Γενικές φοιτητικές απορίες

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά, σορρι αν υπαρχει αναλογο θεμα αλλά απο μια προχειρη ματια που εριξα δεν βρηκα κάτι...

Λοιποοον, ακουσα οτι υπάρχουν ξενοδοχεία που δεχονται φοιτητες με ειδική συμφωνία ενω σπουδαζουν. Εχει δοκιμάσει κανεις να μείνει σε ξενοδοχείο οσο σπουδάζει; Εστω για λιγο καιρο; αν ξερει καποιος τι ισχυει σε τετοιες περιπτωσεις ας μας πει... Ρωτάω επειδη το ειδα σαν ορο για το φοιτητικό επιδομα, οτι δηλαδη αν καποιος φοιτητης μενει σε ξενοδοχειο για δυο μηνες δικαιουται να κανει αιτηση για το επιδομα και απλά χρειαζεται καποιο χαρτι που να το επιβεβαιώνει τους δυο μηνες διαμονης απο το ξενοδοχειο.
Οποτε, υπάρχουν τετοια "πακετα" ας το πουμε απο ξενοδοχεια για φοιτητες; και αν ναι, τι παιζει με τιμες κτλ;


οποιαδηποτε πληροφορια σχετικα με το θεμα, δεχτη!
Θενκιαααααααααααα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εδω στο καστρο

Νεοφερμένος

Η εδω στο καστρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παρακαλώ οποιος εχει σημειωσεις μικροοικονομικη και οικονομικα μαθηματικα 1ου εξαμηνου τουριστικων επιχειρησεων να επικοινωνησει μαζι μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ηθελα να ρωτήσω επείδη θα ξαναδώσω πανελλήνιες το χαρτί για αναβολή απο το στρατό γίνεται να μουν τo στείλουν με fax από τη σχολή ή πρέπει να πάω εκεί για να μου το δώσουν;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδιά, σορρι αν υπαρχει αναλογο θεμα αλλά απο μια προχειρη ματια που εριξα δεν βρηκα κάτι...

Λοιποοον, ακουσα οτι υπάρχουν ξενοδοχεία που δεχονται φοιτητες με ειδική συμφωνία ενω σπουδαζουν. Εχει δοκιμάσει κανεις να μείνει σε ξενοδοχείο οσο σπουδάζει; Εστω για λιγο καιρο; αν ξερει καποιος τι ισχυει σε τετοιες περιπτωσεις ας μας πει... Ρωτάω επειδη το ειδα σαν ορο για το φοιτητικό επιδομα, οτι δηλαδη αν καποιος φοιτητης μενει σε ξενοδοχειο για δυο μηνες δικαιουται να κανει αιτηση για το επιδομα και απλά χρειαζεται καποιο χαρτι που να το επιβεβαιώνει τους δυο μηνες διαμονης απο το ξενοδοχειο.
Οποτε, υπάρχουν τετοια "πακετα" ας το πουμε απο ξενοδοχεια για φοιτητες; και αν ναι, τι παιζει με τιμες κτλ;


οποιαδηποτε πληροφορια σχετικα με το θεμα, δεχτη!
Θενκιαααααααααααα :p

Ξέρω δύο αδέρφια που σπουδάζουν στην ίδια πόλη και μένουν σε ξενοδοχείο. Νομίζω δίνουν 250-300 ευρώ το μήνα και είναι όλα στο πακέτο (διαμονή, νερό, ρεύμα κλπ). Δεν έχουν όμως κάτι σε κουζίνα από όσο θυμάμαι αλλά επειδή η πόλη τους είναι κοντά κάθε σ/κ είναι σπίτι, μια τρώνε στη λέσχη, μια με φίλους, κοπέλες τους, μια από το σπίτι και βολεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jane lop

Νεοφερμένος

Η Jane lop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα!!!!! εμεις σημερα καναμε επιτελους τις εγγραφες αλλα το μονο που μας εδωσαν ειναι αριθμο μητρωου... κωδικους για το e class κλπ πρεπει να ξαναπαω αλλη μερα να παω??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ξέρω δύο αδέρφια που σπουδάζουν στην ίδια πόλη και μένουν σε ξενοδοχείο. Νομίζω δίνουν 250-300 ευρώ το μήνα και είναι όλα στο πακέτο (διαμονή, νερό, ρεύμα κλπ). Δεν έχουν όμως κάτι σε κουζίνα από όσο θυμάμαι αλλά επειδή η πόλη τους είναι κοντά κάθε σ/κ είναι σπίτι, μια τρώνε στη λέσχη, μια με φίλους, κοπέλες τους, μια από το σπίτι και βολεύει.

Ποια πολη ειναι αν επιτρεπεται ; Γιατι κι εμενα ενδιαφερει η λυση του ξενοδοχειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ποια πολη ειναι αν επιτρεπεται ; Γιατι κι εμενα αφορα η λυση του ξενοδοχειου.

Ρεθυμνο :) λογικά κάτι ανάλογο θα υπάρχει σε όλες τις πόλεις βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.

t00nS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο t00nS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ηθελα να ρωτήσω επείδη θα ξαναδώσω πανελλήνιες το χαρτί για αναβολή απο το στρατό γίνεται να μουν τo στείλουν με fax από τη σχολή ή πρέπει να πάω εκεί για να μου το δώσουν;;
μια απάντηση κάποιος αν γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι τυχαίο το ότι δεν έχεις πάρει απάντηση, γιατί δεν γίνεται να σου δώσει κανένας απάντηση, επειδή ΔΕΝ είναι κανείς από εδώ μέσα στην γραμματεία της σχολής. Πάρε τηλέφωνο στην γραμματεία σου και ρώτησε τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
αν κάποιος πάρει μετεγγραφή δικαιούται να μπει και σε εστία μετά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemisp_89

Νεοφερμένος

Η artemisp_89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα! Έχω πτυχίο τεχνικού ηλεκτρονικού (ΤΕ) από την Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε. και θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος να μου πει που πρέπει να καταθέσω το πτυχίο μου για να βγάλω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα! Έχω πτυχίο τεχνικού ηλεκτρονικού (ΤΕ) από την Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε. και θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος να μου πει που πρέπει να καταθέσω το πτυχίο μου για να βγάλω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος. Ευχαριστώ!

Πάρε τηλέφωνο στο Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος να σε κατατοπίσουν. 2103291286, 2103291297, 2103291448, 2103291452.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roz vraki

Νεοφερμένος

Η roz vraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 73 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια ξερετε αν ισχυουν ακομα οι επιδοτησεις για λαπτοπ στους 10 πρωτους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roz vraki

Νεοφερμένος

Η roz vraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 73 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
οκ,ευχαριστω για την απαντηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemisp_89

Νεοφερμένος

Η artemisp_89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini1995

Νεοφερμένος

Η eirini1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας, μηπως ξερει καποιος σε περιπτωση που χρωστας ενα μαθημα το οποιο συνεχιζεται και στα επομενα εξαμηνα αν γινεται να συνεχισεις να το παρακολουθεις (να δωσεις και εξετασεις) και ας το χρωστας σε καποιο εξαμηνο;; :rtfm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εννοείται πως ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Linda1991

Νεοφερμένος

Η Linda1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά, είμαι φοιτήτρια Κοινωνικης εργασιας και ειμαι 4ο έτος. Θα ήθελα να ρωτησω για πρακτική ασκηση ερασμους στην Δανια η Σουηδια η Αγγλία. Οποιος εχει κανει πρακτικη ασκηση εξω ας μου στειλει τι διαδικασιες ακολουθησε ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top