Γνωριμίες-Φιλίες (;) μέσω Internet

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου!!!!:no1:

Όντως πρέπει να είσαι ''πολύ καμμένος'' για να αποζητάς το έταιρον ήμισυ στο Ιντέρνετ που δεν είναι και τόσο ασφαλές....Εγώ είμαι υπέρμαχος της κατιδίαν επαφής και γνωριμίας...:D



αυτο οντως ισχυει,αλλα υπαρχει και η αλλη πλευρα,του να τυχει να γνωρισεις απλα καποιον,να συναντηθειτε και να εξελιχθει σε κατι παραπανω(δικη μου περιπτωση:D).αλλα ουτε ασφαλες ειναι να ψαχνεις συντροφο ουτε νορμαλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
αυτο οντως ισχυει,αλλα υπαρχει και η αλλη πλευρα,του να τυχει να γνωρισεις απλα καποιον,να συναντηθειτε και να εξελιχθει σε κατι παραπανω(δικη μου περιπτωση:D).αλλα ουτε ασφαλες ειναι να ψαχνεις συντροφο ουτε νορμαλ.

ναι τοση ωρα διαβαζα τι λεγανε και θα γραφα το ιδιο:P
αλλο να μπεις στη διαδικασια του "ψαχνω κοπελα" κι αλλο να τυχει να μιλας με εναν ανθρωπο και τελικα να καταληξη σε αληθινη φιλια ή σχεση. και δεν μιλαω για φιλιες και σχεσεις που στηριζονται μονο στο ιντερνετ χωρις να εχουν βρεθει απο κοντα ή οτιδηποτε τετοιο. απλα το νετ ηταν ενα μεσω για να καταληξει στο "κανονικο" .:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
τωρα που ειπες αυτο θυμηθηκα ενα επειδοσιο στο csi miami νομιζω,αλλα παιζει να ηταν και ΝΥ,που ηταν 2 που πρεπει να ειχαν συσαστηθει μεσω διαδικτυου και συναντιουνταν μια φορα στο μηνα ξερω γω και εκαναν S&M οργια:P.αλλα μιλαμε για πραγματικα αηδια πραγματα.δεν ειμαι σιγουρη ομως,μποpei να ειναι και απο αλλη σειρα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
αχα.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Είναι σε όλους μας γνωστό πως όλο και αυξάνονται οι γνωριμίες μέσω νετ.Συνήθως πλησιάζουμε τους άλλους ευκολότερα σε ένα chatroom? Γιατι πιστεύεται πως συμβαίνει αυτό?Γιατι να μην πλησιάζονται οι άνθρωποι μεταξυ τους το ίδιο κ εκτός νετ?Τι φοβούνται? Την απόρριψη?Πιστεύετε πως ισχύουν τα παραπάνω ή μηπως είναι υπερβολές των δημοσιογράφων-Κοινωνιολόγων?Εσεις πως χρεισιμοποιείται αυτου του είδους τις γνωριμίες?

Οι ανθρωποι,θεωρω,πως πλησιαζουν ο ενας τον αλλον,πιο ευκολα μεσω ιντερνετ.
Αυτη η ανωνυμια που μας προσφερει μας κανει να ανοιγομαστε πιο ευκολα.
Αν εμπιστευτεις κατι σε εναν ξενο,που δεν σε γνωριζει,δεν θα παει να σε προδωσει σε ατομα που δεν θελεις.
Επισης ενας ξενος,δεν θα κοιταξει να σε κανει να αισθανθεις καλυτερα και αν του πεις το προβλημα σου θα σου πει πως το βλεπει εκεινος λαμβανοντας υποψην τις δικες του εμπειριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Οι ανθρωποι,θεωρω,πως πλησιαζουν ο ενας τον αλλον,πιο ευκολα μεσω ιντερνετ.
Αυτη η ανωνυμια που μας προσφερει μας κανει να ανοιγομαστε πιο ευκολα.
Αν εμπιστευτεις κατι σε εναν ξενο,που δεν σε γνωριζει,δεν θα παει να σε προδωσει σε ατομα που δεν θελεις.
Επισης ενας ξενος,δεν θα κοιταξει να σε κανει να αισθανθεις καλυτερα και αν του πεις το προβλημα σου θα σου πει πως το βλεπει εκεινος λαμβανοντας υποψην τις δικες του εμπειριες.

