[Γενικό] Πανελλήνιες Εξετάσεις

7Spyros7

Νεοφερμένος

Ο 7Spyros7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά είμαι 15 χρονών και απλά θέλω να ροτίσω τους πιο παλιούς κάτι.Στο γυμνάσειο έβγαζα 19,9/13 και έγραφα πολύ καλά.Θέλω να περάσω η οδοντιατρική Αθηνών η Πολιτικών Μηχανικών απλά φοβάμε από τώρα τις πανελλήνιες.Τι θα με συμβουλέβατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Το μόνο (σχεδόν) που μετράει είναι το πόσο διάβασμα θα ρίξεις στην Γ' λυκείου. Εφόσον ΔΕΝ θες θεωρητική κατεύθυνση, που πρέπει να έχεις γνώσεις απο Α' και Β' λυκείου (και ακόμα παλιότερες:P) δεν θα έχεις πρόβλημα. Απ' ότι κατάλαβα θες θετική κατεύθυνση πάντως.

Μην αγχώνεσαι άδικα από τώρα. Είναι μεγάλη βλακεία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Nίκο παιδί μου τι λες!! :eek::P

Και εγώ θετική ήμουν και σε πληροφορώ οτι θέλει γνώσεις και από τις άλλες τάξεις. Ειδικά τώρα που θα πας πρώτη λυκείου, την άλγεβρα και τα μάτια σου κακομοίρη μου. :P

Σοβαρά, πάντα είχα την εντύπωση οτι στην θεωρητική, ακόμα και αν διαβάσεις μόνο στην 3η λυκείου, μπορείς να έχεις αξιώσεις για κάτι καλό. Τουλάχιστον σε ιστορία και λογοτεχνία (τα αρχαία είναι άλλου παπά ευαγγέλιο). Αντίθετα στην θετική, θα πρέπει να διαβάζεις από την αρχή και φυσική, και μαθηματικά και χημεία αλλιώς δεν νομίζω οτι μαζεύονται εύκολα στο τέλος. :/:

Αν λοιπόν θέλεις θετική, έχω να σου προτείνω τα εξής:

-πολύ καλό διάβασμα την φυσική (μάθε καλά τις δυνάμεις και τις κινήσεις γιατί στην 3η λυκείου θα τις χρειαστείς στο στερεό) :redface: εγώ το είχα ρίξει στην τρελή τότε και έτρεχα μετά στην 3η λυκείου να μάθω τις τριβές. Η φυσική κατεύθυνσης της β' λυκείου δεν θυμάμαι καν τι ήταν...:P

-Χημεία πολύ καλά τις ασκήσεις με τα μίγματα και τα διαλύματα. Αν τα πάρεις από την αρχή οργανωμένα θα σου φαίνονται παιχνιδάκι μετά...και από την ύλη τις β' λυκείου πολύ καλά ότι έχει να κάνει με τον άνθρακα, ονοματολογία, αντιδράσεις, κοκ

-Από τα μαθηματικά, μόνο την άλγεβρα χρειάζεσαι...η γεωμετρία (:inlove:) δυστυχώς δεν εξετάζεται καθόλου. Πρόσεχε όμως (στην β' λυκείου) την άλγεβρα και τα μαθηματικά κατεύθυνσης. Ειδικά το δεύτερο μέρος τους με τις εξισώσεις κύκλου, υπερβολών, κ.α θα σου χρειαστούν στους μιγαδικούς και την φυσική της γ' λυκείου.

Αυτά τα ολίγα...δεν μου έρχεται κάτι άλλο. Πάντως είναι όντως νωρίς να αγχώνεσαι για τις πανελλήνιες. Ειδικά αν έχεις κατασταλάξει και στο τι κατεύθυνση θέλεις, όλα θα πάνε καλά...:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Nίκο παιδί μου τι λες!! :eek::P

Και εγώ θετική ήμουν και σε πληροφορώ οτι θέλει γνώσεις και από τις άλλες τάξεις.

