Γενικές φοιτητικές απορίες

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Εγω τα κανω πολλες αναγνωσεις, γιατι με την "παπαγαλια" δεν το εχω καθολου. Απλα απο ενα σημειο και μετα αρχιζεις και αναγνωριζεις κατα καποιον τροπο τα πιο σημαντικα λογω "εμπειριας", οποτε τα καταγραφεις για να τα μαθεις καλυτερα. Ε, ακους και απο παλαιοτερους πως κινειται απο αποψη θεματων ο καθηγητης, εισαι και λιγο τυχερος, κατι γινεται.
Γενικα παντως πιστευω οτι αν καταλαβεις κατι μετα μπορεις να το γραψεις, χωρις να χρειαζεται να το μαθεις απο εξω. Μονο οι τυχον νεες λεξεις ειναι δυσκολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εχετε αρχισει καλο διαβασμα για την εξεταστικη η το πατε χαλαρα ακομα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
30 λεπτά διάβασμα τις καθημερινές,
2-3 ώρες το σ/κ.
θα γίνει επανάληψη στις διακοπές και όλα καλά.
Φυσιολογικά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
εχετε αρχισει καλο διαβασμα για την εξεταστικη η το πατε χαλαρα ακομα;

νορμάλ πράγματα. διαβάζω τις σημειώσεις και το βιβλίο πάνω στην ενότητα που κάναμε, τα ξανακούω και στο μάθημα κι όλα κομπλέ.με την ιστορία, όπως έγραψα και παραπάνω, έχω αγχωθεί λίγο αλλά το παλεύω. εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνος 96

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Για ποιο λογο δεν μου εστειλαν το password στο blackboard? (Δεν ειμαι με μετεγγραφη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
εχετε αρχισει καλο διαβασμα για την εξεταστικη η το πατε χαλαρα ακομα;

Αν παρακολουθήσεις από την αρχή τα μαθήματα με λίγο διάβασμα και κυρίως ενασχόληση πάνω στις νέες γνώσεις δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι παραπάνω πέρα από μερικές αναγνώσεις των σημειώσεων και λύση θεμάτων - ασκήσεων προηγούμενων ετών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Για ποιο λογο δεν μου εστειλαν το password στο blackboard? (Δεν ειμαι με μετεγγραφη)

Το blackboard δεν έκλεισε; Εμείς με τον ιδρυματικό στο moodle συνδεόμαστε. Στο blackboard όσα έμειναν μας τα έχουν ανοιχτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνος 96

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το blackboard δεν έκλεισε; Εμείς με τον ιδρυματικό στο moodle συνδεόμαστε. Στο blackboard όσα έμειναν μας τα έχουν ανοιχτά.
Δεν εκλεισε απλα το εκαναν ανανεωση( δεν εχω ιδεα τι ειναι το moodle ), αλλα τελος παντων μου το εστειλαν το password
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstantin96

Νεοφερμένος

Ο Konstantin96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Στο blackboard μπορεις να δεις την υλη των μαθηματων?Και πως κανεις λογαριασμο εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παίδες,έχω μια απορία:Μας έστειλαν στην η-τάξη οι καθηγητές μας ερωτηματολόγια για να αξιολογήσουμε το μάθημα....όμως και στα 2 που τα κάνει ο ίδιος καθηγητής,όταν συμπλήρωσα τα στοιχεία μου έγραψε ότι ο ακόλουθος λογαριασμός είτε δεν έχει δικαίωμα να απαντήσει στο ερωτηματολόγιο....ξέρετε τι συμβαίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση να είναι ανοιχτές οι γραμματείες, αυτή την εβδομάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση να είναι ανοιχτές οι γραμματείες, αυτή την εβδομάδα;

Κανονικά θα έπρεπε... Μήπως αν επαιρνες τηλέφωνο, θα απαντήσουν άραγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Παιδιααά..καλημέρα!!

Πότε ξεκινούν οι αιτήσεις για το φοιτητικό επίδομα του '15;; Έχει βγει κάποια ανακοίνωση στη σχολή σας;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Γεια σας.Ειμαι πρωτοετης στην Αθηνα και βλεπω οτι σαν πολη δεν με ενθουσιαζει.Με κουραζουν οι αποστασες και η συχνη μετακινηση ΜΜΕ ακομα και για 1 καφε.Υπαρχει τροπος να κανω μετεγγραφη σε καποιο αλλο αντιστοιχο τμημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
10% φέτος και ξαναεγγραφή του χρόνου.
Συνήθως, τα τμήματα της Αθήνας έχουν υψηλότερη βάση από τα περιφερειακά (υπάρχουν 1-2 τμήματα θεσσαλονίκης που την ξεπερνούν, αλλά αυτά είναι η εξαίρεση), οπότε είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα περάσεις εκεί που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Μπορώ να δώσω εξεταστική χωρίς πάσο; Άργησα λόγω μετεγγραφής να κάνω την αίτηση και φοβάμαι πως δεν θα είναι έτοιμο όταν δίνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Μπορώ να δώσω εξεταστική χωρίς πάσο; Άργησα λόγω μετεγγραφής να κάνω την αίτηση και φοβάμαι πως δεν θα είναι έτοιμο όταν δίνω

πάρε μια βεβαίωση σπουδών από την γραμματεία της σχολής ώστε να μην έχεις το παραμικρό πρόβλημα. Μπορεί να τύχεις και αλαζονικό καθηγητή αλλά αν έχεις μια βεβαίωση μαζί σου τίποτα δεν θα μπορεί να πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Επειδή πρεπει κάπως να πιστοποιήσουν την ταυτότητα σου μια βεβαίωση σπουδών ειναι αρκετή, μαζί βέβαια με την αστυνομική ταυτότητα! Και μετα πάσο μόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πώς θα επηρεαστεί η εξεταστικη από τις εκλογές; Εμείς δίνουμε ένα μάθημα στις 22,δεν νομίζω να αλλάξει,έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top