Γενικές φοιτητικές απορίες

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ποτε μπορουμε να δηλώσουμε συγγραματα στον ευδοξο; Γίνεται απο τωρα ή θα ανακοινώσουν αυτοι ημερομηνίες;

εμενα στον ευδοξο μου εχει βγαλει το εξης:
Περίοδος Υποβολής Δηλώσεων 25/10/2014 - 28/02/2015
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
εμενα στον ευδοξο μου εχει βγαλει το εξης:
Περίοδος Υποβολής Δηλώσεων 25/10/2014 - 28/02/2015


Οπότε το κάθε τμήμα ορίζει διαφορετικές ημερομηνίες!;)
Εμένα λέει:
Περίοδος Υποβολής Δηλώσεων 14/10/2014 - 10/01/2015
Προθεσμία Παραλαβής Βιβλίων από Σημεία Διανομής 30/05/2014

*Εγώ έχω μιά άλλη απορία και αν μπορεί κάποιος έμπειρος ας κάνει τον κόπο...
Στον εύδοξο έχει προτεινόμενα συγγράμματα για κάθε τμήμα-μάθημα!
Εμείς ποιά ακριβώς επιλέγουμε?
Αυτά που λέει ο κάθε καθηγητής ή και απο τα προτεινόμενα του εύδοξου?
Δηλαδή θέλω να πώ ότι τα βιβλία έχουν τέτοιες διαφορές ώστε αν κάποιος επιλέξει άλλο να μην μπορεί να περάσει το μάθημα?
Ρωτάω γιατί από όσο έχω ψάξει ήδη. υπάρχουν αρκετά βιβλία για κάθε μάθημα...και μπορεί να θεωρήσουμε κάποιο πιό σπουδαίο απο αυτό που μας πρότεινε ο εκάστοτε καθηγητής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Την προθεσμία για τη δήλωση των συγγραμμάτων στον Εύδοξο, στο σάιτ της σχολής δεν την ανακοινώνουν? Σ' εμάς δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα κάτι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
*Εγώ έχω μιά άλλη απορία και αν μπορεί κάποιος έμπειρος ας κάνει τον κόπο...
Στον εύδοξο έχει προτεινόμενα συγγράμματα για κάθε τμήμα-μάθημα!
Εμείς ποιά ακριβώς επιλέγουμε?
Αυτά που λέει ο κάθε καθηγητής ή και απο τα προτεινόμενα του εύδοξου?
Δηλαδή θέλω να πώ ότι τα βιβλία έχουν τέτοιες διαφορές ώστε αν κάποιος επιλέξει άλλο να μην μπορεί να περάσει το μάθημα?
Ρωτάω γιατί από όσο έχω ψάξει ήδη. υπάρχουν αρκετά βιβλία για κάθε μάθημα...και μπορεί να θεωρήσουμε κάποιο πιό σπουδαίο απο αυτό που μας πρότεινε ο εκάστοτε καθηγητής!

Ο καθηγητής θα σας πει κάποιο από τα προτεινόμενα του Ευδόξου αναγκαστικά, τώρα από εκεί και πέρα ό,τι σε βολεύει. Αν σου αρέσει περισσότερο κάποιο άλλο, μπορείς να δανειστείς το προτεινόμενο του καθηγητή από την βιβλιοθήκη ή να το βγάλεις φωτοτυπίες.

Την προθεσμία για τη δήλωση των συγγραμμάτων στον Εύδοξο, στο σάιτ της σχολής δεν την ανακοινώνουν? Σ' εμάς δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα κάτι :/:

Όταν θα κάνεις login στον Εύδοξο θα σε βάλει να επιλέξεις τμήμα και σχολή/πανεπιστήμιο. Τότε θα μπορέσεις να συνδεθείς στην πλατφόρμα που θα κάνεις τις δηλώσεις των συγγραμμάτων και θα δεις και τις ημερομηνίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εσεις σημειωσεις κρατατε σε φυλλα η σε τετραδια;

εχω ενα τετραδιο που κραταω σημειωσεις...πρεπει να αρχησω να τις αντιφραφω σιγα σιγα σε ξεχωριστο τετραδιο ου εχω για το καθε μαθημα σπιτι αλλιως στην εξταστικη δε με βλαπω καλα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια μπαινω στον ευδοξο και μου βγαζει να συμπληρωσω καποια υποχρεωτικα πεδια τα ποια ειναι απαραιτητητα για την υποβολη συγγραμματων στον ευδοξο, πχ. αριθμος τηλεφωνπυ,μαιλ.. κτλ

το βγαζει και σε εσας αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εχω ενα τετραδιο που κραταω σημειωσεις...πρεπει να αρχησω να τις αντιφραφω σιγα σιγα σε ξεχωριστο τετραδιο ου εχω για το καθε μαθημα σπιτι αλλιως στην εξταστικη δε με βλαπω καλα:whistle:

Πολύ βολικά είναι τα τετράδια πολλαπλών θεμάτων. Ειδικά αυτά που μπορείς να προσθαφαιρέσεις φύλλα (magic clips). Αν πάρετε ένα τέτοιο τετράδιο πέντε θεμάτων, μπορείτε να το χωρίσετε ανάλογα και να βγάλετε όλο το εξάμηνο μόνο με αυτό έχοντας τις σημειώσεις κάθε μαθήματος χωριστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
παιδια μπαινω στον ευδοξο και μου βγαζει να συμπληρωσω καποια υποχρεωτικα πεδια τα ποια ειναι απαραιτητητα για την υποβολη συγγραμματων στον ευδοξο, πχ. αριθμος τηλεφωνπυ,μαιλ.. κτλ