Εννοείται και θέλει!!!! :eek: Τις πιο πολλές ,απο τις άλλες δύο κατευθύνσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εγώ τό μόνο που θα μπορούσα να σε συμβουλεύσω είναι να συνεχίζεις να διαβάζεις με πρόγραμμα και κυρίως ποιοτικά σε όλες τις τάξεις του Λυκείου, να βρεις τί είναι αυτό το οποίο θες πραγματικά να κάνεις (και όχι αυτό το οποίο σου "γυαλίζει" περισσότερο), να προσπαθήσεις με όλες σου τις δυνάμεις να πετύχεις το στόχο σου και κυρίως να μην υιοθετήσεις κι εσύ την νοοτροπία ότι "όταν πάω στο Παν/μιο θα κάθομαι", γιατί τότε θα δυσκολευθείς πολύ να τελειώσεις τη σχολή. Με λίγα λόγια, δε χρειάζεται να τρελαίνεσαι, είσαι σε καλό δρόμο. Διάβαζε και εξωσχολικά βιβλία τα οποία σου αρέσουν για να διευρύνεις το πνεύμα σου, εμβάθυνε στο αντικείμενο που σου αρέσει να είσαι πολύ δυνατός και όλα θα πάνε καλά:) Καλή επιτυχία!

Υ.Γ. Όταν πλέον θα έχεις περάσει στη σχολή που θες, οι πανελλήνιες θα σου φάινονται αστείες, πιστεψέ με.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καταρχην μην ανχωνεσε! Οσο αχωνεσε δεν καταφερνεις τιποτα!
Απο εκει και περα... Αν το πας μεσω θετικης, μην αφησεις τα μαθηματικα, την χημεια και την φυσικη να σου φυγουν, και αν μηλαμε για τεχνολογικη, τα ιδια χωρις την φυσικη.

Δεν θελει τρελο διαβασμα στην πρωτη και την δευτερα! Στην πρωτη θα μαθεις καπια βασικα πραγματα που καλο ειναι να τα μαθεις καλα τοτε (εγω τρεχω τωρα στην γ λυκειου να μαζεψω κενα απο το γυμνασιο κιολας, και δεν την παλευω καθολου) και αν εχεις και μια επαφη με την γεωμετρια δεν χανεις και τιποτα, και μαθηματικα της δευτερας, ιδικα γεωμετρια κοιτα να τα πας καλα.
Στην φυσικη της πρωτης θα μαθεις πραγματα που θα σου χρειαστουν αργοτερα. Στην δευτερα δεν θα χρειαστεις τιποτα απο την υλη (εκτος απο μερικους τυπους στους ηλεκτρισμους, για την ηλεκτρικη ταλαντωση) αλλα θα σου μαθει να σκευτεσε με τον τροπο που χρειαζονται οι ασκησεις (στην πρωτη ειναι απλη αντικατασταση τυπων, στην δευτερα βαζεις και το μυαλο, και στην τριτη το στιβεις)
Για χημεια και βιολογια κατ δεν ξερω να σου πω, τεχνολογικος ειμαι εγω.
Αν παλι πας απο τεχνολογικη, για αοδε θα σε βοηθισει απειροελαχιστα αν εχεις μια καλη επαφη με τις αρχες οικονομιας στην πρωτη λυκειου, οσο για την πληροφορικη ειναι κατι εντελος καινουργιο (αν και ειναι πολυ ομοιο με την πληροφορικη γ γυμνασιου ως προς τους αλγοριθμους) και εμενα μου φαινετε πολυ ευκολο. Σε αλλα παιδια ομως φαινετε δυσκολο, οποτε μην δενεις τιποτα κομπο! Με διαβασμα ομως πετυχενεις καλο βαθμο... Πληροφορικη, αοδε και βιολογια η μαθηματικα γενικης ειναι τα κατ-εξοχην μαθηματα βαθμου. Μαθηματικα και φυσικη ειναι που θελουν προσοχη!

