ωραίο από ένα μεγάλο καλημέρα και μονολεκτικές ερωτοαπαντήσεις, αστεία,...κτλ το πρωί έξω από την αίθουσα μαθήματος, στους μισοξαπλωμένους παρεβρισκόμενους φοιτητές που περιμένουν για μάθημα στο παγκάκι με το μάτι βαρύ από την νύστα, τον αχνιστό καφέ...κτλ; :D Θα με θυμηθείτε...

Καλή αρχή και μην το ψειρίζεται τόσο πολύ. Το αυθόρμητο, το άγνωστο και το τυχαίο στην ζωή, δίνει χρώμα. :D

Μάλλον φίλε nPb είμαστε ομοιοπαθείς......
Και ναι, θα ήθελα να ευχηθώ στους πρωτοετείς καλή υπομονή για το πρωινό ξύπνημα.....
Απλά είναι μια κατάσταση που δεν παλευτεται.....:pfff:
Αλλά είναι απο την άλλη ωραία, καθώς ρίχνεις κατι ύπνους στο αμφιθέατρο (παρέα με φοιτήτριες).......:vroum::thumbsup::hehe:


Φίλε Κώστα άσε τα λεξικά στην άκρη και μην απορρίπτεις ανθρώπους απλώς επειδή δεν γνωριστήκατε από την αρχή. Ενδεχομένως να χάσεις από φίλους ανθρώπους με τους οποίους να εχεις πολλά κοινά.
Μ' εναν πολύ καλό μου φίλο είμασταν συμμαθητές από Α' Γυμνασίου και ξαφνικά στην Β' Λυκείου κολλήσαμε και αρχίσαμε να κάνουμε πολυ παρέα. Δεν ειχαμε γνωρίσει πραγματικά ο ενας τον άλλο μέχρι τότε.
Αντίθετα έχω μετανιώσει για τον ενθουσιασμό που είχα δειξει σε κάποια άτομα από την πρώτη στιγμή και στη συνέχεια αποδείχθηκε ότι έκανα λάθος.
Για αυτό σου λέω αυτά τα πράγματα θέλουν χρόνο. Σίγουρα κάποιοι άνθρωποι θα σου κάνουν κλικ από την 1η στιγμή. Μπορεί να συνεχίσεις μαζί τους μπορεί και όχι. Αργότερα τα πράγματα ξεδιαλύνουν κάπως...
Ουφ! Ψιλοαγχωθηκα τώρα...
:popcorn: Ρε εχει και ανθρωπάκι "ποπ κορν"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:
Πεινάωωωωωωωωωω
χαχαχαχα
Παρ' ολίγον συνάδελφε, έχεις απόλυτο δίκιο.....
Αλλα εγώ γενικά είναι ενας άνθρωπος που δίνω ευκαιρίες σε άτομα......
Απλά, στα άτομα που έδωσα πολλές ευκαιρίες μέχρι τώρα, αποδείχθηκε ότι δεν έπρεπε......
Όχι μόνο απο τη σχολή, καθώς έχω προδωθεί μερικές φορές από φιλίες και.........
Σαφως και αυτό δεν μπορεί να αποτελεί κάποιο "θεώρημα" ή "πρόταση" ή "λήμμα".....
Απλα είναι μια προσωπική εμπειρία.....

χαχαχαχαχα
Μην αγχώνεσαι βρε.....
Be cool και......Χ Α Μ Ο Γ Ε Λ Α
Σε όλους, ακόμη και στους πιο μαμάκες συμφοιτητές που θα δεις.......
Κάνει καλό.....Για σένα !!!
Καλή αρχή και περιμένω εντυπώσεις από τις εγγραφες.......
Ααααα στις εγγραφές είναι πολύ σπαστικά άτομα αυτοί που το "ξίνουν" στην γραμματεία.......
Υπομονή και κυρίως όχι νεύρα.....
Πραγματικά το ξίνουν.....
Εγω περίμενα 2 ώρες, ακουσον άκουσον, και μέσα στην γραμματεία ήταν 3 παιδιά........2 ώρες για 3 παιδιά.....
Εεεεεε και όταν μπηκα έγινε του μαθηματικού.......
Αλλα Ελλάδα, τι θες.....???
Εμείς όμως θα αλλάξουμε τον κόσμο........!!!

