Για εμάς τους ξενύχτηδες

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Moυ κλέψαν τσάντα με ταυτότητες και χαρτιά Σαντορίνη.

Αλλάζω ταυτότητα, αλλά δεν ενημέρωσα τη τράπεζα. Fast forward κάτι μήνες μετά, μου χάκαραν το Paypal (μη σου τύχει, ποτέ ξανά paypal , ανύπαρκτο service), παίρνω τηλέφωνο και καταργώ κάρτες και κωδικούς e-banking, αλλά στο μεταξύ η τράπεζα κάνει πως δε με ξέρει αν δεν της φέρω χαρτιά από αστυνομίες και τηλεφωνικούς παρόχους.

That sucks...Πως ακριβως εγινε το περιστατικο;Επισης πως στο καλο σου χακαραν την paypal;Νομιζα οτι ειναι πρακτικα αδυνατο διοτι τα παντα ειναι καλα κωδικοποιημενα.
Μεγαλη ταλαιπωρια στα καλα καθουμενα...αλλη φορα να εισαι παρα πολυ προσεκτικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
That sucks...Πως ακριβως εγινε το περιστατικο;Επισης πως στο καλο σου χακαραν την paypal;Νομιζα οτι ειναι πρακτικα αδυνατο διοτι τα παντα ειναι καλα κωδικοποιημενα.
Μεγαλη ταλαιπωρια στα καλα καθουμενα...αλλη φορα να εισαι παρα πολυ προσεκτικος.

Φίλε ήταν καλή δουλίτσα που μου κάναν. Απενεργοποίησα λιγάκι αν θυμάμαι το adblock, προσπαθούσα κάτι να αγοράσω. ΕΝΑ ΚΛΙΚ πάτησα μόνο κάπου που δεν έπρεπε. Μόνο ενα κλικ. Το επόμενο που θυμάμαι, email ενημέρωσης πως άλλαξα κωδικό στο paypal, και αγορές που δεν έκανα εγώ.

Φυσικά και έκανα ο,τι έπρεπε από τότε και πέρα. Με το μόνο φορέα που δε βρήκα καμιά άκρη, ήταν η ίδια η paypal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Φίλε ήταν καλή δουλίτσα που μου κάναν. Απενεργοποίησα λιγάκι αν θυμάμαι το adblock, προσπαθούσα κάτι να αγοράσω. ΕΝΑ ΚΛΙΚ πάτησα μόνο κάπου που δεν έπρεπε. Μόνο ενα κλικ. Το επόμενο που θυμάμαι, email ενημέρωσης πως άλλαξα κωδικό στο paypal, και αγορές που δεν έκανα εγώ.

Φυσικά και έκανα ο,τι έπρεπε από τότε και πέρα. Με το μόνο φορέα που δε βρήκα καμιά άκρη, ήταν η ίδια η paypal.

Εγω καμια φορα χρησιμοποια 2-3.Καποια site βλεπουν μονο 1 η μαξ τα 2 απο αυτα οποτε παντα εχω αλλο ενα να δουλευει.Τρωει περισσοτερο Ram αλλα εχεις καλη προστασια. Μεγαλη προσοχη. Να φανταστω τα λεφτα που ειχες μεσα καπνος ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Κοζαρες οπως λεμε σταμπαρες ^^ ;
Oh well,το πιο κοντινο που εχω ειναι : πριν κατι μερες ειχα παει να βγαλω κατι εισητηρια και ειχε μια ουρα με καμια 50αρια ατομα.Υπηρχε ενας παππους απο πισω που μας τα ειχε κανει τουμπανο ολων να περιμενουμε στις σειρες μας ενω κανεις δεν κουνιοταν κανεις.Οταν τελικα εφτασε μπροστα εκανε 30 λεπτα μεχρι να παει ο επομενος...τοσο σπαστικος...
Μορφώσου! Είναι slang από αναντάμ παπαντάμ! :P:loltooth:

Καλά οι παππούδες και οι γιαγιάδες είναι παράξενοι, γενικά, αλλά δεν φταίνε αυτοί. Απλά είναι πιο ενθουσιώδεις και λιγότερο υπομονετικοί. Όσο μεγαλώνεις σε ηλικία, τόσο περισσότερα παράπονα κάνεις άλλωστε. Εγώ μια φορά είχα βοηθήσει μία γιαγιά που πάλευε να περάσει από κάτι κορδέλες που είχαν βάλει στον δρόμο για κάτι έργα. Έτσι όπως σήκωσε το πόδι της για να περάσει, δεν μπορούσε να σηκώσει και το άλλο και παγιδεύτηκε με την κορδέλα ανάμεσα στα πόδια της (no pun intended :loltooth::loltooth::loltooth:). Έπρεπε να πάω εγώ για να πατήσω κάτω την κορδέλα και να μπορέσει να περάσει. Η καημένη... ντράπηκε! Με ευχαρίστησε με σκυφτό το κεφάλι και έφυγε όπως-όπως :P
Moυ κλέψαν τσάντα με ταυτότητες και χαρτιά Σαντορίνη.

Αλλάζω ταυτότητα, αλλά δεν ενημέρωσα τη τράπεζα. Fast forward κάτι μήνες μετά, μου χάκαραν το Paypal (μη σου τύχει, ποτέ ξανά paypal , ανύπαρκτο service), παίρνω τηλέφωνο και καταργώ κάρτες και κωδικούς e-banking, αλλά στο μεταξύ η τράπεζα κάνει πως δε με ξέρει αν δεν της φέρω χαρτιά από αστυνομίες και τηλεφωνικούς παρόχους.
Πωπω, αυτό είναι το χειρότερο. Να σου κλέβουν έγγραφα ταυτοπροσωπίας και άντε να τα ξαναγβάλεις μετά και να ενημερώσεις τα πάντα (αστυνομία, ΑΦΜ, ΑΜΚΑ, ΙΚΑ, τράπεζες, εφορία, εργοδότες κλπ).

Καλά η τράπεζα γενικά κάνει ότι δεν σε ξέρει... Εγώ πρόσφατα είχα τρεχάματα με τη eurobank, επειδή είχε έρθει η καινούρια χρεωτική κάρτα στην πόλη μου, αλλά δεν μπόρεσα να μεταβώ αμέσως από τον τόπο σπουδών, οπότε όταν έφτασα στο πατρικό η ήδη υπάρχουσα κάρτα μου είχε λήξει. Η eurobank έχει την βλακώδη αρχή ότι για να ενεργοποιήσεις την νέα κάρτα πρέπει να βάλεις την παλιά στο ΑΤΜ και μέσω αυτής να ενεργοποιήσεις την καινούρια. Επειδή η παλιά έληξε δεν μπορούσα να το κάνω και επειδή ήταν ΣΚ δεν μπορούσα να πάω στο κατάστημα της τράπεζας. Έτσι, είπα στον μπαμπά ότι θα πάω σε κάποιο κατάστημα στην πόλη σπουδών μου για να μου την ενεργοποιήσουν. Γυρίζω, λοιπόν, και την Δευτέρα μετά το μάθημα πηγαίνω στην τράπεζα, όπου μου ζητάνε εκ νέου όλα τα δικαιολογητικά που είχα πάει πριν κάτι χρόνια (χωρίς να έχει αλλάξει κάτι), για να "μπορέσω να χρησιμοποιήσω την κάρτα και τον λογαριασμό". Η τύπισσα επέμενε να της πάω τα στοιχεία επικοινωνίας (διεύθυνση, τηλέφωνο) της πόλης σπουδών, αλλά εγώ άλλη όρεξη δεν είχα, να αλλάζω 150 φορές τα στοιχεία, αφού μάλιστα του χρόνου είναι το τελευταίο μου έτος...

Έτσι γυρίζω στο σπίτι και αποφασίζω να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών. Πέρα από το γεγονός ότι εξυπηρετήθηκα μέσα σε 1 λεπτό και η κάρτα ενεργοποιήθηκε κατευθείαν, δεν μου είπαν τίποτα απολύτως για περαιτέρω δικαιολογητικά. Υποτίθεται πως εγώ μίλησα με τα "κεντρικά" της τράπεζας... :loltooth::loltooth::loltooth:

Όλοι θέλουν να ταλαιπωρούν χωρίς λόγο τον κόσμο, για να μαζεύει 20000 χαρτιά... :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
@Nikos667 ένα πενηνταρικο που ίσως το πάρω και πίσω αν το επιβεβαιώσουν, αλλά η ταλαιπωρία είναι.

