Γενικές φοιτητικές απορίες

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λένω off topic αλλά πολύ σε θαυμάζω που μας βοηθάς ολους τόσο πολύ σε διαδικαστικά και ουσιαστικά θέματα της ακαδημαϊκής μας ζωής. Δεν ξέρω από που έχεις τόσες γνώσεις, αλλά ένα θα πω: μακάρι η γραμματεία μας να είχε τη μισή σου εξυπηρετικότητα! :)

Ευχαριστώ πάρα πολύ!:redface::D Χαρά μου αν μπορώ να βοηθάω! Από την παραπληροφόρηση της γραμματείας και άλλων "αρμοδίων" σε διάφορους φορείς που χρειάστηκε ν΄απευθυνθώ, κατάλαβα ότι πρέπει τα πράγματα που με ενδιαφέρουν να τα ψάχνω μόνη μου για να βρίσκω τις σωστές απαντήσεις. Είχε τύχει να ρωτήσω το ίδιο πράγμα σε τρεις υπαλλήλους του ίδιου γραφείου και μου έδωσαν τρεις διαφορετικές απαντήσεις. Ε, λοιπόν αφού έχω ψάξει κάποια πράγματα για μένα και τους φίλους μου, γιατί να μην τα πω και σε κάποιον που έχει την ίδια απορία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Λοιπον μαγκες βοηθηστε γιατι χανομαστε,
Εδωσα φετος με το 10% και περασα θεσσαλονικη στη σχολη που ηθελα(μεχρι τωρα ολα καλα),το προβλημα μου ειναι αν αξιζει να νοικιασω σπιτι εκει ή να πηγαινοερχομαι με το λεωφορειο.Τα εξοδα της φοιτητικης ζωης ειναι αρκετα και δεν ξερω αν θα τα βγαλουμε περα σαν οικογενεια,αν ομως πηγαινοερχομαι με κτελ θα ειναι σχεδον το 1/3 απο το να επιανα σπιτι εκει.Η αποσταση της πολης μου απο τη θεσσαλονικη ειναι περιπου 1 ωρα οποτε ενταξει δεν ειναι και κατι τραγικο ωστοσο φοβαμαι πως θα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια αν γινεται αυτο σε καθημερινη βαση+οτι θα χασω μεγαλο κομματι της φοιτητικης ζωης.Εσεις τι λετε να κανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenastrav

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι αξίζει να πηγαινοέρχεσαι με το ΚΤΕΛ. Οι περισσότεροι εδώ θα σου πουν ότι είναι ταλαιπωρία και δεν έχει νόημα αλλά και εγώ σκέψου κάνω 1 ώρα και 45 λεπτά για να πάω αλλά το κάνω και το έχω συνηθίσει. Αν έχετε οικονομικό πρόβλημα και δεν θέλεις να βρεις σπίτι εγώ λέω να το κάνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τα πράγματα είναι απλά.
Το δοκιμάζεις να πηγαινοερχεσαι το πρώτο έτος και από το δεύτερο κρίνοντας και κάνοντας.

Όμως μια ώρα δεν είναι πραγματικά τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Το σκέφτεσαι καθόλου να κάνεις αίτηση για εστίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Το σκέφτεσαι καθόλου να κάνεις αίτηση για εστίες;

Εστια δεν παιζει γιατι δεν πληρω καποια απο τα κριτηρια νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Εστια δεν παιζει γιατι δεν πληρω καποια απο τα κριτηρια νομιζω...

Κοίταξέ το να είσαι σίγουρος.

Κατά τα άλλα ο vold νομίζω ότι έχει δίκιο. Βλέποντας και κάνοντας. Το δοκιμάζεις στην αρχή να δεις αν ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της σχολής σου. Ούτως ή άλλως, κατά τη διάρκεια της φοίτησής σου θα κάνεις φίλους που μπορεί να σε φιλοξενούν αν χρειαστεί. Ή αν δεις ότι δεν βγαίνεις, να ψάξεις για συγκατοίκηση.

Για όσους μεγαλώσανε στην επαρχία μπορεί να ακούγεται ξένο, αλλά το μία ώρα είναι διαχειρίσιμο νομίζω. Καλή αρχή! :)

Off topic: Όσοι μένουν κέντρο και φοιτούν στο Τ.Ε.Ι. στη Σίνδο, πάλι δεν κάνουν μεγάλη απόσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Νομιζω πως θα ακολουθησω τις υποδειξεις σας και θα ξεκινησω ετσι,να μην μπαινω και σε μεγαλα εξοδα απο την αρχη,εχω 4 χρονια ακομη μπροστα μου ετσι και αλλιως.Εχω και διπλωμα οποτε θα μπορω να πηγαινω και με το αμαξι καμια φορα αν βαριεμαι με το κτελ:P.

