Γενικές φοιτητικές απορίες

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Στο ΑΠΘ πέρυσι είχαν ξεκινήσει κανονικά τα μαθήματα τον Οκτώβριο ή πιο μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Απεύχομαι να γίνει και φέτος.
off: Χρήστο βλέποντας τί σπουδάζεις και την υπογραφή σου,πληροφοριακά βγαίνει σε ταινία νομίζω φέτος τον χειμώνα η ζωή του Alan Turing,must see

Off:Μην αγχώνεσαι είμαι πληροφορημένος.The imitation game.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Θέλω να δω τι θα γίνει με τις μετεγγραφές. Αν δε γεμίσουν τα τμήματα και κυλήσει ομαλά η υπόθεση, (θέλω να) πιστεύω ότι δε θα χάσουμε μέρες.
Δεν νομίζω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα,ίσως παιδευτείτε λίγο παραπάνω στις εγγραφές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν ειναι αναγκαστικο οτι θα παιξουν καταληψεις. Εξαρταται απο το τι νομοσχεδια θα κατατεθουν, ποση διαθεση θα εχουν ολοι για "αγωνα" μετα τις καλοκαιρινες διακοπες και φυσικα οι φοιτητικες καταληψεις εξαρτωνται απο την καθε σχολη. Να κλεισουν μαζικα τα πανεπιστημια οπως ειχε γινει περυσι το φθινοπωρο απο υπαλληλους κυριως το βρισκω λιγο τραβηγμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
ξερετε αν γινεται να εισαι γραμμενος ταυτοχρονα σε δημοσιο πανεπιστημιο και σε ιδιωτικο ιεκ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Επιτρεπεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ναι εννοειται πως θα χρειαστει. Μα πως γινεται 18 χρονων κοπελα να μην εχει υπολογιστη και να μην εχει και διαθεση να αγορασει απο οσο φαινεται?:hmm:
1) εχω καθε διαθεση να αγορασω υπολογιστη :P
2)οι γονεις μου εχουν καθε διαθεση να μου αγορασουν υπολογιστη γιατι εχουν κι αυτοι την αποψη πως σιγουρα θα μου χρειαστει
3) οι φοιτητες πριν εικοσι χρονια πως εκαναν τις εργασιες τους?
4) απο που φανηκε οτι δεν θελω να αγορασω υπολογιστη? :confused:

Την καλύτερη δουλειά κάνει που δεν έχει υπολογιστή. Γιατί να έχει άλλωστε ;

Για να είναι όλη τη μέρα αποβλακωμένη στο διαδίκτυο, για να βλέπει ότι σαχλαμάρα υπάρχει ή για να στερείτε την πραγματική ζωή ;

Αυτή που δεν βρίσκεται μέσα στο ίντερνετ άλλα έξω..

Το μόνο μειονέκτημα είναι μην τυχόν πρέπει να κάνεις κάποια εργασία για το πανεπιστήμιο και χρειάζεσαι τον υπολογιστή, τίποτε άλλο.

Ποτε δεν ξεροσταλιαζα μπροστα απο τον υπολογιστη χανοντας τη ζωη μου... Μηδεν αγαν :) Αν παρω και λαπτοπ λογικα θα το εχω μονο για τη σχολη :P (και καμια ταινια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica95

Νεοφερμένος

Η domenica95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Mιας και λυσατε μια απορια μου ;) μηπως ξερετε ποιο ειναι καλυτερο "ιστοριας αρχαιολογιας και κοινωνικης ανθρωπολογιας" στο Βολο και "ιστοριας και εθνολογιας" στην Κομοτηνη. Ποιο θεωρειτε οτι ειναι καλυτερο (παρα τις ελλειψεις και των δυο σε σχεση με παλαιοτερα τμηματα). Αν καποιος απο εσας ειναι ή ηταν στη σχολη ας μου πει την αποψη του. Οι μερες περνουν και πρεπει να αποφασισω. (περυσι περασα στην κομοτηνη και φετος στο βολο) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nana27

Νεοφερμένος

Η nana27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μηπως ξερετε εαν την υπευθυνη δηλωσει για το οτι δεν εισαι εγγεγραμμενος σε καποια αλλη σχολη την κανει στο τμημα σου ή στο κεπ;;; Και την αιτηση εγγραφης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica95

