Γενικές φοιτητικές απορίες

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπες στο σάιτ Διεθνών Σχέσεων του ΤΕΙ σου και θα πάρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι. Νομίζω ότι η προθεσμία των αιτήσεων έληξε στις 30 Δεκεμβρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μηπως γνωρίζετε τι είναι η εξωτερικη αξιολογηση ?
Ηρθαν στη σχολη μας τέσσερα μελη που εκπροσωπουν την επιτροπη της εξωτερικης αξιολόγησης .Εχει ερθει ποτε στη σχολη σας καμμια τετοια επιτροπή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Είχαν έρθει πρόσφατα και μάλιστα συνομίλησαν και με έναν φίλο μου..
Αξιολογούν τους το πανεπιστήμιο ως σύνολο ή και κάθε τμήμα ξεχωριστά..Φέτος έχει γίνει σε πολλά τμήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Είχαν έρθει πρόσφατα και μάλιστα συνομίλησαν και με έναν φίλο μου..
Αξιολογούν τους το πανεπιστήμιο ως σύνολο ή και κάθε τμήμα ξεχωριστά..Φέτος έχει γίνει σε πολλά τμήματα
Εχεις σχηματισει όμως καποια εντυπωση -θετικη η αρνητικη- γι'αυτην την επιτροπή , εστω και βασιζόμενος στη διαισθηση σου ?
Μηπως ακουσες τιποτα απ'τη συζητηση που ειχαν με το φιλο σου ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Δεν το έχω αναλύσει αλλά η αλήθεια είναι πως σε γενικές γραμμές το ΠΑΠΕΙ είναι "καλό" στα περισσότερα θέματα που απασχολούν την τριτοβάθμια εκπαίδευεση οπότε δεν ε΄δωσα πολή βάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
καλημερα!
δεν ξερω αν ταιριαζει εδω περα (δε βρηκα κατι αντιστοιχο) αλλα δειτε λιγο
εχω δωσει πρωτοτυπο (η ανοητη) και το επικυρωμενο αντιγραφο του βαθμου προσβασης και θα ηθελα να το εχω σε περιπτωση που συμβει/χρειαστει κατι
το σχολειο μου ομως αρνηθηκε να μου το δωσει α) επειδη χρειαζεται υπευθυνη δηλωση οτι το εχασα (δηλωση που θα εκανα εφοσον μου το υπεδειξαν) και β)οτι χρειαζομαι σοβαρο λογο. καθως ειμαι ηδη γραμμενη σε τμημα σοβαρος λογος λενε δεν υπαρχει
εχει τυχει σε εσας κατι αντιστοιχο; αντιλαμβανομαι οτι η φραση "θα θελα να το χω σε περιπτωση που" δεν ειναι και απο τους σοβαροτερους αλλα μετα τη βλακεια που εκανα θα θελα να χα το πρωτοτυπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Λογικά θα το έχει κρατήσει η γραμματεία του τμήματος σου στον φάκελο σου. Εκεί τους ρώτησες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ, λογικά θα υπάρχει στον φακελό σου. Θυμάμαι που την πρώτη μέρα που είχε πάει να κάνω την εγγραφή, είχα δώσει το πρωτότυπο, έγινε η εγγραφή και έφυγα. Το κατάλαβα μετά από 10 λεπτά και επέστρεψα, τους εξήγησα και με μια ξίνα στη μούρη, ο συμπαθέστατος γραμματέας σήκωσε τον κόλο του από την αναπαυτική καρέκλα και κατέβασε τον φάκελο για να κάνει την αλλαγή(να μου δώσει το πρωτότυπο και να βάλει μέσα στον φάκελο αυτό που του έφερα). Ελπίζω να μην βαριούνται να ψάξουν τον φάκελό σου για να κάνουν την αλλαγή. Καταλαβαίνω αυτό το "σε περίπτωση που...". Ελπίζω να το καταλάβουν κι αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ευχαριστω για τις απαντησεις σας- προτιμησα να απευθυνθω στο λυκειο αφενος γιατι θα χρειαζοταν να παρω το πρωτοτυπο απο τη σχολη αλλα δε θα χα εκεινη τη στιγμη επικυρωμενο αντιγραφο να το αντικαταστησω και εφετερου μολις τελειωσα με ενα θεμα που ταλαιπωρησε εμενα και γραμματεια και ειπα μπας και το λυκειο μπορεσει να κανει καμια δουλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Επικυρωμένο αντίγραφο έχεις; Γιατί αν έχεις, απλά θα τους δώσεις το αντίγραφο και θα πάρεις πίσω το πρωτότυπο, δεν νομίζω ότι είναι κάτι τρομερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εχω δωσει πρωτοτυπο (η ανοητη) και το επικυρωμενο αντιγραφο του βαθμου προσβασης και θα ηθελα να το εχω σε περιπτωση που συμβει/χρειαστει κατι

