Γνωριμίες-Φιλίες (;) μέσω Internet

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
όλους τους γνωστούς μέσω internet τους έχω μόνο από αυτό το φόρουμ...

αν υπάρχει θετική ενέργεια και καλή χημεία, πιστεύω ότι η απλή τυπική ("ψυχρή" και "απρόσωπη") γνωριμία μπορεί να εξελιχθεί σε καλή φιλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εγω προσωπικα εχω αρκετους φιλους που εχω γνωρισει απο τον ιντερνετ, και γιναμε μια χαρα παρεα, και με το αγορι μου παλι απο ιντερνετ γνωριστηκαμε τυχαια, μιλουσαμε 1,5χρονο και μετα αποφασισαμε να συναντηθουμε:jumpy: . δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο επικινδυνο αυτο, βεβαια για παιδια 12-13 ισως ειναι. αλλα ετσι κι αλλιως δεν θα βγεις με καποιον που ξερεις μονο μια βδομαδα =/ θα βγεις με ατομα που εχεις χημεια και μιλατε πολυ, κανετε πλακα και που ξες τα βασικα για αυτους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
εγω προσωπικα εχω αρκετους φιλους που εχω γνωρισει απο τον ιντερνετ, και γιναμε μια χαρα παρεα, και με το αγορι μου παλι απο ιντερνετ γνωριστηκαμε τυχαια, μιλουσαμε 1,5χρονο και μετα αποφασισαμε να συναντηθουμε:jumpy: . δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο επικινδυνο αυτο, βεβαια για παιδια 12-13 ισως ειναι. αλλα ετσι κι αλλιως δεν θα βγεις με καποιον που ξερεις μονο μια βδομαδα =/ θα βγεις με ατομα που εχεις χημεια και μιλατε πολυ, κανετε πλακα και που ξες τα βασικα για αυτους:P
ε την Λαουρα σχεσεις απο το νετ..:P
και εγω αυτο πιστευω ..οτι απλα σταθηκες τυχερη... κυκλοφορει πολυ ανωμαλια...
-----------------------------------------
Σχέση από γνωρίμια στο Ίντερνετ τι άλλο θα ακούσω...Εγώ σε θέματα προσωπικού περιέχομενου προτιμώ να κρατώ μια επιφύλαξη.Είμαι υπέρ της live επαφής και όχι της απρόσωπης....Στο μσν όλοι θέλουμε να βγάλουμε τον καλό μας εαυτό...:)Δεν ξέρεις ποιος είναι πίσω από την οθόνη...

εσύ στάθηκες τυχερή σε αυτό το θέμα αλλά δεν συμβαίνει με όλους αυτούς..:)
η αληθεια ειναι οτι και εγω ειμαι περισσοτερο της live επαφης.. προτιμω να βλεπω και να κοιταω το αλλο ατομο καταματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
..οτι απλα σταθηκες τυχερη... κυκλοφορει πολυ ανωμαλια...

ξέρεις εκεί που νομίζεις ότι είναι γυναίκα να σου εμφανιστεί άντρας ή κάτι ενδιάμεσο... :!: :sick: :P :D:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Σχέση από γνωρίμια στο Ίντερνετ τι άλλο θα ακούσω...Εγώ σε θέματα προσωπικού περιέχομενου προτιμώ να κρατώ μια επιφύλαξη.Είμαι υπέρ της live επαφής και όχι της απρόσωπης....Στο μσν όλοι θέλουμε να βγάλουμε τον καλό μας εαυτό...:)Δεν ξέρεις ποιος είναι πίσω από την οθόνη...