Νεοφερμένος

Η domenica95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γενικα στα ΚΕΠ μπορεις (τουλαχιστον μεχρι πριν λιγο καιρο) να κανεις αιτηση για διαγραφη και να στειλεις τα απαιτουμενα δικαιολογιτικα στην εκαστοτε σχολη (το πασο και ισως κατι ακομη) και μετα με φαξ θα σου στειλουν τη βεβαιωση διαγραφης. Αυτό ισως κανει λιγες μερες, αν η σχολη σου είναι κοντα καλυτερα να πας στη γραμματεια θα ξεμπερδεψεις αμεσως.
Την αιτηση εγγραφης νομιζω μονο από τη γραμματεια αλλα δεν ξερω και σιγουρα ¨/:hmm::hmm::hmm::hmm:

*μπορει να στο παιξουν λιγο δυσκολοι στα ΚΕΠ αλλα γινεται το εκανε μια φιλη μου περυσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Πότε περίπου ξεκινάνε οι εγγραφές; Μπαίνω στην ιστοσελίδα του τμήματος και δεν έχει κάποια ανακοίνωση ακόμα..θα μου πείτε εξαρτάται το πανεπιστήμιο..για το πανεπιστήμιο Κρήτης τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Πότε περίπου ξεκινάνε οι εγγραφές; Μπαίνω στην ιστοσελίδα του τμήματος και δεν έχει κάποια ανακοίνωση ακόμα..θα μου πείτε εξαρτάται το πανεπιστήμιο..για το πανεπιστήμιο Κρήτης τίποτα;

για ολα τα πανεπιστημια ειναι ιδια η ημερομηνια
15-26/9
https://www.e-dimosio.gr/ekpedefsi/pote-xekinoun-engrafes-sta-panepistimia-ke-technologika-idrimata/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Α ΟΚ ευχαριστώ!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Φετος πέρασα σε μια σχολή και θέλω να διαγραφώ από τη προηγούμενη σχολή.Πρέπει να πάω αυτοπροσώπως στην προηγούμενη για να κάνω αίτηση διαγραφής ή μπορεί να γίνει και ηλεκτρονικά η διαγραφή μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Τη βεβαιωση οτι δε φοιτουμε σε αλλη σχολη απο που την παιρνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Τη βεβαιωση οτι δε φοιτουμε σε αλλη σχολη απο που την παιρνουμε;

στην δινουν στην γραμματεια και υπογραφεις οτι δεν εισαι φοιτητης αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
1) εχω καθε διαθεση να αγορασω υπολογιστη :P
2)οι γονεις μου εχουν καθε διαθεση να μου αγορασουν υπολογιστη γιατι εχουν κι αυτοι την αποψη πως σιγουρα θα μου χρειαστει
3) οι φοιτητες πριν εικοσι χρονια πως εκαναν τις εργασιες τους?
4) απο που φανηκε οτι δεν θελω να αγορασω υπολογιστη? :confused:



Ποτε δεν ξεροσταλιαζα μπροστα απο τον υπολογιστη χανοντας τη ζωη μου... Μηδεν αγαν :) Αν παρω και λαπτοπ λογικα θα το εχω μονο για τη σχολη :P (και καμια ταινια)

Απο το πρωτο σου μηνυμα φανηκε σαν να ειναι ενα αναγκαιο κακο το να αγορασεις υπολογιστη. Σαν να μη το θες. Οκ, μπορεις να το πηρα εγω στραβα, no problem.

Αν πιασουμε την κουβεντα για το τι εκαναν οταν δεν ειχαν αγαθα του συγχρονου κοσμου δεν θα βγαλουμε ακρη. Με την ιδια λογικη πριν 20 χρονια δεν ειχαν κινητα, αρα δεν χρειαζομαστε, πριν 80 χρονια δεν ειχαν ρευμα, αρα δεν το χρειαζομαστε ή το 1800 δεν ειχαν αυτοκινητα, αρα δεν τα χρειαζομαστε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Th3

Νεοφερμένος

Ο Th3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ενας φιλος μου περασε σε πληροφορικη και τηλεματικη. παρολα αυτα δεν ξερει να χειριζεται το excel Καθολου πειραζει??. ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ενας φιλος μου περασε σε πληροφορικη και τηλεματικη. παρολα αυτα δεν ξερει να χειριζεται το excel Καθολου πειραζει??. ... :P

σιγά τη πυρηνική φυσική ρε παιδιά. Όχι δε χρειάζεται, κι αν τα χρειαστείς εσύ, θα τα μάθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top