Ενώ από το ιντερνετ είσαι 100% σίγουρος πως ο gentleman στην άλλη άκρη της γραμμής είναι ένας νορμαλ άνθρωπος κι εχέμυθος, κι όχι κανένα χαμένο κορμί που το μόνο που θέλει είναι να σου κάνει κακό.

Βέβαια στην αρχή θα είναι the perfect human δε λέω..
Μέχρι να δώσεις αριθμό τηλ. και διεύθυνση κατοικίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ενώ από το ιντερνετ είσαι 100% σίγουρος πως ο gentleman στην άλλη άκρη της γραμμής είναι ένας νορμαλ άνθρωπος κι εχέμυθος, κι όχι κανένα χαμένο κορμί που το μόνο που θέλει είναι να σου κάνει κακό.

Βέβαια στην αρχή θα είναι the perfect human δε λέω..
Μέχρι να δώσεις αριθμό τηλ. και διεύθυνση κατοικίας.

Σε καμια περιπτωση δεν δινεις τηλεφωνο και διευθυνση κατοικιας οσο τζεντλεμαν και να ειναι ο αλλος.
Μπορεις να εμπιστευτεις ομως ενα προβλημα σου και να σου δωθουν λυσεις οι οποιες δεν ειναι επηρεασμενες απο το οικογενιακο σου περιβαλλον.
Και επισης και βουκινο να σε κανει ο ξενος,δεν προκειται να φτασει στα αυτια καποιου που δεν θελεις(αυτο με ορισμενες επιφυλαξεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εχω γνωρισει ατομα μεσω νετ που τα γνωρισα και απο κοντα, αλλα οχι ακομα, αλλα σιγουρα στο μελλον :)
εχω γνωρισει μερικα φοβερα ατομα που μ εχουν επηρεασει θετικα και με κανουν καλυτερο ανθρωπο
γενικα με συναρπαζει η ολη διαδικασια του να γνωριζεις ατομα ειτε απο κοντα ειτε απο δω
βεβαια δεν εννοω σε chatroom , αλλα facebook ή και ischool που πιστευω ειναι πιο ασφαλες.. :P
και ας μην ξεχναμε οτι γνωρισα ενα απ τα πιο αγαπημενα μου ατομα εδω (ischool) και ουτε που φανταστηκα που θα καταληγαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δε νομίζω πως η ασφάλεια παίζει πολύ εδώ πάντως, πιο πολύ θέμα κλίματος και layout είναι το πράγμα. Θέλω να πω σε chatroom δεν πέφτει η συζήτηση που πέφτει εδώ όταν γνωρίζεις άτομα. Προσωπικά ας πούμε όλους όσους ξέρω καλά από (το παλιό κυρίως) site τους πρωτογνώρισα σε threads μέσα απ' την κουβέντα.

