Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Κοιτάχτε, βασικά αν έχετε ωραίο κώλο κανείς δε θα σας σνομπάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Είπαμε, σίγουρα δεν είναι όλοι έτσι, δεν είναι σωστό να γενικεύουμε.

Κοιτάχτε, βασικά αν έχετε ωραίο κώλο κανείς δε θα σας σνομπάρει.

Κοίταξε, το θέμα είναι να μην μας κάνουν παρέα για τον κώλο μας. Ή τουλάχιστον, μόνο για τον κώλο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Χαχαχα πρώτη φόρα το ακούω αυτό , πάντως εγώ δεν γενικευσα κατί απλώς είπα πως στην Αθήνα υπάρχουν πολλοί σνομπ. :whistle: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και να συμπληρώσω καλύτερα να μην μπλέξει με παρατάξεις γιατί εκεί σε κάνουν παρέα μόνο για τον κώλο τους(έγινε λίγο άκομψη η συζήτηση ή μου φαίνεται?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
1-2 φίλους νά 'χετε εντός ή εκτός σχολής, αρκεί. Α, και κανέναν γκόμενο. Μη μυθοποιείτε την έννοια της φοιτητικής παρέας, συνήθως δεν υφίσταται κάτι τέτοιο πέρα από σχέσεις για ανταλλαγή συμβατικών σαχλοκουβεντών και σημειώσεων.

Δεν βρήκες φίλους στην δαπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Βρήκα αλλά μετά τους έχασα στη Μύκονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iiwhisperofhope

Νεοφερμένος

Η iiwhisperofhope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλά βρε δεν λέω να γνωρίσω και ολο το ΕΚΠΑ, απλά ρωτάω για να ξέρω αν είναι σχετικά εύκολο να προκύψουν νέες φιλίες :)

Ναι έχω ενημερωθει για τις παρατάξεις και σίγουρα δεν έχω σκοπό να μπλέξω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Για αρχή πάρτε κανένα κατοικίδιο πάντως, δύσκολες οι φιλίες στις μέρες μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Σίγουρα θα βρείς κάποια άτομα, απλώς απο ότι έχω καταλάβει εμείς οι πρωτοετής πρέπει να αποφεύγουμε τους παραταξικούς (για φιλίες) ! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iiwhisperofhope

Νεοφερμένος

Η iiwhisperofhope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Για αρχή πάρτε κανένα κατοικίδιο πάντως, δύσκολες οι φιλίες στις μέρες μας.
Σωστός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Για αρχή πάρτε κανένα κατοικίδιο πάντως, δύσκολες οι φιλίες στις μέρες μας.

Μια γάτα είναι ότι πρέπει..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Προσωπικα και απο τους γνωστους μου δεν θα υπηρχε ποτε το ειδος σνομπαριας που λετε
Δεν ειναι σωστο να υπαρχει ρατσισμος ακομα και στις περιοχες της ελλαδας
Εγω αν με το καλο σπουδασω γιαννενα ξερω οτι το 80% ειναι απο βορεια ελλαδα
Εγω ο νοτιος θα εχω προβλημα δηλαδη?? Δεν στεκει..
Τελος μια ερωτηση που μπορει να την απαντησει μεγαλυτερος..
Εγω αρχιζω μαθηματα 5 οκτωβρη
Πρεπει ποσες μερες ποιο νωρις να παω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν έχει να κάνει με την περιοχή αν κάποιος θα είναι σνομπ ή όχι. Εξαρτάται από τον χαρακτήρα. Η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει και από άλλους να λένε ότι οι Αθηναίοι είναι λίγο σνομπ με τους υπολοιπους και ότι επειδή έχουν ήδη παρέες στην Αθήνα, δεν τους ενδιαφέρει να κάνουν άλλες κτλ. Αλλά και εδώ στην σχολή μου, είναι κάποια άτομα που είναι από τη φύση τους σνομπ. Οι περισσότεροι είναι πολύ καλά άτομα,δεν λέω, θα πούμε σίγουρα ένα γεια, θα μιλήσουμε,αλλά είναι και καποιοι που απλά... δεν. Έχουν ένα υφάκι. Παντού συναντάς τέτοια άτομα. Να είστε ανοιχτοί με όλους, να πηγαίνετε τις πρώτες μέρες στα μαθήματα και σίγουρα θα γνωρίσετε άτομα.

Εγω αρχιζω μαθηματα 5 οκτωβρη
Πρεπει ποσες μερες ποιο νωρις να παω?
Εγώ θα πήγαινα από το Σ/κ,να δω την πόλη, να συνηθίσω το σπίτι κτλ. Αν έχεις την δυνατότητα να πας ακόμα νωρίτερα να γνωρίσεις την περιοχή,ακόμα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγω αρχιζω μαθηματα 5 οκτωβρη
Πρεπει ποσες μερες ποιο νωρις να παω?
Όσες νομίζεις ότι θα χρειαστείς για να γυρήσεις λίγο την πόλη έτσι για να αρχίσεις να συνηθίζεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μια γάτα είναι ότι πρέπει..!

Ωραία ή γάτα αλλά μια πόλη, κρύβει πολλούς κινδύνους.
Από μια δεν μπορείς να αφήσεις ελεύθερη την γάτα σου να πάει κάπου, γιατί οι "καλοπροαίρετοι" είναι πολλοί και παντού, κι από την άλλη δεν μπορείς να την έχεις κλειδωμένη σε ένα σπίτι μια ζωή...
Κι εγώ θα ήθελα γάτα αλλά όταν σε χωριό 350 κατοίκων κατάφεραν μέσα σε ένα χρόνο να μου σκοτώσουν δυο, πως μπορω να πάρω σε μια πόλη χιλιάδων κατοίκων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Φίλε, χωρίς παρεξήγηση, στην πόλη δεν αφήνουμε τις γάτες μας ελεύθερες στο σπίτι μας τις έχουμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Φίλε, χωρίς παρεξήγηση, στην πόλη δεν αφήνουμε τις γάτες μας ελεύθερες στο σπίτι μας τις έχουμε!;)
Ένα γατάκι για τον/την φοιτητή/τρια που σπουδάζει σε μια μεγαλόπολη είναι πολύ καλή παρέα (συμπληρωματική της φιλικής παρέας με συμφοιτητές/τριες), ωστόσο υπάρχει ο κίνδυνος να περάσει στο μπαλκόνι της διπλανης πολυκατοικίας και να το κλέψουνε!:eek: Το είχα πάθει αυτό!
Οι κίνδυνοι δεν είναι μόνο στον δρόμο!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Όταν είσαι στην πόλη όμως πρέπει να το προσέχεις πολύ ,δεν ξέρεις τι θα γίνει αμα μια φορά σου φυγει :hmm: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όταν είσαι στην πόλη όμως πρέπει να το προσέχεις πολύ ,δεν ξέρεις τι θα γίνει αμα μια φορά σου φυγει :hmm: :(

Έχεις δίκιο, αλλά τον πρώτο καιρό, μέχρι να αρχίσουν τα μαθήματα, να γνωρίσεις φίλους/ες και να εγκλιματιστείς στο νέο περιβάλλον, δεν την παλεύεις αλλιώς. Ένα γατάκι είναι αγχολυτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top