Γενική συζήτηση για την ΑΕΠΠ

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδιά αν η άσκηση ζητάει πρόγραμμα το σωστό είναι να γραφεί σε ΓΛΩΣΣΑ. Αν τώρα ζητάει να γραφεί αλγόριθμος, είτε το γράψετε σε ΓΛΩΣΣΑ είτε απλά σε αλγόριθμο είναι σωστό.
Ακριβώς αυτό. Πιο λιανά δεν γίνεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitriSoO

Νεοφερμένος

Ο Dimitris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μηπως υπαρχει η θεωρια του ΑΕΠ σε PDF αρχειο η σε DOC για να μπορω να τα εχω στο pc οπως αυτα των ΜΑΘ ΚΑΤ.που ειχε κανει upload ο πετρος??????:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Μηπως υπαρχει η θεωρια του ΑΕΠ σε PDF αρχειο η σε DOC για να μπορω να τα εχω στο pc οπως αυτα των ΜΑΘ ΚΑΤ.που ειχε κανει upload ο πετρος??????:)
Περιμένω σχόλια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έγινε αντιγραφή της δημοσίευσής σας σε αυτό το θέμα και μεταφορά του αρχείου, για να είναι εμφανές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achis

Νεοφερμένος

Ο Αχιλλέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά εγώ μέχρι την "έλευση" των υποπρογραμμάτων εγραφα απο 18 και πάνω, δεν εχω ασχοληθεί και πολύ με υποπρογράμματα, το σώζω διαβαζοντας λιγα λυμενα παραδείγματα και κανοντας ενα μαθηματάκι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pablito

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
φυσικα.δεν ειναι κατι το δυσκολο.ειναι σαν να σπας τον αλγοριθμο η το προγραμμα και αντι να βρισκεις πχ το ελαχιστο να το κανεις σαν δευτερο προγραμμα..απλα διαβασε πως καλουμε υποπρογραμματα πως τα συντασσουμε και εισαι μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
φυσικα.δεν ειναι κατι το δυσκολο.ειναι σαν να σπας τον αλγοριθμο η το προγραμμα και αντι να βρισκεις πχ το ελαχιστο να το κανεις σαν δευτερο προγραμμα..απλα διαβασε πως καλουμε υποπρογραμματα πως τα συντασσουμε και εισαι μια χαρα!
δεν νομίζω ότι αρκεί...πρέπει να εξασκηθεις λύνοντας και κάποιες ασκησούλες:iagree:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickzor

Νεοφερμένος

Ο nickzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
φυσικα.δεν ειναι κατι το δυσκολο.ειναι σαν να σπας τον αλγοριθμο η το προγραμμα και αντι να βρισκεις πχ το ελαχιστο να το κανεις σαν δευτερο προγραμμα..απλα διαβασε πως καλουμε υποπρογραμματα πως τα συντασσουμε και εισαι μια χαρα!
το πρόγραμμα βασικά, στους αλγορίθμους δεν έχει υποπρογράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ενταξει στα υποπρογραμματα το θεμα ειναι να καταλαβεις τι παιζει με τις μεταβλητες,να ξερεις πως τα καλεις στο κυριο προγραμμα.δεν ειναι κατι ιδιαιτερο,απλα λιγο χρονοβορο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nclpao13

Νεοφερμένος

Ο nclpao13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Βασικό σημείο επίσης είναι ο καθορισμός των παραμέτρων (τυπικών - πραγματικών). Δηλαδή το πλήθος και το είδος τους. Θα π'ροτειναι λοιπόν αρχικά να δεις κάποια λυμένα παραδείγματα προβλημάτων που έχουν λυθεί σε προηγούμενα κεφάλαια για να δεις τον τρόπο λειτουργίας τους. Στη συνέχεια καλό θα ήταν να πειραματιστείς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekatsas

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ρε παιδιά μου είπαν στο σχολείο ότι ήρθε μία διόρθωση για το βιβλίο σχετικά με div και mod, αλλά κανείς δεν μασ έδωσε τίποτα,καμία διευκρίνυση.
Τι παίζει ξέρει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ναι,λοιπόν για να χρησιμοποιησεις div & mod πρεπει και οι 2 αριθμοι που διαιρεις να είναι θετικοί!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Έλεγε επίσης ότι στις πράξεις, οι τελεστές DIV και MOD ιεραρχούνται στο ίδιο επίπεδο με τον πολλαπλασιασμό και την διαίρεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εμας τιποτα δεν μας ειπαν οι αναισθητοι:mad: μπορει να μην ειναι πολυ σημαντικο αλλα οφειλαν να μας ενημερωσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

feedWARd

Νεοφερμένος

Ο feedWARd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αλγοριθμοι+δομες δεδομενων(πινακες)=προγραμματα
:P αυτο ειναι το σωστο!

Δηλαδή δομες δεδομενων = (προγραμματα - αλγοριθμοι)/πινακες

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestis

Νεοφερμένος

Ο anestis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά εμένα τουλάχιστον, η καθηγήτρια μου με είπε πως δεν μπορώ να κλείνω μία δομή επιλογής στην οποία έχω χρησιμοποιήσει Αλλιως_Αν
αν πρώτα δεν έχω χρησιμοποιήσει Αλλιώς... (Το ξαναλέω αυτό με είπε η καθηγήτρια μου)


Την ίδια διαφωνία έχω με 2 καθηγητές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είπαμε, είναι σίγουρο ότι μπορείτε να το κάνετε αυτό, τελεία και παύλα. :)
Σκέτο "Αν", "Αν - αλλιώς_αν", "Αν - αλλιώς", "Αν - αλλιώς_αν - αλλιώς_αν", "Αν - αλλιώς_αν - αλλιώς", κοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teko

Νεοφερμένος

Η Teko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σιγουρότατο!! Μπορείς να κλείσεις δομή επιλογής ΧΩΡΙΣ ΚΑΤ' ΑΝΑΓΚΗ να έχεις αλλιώς! Μάλλον έχετε παρανοήσει ή παρακούσει αυτά που σας είπαν οι καθηγητές σας γιατί αυτό είναι σοβαρό λάθος ακόμη και από μαθητή της Γ' Γυμνασίου.. όχι από καθηγητή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
επιβεβαιώνω .. Οβερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeOrGiTsA!!

Νεοφερμένος

Η GeOrGiTsA!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Να ρωτήσω κατι???Αν για παραδειγμα μας βάλουν για θέμα θεωρίας τη διάκριση των προβλημάτων με βάση τη δυνατότητα επίλυσής τους,αρκει να γρψουμε 1-2 σειρες για τη καθε κατηγορια με τα πιο βασικα???Ή πρέπει να τα πουμε ΟΛΑ αναλυτικά όπως τα λέει στο βιβλίο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top