Γενικές φοιτητικές απορίες

summertime1996

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η summertime1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Για να γραψεις καλα στην εξεταστικη, τι διαβασμα απαιτειται καθ΄ολη τη διαρκια του εξαμηνου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Γιατί να πειράζει τόσα tutorial έχει το internet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hue

Νεοφερμένος

Ο hue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σερβία (Ευρώπη). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
-Αίτηση για εγγραφή.
-Τίτλος απόλυσης: απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στην Ελλάδα.
-Τέσσερις (4) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
- Εκτός των παραπάνω, και μόνο όσοι πέτυχαν από το Γενικό Λύκειο και ΕΠΑΛ - ΟΜΑΔΑ Β΄ (90% και 10%) υποβάλλουν και νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης
(ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ ΠΟΤΕ Η ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ).
Κατά την προσέλευσή τους για εγγραφή, οι εισαχθέντες πρέπει να έχουν μαζί τους την αστυνομική ταυτότητα/διαβατήριο ή άλλο δημόσιο έγγραφο, από το οποίο να αποδεικνύονται τα ονομαστικά τους στοιχεία και η ακριβής ημερομηνία γέννησης.
Για οποιαδήποτε διευκρίνιση οι εισαχθέντες μπορούν να απευθύνονται στις Γραμματείες των οικείων σχολών.

Απο αυτα που αναφερεις ,ποια χρειαζεται να εχω εγω μαζι μου απο πριν και ποια μου δινουν εκεινη την ωρα στη σχολη;
Και απο αυτα που πρεπει να εχω μαζι μου,που τα βρισκω;(εκτος απο το απολυτηριο και τις φωτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Απο αυτα που αναφερεις ,ποια χρειαζεται να εχω εγω μαζι μου απο πριν και ποια μου δινουν εκεινη την ωρα στη σχολη;
Και απο αυτα που πρεπει να εχω μαζι μου,που τα βρισκω;(εκτος απο το απολυτηριο και τις φωτο)

αιτηση στην σχολη, δηλωση πως δεν εισαι γραμμενος αλλου στην σχολη

απολυτηριο και βεβαιωση προσβασης σου εδωσαν στο λυκειο. πας αντιγραφα.
καλυτερα να εχεις και μια φωτοτυπια ταυτοτητας, ποτε δεν ξερεις, παντα ειναι χρησιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagelarios

Νεοφερμένος

Ο Vagelarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτήσω :θα ειμαι καλυμμένος στο πανεπιστήμιο με ipad ή θελω οπωσδήποτε πισι-λάπτοπ (υπαρχουν στο ipad εφαρμογές για παρουσιάσεις και word νομίζω εσείς τι γνώμη έχετε ( πέρασα ΜΜΕ ΕΚΠΑ αν εχει σημασία )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinav

Νεοφερμένος

Η ntinav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ξέρετε αν χρειαζονται εξετάσεις πχ ακτινογραφίες για την εγγραφή;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Ξέρετε αν χρειαζονται εξετάσεις πχ ακτινογραφίες για την εγγραφή;;
Προαιρετικές είναι απ'οτι ξέρω,δεν θα στις ζητήσει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinav

Νεοφερμένος

Η ntinav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos_mpor

Νεοφερμένος

Ο xristos_mpor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως έχει κανεις να προτεινει καμια ιδεα για να περνάει η ώρα στα κενά (3ωρα) μεταξύ των μαθημάτων της σχολής μου?
θα λιωνεις στο τιτσου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτήσω :θα ειμαι καλυμμένος στο πανεπιστήμιο με ipad ή θελω οπωσδήποτε πισι-λάπτοπ (υπαρχουν στο ipad εφαρμογές για παρουσιάσεις και word νομίζω εσείς τι γνώμη έχετε ( πέρασα ΜΜΕ ΕΚΠΑ αν εχει σημασία )

Κομπλέ το ipad..παρε και εναν εκτυπωτή με e-print και θα εισαι οκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος φοιτητής ΄'η απόφοιτος του τμήματος Φιλολογίας ΕΚΠΑ;;; Έχω κάποιες απορίες :/
Τι ώρες περίπου γίνονταΙ τα μαθήματα; το πρωί ή και απόγευμα;; επίσης είναι καθημερινά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
παιδιά ξέρει κανενας αν έχει ανοιξει η λέσχη στη ιπποκράτους? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να χρειάζεται κάπου ο κωδικός που είχαμε φτιάξει εμείς για το μηχανογραφικό ; Δεν μιλάω για τον κωδικό που είναι στο δελτίο υποψηφίου, αλλά για αυτόν που τον φτιάξαμε μόνοι μας ή μας τον έδωσαν έτοιμο στο σχολείο.