εσύ στάθηκες τυχερή σε αυτό το θέμα αλλά δεν συμβαίνει με όλους αυτούς..:)


Αφού γνωριστήκαν και από κοντά και ταιριάξανε,που είναι το παράξενο εδώ;

Και εγώ της live επαφής είμαι,αποφεύγω να βρίσκομαι με άτομα που μιλάω από ίντερνετ,εδώ και 6 χρόνια,μόνο 2 άτομα συνάντησα και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ξέρεις εκεί που νομίζεις ότι είναι γυναίκα να σου εμφανιστεί άντρας ή κάτι ενδιάμεσο... :!: :sick: :P :D:lol::lol::lol:
:!::!: holy jesus of nazaret and my holy virgin..:!: σου εχει τυχει και το λες ρε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
:!::!: holy jesus of nazaret and my holy virgin..:!: σου εχει τυχει και το λες ρε?:P

όχι ρε...:fss:
είμαι σχολαστικά επιλεκτικός στις διαδικτυακές γνωριμίες...:mad: :hmm: :P

(άσε που οι γνωριμίες μου στο διαδίκτυο, περιορίζονται μόνο εντός των τοιχών του ischool)



έχω ακούσει ιστορίες από συμφοιτητές μου...:fss: :sick: :sick: :sick: :sick: :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
όχι ρε...:fss:
είμαι σχολαστικά επιλεκτικός στις διαδικτυακές γνωριμίες...:mad: :hmm: :P

(άσε που οι γνωριμίες μου στο διαδίκτυο, περιορίζονται μόνο εντός των τοιχών του ischool)


έχω ακούσει ιστορίες από συμφοιτητές μου...:fss: :sick: :sick: :sick: :sick: :lol::lol:
και εγω μονο ισκουλ εχω ιντερνετικες γνωριμιες ...:P
εχει τοιχους το ισκουλ ρε?:P:D

MIRC δεν εμπαινα ποτε... πολλη ανωμαλια...
αχ τους καημενους τους λυπαμαι για αυτο που θα ειδαν τα ματακια τους..:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Δεν είπα το αντίθετο...δεν είπα ότι έχουν σχέση μέσω Ιντέρνετ...απλά ότι τον γνώρισε απο κει...
Απλά η περίπτωση της είναι καθαρά θέμα τύχης...Δεν είναι παράξενο αλλά δεν ξέρεις ποιος είναι πίσω από την οθόνη...στο πληκτρολόγιο όλοι είμαστε είτε cool είτε άνετοι...

Εγώ προσωπικά επειδή είναι γραπτός λόγος πάντα προσπάθω να είμαι όσο ειλικρινής γίνεται....:)


Δεν είναι θέμα τύχης,1μιση χρόνο μιλούσαν πρωτού γνωριστούν από κοντά,όσο να 'ναι,ο πραγματικός εαυτός βγαίνει σε μικρό χρονικό διάστημα,δεν μπορεί να κρυφτεί για πολύ.

Επίσης,υπάρχουν πολλά ακίνδυνα άτομα,δεν θα πω αξιόλογα διότι δεν είναι πάντα,απλά υπάρχουν πολλά νορμάλ άτομα,μιλάμε για "υγειείς" ιστοτόπους πάντα,όχι mIRC κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Εγώ μπαίνω mIRC κάποιες σπάνιες φορές όταν είμαι με φίλους,ως Τζεσικα19,Μαρια21 κλπ,το τι γέλιο έχω ρίξει,δεν περιγράφεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
έμπαινα παλιά mIRC, αν είναι δυνατόν!! έλεος!!!!!

φιλίες... οκ... αλλά άμα δεν έχεις τον άλλο face to face!! κ μπορείς να τον εμπιστεύεσαι?
σχέσεις μέσω net είναι το πιο γελοίο πράγμα!! ρε φίλε δεν με έχεις δει καν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα τύχης,1μιση χρόνο μιλούσαν πρωτού γνωριστούν από κοντά,όσο να 'ναι,ο πραγματικός εαυτός βγαίνει σε μικρό χρονικό διάστημα,δεν μπορεί να κρυφτεί για πολύ.

Επίσης,υπάρχουν πολλά ακίνδυνα άτομα,δεν θα πω αξιόλογα διότι δεν είναι πάντα,απλά υπάρχουν πολλά νορμάλ άτομα,μιλάμε για "υγειείς" ιστοτόπους πάντα,όχι mIRC κλπ...
ναι εδω ο μαντ εχει δικιο...
-----------------------------------------
έμπαινα παλιά mIRC, αν είναι δυνατόν!! έλεος!!!!!