Ευτυχώς επικρατεί κλίμα αισιοδοξίας γιατί και εγώ έχω ένα άγχος σχετικά με το ζήτημα...Δεν είμαι και πολύ κοινωνική και με φοβίζει λίγο η ιδέα του να γνωρίσω και να κάνω νέους φίλους...Από την άλλη σκέφτομαι πως όλοι οι πρωτοετείς στην ίδια μοίρα είμαστε βρε:D

nellufo
Και εγώ δεν ήμουν αρκετα κοινωνικό άτομο, ούτε τώρα είμαι.....
Ήμουν πολυ ντροπαλός θα έλεγα, αλλά τώρα αυτό έχει αλλάξει σε ένα βαθμό, καθώς δεν οδηγάει πουθενα......
Σαφώς και δεν θα "πετάξεις" τα φιλαράκια απο τα παλιά, αλλά είναι επίσης αδύνατον να είσαι σε μια σχολή 6 το λιγότερο χρόνια και να μην έχεις φιλους απο εκεί........Μην σε φοβίζει το άγνωστο και το καινουργιο.....Ισα ίσα είναι πολυ συναρπαστικό το ταξίδι προς το άγνωστο......
Μαθαίνεις, "σκας και κολυμπάς".......
Ευχομαι καλή αρχή στην νέα σου ζωή και....δυναμικά.....!!!
Ααααααα και η αισιοδοξία είναι απαραίτητη για την Ιατρική.....
Αλλιως χάθηκες.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εγώ μια εικόνα έχω συνεχώς στο μυαλό μου.
Την πρώτη μέρα των παραδόσεων,ένα αμφιθέατρο γεμάτο κόσμο,όλοι να μιλάνε μεταξύ τους,να λένε αστεία,ο καθηγητής να παρλαρει στον πινακα -κ να μην τον προσέχει κανεις:P- και ένα καημένο παιδάκι μόνο του να κάθεται στην άκρη άκρη,έτοιμο να πέσει από την καρέκλα (ή το έδρανο,ή πως το λένε αυτό τέλος πάντων:P),με βλέμμα μικρού που του έχουν πάρει το γλειφιτζούρι από τα χέρια και να σκέφτεται 'τι διάολο κάνω εγώ εδώ πέρα τώρα:P'

Και ο μεγαλύτερος φόβος: Σα να το ξέρω κάπου αυτό το παιδάκι..... :P:P
:redface::worry:

Αυτο το παιδάκι το ξέρεις, εεεε???
Και εγώ την πρώτη μέρα μαθημάτων έτσι ήμουνα.......
Θυμάμαι πρώτη μέρα με Απειροστικό Λογισμό μιας μεταβλητής και ακέραιο μέρος και όρισμο ακολουθίας.....
Απλά οδυνηρή εμπειρία, εγω να έχω τον πόνο μου που είμαι σαν λες και κατέβηκα από τον πλανήτη Αρη και να πρέπει να καταλάβω και στο διάλα λέει ο καθηγητής......Λες και θα με εξέταζε στο επόμενο μάθημα και δεν ήθελα να χάσω ούτε οξία ουτε περισπωμένη......Ελεος είμαι!!!!
Αλλα μετά ξεθαρεύεις.......
Το πρώτο άτομο που γνώρισα στο αμφιθέατρο είναι μια κοπελιά, η οποία μετά αραιά και που πατούσε......
Πάντως οι καθηγητές είναι άνθρωποι που πάνε απλά για την δουλειά τους για το μάθημα μιας ώρας και μετά...."χάνονται στην επιστήμη"....Ευτυχώς εμείς έχουμε και μερικους που είναι πιο φιλικοι, δηλαδή είναι πιο κοντά στον φοιτητή και δει σε εμένα........:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
"Εμείς όμως θα αλλάξουμε τον κόσμο........!!!" : Ελπίζω να μην είναι πολύ αργά στους καιρούς που ζούμε...

Στην γραμματεία των Μεταλλειολόγων πήγα ήδη να ρωτήσω και είναι πολύ εξυπηρετικοί και φιλικοί... Μάλλον είναι από τις λίγες γιατί για τις γραμματείες διαβάζω διάφορα στο thread "Φοιτητικές παρατάξεις"...

ΥΓ. Φίλε Κώστα ελπίζω την ώρα του μαθήματος να μην κοιτάς μόνο τις συναδέλφισσές σου γιατί το Μαθηματικό θέλει διάβασμα και συνεχή παρακολούθηση...
Εξάλλου και τα Μαθηματικά έρωτας είναι...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
XAXAXAXA
Φίλη μου Ελένη, βασικά είτε κοιτώ είτε όχι το ίδιο μου κάνει......