Επικυρωμένο αντίγραφο έχεις; Γιατί αν έχεις, απλά θα τους δώσεις το αντίγραφο και θα πάρεις πίσω το πρωτότυπο, δεν νομίζω ότι είναι κάτι τρομερό.
so nope. δε θα εκενευριζομουν τοσο εαν μπορουσα να ειχα κρατησει το το αντιγραφο
απλουστατα θα το "ανταλλαζα σε αυτην την περιπτωση"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ωραία, πήγαινε δανείσου το, βγάλτο μια φωτοτυπία, βάλε μια φωτογραφία πάνω (γιατί η σφραγίδα του αντιγράφου πρέπει να πιάνει μια πρωτότυπη φωτογραφία και όχι φωτοτυπία της), και πήγαινε στο λύκειο σου να σου επικυρώσουν το αντίγραφο. Τέλος, επέστρεψε στο πανεπιστήμιο το γνήσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Ωραία, πήγαινε δανείσου το, βγάλτο μια φωτοτυπία, βάλε μια φωτογραφία πάνω (γιατί η σφραγίδα του αντιγράφου πρέπει να πιάνει μια πρωτότυπη φωτογραφία και όχι φωτοτυπία της), και πήγαινε στο λύκειο σου να σου επικυρώσουν το αντίγραφο. Τέλος, επέστρεψε στο πανεπιστήμιο το γνήσιο.
λες να γινεται η ιδια διαδικασια με ΚΕΠ ομως;:hmm:(το λυκειο πεφτει μακρια)
ουφ thanks για τις απαντησεις παιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petropoulos98

Νεοφερμένος

Ο Petropoulos98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά να ρωτήσω κάτι....αν δεν περάσω ένα μάθημα τον Φεβρουάριο στη σχολή μπορώ να το δώσω και τον Ιούνιο και το Σεπτέμβριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
λες να γινεται η ιδια διαδικασια με ΚΕΠ ομως;:hmm:(το λυκειο πεφτει μακρια)
ουφ thanks για τις απαντησεις παιδες

Δεν είμαι 100% σίγουρος, οπότε δεν μπορώ να σου δώσω απάντηση. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο στα ΚΕΠ της περιοχής σου ή στο κεντρικό τηλεφωνικό κέντρο των ΚΕΠ (τηλέφωνο: 1500) και να ρωτήσεις.


παιδιά να ρωτήσω κάτι....αν δεν περάσω ένα μάθημα τον Φεβρουάριο στη σχολή μπορώ να το δώσω και τον Ιούνιο και το Σεπτέμβριο?

Τον Σεπτέμβριο σίγουρα. Όσο για τον Ιούνιο, αυτό παίζει από σχολή σε σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Με κάθε επιφύλαξη, όταν είχα πάει στο ΚΕΠ για μια άλλη δουλειά και τους ρώτησα αν επικυρώνουν αντίγραφα απολυτηρίου λυκείου, με ρώτησαν αν είναι δημόσιο, είπα ναι και μου απάντησαν θετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδιά να ρωτήσω κάτι....αν δεν περάσω ένα μάθημα τον Φεβρουάριο στη σχολή μπορώ να το δώσω και τον Ιούνιο και το Σεπτέμβριο?
Σεπτέμβριο σίγουρο, για Ιούνιο πλέον δεν ξέρω ούτε εγώ...βασικα΄γνωρίζει κανείς αν αυτό το μέτρο που ισχύει από φέτος περιλαμβάνει και κάτι τέτοιο. Δηλαδή να δώσεις πχ στο 6ο εξάμηνο ένα μάθημα του 5ου εξαμήνου ή ισχύει μόνο για του 1ου και του 3ου(πέρα από του 2ου και 4ου που μπορούσαμε έτσι και αλλιώς) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σεπτέμβριο σίγουρο, για Ιούνιο πλέον δεν ξέρω ούτε εγώ...βασικα΄γνωρίζει κανείς αν αυτό το μέτρο που ισχύει από φέτος περιλαμβάνει και κάτι τέτοιο. Δηλαδή να δώσεις πχ στο 6ο εξάμηνο ένα μάθημα του 5ου εξαμήνου ή ισχύει μόνο για του 1ου και του 3ου(πέρα από του 2ου και 4ου που μπορούσαμε έτσι και αλλιώς) ?

Εμείς τώρα στο χειμερινό εξάμηνο μπορούμε να δώσουμε και μαθήματα του εαρινού, έχει βγει και πρόγραμμα. Κανονικά έχει ψηφιστεί για αυτήν και την επόμενη εξεταστική. Τώρα επιμέρους τα πανεπιστήμια τι (θα) κάνουν δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εμείς τώρα στο χειμερινό εξάμηνο μπορούμε να δώσουμε και μαθήματα του εαρινού, έχει βγει και πρόγραμμα. Κανονικά έχει ψηφιστεί για αυτήν και την επόμενη εξεταστική. Τώρα επιμέρους τα πανεπιστήμια τι (θα) κάνουν δεν ξέρω...
Ναι απλά στην επόμενη εξεταστική θα μπορούμε να δώσουμε και μαθήματα του 5ου εξαμήνου(του τωρινού μας δηλαδή) ή μόνο 1ου και 3ου? Αν έχει διευκρινιστεί κάτι τέτοιο δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Προσπάθησα να υποβάλλω την αίτησή μου , στην ιστοσελίδα : https://webadm.uoa.gr/katsika/users/src/index.php, για την απόκτηση των συγγραμμάτων ,αλλά μετά τη συμπλήρωση των προσωπικών μου στοιχείων, το σύστημα δεν προχωρά στο επόμενο βήμα .
Μήπως γνωρίζει κανείς από εσάς, πού οφείλεται αυτό ? Τι μου προτείνετε ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top