φιλίες... οκ... αλλά άμα δεν έχεις τον άλλο face to face!! κ μπορείς να τον εμπιστεύεσαι?
σχέσεις μέσω net είναι το πιο γελοίο πράγμα!! ρε φίλε δεν με έχεις δει καν!!
ναι...δεν σε εχω δει...:P αλλα που παει..?:Pδεν θα μου ξεφευγεις για πολυ..:fss: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
παντως εγω δε βλεπω κατι αρνητικο για τις γνωριμιες μεσω ιντερνετ...και το αγορι μου ετσι το γνωρισα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
M@λ....ς για να γεμίζουν στα φατσοβιβλια οι λιστες με τους ''φιλους'' και να ανταγωνιζεται ο ενας με τον αλλον ποιος εχει τους περισσοτερους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ μέσο internet έχω γνωρίσει πολλούς Ισπανούς-Φίλους και μιλάμε το θέμα είναι αν έχεις ένα 45 ετών φίλο που έχει κόρη 20 ετών είναι καλό;;;Με βοηθάει πάρα πολύ στα Ισπανικά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
τα ψέματα δεν λέγονται μόνο στην διαδικασία γνωριμίας μέσω internet, αλλά και στην καθημερινή εξωinternetική ζωή...και μάλιστα, εκείνα είναι τα χειρότερα...

...ας βλέπεις τα μάτια του άλλου ή τις κινήσεις του ή την όλη συμπεριφορά του...πολλές φορές κρύβεται ένας καραγκιόζης ή ηθοποιός από πίσω...

το επικίνδυνο ή το ψεύτικο υπάρχει παντού (και στο internet και στην πραγματική ζωή)...το θέμα είναι να μπορείς να το αποφύγεις (κοινώς να μην πέσεις στην παγίδα) ώστε να μην αναλωθείς σε λάθος γνωριμίες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Οι πραγματικές φιλίες κ έρωτες δεν ξεκινάνε τεχνητά αλλά αυθόρμητα
Καλό το internet για να κάνεις τη δουλειά σου κ να περνάς την ώρα σου οταν δεν εχεις τι να κάνεις. Αλλά αμα ψάχνεις φίλους εδω μέσα ή σχέση σημαίνει οτι σε έχει απορροφήσει πολύ το PC..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου!!!!:no1:

Όντως πρέπει να είσαι ''πολύ καμμένος'' για να αποζητάς το έταιρον ήμισυ στο Ιντέρνετ που δεν είναι και τόσο ασφαλές....Εγώ είμαι υπέρμαχος της κατιδίαν επαφής και γνωριμίας...:D


Ακριβώς αυτό,ακόμα και να δω το κάτι διαφορετικό αν δεν έχω πραγματική επαφή αδυνατώ να πιστέψω ολοκληρωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Οι πραγματικές φιλίες κ έρωτες δεν ξεκινάνε τεχνητά αλλά αυθόρμητα
Καλό το internet για να κάνεις τη δουλειά σου κ να περνάς την ώρα σου οταν δεν εχεις τι να κάνεις. Αλλά αμα ψάχνεις φίλους εδω μέσα ή σχέση σημαίνει οτι σε έχει απορροφήσει πολύ το PC..
συμφωνω απολυτα.. :no1:

δεν μπορεις να αποζητας στο ιντερνετ τις κοινωνικες σου επαφες... γιατι πολυ απλα ειναι απροσωπες ... μπορει ναι μεν να γνωρισεις καποια ατομα και να περνατε καλα αλλα δεν ειναι το ιδιο με το να ειστε μαζι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Στον ερωτικό τομέα πιστεύω πως ναι αλλά μπορείς άνετα να αναπτύξεις μια α φιλία μέσω από νέτ...αλλά οι κοινωνικές επαφές είναι έξω όχι εκεί που επικρατεί το απρόσωπο και το άγνωστο..
και παλι ως φιλια δε θα ειναι το ιδιο... οι φιλοι μοιραζονται κοινες εμπειριες... στο ιντερνετ ποιες ειναι οι κοινες εμπιεριες?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top