Τα Μαθηματικά είναι όπως η γυναίκα.....
Πρωτα τα ερωτεύεσαι και μετά σου σπάνε τα νεύρα.......
χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
διαβασα το τοπικ και θυμηθηκα αυτα που ενιωθα περσι..
μην ανησυχειτε στη σχολη θα βρειτε πολλα παιδια που θα ταιριαζετε περισσοτερο απ'οτι με τους συμμαθητες σας.
Αυτο , πιστευω , οφειλετε στο οτι θα εχετε κοινα ενδιαφεροντα ( αφου επιλεξατε την ιδια σχολη) και κοινα βιωματα( πχ ενα παιδι που διαβαζε ολη μερα γυμνασιο -λυκειο ειναι λογικο να ταιριαξει με ενα αλλο παιδι που εκανε τις ιδιες θυσιες στη μαθητικη του ζωη, αφου πιθανονατα σκεπτονται με τον ιδιο τροπο )
Παντως , θα σας προτεινα στις εγγραφες και τις πρωτες μερες να ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΤΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ .. Με τον καιρο θα αρχισετε να ξεχωριζετε καποια απο αυτα , με τα οποια θα θελετε να κανετε περισσοτερο παρεα, δηλ. θα αρχισετε να αναγνωριζετε τους νεους σας φιλους!!!!
και κυριως δειτε τις μερες που ερχονται σαν μια νεα αρχη.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga17

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γεια,θα ηθελα να ρωτησω αυτους που εχουν ηδη φοιτησει τουλαχιστον 1 χρονο σε καποιο πανεπιστημιο,κάνατε καινουριες φιλίες γρηγορα? τισ πρώτες 2-3 μέρες π.χ γνωρισατε ατομα ή πιο μετά?

Τη Δευτέρα ξεκινανε τα μαθηματα της σχολης μου και ειμαι λιγακι αγχωμενη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Από την πρώτη μέρα γνωρίζεις κόσμο. Βέβαια οι παρέες σχηματίζονται από το 2ο εξάμηνο και μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Από την πρώτη μέρα γνωρίζεις κόσμο. Βέβαια οι παρέες σχηματίζονται από το 2ο εξάμηνο και μετά.


αυτο ακριβως

το πρωτο εξαμηνο ειναι της προσαρμογης,τοσο στην σχολη οσο και στα ατομα με τα οποια συναναστρεφεσαι

θα αλλαξεις πολλες παρεες,θα διαφωνησεις,θα συμφωνησεις,θα ξενερωσει,ιισως και να μαλωσεις επειδη πολυ απλα δεν ειναι δυνατον σε 100 και βαλε ατομα ενος τμηματος να συμφωνεις και δεν ειναι υγιες να τα εχεις καλα με ολους
θα αλλαξεις πολλες παρεες μεχρι να κατασταλαξεις καπου
μολις μπεις 2ο ετος θα εχεις κατασταλαξει καπου παντως

και υποψιν,οι φιλιες δεν χτιζονται επειδη λετε αστεια και γελατε,αλλα με τον καιρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
αυτο ακριβως

το πρωτο εξαμηνο ειναι της προσαρμογης,τοσο στην σχολη οσο και στα ατομα με τα οποια συναναστρεφεσαι

θα αλλαξεις πολλες παρεες,θα διαφωνησεις,θα συμφωνησεις,θα ξενερωσει,ιισως και να μαλωσεις επειδη πολυ απλα δεν ειναι δυνατον σε 100 και βαλε ατομα ενος τμηματος να συμφωνεις και δεν ειναι υγιες να τα εχεις καλα με ολους
θα αλλαξεις πολλες παρεες μεχρι να κατασταλαξεις καπου
μολις μπεις 2ο ετος θα εχεις κατασταλαξει καπου παντως

και υποψιν,οι φιλιες δεν χτιζονται επειδη λετε αστεια και γελατε,αλλα με τον καιρο.
Συμφωνω!!!!!Ετσι ακριβως,οι φιλιες χτιζονται με τον καιρο. Πρεπει να "κολλησεις" πολλα ενσημα εννιοτε βαρεα κ ανθυγιεινα για να εχεις μια ειλικρινη φιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Είναι εύκολο να βρεις παρέα τις πρώτες μέρες διότι όλοι παρέα ψάχνουν.Ηδη απο το πρώτο μάθημα στο αμφιθέατρο θα μιλήσεις με 2-3 άτομα.Τώρα με ποιούς θα συνεχίσεις θα φανεί στην πορεία. Το πιο πιθανό είναι να κάνεις στο τέλος παρέα με άτομα που θα γνωρίσεις στην πορεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Οι πραγματικές φιλίες μπορεί να προκύψουν και στα τελευταία έτη των σπουδών. Δυστυχώς οι πραγματικοί φίλοι σπανίζουν. Άλλο πράγμα ο φίλος, ο "φίλος", ο γνωστός. Στον τομέα φιλία, είμαι πολύ επιφυλακτικός. Περιμένω τον χρόνο να αποδείξει την εξέλιξη. Όχι επειδή είπαμε ένα γεια ή ανταλλάξαμε μια σημείωση θα ανοίξουμε και τις καρδιές μας...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ηδη απο το πρώτο μάθημα στο αμφιθέατρο θα μιλήσεις με 2-3 άτομα...

έχω σκοπό να μιλήσω με περισσότερους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top