Γερμανική Φιλολογία ΕΚΠΑ ή ΑΠΘ;

korinoula22

Νεοφερμένος

Η Κορινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κι εγω εδωσα φετος ναι!!!ειμαι αναμεσα σε παιδαγωγικο και νομικη αθηνας,δηλαδη τα πιανω και τα 2!αλλα ξερεις ποσο γουσταρα τη επαρχια????ειδικα την κρητη και τη θεσσαλονικη βεβαια που εχουν γαματη φοιτητικη ζωη!ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣΩ,αλλα σιγα μη με αφησουν!δεν εχω και μεγαλο δωματιο...θες να σου δωσω το msn μου?για τ,τιδηποτε θες να ρωτησεις ειτε εσυ ειτε εγω!
Οχι....Μην τους πεισεις....:P
Περνα Αθηνα να ξερω οτι εχω μια γνωστη κ εγω....Δεν με λυπασαι την κακομοιρα....???:)Ναι στειλε μου το μσν σου.....
-----------------------------------------
Με αεροπλανο οπως θα κατεβαινες και απο Αθηνα :P
Σωστο κ αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Nαι αλλά τα έχουμε και εδώ πάνω;)Και σε αντίθεση με σένα ξέρω την Αθήνα(εσύ δεν ξες την πόλη μου από αυτή την άποψη)

Δεν τα έχετε, γιατί αλλιώς δε θα μαζευόταν εκεί ο μισός πληθυσμός της Ελλάδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korinoula22

Νεοφερμένος

Η Κορινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
χαχαχα γελάσαμε και σήμερα:P:P:P:P:lol:



Έτσι Δήμο...;)
Δεν νομιζω οτι ο τροπος σου ειναι κ ο καλυτερος...Την αποψη της ειπε η κοπελα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Δεν τα έχετε, γιατί αλλιώς δε θα μαζευόταν εκεί ο μισός πληθυσμός της Ελλάδας.


Κανεις λαθος,και η Θεσσαλονικη εχει παρα πολλα πραματα,και αισθανεσαι κιολας οτι εισαι σε ελληνικη πολη...στην Αθηνα δυσκολα ακους ελληνικα.
-----------------------------------------
Δεν νομιζω οτι ο τροπος σου ειναι κ ο καλυτερος...Την αποψη της ειπε η κοπελα....


Αποψη πρεπει να λεει για την Αθηνα που ειναι,ομως ειπε πως ειναι καλυτερη απο Θεσσαλονικη χωρις να εχει ιδεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ευχαριστω κορινουλα22.και για οποιαδηποτε πληροφορια εδω ειμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korinoula22

Νεοφερμένος

Η Κορινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
χαχαχα γελάσαμε και σήμερα:P:P:P:P:lol:



Έτσι Δήμο...;)

Κανεις λαθος,και η Θεσσαλονικη εχει παρα πολλα πραματα,και αισθανεσαι κιολας οτι εισαι σε ελληνικη πολη...στην Αθηνα δυσκολα ακους ελληνικα.
-----------------------------------------



Αποψη πρεπει να λεει για την Αθηνα που ειναι,ομως ειπε πως ειναι καλυτερη απο Θεσσαλονικη χωρις να εχει ιδεα.
Καλα...Δεν ασχολουμαι αλλο.....
-----------------------------------------
ευχαριστω κορινουλα22.και για οποιαδηποτε πληροφορια εδω ειμαι!
Θα μου στειλεις το μσν σου να σε κανω αντ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
α!το msn! λοιπον ειναι x_ti_na_ki@hotmail.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Κανεις λαθος,και η Θεσσαλονικη εχει παρα πολλα πραματα,και αισθανεσαι κιολας οτι εισαι σε ελληνικη πολη...στην Αθηνα δυσκολα ακους ελληνικα.
-----------------------------------------



Αποψη πρεπει να λεει για την Αθηνα που ειναι,ομως ειπε πως ειναι καλυτερη απο Θεσσαλονικη χωρις να εχει ιδεα.

Το "σπάνια ακούς ελληνικά" δεν το σχολιάζω. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Και δε σημαίνει ότι όσοι πήγαν μια δυο φορές στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη την έμαθαν κιόλας. Η Αθήνα όντως προσφέρει τις περισσότερες ευκαιρίες επαγγελματικής αποκατάστασης, διασκέδασης και πολλά όλα. Τώρα το ότι στη θεσσαλονίκη υπάρχουν πολλοί φοιτητές σε σχέση με το σύνολο του πληθυσμού δε σημαίνει ότι είναι καλύτερη σε αυτούς τους τομείς.

Υ.Γ. Και γενικά δε μπορούμε να πούμε ότι μια πόλη είναι καλύτερη από μία άλλη. Πρέπει να αναφερθούμε σε επιμέρους τομείς για να μπορέσουμε να συγκρίνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Το "σπάνια ακούς ελληνικά" δεν το σχολιάζω. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Και δε σημαίνει ότι όσοι πήγαν μια δυο φορές στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη την έμαθαν κιόλας. Η Αθήνα όντως προσφέρει τις περισσότερες ευκαιρίες επαγγελματικής αποκατάστασης, διασκέδασης και πολλά όλα. Τώρα το ότι τη θεσσαλονίκη υπάρχουν πολλοί φοιτητές σε σχέση με το σύνολο του πληθυσμού δε σημαίνει ότι είναι καλύτερη σε αυτούς τους τομείς.


Φιλε μου εχεις παει Θεσσαλονικη?Εγω εχω μεινει στην Αθηνα κιολας δεν ειχα παει μονο για 2 μερες,και οχι μια φορα,οσο για την διασκεδαση ασχολιαστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Φιλε μου εχεις παει Θεσσαλονικη?Εγω εχω μεινει στην Αθηνα κιολας δεν ειχα παει μονο για 2 μερες,και οχι μια φορα,οσο για την διασκεδαση ασχολιαστο...