το βγαζει και σε εσας αυτο;

Χρειαζονται τα στοιχεια σου στον Ευδοξο για να σου στειλουν κωδικους επιβεβαιωσης, να τα δωσουν σε αλλους που θα σου δωσουν το δικο τους βιβλιο κλπ κλπ κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Χρειαζονται τα στοιχεια σου στον Ευδοξο για να σου στειλουν κωδικους επιβεβαιωσης, να τα δωσουν σε αλλους που θα σου δωσουν το δικο τους βιβλιο κλπ κλπ κλπ.

ωραια..καλο ειναι να τα κανω αυτα απο τωρα,ετσι;

εκει που λεει αριθμος μαθηματων για τα οποια εχετε παραλαβει συγγραμματα πριν το συστημα ευδοξος,λογικα βαζω 0;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
παιδια ξερει κανενας απο ποτε μπορουμε να δηλωσουμε συγγραματα στον ευδοξο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
παιδια ξερει κανενας απο ποτε μπορουμε να δηλωσουμε συγγραματα στον ευδοξο?

14/10 έγραφε.Μπήκα σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
παιδια ξερει κανενας απο ποτε μπορουμε να δηλωσουμε συγγραματα στον ευδοξο?
Μπες και δες. :) Για κάθε σχολή μπορεί να διαφέρουν οι ημερομηνίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
που μπηκες;



Μπές στο eudoxus.gr βάλε τα στοιχεία σου και θα δείς στο πλαίσιο θα γράφει απο πότε μπορείς να αρχίσεις να τα δηλώνεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Μπές στο eudoxus.gr βάλε τα στοιχεία σου και θα δείς στο πλαίσιο θα γράφει απο πότε μπορείς να αρχίσεις να τα δηλώνεις!;)

thank you:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pavtil

Νεοφερμένος

Ο pavtil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας, ξέρει κανείς αν ένας φοιτητής δικαιούται το φοιτητικό επίδομα για τον ανώτατο χρόνο σπουδών; (ν+2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνος 96

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια τι γινεται αν δεν πας στα μαθηματα εργαστηριων στο πανεπιστημιο και ποια μαθηματα θεωρουνται εργαστηριακα? (δηλαδη γραφει στο ωρολογιο προγραμμα ασκηση ή κατι γιατι στο προγραμμα μου δεν υπαρχει μεσα η λεξη εργαστηριο διπλα απο καποιο μαθημα, γραφει μονο αν ειναι υποχρεωτικα ή επιλογης και σε καποια ασκησεις και σε αλλα θεωρια )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδια τι γινεται αν δεν πας στα μαθηματα εργαστηριων στο πανεπιστημιο και ποια μαθηματα θεωρουνται εργαστηριακα? (δηλαδη γραφει στο ωρολογιο προγραμμα ασκηση ή κατι γιατι στο προγραμμα μου δεν υπαρχει μεσα η λεξη εργαστηριο διπλα απο καποιο μαθημα, γραφει μονο αν ειναι υποχρεωτικα ή επιλογης και σε καποια ασκησεις και σε αλλα θεωρια )

Τα εργαστηριακά μαθήματα είναι υποχρεωτικής παρακολούθησης και δικαιούσαι άντε 1 απουσία συνήθως. Αν δεν πηγαίνεις δεν θα μπορείς να το δώσεις στο τέλος. Σε εμας το λέει σαφώς δηλαδή "εργαστήριο ταδε". Σε εσάς λογικά οι ασκήσεις θα είναι τα εργαστήρια και αν δεν είναι πάτα λίγο στην αρχή να δεις τι παίζει. :P Γενικά τα εργαστήρια καλό είναι να φεύγουν στην ώρα τους πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνος 96

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Τα εργαστηριακά μαθήματα είναι υποχρεωτικής παρακολούθησης και δικαιούσαι άντε 1 απουσία συνήθως. Αν δεν πηγαίνεις δεν θα μπορείς να το δώσεις στο τέλος. Σε εμας το λέει σαφώς δηλαδή "εργαστήριο ταδε". Σε εσάς λογικά οι ασκήσεις θα είναι τα εργαστήρια και αν δεν είναι πάτα λίγο στην αρχή να δεις τι παίζει. :P Γενικά τα εργαστήρια καλό είναι να φεύγουν στην ώρα τους πάντως.
Σε ευχαριστω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Τα εργαστηριακά μαθήματα είναι υποχρεωτικής παρακολούθησης και δικαιούσαι άντε 1 απουσία συνήθως. Αν δεν πηγαίνεις δεν θα μπορείς να το δώσεις στο τέλος. Σε εμας το λέει σαφώς δηλαδή "εργαστήριο ταδε". Σε εσάς λογικά οι ασκήσεις θα είναι τα εργαστήρια και αν δεν είναι πάτα λίγο στην αρχή να δεις τι παίζει. :P Γενικά τα εργαστήρια καλό είναι να φεύγουν στην ώρα τους πάντως.
Δηλαδη αν τυχει κι αρρωστησεις 2 φορες παει το χασαμε το μαθημα ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top