But yeah, who cares? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
"Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
μια δοκιμή πάντα θα μας πείσει για τον χαρακτήρα του συνομιλητή...
συνεπώς καλό είναι να είμαστα ανοιχτοί με άτομα φυσιολογικά όσο φυσιολογικά μπορούν να βρεθούν στην κοινωνία της τρέλας στην οποία ζούμε
προσωπικά είμαι ανοιχτός σε γνωριμίες ανεξαρτήτου χώρου αλλά πολύ επιλεκτικός σε ανθρώπους
το internet ίσως δίνει ευκαιρίες να γνωρίσεις άτομα που στον εξωδιαδικτυακό κόσμο δεν θα γνώριζες, όμως σε καμία περίπτωση η γνωριμία δεν θα πρέπει να περιορίζεται στα όρια του διαδικτυακού δωματίου (π.χ. msn)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ είμαι θετική στις γνωριμίες μέσω internet. Μπορείς να γνωρίσεις πολύ αξιόλογα άτομα, που υπό άλλες περιπτώσεις δεν θα γνώριζες. Φυσικά, πρέπει να έχεις και λίγο το νου σου, τουλάχιστον μέχρι να περάσει αρκετός χρόνος και να γνωρίσεις, όσο είναι δυνατόν αυτό, τον χαρακτήρα του άλλου. Δεν θεωρώ πως οι γνωριμίες στο διαδίκτυο είναι κάτι το σούπερ ουάου επικίνδυνο. Έτσι, όπως έχουμε γίνει, ασφαλής δεν είσαι ούτε όταν έχεις τον άλλο μπροστά σου. Καλοί άνθρωποι, μαλάκες, υποκριτές παντού υπάρχουν... Απλώς, χρειάζεται λίγη προσοχή!

Είναι ένας ωραίος τρόπος εποικοινωνίας, γιατί τις στιγμές που επιλέγεις να επικοινωνήσεις με τους διαδικτυακούς σου φίλους είσαι free από δουλειές και τρεχάματα. Μπαίνεις για να περάσεις καλά κι αφήνεις λίγο στην άκρη τα προβλήματά σου. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να χαλαρώνεις, να εκφράζεσαι ελεύθερα (δεν έχεις και τον άλλο face to face... κακό αυτό όμως μερικές φορές), να καλαμπουρίζεις και να περνάς καλά (στην αρχή αρχή). Πες πες με τον άλλον που έχεις απέναντί σου αρχίζεις και δένεσαι με τον καιρό. Μοιράζεσαι πράγματα, συναισθήματα, καταστάσεις... αρχίζει και χτίζεται μια όμορφη σχέση -καθώς μαθαίνεις ένα ποσοστό του χαρακτήρα του.
Δεν είναι όλοι υποδείγματα ηθικής και συμπεριφοράς και μπορεί άνετα κάποιος να στο παίζει κάπως και να υποκρίνεται. Υπάρχουν κι αυτές οι περιπτώσεις. Προσέχουμε για να έχουμε, άλλωστε εμείς επιλέγουμε τί & πότε θα μοιραστούμε και με ποιον. Εγώ είμαι της άποψης πως κάποιος δεν μπορεί να κρυφτεί για πολύ -σε περίπτωση που δεν δείχνει τον πραγματικό του εαυτό. Αργά ή γρήγορα τον καταλαβαίνεις τον άλλο και βλέπεις τι φρούτο είναι. Αν κολλάς με τον άλλο, περνάς καλά μαζί του και σε γεμίζει συνεχίζεις, αλλιώς Χ.
Είναι και ένας τρόπος, για να ανοιχτούν & να επικοινωνήσουν τα κλειστά και ντροπαλά άτομα. Βοηθά πολύ αυτός ο τρόπος επικοινωνίας!

Παντού υπάρχουν τα καλά και τα άσχημα. Στο χέρι μας είναι πώς θα χειριστούμε/εκμεταλλευτούμε την εκάστοτε κατάσταση και τί θα εισπράξουμε.

