Γενικές φοιτητικές απορίες

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Κάπου είχα διαβάσει πριν από λίγο καιρό ότι από 1η Ιανουαρίου του 2013 μέχρι τον Μάρτη, νομίζω, θα μπορούν οι γονείς μας ή εμείς (εφόσον υπάρχει πληρότητα κάποιων προϋποθέσεων) να καταβάλλουν τα δικαιολογητικά και να εισπράττουν το επίδομα. Ψάχνω τώρα και δε βρίσκω κάτι, όμως. Πέρυσι πότε ξεκίνησε να δίνεται;

Η ανακοίνωση βγαίνει αν θυμάμαι καλά μέσα στον Ιανουάριο,δεν έχει βγει ακόμα οπότε αναμένουμε.
Το επίδομα το παίρνεις Φεβρουάριο και Μάρτιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Στις 7 ή στις 8 ξεκινάνε πάλι τα μαθήματα...???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Στις 7 ή στις 8 ξεκινάνε πάλι τα μαθήματα...???:confused:
στις 8/1:)(τουλαχιστον στο δικο μου τμημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Στις 8/1 ξεκινανε ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Στο ΕΜΠ ξεκινάνε στις 7/1: https://www.ntua.gr/undergraduate.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Κι εμείς στις 07/01 ξεκινάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Συγνωμη τα μπερδεψα.8/1 θα παω εγω καβαλα.7/1 ανοιγουν τα περισσοτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stauros.

Νεοφερμένος

Ο Stauros. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Χωρις να ειμαι και 100% νομιζω 8 εμις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Εντόπισα μόλις αυτό εδώ το αρχείο (:eek:), το οποίο με προβλημάτισε πολύ: κλικ.

1. Αναφέρει ότι οι αιτήσεις για τις φοιτητικές εστίες στο ακαδ. έτος 2012-2013 γίνονται ηλεκτρονικά.

Ερώτηση: Από πότε ισχύει κάτι τέτοιο; Τις αιτήσεις μας στην αρχή της χρονιάς τις κάναμε γραπτά στη γραμματεία μαζί με την εγγραφή μας.

2. Αναφέρει στην 10η σελίδα ότι δε θα γίνουν μετεγγραφές στο τρέχον ακαδ. έτος.

Ερώτηση: Άλλαξε κάτι; Υποθέτω ότι πρόκειται για αρχείο δημοσιευμένο προ πολλού, μη ενημερωμένο. Το πρόβλημα είναι ότι το εντόπισα τώρα για πρώτη φορά, ενώ τόσο καιρό ψάχνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Το χαρτί για την αναβολή του στρατού το πάω από τώρα ή περιμένω να μου στείλουν οτι με πάιρνουν και μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kipriotis

Νεοφερμένος

Ο kipriotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα/Καλημερα , ξερει κανεις για ποσο κλεινουν τα ΤΕΙ μετα την εξεταστικη? και αν ολα τα ΤΕΙ κλεινουν για το ιδιο χρονικο διαστημα η οχι..ευχαριστω :)

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 2906,2907 προήλθαν από thread με το ίδιο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Καλησπερα/Καλημερα , ξερει κανεις για ποσο κλεινουν τα ΤΕΙ μετα την εξεταστικη? και αν ολα τα ΤΕΙ κλεινουν για το ιδιο χρονικο διαστημα η οχι..ευχαριστω :)
Δες το ακαδημαικο ημερολογιο της σχολης σου. Η καθεμια ανοιγει και κλεινει οποτε θελει, αν θελει, δεν υπαρχει κοινο προγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλησπερα/Καλημερα , ξερει κανεις για ποσο κλεινουν τα ΤΕΙ μετα την εξεταστικη? και αν ολα τα ΤΕΙ κλεινουν για το ιδιο χρονικο διαστημα η οχι..ευχαριστω :)

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 2906,2907 προήλθαν από thread με το ίδιο θέμα.

Στο σάιτ της σχολής σου δεν θα βγει ανακοίνωση λογικά? ή στον οδηγό σπουδών του τμήματός σου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Καλησπέρα, σπουδάζω Φυσικοθεραπεία και θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει κάποιο site ή αν έχει κάποιες καλές και ευκολονόητες σημειώσεις για το μάθημα της κινησιοθεραπείας, να με ενημερώσει! Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mheat

