Γενική συζήτηση για την ΑΕΠΠ

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγώ να πω και το ντουκου μου, δεν είχα κάνει ΑΕΠΠ στο σχολείο αλλα δεν είχα κανένα πρόβλημα στον προγραμματισμό στο Πολυτεχνείο (ήμουν και πολύ καλύτερος απο άτομα που είχαν κάνει). Θέμα ενασχόλησης ήταν και διαβάσματος.

Τα μαθαίνεις απο την αρχή έτσι και αλλιώς (και μάλιστα πιο εντατικά και σε μικρότερη πίεση χρόνου, πολλές ώρες την εβδομάδα και με εργαστήρια και τα τοιάυτα). Ίσως να βοηθάει λίγο η ΑΕΠΠ όπως έχει "ωριμάσει" κάπως τώρα, αλλα τουλάχιστον όταν έδινα εγώ, δεν φάνηκε πουθενά να κάνει κάποια διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoulakiS

Νεοφερμένος

Ο NikoulakiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδια καλισπερα....

ρε συς σε λιγες μερες γραφω ΑΕΠΠ...στην θεωρια ενταση την παλεβω..αλλα
δεν ειμαι καλος στις ασκησεις...θα ιθελα να γραψω εστω ενα 12 για να τα
βγαλω περα...τι λετε μπορω να τα καταφερω κ πως..?

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dkotanid

Νεοφερμένος

Ο Κοτανίδης Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εγώ να πω και το ντουκου μου, δεν είχα κάνει ΑΕΠΠ στο σχολείο αλλα δεν είχα κανένα πρόβλημα στον προγραμματισμό στο Πολυτεχνείο (ήμουν και πολύ καλύτερος απο άτομα που είχαν κάνει). Θέμα ενασχόλησης ήταν και διαβάσματος.

Τα μαθαίνεις απο την αρχή έτσι και αλλιώς (και μάλιστα πιο εντατικά και σε μικρότερη πίεση χρόνου, πολλές ώρες την εβδομάδα και με εργαστήρια και τα τοιάυτα). Ίσως να βοηθάει λίγο η ΑΕΠΠ όπως έχει "ωριμάσει" κάπως τώρα, αλλα τουλάχιστον όταν έδινα εγώ, δεν φάνηκε πουθενά να κάνει κάποια διαφορά.

Σκοπός είναι η γνώση να γίνει εργαλείο για τη ζωή σου, όχι περιττή πληροφορία που θα τη μάθεις και θα την πετάξεις όταν πλέον δε τη χρειαστείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
να πω κι εγώ την γνώμη μου ,ΑΕΠΠ σχετικά μέτριο αλλά είναι πολύ ωραίο μάθημα .Μου αρέσει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teacher

Νεοφερμένος

Ο teacher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Εγώ να πω και το ντουκου μου, δεν είχα κάνει ΑΕΠΠ στο σχολείο αλλα δεν είχα κανένα πρόβλημα στον προγραμματισμό στο Πολυτεχνείο (ήμουν και πολύ καλύτερος απο άτομα που είχαν κάνει). Θέμα ενασχόλησης ήταν και διαβάσματος.

Τα μαθαίνεις απο την αρχή έτσι και αλλιώς (και μάλιστα πιο εντατικά και σε μικρότερη πίεση χρόνου, πολλές ώρες την εβδομάδα και με εργαστήρια και τα τοιάυτα). Ίσως να βοηθάει λίγο η ΑΕΠΠ όπως έχει "ωριμάσει" κάπως τώρα, αλλα τουλάχιστον όταν έδινα εγώ, δεν φάνηκε πουθενά να κάνει κάποια διαφορά.

Φίλε μου αν κρίνω από την ηλικία σου, μας λες ότι αυτοί που γράψαν αεππ πριν 7 χρόνια δεν είχαν και φοβερές γνώσεις, δηλαδή το αυτονόητο

Μια ματιά να ρίξεις στα θέματα τότε και τώρα και θα καταλάβεις γιατί ο αριστούχος της αεππ προ 2004 με τον σημερινό δεν έχουν καμία σχέση.

παιδια καλισπερα....

ρε συς σε λιγες μερες γραφω ΑΕΠΠ...στην θεωρια ενταση την παλεβω..αλλα
δεν ειμαι καλος στις ασκησεις...θα ιθελα να γραψω εστω ενα 12 για να τα
βγαλω περα...τι λετε μπορω να τα καταφερω κ πως..?

:bye:

ξεκίνα τις προσευχές αλλά μην ελπίζεις πολλά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Φίλε μου αν κρίνω από την ηλικία σου, μας λες ότι αυτοί που γράψαν αεππ πριν 7 χρόνια δεν είχαν και φοβερές γνώσεις, δηλαδή το αυτονόητο

Μια ματιά να ρίξεις στα θέματα τότε και τώρα και θα καταλάβεις γιατί ο αριστούχος της αεππ προ 2004 με τον σημερινό δεν έχουν καμία σχέση.

Ναι εντάξει, το ανέφερα άλλωστε και εγώ. Γι αυτό το ονόμασα και ντούκου.
Αλλα νομίζω πως έτσι και αλλιώς, όπως σε όλα τα μαθήματα, άντε να σε βοηθήσει λίγο στο πρώτο εξάμηνο, μετά δεν θα κάνει και μεγάλη διαφορά.