Από 14-15 χρονών ασχολούμαι με διάφορα fora και πριν 1-2 χρόνια (?) και με το facebook. Όλα αυτά τα χρόνια έχω γνωρίσει πολλά άτομα, αν και δεν έτυχε να γνωρίσω κανέναν από κοντά. Με άλλους χαθήκαμε, με άλλους μιλάω ακόμα... Απ' την αρχή που ασχολήθηκα με το internet τύχαινε και μιλούσα πάντα με μεγαλύτερους από μένα (30+, 40+, 50+). Δεν το επεδίωκα, μόνο του συνέβαινε. Έμαθα πολλά! Στο διαδίκτυο αναπτύσσονται κοινότητες... Είναι μία μορφή της κοινωνίας μας κι αυτές. Θα βρεις πιτσιρίκια, μεγάλους, καλούς, κακούς, κομπλεξικούς, κουτσομπόληδες, πέφτουλες κλπ. Βλέπεις συμπεριφορές, τρόπους, σκέψεις... Όλα αυτά σε βοηθούν, μαθαίνεις! Προσωπικά, είμαι ανοιχτή σε νέες γνωριμίες κι έχω γνωρίσει αρκετά "είδη" ατόμων. Kαι πέφτουλες ακόμα, οι οποίοι μόλις είδαν ότι δεν τους πολυπαίρνει δεν με ενόχλησαν ξανά.

Δεν μετανιώνω για τίποτα! Έχω γνωρίσει υπέροχους ανθρώπους που δεν θα γνώριζα ποτέ (λόγω ηλικίας θες; Λόγω απόστασης; ). Έχω δεθεί απίστευτα με κάποια άτομα. Έχουμε περάσει χρόνο μαζί, μοιραστήκαμε πράγματα... Δεν χρειάζεται να έχεις απέναντί σου τον άλλο, για να δεθείς και να τον θεωρήσεις φίλο σου. Τέτοιο ενδιαφέρον & αγάπη που εισπράττω δεν το έχω νιώσει από κανέναν κολλητό/φίλο/γνωστό και συγγενή ακόμα (εξαιρείται η οικογένειά μου φυσικά) στην real life. Ορισμένα άτομα τα νιώθω τόσο κοντά μου... Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει όλο αυτό, αλλά είμαι χαρούμενη που το έζησα και πήρα τόσα πράγματα & συναισθήματα.

Οι σχέσεις εξελίσσονται δυναμικά. Θέλουν χρόνο, σεβασμό & αγάπη!
Μην κλείνετε την πόρτα σας, γιατί μπορεί να μείνουν απ' έξω άτομα, με τα οποία ίσως ταιριάζατε, περνούσατε καλά & σας ολοκλήρωναν.

//Συγνώμη, αν σας κούρασα με το μακροσκελές μου post. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Εγώ είμαι θετική στις γνωριμίες μέσω internet. Μπορείς να γνωρίσεις πολύ αξιόλογα άτομα, που υπό άλλες περιπτώσεις δεν θα γνώριζες. Φυσικά, πρέπει να έχεις και λίγο το νου σου, τουλάχιστον μέχρι να περάσει αρκετός χρόνος και να γνωρίσεις, όσο είναι δυνατόν αυτό, τον χαρακτήρα του άλλου. Δεν θεωρώ πως οι γνωριμίες στο διαδίκτυο είναι κάτι το σούπερ ουάου επικίνδυνο. Έτσι, όπως έχουμε γίνει, ασφαλής δεν είσαι ούτε όταν έχεις τον άλλο μπροστά σου. Καλοί άνθρωποι, μαλάκες, υποκριτές παντού υπάρχουν... Απλώς, χρειάζεται λίγη προσοχή!

