Γενικές φοιτητικές απορίες

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δηλαδη αν τυχει κι αρρωστησεις 2 φορες παει το χασαμε το μαθημα ?:P
Δυστυχώς ναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δηλαδη αν τυχει κι αρρωστησεις 2 φορες παει το χασαμε το μαθημα ?:P

Σε όσα εργαστήρια έχω κάνει εγώ μας λένε το πολύ 1 απουσία. Τώρα αν υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος, όχι απλό κρύωμα ξέρω γω, υποθέτω είναι πιο ελαστικοί κάποιοι. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Δηλαδη αν τυχει κι αρρωστησεις 2 φορες παει το χασαμε το μαθημα ?:P

Σε εμας,ειναι το 20% των παρουσιων..Δηλαδη σε ενα εργαστηριο με 13 παρουσιες-μερες, δικαιουμαστε 3 απουσιες-μερες.. Δηλαδη 13x20%= 2,6,αρα 3..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teoooo

Νεοφερμένος

Ο teoooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
γινεται να δηλωσω μονο θεωρια σε μεικτα μαθηματα?σε εργαστηρια που ειχα βαθμο κατω απτην βαση γραφομαι και τα παρακολουθω κανονικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
γινεται να δηλωσω μονο θεωρια σε μεικτα μαθηματα?σε εργαστηρια που ειχα βαθμο κατω απτην βαση γραφομαι και τα παρακολουθω κανονικα?

Eιναι αναλογα τη σχολη..Πχ σε εμας στο Τει Αθηνας,το τελευταιο χρονο, αν δηλωνεις σε μικτο μαθημα μονο τη θεωρια,δηλωνεται αυτοματα και το εργαστηριο..Ή το αναποδο..Ομως μπορεις να παρακολουθησεις και να δωσεις,ενα απο τα δυο..Σε εργαστηρια που εχεις κοπει,ναι μπορεις να γραφτεις και να παρακολουθησεις...Σε εμας αν δεν εχουμε κοπει απο απουσιες αλλα απο βαθμο,εχουμε τη δυνατοτητα να το δηλωσουμε ξανα και να παμε να το δωσουμε απευθειας στο τελος..Αλλα οπως σου ειπα,ειναι αναλογως τη σχολη και τους κανονισμους,που εχει... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teoooo

Νεοφερμένος

Ο teoooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
και εγω απτο τει αθηνας ειμαι,ακομα και αν δηλωθει το εργαστηριο,υπαρχει προβλημα αν δεν παω να γραφτωεπειδη ξερω οτι δεν παιζει να αποδωσω σε προχωρημενα εργαστηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
και εγω απτο τει αθηνας ειμαι,ακομα και αν δηλωθει το εργαστηριο,υπαρχει προβλημα αν δεν παω να γραφτωεπειδη ξερω οτι δεν παιζει να αποδωσω σε προχωρημενα εργαστηρια.

Eμεις στο τμημα μαιευτικης.τα δηλωνουμε στη δηλωση μαθηματων και μετα μας φωναζουν,για να μας χωρισουν σε ομαδες...Σε αυτο το εξαμηνο,εγινε κατι πιο προχωρημενο,ανεβασαν τις ομαδες στο σαιτ...:P Κοιτα αν θες να δωσεις μονο τη θεωρια απο ενα μικτο μαθημα,το δηλωνεις κανονικα και δε πας στο εργαστηριο και δινεις μονο τη θεωρια..Δε νομιζω,να υπαρχει προβλημα..Απλα μεχρι περσυ,μπορουσες απο ενα μικτο μαθημα αν ηθελες να δηλωσεις ή τη θεωρια ή το εργαστηριο...Τωρα το εκαναν ετσι για να δηλωνονται και τα δυο μερη μαζι..Δηλωσε το κανονικα και δωσε μονο τη θεωρια...Και αν περασεις τη θεωρια,το εργαστηριο το ξαναδηλωνεις, οποτε θελεις μετα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γεια!!! Εχω μια απορια και οποιος ξερει ας μου απαντησει...αν δεν παει καποιος στην ορκωμοσια του τι γινεται???ακουσα οτι πηγαινει στην επομενη...αν ισχυει ξερετε ποια ειναι η διαδικασια????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια!!! Εχω μια απορια και οποιος ξερει ας μου απαντησει...αν δεν παει καποιος στην ορκωμοσια του τι γινεται???ακουσα οτι πηγαινει στην επομενη...αν ισχυει ξερετε ποια ειναι η διαδικασια????