το μονο που με απασχολει ειναι αν εχουμε σπαστο προγραμμα με κενο το μεσημερι τι θα κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Νομιζω πως θα ακολουθησω τις υποδειξεις σας και θα ξεκινησω ετσι,να μην μπαινω και σε μεγαλα εξοδα απο την αρχη,εχω 4 χρονια ακομη μπροστα μου ετσι και αλλιως.Εχω και διπλωμα οποτε θα μπορω να πηγαινω και με το αμαξι καμια φορα αν βαριεμαι με το κτελ:P.

το μονο που με απασχολει ειναι αν εχουμε σπαστο προγραμμα με κενο το μεσημερι τι θα κανω...
Θα παίρνεις το laptop σου μαζί και θα βλέπεις ταινίες/σειρές στη βιβλιοθήκη, αν δεν μπορείτε να πάτε για καφέ με τα παιδιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Eh είναι αναλόγως τη σχολή, αν δεν έχετε σπαστά μαθήματα θα είσαι καλά πιστεύω. Σε εμάς για παράδειγμα μια φίλη μου πηγαινοερχόταν από Λαρισα στο Βόλο για όλο το πρώτο έτος και δεν άντεξε :P Είχαμε μαθήματα το πρωί,κατά τις 10 ή 11 και μετά είχαμε παλι το μεσημέρι ή/και το απόγευμα και αναγκαστικά έμενε όλη μέρα στη σχολή ή εκεί γύρω τέλος πάντων και την κούρασε πολύ αυτό. Την επόμενη χρόνια νοίκιασε σπίτι :P Αλλά βλέποντας και κάνοντας, δες και το προγραμμα σου και ο,τι βολέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επίσης, αν μιλάμε για σχολή με εργαστήρια, διαμορφώνεις το πρόγραμμά σου, ώστε να 'χεις τα λιγότερα κενά. Οι καθηγητές σ' εμάς δίνανε προβάδισμα στα παιδιά που πηγαινοέρχονταν - στις εγγραφές εργαστηρίων. Πιστεύω πως παντού ισχύει αυτό, οπότε να το έχεις κι αυτό υπόψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Λοιπον μαγκες βοηθηστε γιατι χανομαστε,
Εδωσα φετος με το 10% και περασα θεσσαλονικη στη σχολη που ηθελα(μεχρι τωρα ολα καλα),το προβλημα μου ειναι αν αξιζει να νοικιασω σπιτι εκει ή να πηγαινοερχομαι με το λεωφορειο.Τα εξοδα της φοιτητικης ζωης ειναι αρκετα και δεν ξερω αν θα τα βγαλουμε περα σαν οικογενεια,αν ομως πηγαινοερχομαι με κτελ θα ειναι σχεδον το 1/3 απο το να επιανα σπιτι εκει.Η αποσταση της πολης μου απο τη θεσσαλονικη ειναι περιπου 1 ωρα οποτε ενταξει δεν ειναι και κατι τραγικο ωστοσο φοβαμαι πως θα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια αν γινεται αυτο σε καθημερινη βαση+οτι θα χασω μεγαλο κομματι της φοιτητικης ζωης.Εσεις τι λετε να κανω;

Δυστυχώς αυτό εξαρτάται από το πρόγραμμα του κάθε έτους, και το ότι μπορεί να κάτσει βολικό για το πρώτο έτος δεν σημαίνει ότι θα κάτσει για το δεύτερο ή για το τρίτο, ή ακόμα και μεταξύ εξαμήνων και δεν συμμαζεύεται. Δηλαδή και δοκιμαστικά να το δεις, μπορεί στο πρώτο εξάμηνο να πεις όλα κομπλέ και στο δεύτερο να τα φτύσεις επειδή οι ώρες θα είναι τελείως άβολες, και αν είναι να περνάς όλη την ημέρα έξω, και τον καφέ σου παραπάνω θα πάρεις, και κάτι να φας θα πάρεις (δεν είναι σίγουρο ότι θα προλαβαίνεις πάντα την λέσχη ή ότι της λέσχης το φαγητό εκείνη την ημέρα θα τρώγεται). Οπότε σιγά σιγά τα έξοδα μαζεύονται και μπορεί να μην έχουν και ΤΗΝ διαφορά από το να νοίκιαζες και να μαγείρευες τελικά. Επίσης δεν ξέρω τι ανταπόκριση υπάρχει με το ΚΤΕΛ από το σπίτι σου και μέχρι τι ώρα ή από τι ώρα, αλλά να συνυπολογίζεις ότι μπορεί να έχεις και αρκετά πρωί ή αρκετά αργά μαθήματα, οπότε ίσως είσαι με την ψυχή στο στόμα μήπως χάσεις το ΚΤΕΛ.