Είναι ένας ωραίος τρόπος εποικοινωνίας, γιατί τις στιγμές που επιλέγεις να επικοινωνήσεις με τους διαδικτυακούς σου φίλους είσαι free από δουλειές και τρεχάματα. Μπαίνεις για να περάσεις καλά κι αφήνεις λίγο στην άκρη τα προβλήματά σου. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να χαλαρώνεις, να εκφράζεσαι ελεύθερα (δεν έχεις και τον άλλο face to face... κακό αυτό όμως μερικές φορές), να καλαμπουρίζεις και να περνάς καλά (στην αρχή αρχή). Πες πες με τον άλλον που έχεις απέναντί σου αρχίζεις και δένεσαι με τον καιρό. Μοιράζεσαι πράγματα, συναισθήματα, καταστάσεις... αρχίζει και χτίζεται μια όμορφη σχέση -καθώς μαθαίνεις ένα ποσοστό του χαρακτήρα του.
Δεν είναι όλοι υποδείγματα ηθικής και συμπεριφοράς και μπορεί άνετα κάποιος να στο παίζει κάπως και να υποκρίνεται. Υπάρχουν κι αυτές οι περιπτώσεις. Προσέχουμε για να έχουμε, άλλωστε εμείς επιλέγουμε τί & πότε θα μοιραστούμε και με ποιον. Εγώ είμαι της άποψης πως κάποιος δεν μπορεί να κρυφτεί για πολύ -σε περίπτωση που δεν δείχνει τον πραγματικό του εαυτό. Αργά ή γρήγορα τον καταλαβαίνεις τον άλλο και βλέπεις τι φρούτο είναι. Αν κολλάς με τον άλλο, περνάς καλά μαζί του και σε γεμίζει συνεχίζεις, αλλιώς Χ.
Είναι και ένας τρόπος, για να ανοιχτούν & να επικοινωνήσουν τα κλειστά και ντροπαλά άτομα. Βοηθά πολύ αυτός ο τρόπος επικοινωνίας!

Παντού υπάρχουν τα καλά και τα άσχημα. Στο χέρι μας είναι πώς θα χειριστούμε/εκμεταλλευτούμε την εκάστοτε κατάσταση και τί θα εισπράξουμε.

Από 14-15 χρονών ασχολούμαι με διάφορα fora και πριν 1-2 χρόνια (?) και με το facebook. Όλα αυτά τα χρόνια έχω γνωρίσει πολλά άτομα, αν και δεν έτυχε να γνωρίσω κανέναν από κοντά. Με άλλους χαθήκαμε, με άλλους μιλάω ακόμα... Απ' την αρχή που ασχολήθηκα με το internet τύχαινε και μιλούσα πάντα με μεγαλύτερους από μένα (30+, 40+, 50+). Δεν το επεδίωκα, μόνο του συνέβαινε. Έμαθα πολλά! Στο διαδίκτυο αναπτύσσονται κοινότητες... Είναι μία μορφή της κοινωνίας μας κι αυτές. Θα βρεις πιτσιρίκια, μεγάλους, καλούς, κακούς, κομπλεξικούς, κουτσομπόληδες, πέφτουλες κλπ. Βλέπεις συμπεριφορές, τρόπους, σκέψεις... Όλα αυτά σε βοηθούν, μαθαίνεις! Προσωπικά, είμαι ανοιχτή σε νέες γνωριμίες κι έχω γνωρίσει αρκετά "είδη" ατόμων. Kαι πέφτουλες ακόμα, οι οποίοι μόλις είδαν ότι δεν τους πολυπαίρνει δεν με ενόχλησαν ξανά.

Δεν μετανιώνω για τίποτα! Έχω γνωρίσει υπέροχους ανθρώπους που δεν θα γνώριζα ποτέ (λόγω ηλικίας θες; Λόγω απόστασης; ). Έχω δεθεί απίστευτα με κάποια άτομα. Έχουμε περάσει χρόνο μαζί, μοιραστήκαμε πράγματα... Δεν χρειάζεται να έχεις απέναντί σου τον άλλο, για να δεθείς και να τον θεωρήσεις φίλο σου. Τέτοιο ενδιαφέρον & αγάπη που εισπράττω δεν το έχω νιώσει από κανέναν κολλητό/φίλο/γνωστό και συγγενή ακόμα (εξαιρείται η οικογένειά μου φυσικά) στην real life. Ορισμένα άτομα τα νιώθω τόσο κοντά μου... Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει όλο αυτό, αλλά είμαι χαρούμενη που το έζησα και πήρα τόσα πράγματα & συναισθήματα.