Παντος για οδοντιατρικη, λογο τριτου πεδιου, νομιζω οτι μαθημα βαρυτιτας ειναι η βιολογια γενικης, η οπια ειναι ευκολη (μεχρι στιγμης τουλαχιστων οση εχω κανει) και εχει και λιγη υλη. Νομιζω οτι παρομοια πραγματα κανουν στην βιολογια επιλογης της δευτερας, αλλα δεν νομιζω πως θα σε βοηθισει ιδιετερα αν το παρεις, αν σ'αρεσει βεβαια δεν χανεις τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Γεια χαρα σε ολους! Παω τριτη λυκειου και ετοιμαζομαι για τηις Πανελληνιες. Αουσα οτι αφου οι γονεις μου ειναι χωρισμενοι μπορω να δηλωσω μια σχολη σε οποιαδηποτε πολη και μετα να σπουδασω στην πολη μου. Ισχυει κατι τετοιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν το νομιζω... Συμφωνα με αυτα που εχω ακουσει εγω θα επρεπε ηδη να ειχα πτυχιο και να εναν τεραστιο μιστο, για να καθομαι... Αλλα για να μην το κανω, προφανος δεν γινετε....

Στην πραξη τωρα, το οτι οι γονεις σου εχουν χωρισει δεν παει να πει κατι... Τοσα και τοσα παιδια ειναι χωρισμενων γωνιων... Η μονη εξερεση ειναι για παιδια-προστατες (το μεγαλητερο αγορι της οικογενιας, εφοσων ο πατερας εχει παθει κατι, δεν ξερω αν ισχυει και για χωρισμενους γονεις εφοσων η μητερα εχει την κηδεμονια) τα οπια μπορουν να μεταφερθουν στο αντιστιχο πανεπιστιο που περασαν το οπιο βρησκετε πιο κοντα στην πολη τους

Οπως λες εσυ απο οτι καταλαβα, θες να περασεις γεωπωνων πχ στην κομοτινη ξερω γω με 10000 μορια, και να σε στειλουν ιατρικη αθηνων, απλα επειδη οι γονεις σου ειναι χωρισμενοι... Σκεψου το λιγο... δεν στεκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δεν εννοω να περασω γεωπονων και να γινω γιατρος:P
Εννοω να περασω αρχαιολογια στην Κυπρο και να παω Σαλονικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι δεν μπορείς:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeGT

Νεοφερμένος

Ο GeorgeGT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θεε μου δεν εχω ακουσει μεγαλυτερη βλακεια, η μαλλον διαβασει.. Τι συμβουλευεις το παιδι? τα λες τελειως αναποδα, στην θεωρητικη εχεις πολλες πιθανοτητες να πας καλα αν ξεκινησεις το διαβασμα στην 3 λυκειου.. Επειδη ανεφερες τα αρχαια εχω να σου πω πως οι 12 μοναδες προερχονται απο το γνωστο κομματι που θελει μονο διαβασμα σε μεταφρασεις και πραγματολογικα/ερμηνευτικα. Η υλη των υπολοιπων μαθηματων ξεκιναει καθαρα απο την 3 λυκειου.. ιστορια,λογοτεχνια,βιολογια(επιλογης). Σε αντιθεση με την θετικη κατευθυνση που απαιτει γνωσεις απο τις προηγουμενες ταξεις.
Αυτα για τον φιλτατο που ρωτησε..

Υ.Γ αντε και τα λατινικα που απαιτουν τα βασικα της δευτερας λυκειου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
παιδιά θέλω να σας ρωτή σω κάτι αν είχατε βγάλει όσα μόρια εγώ και είσασταν και εσείς προφορικά εξεταζόμενοι
και ο πατέρας του δεύτερου σε μόρια μαθητή στο σχολείοσας δημοσίευε στην τοπική εφημερίδα ένσταση προς το διευθυντή του σχολείου σας ότι:

<< ο πρώτος μαθητής σε μόρια στις Γραπτές εξετάσεις ήταν ο τάδε( ο γιός του)>> πως θα νιώθατε;;; :'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
παιδιά θέλω να σας ρωτή σω κάτι αν είχατε βγάλει όσα μόρια εγώ και είσασταν και εσείς προφορικά εξεταζόμενοι
και ο πατέρας του δεύτερου σε μόρια μαθητή στο σχολείο σας δημοσίευε στην τοπική εφημερίδα ένσταση προς το διευθυντή του σχολείου σας ότι:

<< ο πρώτος μαθητής σε μόρια στις Γραπτές εξετάσεις ήταν ο τάδε( ο γιός του)>> πως θα νιώθατε;;; :'(:'(:'(:'(

Κοιτα, συλλογισμους στην εκθεση καναμε και ξερουμε οτι ψεματα μια φορα δε λεει.
Σε ποιανου τη θεση ομως προτιμας να εισαι? Εσενα απλα δεν σε εγραψε η εφημεριδα, αλλα εσυ εισαι ο ουσιαστικος κερδισμενος αφου θα μπεις σε καλυτερη σχολη, ή και στην ιδια σχολη αλλα με καλυτερη σειρα. Επισης σκεψου οτι και το παιδι που ηρθε 2ο σε μορια μπορει να εχει φαει τη μουρμουρα της ζωης του απο εναν πατερα που δειχνει πως δεν χωνευει τις δευτερες θεσεις. Τι ειναι λοιπον καλυυτερο? Στην εφημεριδα, "και καλα" πρωτος, με γκρινια απο τον πατερα σου επειδη εβγαλες 19,5! Ή αληθινος πρωτος, χωρις εφημεριδα, και εχοντας γεμισει με υπερηφανεια τους δικους σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
φίλε δεν με ανόχλησε το ότι λέει ότι ο γιός του είναι πρώτος ενόχλησε το γεγονός... σκασήλα μου αν έβγαινε πρώτος ή όχι ... και κάτι άλλο το ότι είμαι προφορικά εξεταζόμενος δεν σημαίνει ότι δεν αξίζω τους βαθμούς που πήρα... Γιατί αυτό εννοεί..Εκτός των άλλων μπορεί να μην το πιστεύουν κάποιοι αλλά οι απαντήσεις που έδωσα ήταν γραμμένες και στο τετράδιο αναφοράς άσε που στα μαθηματικά. στη φυσική και στον προγραμματισμό τους έδιξα το γραπτό μου και τους είπα ότι όπου δεν βγάζουν τα γράμματά μου να με ρωτήσουν (και αυτό δεν έχει ουσιαστικές διαφορές από τοη γραπτή εξέταση)...

το μάνο που τον ενόχλησε είναι ότι στην εφημερίδα όταν ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματαόλων των μαθητών έλλεγε ότι σε μόρια ήμουν πρώτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
παιδιά θέλω να σας ρωτή σω κάτι αν είχατε βγάλει όσα μόρια εγώ και είσασταν και εσείς προφορικά εξεταζόμενοι
και ο πατέρας του δεύτερου σε μόρια μαθητή στο σχολείοσας δημοσίευε στην τοπική εφημερίδα ένσταση προς το διευθυντή του σχολείου σας ότι:

<< ο πρώτος μαθητής σε μόρια στις Γραπτές εξετάσεις ήταν ο τάδε( ο γιός του)>> πως θα νιώθατε;;; :'(:'(:'(:'(

