Γενικό Θέμα για τα Μεταπτυχιακά

thelonafigo

Νεοφερμένος

Η thelonafigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
παιζει καποιο ρολο αυτο αλλα οχι απολυτα.δεν θα σε αποκλεισουν κιολας.το θεμα ειναι στη συνεντευξη για το μεταπτυχιακο αν σε ρωτησουν κατι σχετικο να ξερεις και 5 πραγματα. δεν εχει τοση σχεση η κατευθυνση που διαλεξες.το λεω απο προσωπικη εμπειρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
παιζει καποιο ρολο αυτο αλλα οχι απολυτα.δεν θα σε αποκλεισουν κιολας.το θεμα ειναι στη συνεντευξη για το μεταπτυχιακο αν σε ρωτησουν κατι σχετικο να ξερεις και 5 πραγματα. δεν εχει τοση σχεση η κατευθυνση που διαλεξες.το λεω απο προσωπικη εμπειρια.

Σε συνεντεύξεις για μεταπτυχιακά, σου κάνουν ερωτήσεις γνώσεως....??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrongturn

Νεοφερμένος

Ο Wrongturn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπερα ,εδωσα την χρονια που μας περασε πανελληνιες κ ευτυχως ή δυστυχως περασα στην προτελευταια μου επιλογη....το ΤΕΙ Πληροφορικης Θεσσαλονικης.... Παρ'ολα αυτα εγω σκεφτομαι να ξαναδωσω για διαφορους λογους....ειναι μακρυα απο το σπιτι μου....στην Ελλαδα δν κανεις ευκολα μεταπτυχιακο απο ΤΕΙ και επισης δν με ενθουσιασε αν και το παθος μου ειναι οι υπολογιστες,οχι ομως ακριβως ετσι οπως τα διδασκουν στην Πληροφορικη...οποτε θελω να μπω σε ΑΕΙ για πιο ευκολες μεταπτυχιακες σπουδες !
Λοιπον φετος εχασα την Γεωλογια Θεσσαλονικης για 36 μορια ,δν τα πηγα καλα στις πανελληνιες αν και οι στοχοι μ ηταν μεγαλοι,τα σκατωσα σε 2 μαθηματα...οποτε αν ξαναδωσω ...σκεφτομαι Τοπογραφων μηχανικων η γεωλογια μετα .... απλα ηθελα να ρωτησω...(τωρα φτανουμε στις ερωτησεις που θελω να κανω,σορρυ για τον μεγαλο προλογο) μετα την Γεωλογια μπορω να ασχοληθω με την Γεωπληροφορικη με καποιο μεταπτυχιακο ,συστηματα GIS κ αυτα ? .. η με μεταπτυχιακο στην πληροφορικη τι κερδιζω κ τι μπορω να κανω ? δν με ενδιαφερουν τα μεταπτυχιακα του τμηματος της γεωλογιας ,απλα οτι εχει σχεση με πληροφορικη μετα ..... αν μπορειτε να μ πειτε προτασεις η οτιδηποτε οποιος γνωριζει πανω σ αυτα π ειπα και ρωτησα..οποιαδηποτε προταση και αποψη θα μπορουσε να βοηθησει.......ευχαριστω τσακαλια εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Καλησπερα,
Σκεπτομαι να κανω ενα μεταπτυχιακο στη μυτιλινη, ονομαζεται "Πολη και περιβαλλον, εφαρμοσμενη και κλινικη κοινωνιολογια"
Τα μαθηματα ειναι τα εξης
Προσφερόμενα Μαθήματα
Κοινωνιολογία του Αστικού Χώρου και του Περιβάλλοντος
Αντίληψη, Αισθητική και Διαμόρφωση του Χώρου και του
Περιβάλλοντος
Κλινική Κοινωνιολογία
Ποιότητα Ζωής και Αποτίμηση της
Πολεοδομικές και Καλλιτεχνικές Παρεμβάσεις στον Αστικό Χώρο
Πολιτική Προστασία και Κοινωνικο-Πολιτισμικό Κεφάλαιο
Παρεμβατική Κλινική Κοινωνιολογία και Ψυχική Υγεία
Σχέδια και Προγράμματα Αειφορικής Αστικής Ανάπτυξης
Μεταπτυχιακή Διπλωματική Διατριβή

Το προγραμμα κοστιζει 3000 ευρω συν η μετακομιση στη μυτιλινη, πιστευετε οτι αξιζει?
Εχει καθολου προοπτικες κατα τη γνωμη σας?
που βρισκω δουλεια με το συγκεκριμενο
?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzoannaki

Νεοφερμένος

Ο tzoannaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω αν για τις αιτήσεις για master στο εξωτερικό μπορώ να στείλω 1 συστατική επιστολή που μου έγραψε ένας καθηγητής αντί να στείλω συμπληρωμένο το ειδικό πρότυπο συστατικής επιστολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
αναλογα το πανεπιστημιο
μερικοι στις οδηγιες το διευκρινιζουν μερικοι οχι
αν στειλε ενα μειλ στο πανεπιστημιο και ρωτησε τους για αν εισαι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
SOS SOS SOS, MAYDAY!!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ, ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ in fact!!!!
τι ρωτανε, τι να κανω?
εχω αγχωθει τρελα!!!!!θελω πολυ να με παρουν, ξερετε τπτ tips????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Σε τι τομέα είναι βασικά? Το σίγουρο θα πεις ότι θες μόνο αυτό διακαώς ότι γουστάρεις φουλ. Και γενικά ότι είσαι διατιθεμένη να δουλέψεις σκληρά γιατί έχεις μεγάλες βλέψεις κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Διοικηση Υπηρεσιων στο ΟΠΑ.
Το θεμα ειναι οτι ειμαι απο αλλο αντικειμενο και 7 πτυχιο οποτε μαλλον για να με παρουν θα πρεπει να τους εντυπωσιασω.....κλαψ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Όχι καλός είναι ο βαθμός σου!Σόρυ τώρα γίνονται οι συνεντεύξεις?εμάς ιούνη τις κάνανε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ναι αυτο ξεκιναει νωρις, τελη φεβρουαριου.
Απο ποιο παν/μιο εισαι?
Εχεις δωσει ποτε συνεντευξη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
SOS SOS SOS, MAYDAY!!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ, ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ in fact!!!!
τι ρωτανε, τι να κανω?
εχω αγχωθει τρελα!!!!!θελω πολυ να με παρουν, ξερετε τπτ tips????

Καλή τύχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ναι αυτο ξεκιναει νωρις, τελη φεβρουαριου.
Απο ποιο παν/μιο εισαι?
Εχεις δωσει ποτε συνεντευξη?

Σήμερα τελείωσα μεταπτυχιακό στο ΟΠΑ αλλά σε άλλο τομέα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Ευη μου ευχαριστω!!!!

metal lover αληθεια?
ε, πες ντε!
ερωτησεις
1)ποιο μεταπτυχιακο?
2)υπαρχει αξιοκρατια στην επιλογη η παιζουν βυσματα?
3)τι ρωτανε στη συνεντευξη?
4)κριτηρια επιλογης κατα τη γνωμη σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
1)ποιο μεταπτυχιακο? Πληροφοριακά Συστήματα
2)υπαρχει αξιοκρατια στην επιλογη η παιζουν βυσματα? Υπάρχει
3)τι ρωτανε στη συνεντευξη? Γιατί θες να το κάνεις αν σου επαρκεί το πτυχίο σου, τι σκέφτεσαι για το μέλλον
4)κριτηρια επιλογης κατα τη γνωμη σου? Κατά πόσον το θες και αν είσαι ικανός να το κάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Πληροφοριακα συστηματα????Ειναι πολυ της μοδας αυτο το μαστερ βλεπω...απο παντου το ακουω....
Παντως θελω πολυ να μπω σε αυτο το μαστερ, πιστευω οτι και το ΟΠΑ ειναι καλο παν/μιο και θα μου ανοιξει δρομους-πιστευω.....παρα την αλμυρη τιμη....:/
Τα βιβλια τα πληρωνεις η ειναι δωρεαν?ασχετο....
Σε κρατανε ωρα στη συνεντευξη?
Τους καλουν ολους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Τα βιβλια τα πληρωνεις η ειναι δωρεαν?ασχετο.... Τα πληρώνεις
Σε κρατανε ωρα στη συνεντευξη?όχι ιδιαίτερα
Τους καλουν ολους? Νομίζω ότι γίνεται μια πρώτη διαλογή και μετά καλούνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
αν τα πληρωνεις τοτε βγαινει πανω απο 10χιλιαρο το μεταπτυχιακο....ουφ....
χαλαλι...ας με παρουν και βλεπουμε, μπορει να πιασω και δουλεια....
στο δικο σας ποσα ατομα πηραν? σε ευτο που θελω εγω 10 περιπου απο καθε κατευθυνση...
Συγχαρητηρια by the way metal lover!!!!Πανω στον πανικο μου ξεχαστηκα....!
2 χρονακια ε?
αντε και καλη σταδιοδρομια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ευχαριστώ!Εμείς ξεκινήσαμε 28. Ποιο θες να κάνεις το MBA το International ή τίποτα σε part time? Είναι τεράστιο το ποσό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Παιδιά σορρυ που ανακατεύομαι καθώς και άσχετη με το θέμα αλλά νομίζω σε κανένα μεταπτυχιακό δεν δίνουν δωρεάν βιβλία...Τα δανείζεσαι απο τη βιβλιοθήκη του τμήματος και κάνεις τη δουλειά σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top