Οι σχέσεις εξελίσσονται δυναμικά. Θέλουν χρόνο, σεβασμό & αγάπη!
Μην κλείνετε την πόρτα σας, γιατί μπορεί να μείνουν απ' έξω άτομα, με τα οποία ίσως ταιριάζατε, περνούσατε καλά & σας ολοκλήρωναν.

//Συγνώμη, αν σας κούρασα με το μακροσκελές μου post. :redface:

οι σκέψεις μου ακριβώς :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Εγώ έχω κάνει κολλητάρια μέσω του ίντερνετ! Προσέχω πολύ βέβαια αλλά είμαι ανοιχτή σε νέες φιλίες ^_^
φίλους και μέσω του ischool αλλά και μέσω του facebook
πίστευω ότι σε αγνώστους στο νετ ίσως να ανοιγόμαστε και πιο ευκολα...δεν τους ξες και δεν σε ξερουν...δεν σε νοιάζει αν θα σε καρφώσουν ή σε πληγώσουν όταν βρίσκονται στην άλλη άκρη της ελλάδας ή και του κόσμου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Έχει τύχει να κάνω τις πιο ουσιώδεις συζητήσεις με άτομα από το internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Παλιό ischool, η καλύτερη συλλογή από άτομα και απόψεις στην οποία ήμουν τυχερός να συμμετέχω. 'Nuff said? 'Nuff said.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Παλιό ischool, η καλύτερη συλλογή από άτομα και απόψεις στην οποία ήμουν τυχερός να συμμετέχω. 'Nuff said? 'Nuff said.

Θυμασαι ακομα;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Παλιό ischool, η καλύτερη συλλογή από άτομα και απόψεις στην οποία ήμουν τυχερός να συμμετέχω. 'Nuff said? 'Nuff said.

Α ρε Shadowfax τι μας θύμισες τώρα :). Το παλίο ischool ήταν το μέρος που έκανα γνωριμίες καλύτερες και από αυτές που έκανα στην πραγματική ζωή. Αλήθεια αυτό το site ήταν σαν να είχε ψυχή.
Και φυσικά μέσα στο ischool γνώρισα ένα απίστευτο άτομο που μου άλλαξε σχεδόν όλη μου τη ζωή, οπότε μπορώ να πω ότι πλέον πιστεύω ότι μπορείς να κάνεις αξιόλογες γνωριμίες μέσα από τo internet. Hey there, ο κόσμός είναι τόσο μα τόσο μικρός που δε φανταζόμαστε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Α ρε Shadowfax τι μας θύμισες τώρα :). Το παλίο ischool ήταν το μέρος που έκανα γνωριμίες καλύτερες και από αυτές που έκανα στην πραγματική ζωή. Αλήθεια αυτό το site ήταν σαν να είχε ψυχή.
Και φυσικά μέσα στο ischool γνώρισα ένα απίστευτο άτομο που μου άλλαξε σχεδόν όλη μου τη ζωή, οπότε μπορώ να πω ότι πλέον πιστεύω ότι μπορείς να κάνεις αξιόλογες γνωριμίες μέσα από τo internet. Hey there, ο κόσμός είναι τόσο μα τόσο μικρός που δε φανταζόμαστε. ;)

Ελπιζω αυτο το ατομο να ειναι καλα και να προσεχει (και ξερω ποιο εννοεις ;) )

Για μενα,αν δεν υπηρχε το παλιο ischool,δε θα χα γνωρισει πολλα παιδια που με επηρεασαν ως ατομο και με βοηθησαν να βγω απο το καβουκι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Θυμασαι ακομα;:whistle:

Τίποτα αλλά ότι περνούσαμε καλά έχει μείνει. :P

Hey there, ο κόσμός είναι τόσο μα τόσο μικρός που δε φανταζόμαστε. ;)

Μπα, αν σκεφτείς ότι πολλοί δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα. DAMN. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top