Η δική μου συμβουλή είναι να βρεις σπίτι σε περιοχές που έχουν μεν πρόσβαση στην σχολή σου αλλά δεν θεωρούνται και φοιτητογειτονιές, ή να βρεις συγκάτοικο, για να έχεις ένα φτηνό ενοίκιο και λογαριασμούς, να μαγειρεύεις και να τρως στη λέσχη όσο συχνότερα γίνεται, να ετοιμάζεις τον καφέ σου από το σπίτι και να βγάλεις κάρτα ΟΑΣΘ με 15 ευρώ για να είσαι κύριος. Αν τον πρώτο χρόνο δεις ότι δεν σηκώνεις τα έξοδα παρά τους περιορισμούς, το ξαναβλέπεις. Το να παιδευτείς εξαρχής για κάτι που είναι αρκετά σίγουρο ότι κάποια στιγμή δεν θα σε βολέψει και θα σε κάνει να τα φτύσεις, μου φαίνεται άσκοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το κυριότερο κριτήριο για τις εστίες είναι το εισόδημα. Αν όντως δεν μπορείς να σπουδάσεις σε άλλη πόλη λόγω κόστους, δεν νομίζω να αποκλειστείς από την εστία.

Εγώ από την άλλη δεν καταλαβαίνω γιατί αποτελούν κριτήρια για εστίες πχ αν οι γονείς είναι διαζευγμένοι. Τι σχέση έχει αυτό. Μπορεί ο ένας γονιός να βγάζει 50 χιλιάρικα που λέει ο λόγος, γιατί πρέπει να αποτελεί κριτήριο; Η εστία έχει ένα και μόνο λόγο ύπαρξης, να παίρνει φοιτητές οι οποίοι έχουν χαμηλό οικογενειακό εισόδημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

movie_buff

Νεοφερμένος

Η movie_buff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε αρχίζουν οι εγγραφές στην κτηνιατρική ΑΠΘ και πότε αρχίζουν τα μαθήματα; Επίσης οι εγγραφές θα γίνονται αποκλειστικά ηλεκτρονικά έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από αύριο 5 Σεπτεμβρίου στις 10 πμ μέχρι και 14 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των επιτυχόντων.
https://www.minedu.gov.gr/news/29953...-aitiseis-eggrafis-ton-epityxonton-se-aei-tei
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Νομιζω πως θα ακολουθησω τις υποδειξεις σας και θα ξεκινησω ετσι,να μην μπαινω και σε μεγαλα εξοδα απο την αρχη,εχω 4 χρονια ακομη μπροστα μου ετσι και αλλιως.Εχω και διπλωμα οποτε θα μπορω να πηγαινω και με το αμαξι καμια φορα αν βαριεμαι με το κτελ:P.

το μονο που με απασχολει ειναι αν εχουμε σπαστο προγραμμα με κενο το μεσημερι τι θα κανω...

Επενδυσε τα χρηματα που θα εδινες στα νοικια στην αγορα αυτοκινητου. Θα σου λυσει τα χερια. Αν ειναι 4 χρονια να πηγαινοερχεσαι με ΚΤΕΛ, καλυτερα βρες κανα σπιτι με συγκατοικηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
το μονο που με απασχολει ειναι αν εχουμε σπαστο προγραμμα με κενο το μεσημερι τι θα κανω...

Όταν θα μεγαλώσεις θα καταλάβεις ότι στα περισσότερα μαθήματα πήγαινες τζάμπα.
Οι περισσότερες σχολές είναι εκτός πόλης οπότε όταν υπάρχει σπαστό πρόγραμμα οι φοιτητές δεν πηγαινοέρχονται.
Αντιθέτως, παίρνουν το laptop τους και πάνε στο αναγνωστήριο, ή σε κάποιο καφέ εκεί κοντά, στο γυμναστήριο ή καμιά βόλτα.
Γενικά υπάρχουν επιλογές, που δεν κοστίζουν μάλιστα. Μη σε αγχώνει αυτό.
Εντός πόλης(όπως το Αριστοτέλειο) είναι ακόμη καλύτερα. Έχεις να κάνεις πολλά περισσότερα πράγματα.
Σε κάθε περίπτωση, αν έχεις παρέα απλά πάτε στο σπίτι του ενώς στην τελική κι αράζετε.
Η ζωή δεν είναι μόνο σπίτι/ύπνος και μαθήματα.