Τον έχω χάσει για αυτό ρωτάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Με το φαγητο στη λεσχη τι παιζει;; πρεπει να κανουμε αιτηση; ποσο πληρωνουμε την ημερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Με το φαγητο στη λεσχη τι παιζει;; πρεπει να κανουμε αιτηση; ποσο πληρωνουμε την ημερα;

Ποιότητα: Μετριότατη
Διαθεσιμότητα: Κλειστή atm, πέρσι είχε ανοίξει πολύ αργά.
Κόστος: Προς το παρόν δωρεάν.

Η λέσχη λειτουργεί μέσω εργολαβίας και εισάγονται εισοδηματικά κριτήρια έως κάποιο όριο που μπορείς να τρως τσαμπέ, και τότε βγάζεις κάρτα σίτισης.
.. Ή πολύ απλά αδιαφορείς επιδεικτικά για αυτόν που έχουν πόρτα και σου ζητάει κάρτα ή πάσο και πηγαίνεις κανονικά στη διανομή που θες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
δεν ειναι ακριβως φοιτητικη απορια αλλα δεδομενου οτι πρεπει να αδειασω την βιβλιοθηκη για να βαλω τα νεα βιβλια , ξερετε αν υπαρχει καμια εταιρια που να τα παιρνει και να δινει τιποτα κουπουνια; γιατι εχω παραααα πολλα βιβλια, απο το γυμνασιο ακομα που δεν τα θελω, κι αν υπαρχει αλλη λυση εκτος απο την ανακυκλωση...οικονομικη κριση εχουμε χαχαχαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
δεν ειναι ακριβως φοιτητικη απορια αλλα δεδομενου οτι πρεπει να αδειασω την βιβλιοθηκη για να βαλω τα νεα βιβλια , ξερετε αν υπαρχει καμια εταιρια που να τα παιρνει και να δινει τιποτα κουπουνια; γιατι εχω παραααα πολλα βιβλια, απο το γυμνασιο ακομα που δεν τα θελω, κι αν υπαρχει αλλη λυση εκτος απο την ανακυκλωση...οικονομικη κριση εχουμε χαχαχαχαχαχαχα
Υπάρχουν και τα σκουπίδια εκτός από την ανακύκλωση:P
Σου βρήκα μια λύση δεν πιστεύω να έχεις παράπονο;
Συγνώμη που δεν λέω κάτι ουσιαστικό αλλά δεν κρατιόμουν να μη σχολιάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να χρειάζεται κάπου ο κωδικός που είχαμε φτιάξει εμείς για το μηχανογραφικό ; Δεν μιλάω για τον κωδικό που είναι στο δελτίο υποψηφίου, αλλά για αυτόν που τον φτιάξαμε μόνοι μας ή μας τον έδωσαν έτοιμο στο σχολείο.

Τον έχω χάσει για αυτό ρωτάω.
Οχι δεν σου χρειάζεται πουθενά,κατά την εγγραφή θα σου δώσουν κάποιους κωδικούς για το e-class και την e-γραμματεία,να τους φυλάξεις σαν τα μάτια σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juggernaut

Νεοφερμένος

Ο (A) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι, για την εγγραφη σε σχολη , πρεπει να περιμενουμε μεχρι τις 15-25 Σεπτεμβρη ή πρεπει να κανουμε τιποτα αλλο πιο πριν ;
Απο τοτε που ειχαν βγει τα αποτελεσματα που περασε ο καθενας , επειδη δεν ειχα γυρισει σπιτι απο διακοπες , δεν εκανα καμια ενεργεια , γι'αυτο ρωταω. Το μονο που εκανα ειναι να μπω στη σελιδα του υπουργειου να δω που περασα , τιποτα αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δεν ειναι ακριβως φοιτητικη απορια αλλα δεδομενου οτι πρεπει να αδειασω την βιβλιοθηκη για να βαλω τα νεα βιβλια , ξερετε αν υπαρχει καμια εταιρια που να τα παιρνει και να δινει τιποτα κουπουνια; γιατι εχω παραααα πολλα βιβλια, απο το γυμνασιο ακομα που δεν τα θελω, κι αν υπαρχει αλλη λυση εκτος απο την ανακυκλωση...οικονομικη κριση εχουμε χαχαχαχαχαχαχα

τι κουπόνια να πάρεις, πρώτα απ' όλα αυτά τα βιβλία τα βρίσκεις σε όλα τα βιβλιοπωλεία με λίγα ευρώ, σιγά τα αντικείμενα αξίας..
Αν δε τα θες δόστα στο σχολείο σου να υπάρχουν άχρηστα δε θα πάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top