Γενικές φοιτητικές απορίες

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ειναι αναλογα το τμημα εγω που ειχα μπει 2 δεν πηρα τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ναι,είναι ανάλογα με το τμήμα. Σε εμάς μόνο ο πρώτος δικαιούταν κάτι και αυτό ααααν πληρούσε κάτι κριτήρια. Για εμάς τους υπολοιπους ούτε λόγος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Εντάξει σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δεν βλέπω φως στον ορίζοντα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
παιδιά με τις υποτροφίες τι γίνεται; οι πρώτοι 5-6 εισαχθείς σε κάθε σχολή παίρνουν κάποιο χρηματικό έπαθλο ή κάτι άλλο;


Λοιπον εμενα ενα φιλος που παιρνει υποτροφια (300 ευρω το μηνα ) ειχε μπει τεταρτος .Ομως δεν επικοινωνησε ετσι απλα η σχολη μαζι του και του εδωσε υποτροφια επειδη ηταν τεταρτος(αυτο δεν γινεται πια πουθενα απο οσο ξερω).Ο ιδιος εκανε αιτηση για υποτροφια που αναγραφοταν στο σαιτ της σχολης μας.Αυτη την υποτροφια την χρηματοδοτουσε ενα σωματειο στην ελλαδα .Τελικα εγινε δεκτος ομως για να συχεχισει να την εχει πρεπει ο μεσος ορος του καθε ετους να ειναι πανω απο 8,5 αλλιως την χανει.
Γενικα αν εχετε ψηλες επιδοσεις και ειστε διατεθημενοι να προσπαθησετε να τις διατηρησετε και μεσα στην σχολη δεν ειναι τοσο δυσκολο να διεκδικησετε μια υποτροφια.(παρολο που πολλες φορες δινονται σε γνωστους :P..εσεις δεν χανετε κατι,μια αιτηση ειναι)
Ακομα ψαξτε το στο ΙΚΥ ή σε υποτροφιες που δινει ο τοπος καταγωγης σας (ναι υπαρχουν,ψαξιμο θελει μονο:) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis7

Νεοφερμένος

Ο Ioannis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους σας.Ως πρωτοετης φοιτητης θα ηθελα κι εγω να εκφρασω μερικες αποριες.Περασα στην νομικη σχολη της κομοτηνης και ενδιαφερομαι για μετεγγραφη στο αντιστοιχο τμημα του αριστοτελειου πανεπιστημιου της θεσσαλονικης λογω του οτι κατοικω στη συγκεκριμενη πολη κι επιπλεον διοτι δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να νοικασιω σπιτι στη κομοτηνη.Ετσι λοιπον επιθυμω να μου δωσετε οσοι βεβαιως μπορειτε κι εχετε την καλοσυνη μερικες συμβουλες για το πως να κινηθω στο α εξαμηνο.Ακομη τι γινεται σε περιπτωση μετεγγραφης με τα συγγραματα?Δηλαδη εφοσον παρακολουθω στο απθ τα συγγραματα θα χρειαστει να τα παρω απο την κομοτηνη?Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους σας.Ως πρωτοετης φοιτητης θα ηθελα κι εγω να εκφρασω μερικες αποριες.Περασα στην νομικη σχολη της κομοτηνης και ενδιαφερομαι για μετεγγραφη στο αντιστοιχο τμημα του αριστοτελειου πανεπιστημιου της θεσσαλονικης λογω του οτι κατοικω στη συγκεκριμενη πολη κι επιπλεον διοτι δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να νοικασιω σπιτι στη κομοτηνη.Ετσι λοιπον επιθυμω να μου δωσετε οσοι βεβαιως μπορειτε κι εχετε την καλοσυνη μερικες συμβουλες για το πως να κινηθω στο α εξαμηνο.Ακομη τι γινεται σε περιπτωση μετεγγραφης με τα συγγραματα?Δηλαδη εφοσον παρακολουθω στο απθ τα συγγραματα θα χρειαστει να τα παρω απο την κομοτηνη?Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Πόσα μόρια συγκεντρώνεις για μεταγγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis7

Νεοφερμένος

Ο Ioannis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
2 μορια φιλε μου,1 λογω πολυδυμιας και 1 λογω τριτεκνιας.Ειμαι τριδυμος

χιλια συγνωμη φιλη μου δεν προσεκσα οτι εισαι κοπελα.Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
2 μορια φιλε μου,1 λογω πολυδυμιας και 1 λογω τριτεκνιας.Ειμαι τριδυμος

χιλια συγνωμη φιλη μου δεν προσεκσα οτι εισαι κοπελα.Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως

Δεν πειράζει απλά κοίτα για Νομική θεωρητικά είναι λίγα τα 2 μόρια επειδή κανείς δεν θα θέλει να μείνει στη Κομοτηνη. Απο οικονομικά κριτήρια ούτε τα 3 μορια μπορεις να παρεις? Οσοι εχουν απο 5 και πάνω εχουν ελπιδες τωρα εσυ με 2 δυστυχως ειναι λιγο δυσκολο. Ωστοσο επειδη και εγω εχω παρει μεταγγραφη. Σε καθε σχολη παιρνεις ξεχωριστα βιβλια απλα σε περιπτωση που περασεις μαθηματα χωρις να εχεις παρει δικα σου βιβλια μετα δεν μπορεις να παρεις τα βιβλια. (Καμια λογικη...) Εγω που τα περασα το Σεπτεμβρη του πρωτου χρονου με δανεικα βιβλια μετα δεν με αφηναν να παρω τα βιβλια του πρωτου εξαμηνου επειδη τα ειχα περασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Καλησπέρα έδινα 2η φορά φέτος.. Τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να γραφτώ στη καινούργια σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis7

Νεοφερμένος

Ο Ioannis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ!Οποτε κι εσυ συμφοιτητρια εισαι? :] Και κατι ακομα.Με τα επιλογης τι γινεται ; Δηλαδη οποια επιλογης δηλωσω στο τμημα της νομικης στη κομοτηνη τα ιδια θα δωσω εφοσον παρω μετεγγραφη στο αριστοτελειο ΄;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keli1997!

Νεοφερμένος

Η Keli1997! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας παιδια και εγω πρωτοετης φετος στην ιατρικη του απθ και ηθελα να ρωτησω ποτε ξεκινουν οι ηλεκτρονικες εγγραφες και πως ακριβως πραγματοποιουνται !!!☺ thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofsme

Νεοφερμένος

Η sofsme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ρε παιδια,τα 800 ευρω απο τη eurobank ποτε τα παιρνουμε; επισης,σε περιπτωση που δεν ερθουμε σε επικοινωνια ,μπορουμε να καλεσουμε εμεις για να ενημερωθουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Απ' ότι θυμάμαι είχε ξεκινήσει η σχολή και είχαν περάσει μερικές εβδομάδες όταν τα πήρα εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η βράβευση στη Βέροια γίνεται αρχές Νοεμβρίου (αφορά Δυτική Μακεδονία και κάποιες γύρω περιοχές). Τότε, θυμάμαι, η βράβευση της Θεσσαλονίκης (αφορά τους νομούς της Κεντρικής Μακεδονίας νομίζω) είχε ήδη πραγματοποιηθεί.

Σημείωση: Ο φωτογράφος που θα βγάζει φωτογραφίες κατά την διάρκεια της εκδήλωσης είναι ιδιώτης. Εγώ νόμιζα ότι τα έξοδα του φωτογράφου τα κάλυπτε η τράπεζα, οπότε, όταν μας έδωσε την κάρτα με το site που θα ανέβαιναν οι φωτογραφίες δεν σκέφτηκα κάτι. Μπήκα στην ιστοσελίδα με τα δείγματα (χαμηλή ανάλυση και υδατογράφημα σε όλες τις εικόνες), έστειλα email να πάρω τις δικές μου φωτογραφίες και ο τυπάς τότε μόνο θυμήθηκε να πει ότι οι φωτογραφίες κοστίζουν (3-5 ευρώ έκαστη). Ευτυχώς είχε φέρει την κάμερα ο πατέρας μου και τράβηξε μερικές φωτογραφίες....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Παιδια λιγο ασχετη η ερωτηση με το θεμα ( συγνωμη ) , αλλα πως μαθατε ποτε αρχιζετε μαθηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Παιδια λιγο ασχετη η ερωτηση με το θεμα ( συγνωμη ) , αλλα πως μαθατε ποτε αρχιζετε μαθηματα;

μαλλον στο site της σχολης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GKara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Δεν έχουν βγάλει όλες οι σχολές ακόμα ημερομηνίες , το μόνο που γνωρίζουμε είναι ότι αρχίζουμε αρχές Οκτώβρη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
30/9
ξεκινούν σε εμάς τα μαθήματα! Νωρίς φέτος ούτε ο Οκτώβρης δε θα έχει μπει!

30/9 ξεκινούν σε εμάς τα μαθήματα! Νωρίς φέτος ούτε ο Οκτώβρης δε θα έχει μπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλά είστε, εμάς 28.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinachris

Νεοφερμένος

Η christinachris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα. Ξερουμε περιπου ποτε ξεκινανε τα μαθηματα? Ειδικοτερα οσον αφορα το ΕΚΠΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top