Ναι ρε φίλε, έχω πάει.Και επαναλαμβάνω, "θεωρείται" ότι η διασκέδαση είναι καλύτερη εκεί γιατί το ποσοστό των φοιτητών έναντι του γενικού συνόλου είναι μεγαλύτερο σε σχέση με εκείνο της Αθήνας και γιατί η Θεσσαλονίκη θεωρείται φοιτητούπολη. Αλλά δε προσφέρει περισσότερες ευκαιρίες από αυτές της Αθήνας. Ισότιμες μπορεί, ίσες όχι. Τελοσπάντων, από αλλού ξεκινήσαμε και αλλού καταλήξαμε. Από την ειρωνία του Iliaso φτάσαμε εδώ. Η Αθήνα προσφέρει περισσότερες ευκαιρίες γενικότερα και δεν αμφισβητείται αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Το "σπάνια ακούς ελληνικά" δεν το σχολιάζω. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Και δε σημαίνει ότι όσοι πήγαν μια δυο φορές στην Αθήνα ή τη Θεσσαλονίκη την έμαθαν κιόλας. Η Αθήνα όντως προσφέρει τις περισσότερες ευκαιρίες επαγγελματικής αποκατάστασης, διασκέδασης και πολλά όλα. Τώρα το ότι στη θεσσαλονίκη υπάρχουν πολλοί φοιτητές σε σχέση με το σύνολο του πληθυσμού δε σημαίνει ότι είναι καλύτερη σε αυτούς τους τομείς.

Υ.Γ. Και γενικά δε μπορούμε να πούμε ότι μια πόλη είναι καλύτερη από μία άλλη. Πρέπει να αναφερθούμε σε επιμέρους τομείς για να μπορέσουμε να συγκρίνουμε.
Στον τομεα Φοιτητες , Διασκεδαση και χαρακτηρας κατοικων(Στη Θεσσαλονικη ειναι πολυ πιο φιλικοι) η Θεσσαλονικη ειναι πολυ καλυτερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Στον τομεα Φοιτητες , Διασκεδαση και χαρακτηρας κατοικων(Στη Θεσσαλονικη ειναι πολυ πιο φιλικοι) η Θεσσαλονικη ειναι πολυ καλυτερη...

Χαρακτήρας κατοίκων... μάλιστα. Και από πού το συμπέρανες αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Στον τομεα Φοιτητες , Διασκεδαση και χαρακτηρας κατοικων(Στη Θεσσαλονικη ειναι πολυ πιο φιλικοι) η Θεσσαλονικη ειναι πολυ καλυτερη...


Συμφωνω:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Χαρακτήρας κατοίκων... μάλιστα. Και από πού το συμπέρανες αυτό;
Εχω παει Θεσσαλονικη ρε φιλαρακι και Αθηνα και ειδα οτι Θεσσαλονικη οι ανθρωποι ειναι πιο φιλικοι μαζι σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
κορινα αντι για σενα καποιος αλλος με εκανε αντ!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν τα έχετε, γιατί αλλιώς δε θα μαζευόταν εκεί ο μισός πληθυσμός της Ελλάδας.

Όσο ξέρω εγώ από Ηράκλειο άλλο τόσο ξες από Θεσσαλονίκη οπότε άαααστο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Εχω παει Θεσσαλονικη ρε φιλαρακι και Αθηνα και ειδα οτι Θεσσαλονικη οι ανθρωποι ειναι πιο φιλικοι μαζι σου...

Και εγώ έχω πάρει ρε φιλαράκο, αλλά δεν είδα κάτι τέτοιο. Πρέπει να γνωρίσεις ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα για να μπορέσεις να βγάλεις ένα συμπέρασμα που να σχετίζεται με το σύνολο του πληθυσμού. Καλύτερα να λες ότι εσένα σου φάνηκαν πιο φιλικοί οι άνθρωποι που γνώρισες στη Θεσσαλονίκη, από αυτούς στην Αθήνα, και όχι να λες ότι οι άνθρωποι στη Θεσσαλονίκη φέρονται καλύτερα από τους Αθηναίους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
κορινα αντι για σενα καποιος αλλος με εκανε αντ!!:(


Για αυτο υπαρχουν τα προσωπικα μηνυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Όσο ξέρω εγώ από Ηράκλειο άλλο τόσο ξες από Θεσσαλονίκη οπότε άαααστο:)

Γεια σου ρε Iliaso ταξιδευτή, γυρουλά, πάρτυ animal:D:thanks:
Φαντάζομαι έχεις γυρίσει όλη την Αθήνα και προσωπικά έχεις συμπεράνει ότι η Θεσσαλονίκη προσφέρει ίσες και καλύτερες ευκαιρίες με εκείνες της Αθήνας, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Και εγώ έχω πάρει ρε φιλαράκο, αλλά δεν είδα κάτι τέτοιο. Πρέπει να γνωρίσεις ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα για να μπορέσεις να βγάλεις ένα συμπέρασμα που να σχετίζεται με το σύνολο του πληθυσμού. Καλύτερα να λες ότι εσένα σου φάνηκαν πιο φιλικοί οι άνθρωποι που γνώρισες στη Θεσσαλονίκη, από αυτούς στην Αθήνα, και όχι να λες ότι οι άνθρωποι στη Θεσσαλονίκη φέρονται καλύτερα από τους Αθηναίους.
Ωραια εσυ που στηριζεις οτι η Αθηνα ειναι καλυτερη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top