Σας αφήνω πάω να την πέσω.

@jj! κοιτα να γιορτάσεις την επιστροφή του θέματος. Θα δω αν/και τι άλλο αδρανοποιημένο αξίζει να επιστρέψει.

Το πρωί μιλάτε στο thread καφετέρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
@Nikos667 ένα πενηνταρικο που ίσως το πάρω και πίσω αν το επιβεβαιώσουν, αλλά η ταλαιπωρία είναι.

Σας αφήνω πάω να την πέσω.

@jj! κοιτα να γιορτάσεις την επιστροφή του θέματος. Θα δω αν/και τι άλλο αδρανοποιημένο αξίζει να επιστρέψει.

Το πρωί μιλάτε στο thread καφετέρια.

Δυστηχως σε τετοιες περιπτωσεις παντα υπαρχει ταλαιπωρια,ελπιζω στο μελλον τετοιες διαδικασιες να γινονται τσακ μπαμ,αλλα εδω παντα ειμαστε μερικα χρονια πισω.Ελπιζω να μην ειχες κανα κινητο μονο μεσα.Εκει εχουν και προσωπικα δεδομενα που σε τσιτωνει ψυχολογικα περισσορερο .
Εγινε καλη ξεκουραση :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Συνοπτικά έχει παιχτεί πως παλιά υπήρχε μια φοβερή ατμόσφαιρα με αλληλοβοήθεια στα μαθήματα, ωραία off topics τυπου παιζαμε palermo online ρε φιλε, γινοντουσαν ischool meetings. Τopics οπως οι ξενυχτηδες μαζευαν οσους βαριοντουσαν το βράδυ και τα λέγαμε. Μετά η φάση ξενέρωσε λίγο, και κυρίως τσακώνεστε σαν τις cat ladies.

Νιωστε λιγο :P
@fockos αν με ακούς τσακισου για παλέρμο.

:( δεν έχω σταθερό ωράριο δε θα είμαι συνεπής στο Παλέρμο. :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μας δουλεύετε; Εμείς παίζουμε παλέρμο! Το καλοκαίρι! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Αγαπητά μου παιδιά :P
Επειδή βλέπω ότι υπάρχει αρκετή κίνηση στο forum αυτές τις ώρες, νομίζω ότι το θέμα αυτό μάς ταιριάζει γάντι :happy:

Για πείτε μας για το διάβασμα οι πανελληνιομάχοι και οι φοιτητές, πείτε για τους έρωτές σας τα ζευγαράκια και γενικότερα ας γίνουμε ένα παρεάκι εμείς που έχουμε το μάτι γαρίδα μέχρι το πρωί :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καλήν εσπέραν άρχοντες.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγαπητά μου παιδιά :P
Επειδή βλέπω ότι υπάρχει αρκετή κίνηση στο forum αυτές τις ώρες, νομίζω ότι το θέμα αυτό μάς ταιριάζει γάντι :happy:

Για πείτε μας για το διάβασμα οι πανελληνιομάχοι και οι φοιτητές, πείτε για τους έρωτές σας τα ζευγαράκια και γενικότερα ας γίνουμε ένα παρεάκι εμείς που έχουμε το μάτι γαρίδα μέχρι το πρωί :hehe:
Ησυχία,τάξη και ασφάλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το ράδιο Άλμα συνεχίζει δυναμικά και σε αυτό το θρεντ. :bleh:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ησυχία,τάξη και ασφάλεια.
Ακόμη και μέσα στη νύχτα; :hmm: Ακούμε συνέχεια για ανομία στα εξάρχεια :P
__________________________

Αν και δεν μου αρέσει η Πάολα, εδώ στο ντουέτο με την Ευρυδίκη ταιριάζουν οι φωνές τους :P (ποιος να το ' λεγε :hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

:offtopic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.


Δεν την παλεύουμε μια σε αυτή τη μεριά του κόσμου. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Νταξει τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ποιος ξενυχτάει σήμερα; ; :P
Για να σας δω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top