Καλος μοιρολατρης ειναι και ο εν λογω πατερας.
Μην ιδρωνει το αυτι σου. Μαγκια σου που καταφερες να γραψεις καλυτερα απο εκεινον(και απο αλλους χιλιαδες που δεν ειναι δυσλεκτικοι). Σου αξιζουν συγχαρητηρια.:)
Κι εγω θα σπαζομουν τωρα μεταξυ μας αν γινοταν τετοιο περιστατικο, αλλα αραξε και σκεψου οτι εσυ εισαι εν τελει ο καλυτερος.:D
Α και μην ακους τους αλλους που λενε οτι ειναι πιο ευνοικες οι προφορικες εξετασεις, μουφιες. Ας μην ξεχασουμε οτι
1)Εχεις τον εξεταστη μπροστα σου. Πρεπει να προσεχεις 100 φορες πιο πολυ
2)εισαι αντιμετωπος με τις αμεσες αντιδρασεις του εξεταστη και μπορεις να επηρεαστεις ψυχολογικα ανα πασα στιγμη
3)φετος οι εξεταζομενοι προφορικα στην ΑΕΠΠ ζημιωθηκαν περισσοτερο αν ειχαν κανει πινακα στο θεμα Γ
Και αλλα πολλα.:)
Μπραβο σου και παλι, καλος φοιτητης!
Για που λες;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
20 ΑΟΔΕ:alljumpy::alljumpy::alljumpy:,μαθηματικά κατ και γενικής
19,9 ΑΕΠΠ (έκανα φθήνουσα ταξινόμηση στο τελευταίο υποερώτημα του 4ου θέματας αντί για αύξουσα γιατί νόμιζα πως ήταν πόντοι και όχι χρόνος...)
19,8 φυσική(έκανα στα Σ-Λ λάθος αυτό με τον συντονισμό)

18,3 έκθεση:blink::blink::hypno::hypno: και οι βαθμολογιτές είχαν βάλει 91%ο ένας και 92% ο άλλος:hypno::hypno::blink::blink::blink::blink:

μόροια 19.809

Υ.Γ. έδινα προφορικά!!!

Πάντα είχα αυτή την απορία. Αυτοί που εξετάζονται προφορικά πώς εξετάζονται στην έκθεση; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Τους δινουν το θεμα,σκεφτονται για λιγο και γραφουν σε ενα τετραδιο.Και στη συνεχεια διαβαζουν τις σημειωσεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
ακριβώς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mf92

Νεοφερμένος

Η mf92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
παιδιά θέλω να σας ρωτή σω κάτι αν είχατε βγάλει όσα μόρια εγώ και είσασταν και εσείς προφορικά εξεταζόμενοι
και ο πατέρας του δεύτερου σε μόρια μαθητή στο σχολείοσας δημοσίευε στην τοπική εφημερίδα ένσταση προς το διευθυντή του σχολείου σας ότι:

<< ο πρώτος μαθητής σε μόρια στις Γραπτές εξετάσεις ήταν ο τάδε( ο γιός του)>> πως θα νιώθατε;;; :'(:'(:'(:'(
Που να δεις στο σχολείο μου τι χαμός έγινε!!!!!!!!!Ήταν μια κοπελιά, η οποία όλα τη χρονιά μόνο βουντού δε μας έκανε για να πατώσουμε στις πανελληνιες οι υπολοιποι, το σχολείο το χε γραμμενο και απαιτούσε και 20. Έρχονται λοιπόν τα αποτελεσματα και αυτή είχε στείλει τη μαμα της (απερίγραπτη κατάσταση....) σίγουρη για την πρωτια σε πανελληνιο επίπεδο φυσικά. ΚΑι βγαίνει... 4η!Κι ενώ μας ανακοινώνει τη σειρά ο διευθυντής, η μαμα της σε κατασταση ψιλουστερίας να επιμένει σε όλους ότι η κόρη της είναι πρώτη! Και λέει τελικά ότι θα δηλώσει και Ιατρική για να δείξει οτι αυτή αξίζει (βασικά μόνο Ιατρική δεν ήθελε..)
Περίπτωση 2: Μάνα συμμαθητή-υποψηφιου για πρωτιά (δεν ξέρω ακριβώς πόσο έβγαλε) να φωνάζει την ημέρα που μας έδωσαν τα απολυτήρια:
ΕΜΕΙΣ(ναι μαζί με το γιο της εδωσε...!) γράψαμε την καλύτερη έκθεση στην Ελλάδα (18 και κάτι έγραψε- απορούν όλοι πώς), αλλά δεν πειράζει που αδικηθήκαμε στα υπόλοιπα! Θα δείξουμε την αξία μας στο μέλλον!:rofl:
Κάποιος να μαζέψει μερικούς γονείς................Μόνο γέλιο προκαλούν και κάνουν κακό στα παιδιά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Πωπώ.... τι γελοία άτομα που υπάρχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top