Νεοφερμένος

Ο mheat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Ενώ παρακολούθησα κανονικά το εξάμηνο,πήρα τα βιβλία από εύδοξο και ετοιμάζομαι για εξεταστική (έχω περάσει ήδη ένα μάθημα με πρόοδο), τυχαία μπήκα σήμερα στην egrammateia και δεν υπάρχει η δήλωση μαθημάτων μου :blink: Δεν ξέρω αν είχε γίνει κανένα λάθος αλλά είχα δηλώσει κανονικά τα μαθήματα την περίοδο δηλώσεων.Έχω αγχωθεί πολύ γιατί αυτή τη βδομάδα αρχίζω και εξεταστική κανονικά.
Τη Δευτέρα θα πάω και στη γραμματεία.Ξέρετε τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις? Ελπίζω να μην πάει χαμένο το εξάμηνο και πάθω κανένα εγκεφαλικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Ενώ παρακολούθησα κανονικά το εξάμηνο,πήρα τα βιβλία από εύδοξο και ετοιμάζομαι για εξεταστική (έχω περάσει ήδη ένα μάθημα με πρόοδο), τυχαία μπήκα σήμερα στην egrammateia και δεν υπάρχει η δήλωση μαθημάτων μου :blink: Δεν ξέρω αν είχε γίνει κανένα λάθος αλλά είχα δηλώσει κανονικά τα μαθήματα την περίοδο δηλώσεων.Έχω αγχωθεί πολύ γιατί αυτή τη βδομάδα αρχίζω και εξεταστική κανονικά.
Τη Δευτέρα θα πάω και στη γραμματεία.Ξέρετε τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις? Ελπίζω να μην πάει χαμένο το εξάμηνο και πάθω κανένα εγκεφαλικό.
Ξαναμπες στον Ευδοξο και δες αν σου λεει οτι δεν δικαιουσαι καποιο συγγραμα απο αυτα που πηρες. Αν οχι, λογικα το προβλημα σου ειναι τεχνικης φυσεως και η δηλωσει εχει γινει κανονικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mheat

Νεοφερμένος

Ο mheat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ξαναμπες στον Ευδοξο και δες αν σου λεει οτι δεν δικαιουσαι καποιο συγγραμα απο αυτα που πηρες. Αν οχι, λογικα το προβλημα σου ειναι τεχνικης φυσεως και η δηλωσει εχει γινει κανονικα.

Μπήκα στον εύδοξο και βλέπω τα συγγράμματα που πήρα αυτό το εξάμηνο.Αν υπάρχει πρόβλημα που θα έπρεπε να λέει ότι δεν τα δικαιούμαι? Δίπλα σε κάθε βιβλίο έχει ένα μπλε κυκλάκι με ένα θαυμαστικό και γράφει "το βιβλίο το έχετε παραλάβει,Δήλωση: 2012 Χειμερινό, 23/10/2012." Βέβαια η δήλωση που γράφει δεν ξέρω αν εννοεί αυτή για τα μαθήματα ή τα συγγράμματα.

Edit: τώρα που το σκέφτομαι η δήλωση που λέει στις 23/10 είναι πιθανότατα για τα συγγράμματα.Δεν βρίσκω κάπου να λέει πως δεν τα δικαιούμαι πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Μπήκα στον εύδοξο και βλέπω τα συγγράμματα που πήρα αυτό το εξάμηνο.Αν υπάρχει πρόβλημα που θα έπρεπε να λέει ότι δεν τα δικαιούμαι? Δίπλα σε κάθε βιβλίο έχει ένα μπλε κυκλάκι με ένα θαυμαστικό και γράφει "το βιβλίο το έχετε παραλάβει,Δήλωση: 2012 Χειμερινό, 23/10/2012." Βέβαια η δήλωση που γράφει δεν ξέρω αν εννοεί αυτή για τα μαθήματα ή τα συγγράμματα.

Edit: τώρα που το σκέφτομαι η δήλωση που λέει στις 23/10 είναι πιθανότατα για τα συγγράμματα.Δεν βρίσκω κάπου να λέει πως δεν τα δικαιούμαι πάντως.
Στον Ευδοξο συγκρινουν τη δηλωση συγγραματων και μαθηματων για να δουν αν εχεις παρει βιβλια που δεν δικαιουσαι.Αρα αν δεν ειχες κανει δηλωση, θα επρεπε να σου λεει να τα επιστρεψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mheat

Νεοφερμένος

Ο mheat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Στον Ευδοξο συγκρινουν τη δηλωση συγγραματων και μαθηματων για να δουν αν εχεις παρει βιβλια που δεν δικαιουσαι.Αρα αν δεν ειχες κανει δηλωση, θα επρεπε να σου λεει να τα επιστρεψεις.

Είναι σίγουρο αυτό? Μακάρι να ισχύει γιατί έχω απογοητευτεί.Δεν βλέπω πάντως κάπου να λέει πως δεν δικαιούμαι κάποιο βιβλίο.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Όποιος έχει επιπλέον γνώσεις επί του θέματος ας βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Είναι σίγουρο αυτό? Μακάρι να ισχύει γιατί έχω απογοητευτεί.Δεν βλέπω πάντως κάπου να λέει πως δεν δικαιούμαι κάποιο βιβλίο.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Όποιος έχει επιπλέον γνώσεις επί του θέματος ας βοηθήσει.
Περσι ειχε γινει μπερδεμα στη γραμματεια με ενα μαθημα και μου εστειλε mail ο Ευδοξος οτι δεν το εχω δηλωσει και πρεπει να επιστρεψω το βιβλιο. Οποτε σιγουρα τις συγκρινουν. Εκτος αν αλλαξε κατι απο τοτε, που δεν νομιζω.


Εννοειται βεβαια οτι θα περασεις απο τη γραμματεια σου να το σιγουρεψεις, ποτε δεν ξερεις τι γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top