και αν είναι να περνάς όλη την ημέρα έξω, και τον καφέ σου παραπάνω θα πάρεις, και κάτι να φας θα πάρεις (δεν είναι σίγουρο ότι θα προλαβαίνεις πάντα την λέσχη ή ότι της λέσχης το φαγητό εκείνη την ημέρα θα τρώγεται). Οπότε σιγά σιγά τα έξοδα μαζεύονται και μπορεί να μην έχουν και ΤΗΝ διαφορά από το να νοίκιαζες και να μαγείρευες τελικά

Μιλάς για καθημερινά έξοδα τα οποία έτσι κι αλλιώς υπάρχουν. Εφόσον θα μένει στους γονείς του θα έχει έτοιμο φαγητό σπίτι του για πρωινό και βραδινό και για μεσημεριανό μπορεί κάλλιστα στην λέσχη ή απλά ... ταπεράκι.

Επίσης δεν ξέρω τι ανταπόκριση υπάρχει με το ΚΤΕΛ από το σπίτι σου και μέχρι τι ώρα ή από τι ώρα, αλλά να συνυπολογίζεις ότι μπορεί να έχεις και αρκετά πρωί ή αρκετά αργά μαθήματα, οπότε ίσως είσαι με την ψυχή στο στόμα μήπως χάσεις το ΚΤΕΛ.

Αφού οδηγάει το παιδί, ακόμη κι αν δεν βολεύει πάντα το κτελ, μπορεί να τις μοιράσει τις διαδρομές του.

Το κυριότερο κριτήριο για τις εστίες είναι το εισόδημα. Αν όντως δεν μπορείς να σπουδάσεις σε άλλη πόλη λόγω κόστους, δεν νομίζω να αποκλειστείς από την εστία.

Νομίζω παίζει κριτήριο με χιλιομετρική απόσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elysium

Νεοφερμένος

Ο Elysium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά, δυο μικρες ερωτήσεις. Μόλις ολοκλήρωσα την εγγραφή μου στην ηλεκτρονική σελίδα, αλλά εκεί υπάρχει ένα πλαίσιο που με παραπέμπει σε μια σελίδα συμπλήρωσης "στατιστικού δελτίου φοιτητή-σπουδαστή". Είναι υποχρεωτική η συμπλήρωσή του;

Επίσης, πότε πρέπει να παρουσιαστώ στο τμήμα μου για να δείξω την ταυτότητά μου; Πριν τον Οκτώβριο ή οταν αρχίσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, δυο μικρες ερωτήσεις. Μόλις ολοκλήρωσα την εγγραφή μου στην ηλεκτρονική σελίδα, αλλά εκεί υπάρχει ένα πλαίσιο που με παραπέμπει σε μια σελίδα συμπλήρωσης "στατιστικού δελτίου φοιτητή-σπουδαστή". Είναι υποχρεωτική η συμπλήρωσή του;

Επίσης, πότε πρέπει να παρουσιαστώ στο τμήμα μου για να δείξω την ταυτότητά μου; Πριν τον Οκτώβριο ή οταν αρχίσουν?

Για το στατιστικό δελτίο είμαι σχεδόν σίγουρη ότι είναι προαιρετικό. Δεν είχε "εγχειρίδιο χρήσης" που να το αναφέρει;
Στη σχολή σου θα παρουσιαστείς μετά τις 14 Σεπτεμβρίου που θα λήξουν οι ηλεκτρονικές εγγραφές και τις μέρες που θα ανακοινωθούν από το site της σχολής ή που θα τις μάθεις επικοινωνώντας τηλεφωνικά με τη γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elysium

Νεοφερμένος

Ο Elysium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Για το στατιστικό δελτίο είμαι σχεδόν σίγουρη ότι είναι προαιρετικό. Δεν είχε "εγχειρίδιο χρήσης" που να το αναφέρει;
Στη σχολή σου θα παρουσιαστείς μετά τις 14 Σεπτεμβρίου που θα λήξουν οι ηλεκτρονικές εγγραφές και τις μέρες που θα ανακοινωθούν από το site της σχολής ή που θα τις μάθεις επικοινωνώντας τηλεφωνικά με τη γραμματεία.
Είδα το εγχειρίδιο, και τελικά λέει ότι το στατιστικό δελτίο είναι απαραίτητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top