Αρχική Δημοσίευση από dkotanid:
Σκοπός είναι η γνώση να γίνει εργαλείο για τη ζωή σου, όχι περιττή πληροφορία που θα τη μάθεις και θα την πετάξεις όταν πλέον δε τη χρειαστείς!

Με το συμπάθειο, αλλα σιγά την γνώση που αποκομίζουν μέσα σε ένα 8μηνο για πόσες ώρες τη βδομάδα (πόσες κάνετε αλήθεια; ), σε ένα μάθημα τόσο συμπυκνωμένο, για ένα αντικείμενο που καν δεν το χουν ξαναδεί.

Και εντάξει, η 3η Λυκείου υπάρχει για έναν και μόνο σκοπό, τις Πανελλήνιες. Τι γνώση να αποκομίσεις απο εκεί μέσα; Μέχρι και μαθήματα που κάνεις για χρόνια όπως τα μαθηματικά, τα μαθαίνεις με σκοπό να γράψεις καλά στο τέλος. Δεν υπάρχει χρόνος, μέσα απο σχολεία, φροντιστήρια, ιδιαίτερα, για κάτι διαφορετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoulakiS

Νεοφερμένος

Ο NikoulakiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Φίλε μου αν κρίνω από την ηλικία σου, μας λες ότι αυτοί που γράψαν αεππ πριν 7 χρόνια δεν είχαν και φοβερές γνώσεις, δηλαδή το αυτονόητο

Μια ματιά να ρίξεις στα θέματα τότε και τώρα και θα καταλάβεις γιατί ο αριστούχος της αεππ προ 2004 με τον σημερινό δεν έχουν καμία σχέση.



ξεκίνα τις προσευχές αλλά μην ελπίζεις πολλά :D

αχαχαχ ααααα ψυχολογικο σοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
εγω ξερω καλα τις ασκησεις και μετρια την θεωρια. προλαβαινω να την μαθω και αυτη καλα μεχρι την τεταρτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
εγω ξερω καλα τις ασκησεις και μετρια την θεωρια. προλαβαινω να την μαθω και αυτη καλα μεχρι την τεταρτη?

Ναι...Εξάλλου η θεωρία του ΑΕΠΠ δεν είναι τεράστια (σαν του ΑΟΔΕ πχ). Βέβαια εξαρτάται και από το πόσο γρήγορα 'παπαγαλίζεις'...αλλά σε μια μέρα πχ νομίζω μπορείς να την βγάλεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoulakiS

Νεοφερμένος

Ο NikoulakiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ναι ρε τη θεωρια την βγαζεις χαλαρα...!!

τις ασκησεις ομως που δν μπορω να βγαλω εγω :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreask

Νεοφερμένος

Ο Αντρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Δες τα πιο απλά τα πράγματα...μάθε μεθοδολογίες μόνο...πχ έυρεση max min σειριακή αναζήτηση ταξινόμηση. κλπ...αν τα μάθεις πιστεύω το έχεις και το 3ο θέμα και ίσως το μισό τέταρτο...δεν είναι και τόσο δύσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoulakiS

Νεοφερμένος

Ο NikoulakiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δες τα πιο απλά τα πράγματα...μάθε μεθοδολογίες μόνο...πχ έυρεση max min σειριακή αναζήτηση ταξινόμηση. κλπ...αν τα μάθεις πιστεύω το έχεις και το 3ο θέμα και ίσως το μισό τέταρτο...δεν είναι και τόσο δύσκολα...

οκ σε ευχαριστο ρε φιλε...:no1: !!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreask

Νεοφερμένος

Ο Αντρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

NikoulakiS

Νεοφερμένος

Ο NikoulakiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

capito666

Νεοφερμένος

Ο capito666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ηρθε η σειρα του πολυ-αγαπημενου μας προγραμματισμου!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crimsonrose

Νεοφερμένος

Η crimsonrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ SOS!!!Δίνει ο αδερφος μου και δεν εχει διαβάσει καθόλου θεωρία. :mad:Πριν τον σκοτώσω που κάθόταν εναν χρονο μήπως μπορείτε να μ δώσετε κανενα ΣΟΣ θεωρίας μήπως και πιάσει καμια μονάδα;;;please:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν ΣΟΣ, να τα διαβάσει όλα, προλαβαίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azzuro

Νεοφερμένος

Η azzuro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Στην ΑΕΠΠ κανω ενισχυτικη δεν παω φροντιστηριο γιατι δεν ειναι ευκολο μαθημα. Αλλα ακουω κατι περιεργα που δε μας τα εχει πει ο καθηγητης μου :Ρ

Πχ ισχυει οτι οταν ζηταει να αναπτυξουμε προγραμμα στη ΓΛΩΣΣΑ πρεπει να γραφουμε με κεφαλαια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albatross

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Στην ΑΕΠΠ κανω ενισχυτικη δεν παω φροντιστηριο γιατι δεν ειναι ευκολο μαθημα. Αλλα ακουω κατι περιεργα που δε μας τα εχει πει ο καθηγητης μου :Ρ

Πχ ισχυει οτι οταν ζηταει να αναπτυξουμε προγραμμα στη ΓΛΩΣΣΑ πρεπει να γραφουμε με κεφαλαια;

Ναι, γενικά οι εντολές της γλώσσας είναι σε κεφαλαία.



Έχει κανείς καμιά δύσκολη άσκηση; Να είναι δύσκολη όμως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top