Ναι έτσι είναι αλλά θα πρέπει να συνεννοηθείς με τη γραμματεία προηγουμένως. Μου φαίνεται ότι θα πρέπει να κάνεις μια αίτηση όπου θα εξηγείς τους λόγους που δεν σου επιτρέπουν να παραστείς και θα ζητάς να συμπεριληφθείς στην επόμενη ορκωμοσία. Για καλό και για κακό κράτα και τον αριθμό πρωτοκόλλου για να είσαι σίγουρη (μην σου πουν μετά ότι δεν ξέρουν τίποτα). Συνήθως στο σάιτ της κάθε σχολής βγαίνει ανακοίνωση που καλεί τους τελειόφοιτους της κάθε περιόδου (Φεβρουαρίου, Ιουνίου, Σεπτεμβρίου) να κάνουν αίτηση ορκωμοσίας μέσα σε συγκεκριμένες ημερομηνίες.Τότε θα πας και εσύ να κάνεις την αίτηση που σου είπα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
σ ευχαριστω!! ειχα ακουσει οτι γινεται, αλλα δεν ηξερα τι διαδικασια!!να σαι καλα!! Δεν μπορω να παραστω γιατι 3 μερες πριν την ορκωμοσια αλλαξε η ημερα και η ωρα!!!ευχαριστω πολυ τις πρυτανικες αρχες που τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν χεστηκαμε και σκασιλα μας κοπελια !!κατι μου λεει οτι ο δικηγορος φορτσακης θα ειναι ο καλυτερος πρυτανης!!! συγγνωμη για το off - topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι είναι το ΑΕΜ ?
το ζητάει μια σελίδα για εγγραφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Αριθμός Ειδικού Μητρώου, αναγράφεται στο πάσο (αν έχεις πάρει), αλλιώς σε κάποιο από τα χαρτιά που σου έδωσαν κατά την εγγραφή (θα το δεις και ως Α.Μ. σκέτο (Αριθμός Μητρώου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
thanks αλλά στο πάσο τον ΑΠΜ δε γράφει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Το γραφει στην πισω πλευρα, στο Α.Μ: απλα εσεις εκει στν θεσσαλονικη πρεπει να εχετε πολλα νουμερακια αλλα τα τελευταια μονο ειναι ο αριθμος μητρωου σου. (στο φυσικο τουλαχιστον,γιατι εμεις στο ΔΠΘ μας το εχει απευθειας) . Βεβαια καλα θα κανεις να το θυμασαι γιατι θα σ χρειαζεται γενικα στις εξεταστικες,στις εργασιες κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisgun

Νεοφερμένος

Ο tolisgun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα

Ειμαι φοιτητης στο οικονομικων επιστημων Θεσ/νικης(πρωτο ετος) και επειδη δν με γεμιζε απο την αρχη αυτη μου η επιλογη θα ηθελα να μαθω αν θα μπει η σχολη αξιωματικων και αστυφυλακων στο μηχανογραφικο φετος και αν γινεται να δωσω με 10%(δλδ αν γνωριζεται αν ισχυει και φετος το 10%).

Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
καλησπερα παιδια . μπαινω στο my studies για να δηλωσω τα μαθήματα αλλά δεν βγάζει κανένα κουτάκι για να επιλέξω, εσάς το βγάζει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
καλησπερα παιδια . μπαινω στο my studies για να δηλωσω τα μαθήματα αλλά δεν βγάζει κανένα κουτάκι για να επιλέξω, εσάς το βγάζει???

Αν δεν έχουν ξεκινήσει οι δηλώσεις μαθημάτων λογικό.Για συγγράματα στον Εύδοξο μπαίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Αν δεν έχουν ξεκινήσει οι δηλώσεις μαθημάτων λογικό.Για συγγράματα στον Εύδοξο μπαίνεις.

στο τμημα εχουν βγει οτι σημερα δηλωνουμε και μαθήματα και συγγραματα στον ευδοξο. απλά πρώτα δηλωνεις τα μαθηματα και μετα μπαινεις στον ευδοξο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
στο τμημα εχουν βγει οτι σημερα δηλωνουμε και μαθήματα και συγγραματα στον ευδοξο. απλά πρώτα δηλωνεις τα μαθηματα και μετα μπαινεις στον ευδοξο;)

M όποια σειρά και να δηλώσεις βασικά το ίδιο πράμα είναι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
M όποια σειρά και να δηλώσεις βασικά το ίδιο πράμα είναι .

απλώς στο σαι του τμηματος ανέφερε πως πρέπει πρώτα να τα δηλώσεισ και επειτα να δηλώσεις τα συγγραματα στον ευδοξο.:) ξερει κανεισ τιποτα αλλο??:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top