Γενικές φοιτητικές απορίες

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μόνο θα κλικάρω το κουτάκι που λέει εγγραφή έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ναι!
μερικά μπορεί να θέλουν κωδικό, τον δίνει ο καθηγητής στο μάθημα συνήθως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
εχασα λογω ασυνεννοησιας προγραμματος το πρωτο μαθημα σε ενα μαθημα...πειραζει αραγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Κοπηκες...
Χεστηκε η φοραδα ...Ενδεχομενως να εδωσε γενικες πληροφοριες για το μαθημα. Ρωτα καποιον να στις πει εν ταχυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ναααα ρωτήσω κι εγώ κάτι κι όποιος ξέρει απαντάει:P:
Είναι αλήθεια πως αν ένας καθηγητής δεν κάνει μάθημα της ειδικότητάς του δεν μπορεί να βάλει στο τέλος του εξαμήνου εξετάσεις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Οι καθηγητές κάνουν ένα εύρος μαθημάτων. Μπορεί αυτά τα μαθήματα να είναι απόλυτα συναφή με το διδακτορικό τους, μπορεί όμως να είναι και ελαφρώς πιο μακριά. Από τη στιγμή που θα κάνει το μάθημα, σημαίνει ότι μπορεί. Αυτά για τα ΔΕΠ.
Το υπόλοιπο διδακτικό προσωπικό, μπορεί να διδάσκει στο μάθημα, αλλά συχνά γίνεται υπό την επίβλεψη ενός ΔΕΠ. Και στις εξετάσεις γίνεται το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Οι καθηγητές κάνουν ένα εύρος μαθημάτων. Μπορεί αυτά τα μαθήματα να είναι απόλυτα συναφή με το διδακτορικό τους, μπορεί όμως να είναι και ελαφρώς πιο μακριά. Από τη στιγμή που θα κάνει το μάθημα, σημαίνει ότι μπορεί. Αυτά για τα ΔΕΠ.
Το υπόλοιπο διδακτικό προσωπικό, μπορεί να διδάσκει στο μάθημα, αλλά συχνά γίνεται υπό την επίβλεψη ενός ΔΕΠ. Και στις εξετάσεις γίνεται το ίδιο.

Got it!:D
Ευχαριστώωω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geork7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Αύριο στο Εκπα θα είναι κλειστά όλα λόγω κατάληψης; Ενώ σε άλλα τμήματα παιδιά μου είπαν έτσι, στο τμήμα των μμε δεν είχαμε καμιά ενημέρωση! Οποίος ξέρει στα σίγουρα ας πει, να μην ταλαιπωρούμαι τσάμπα για να πάω κέντρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
καλα αυτο που εγινε στο τμημα μου δεν υπαρχει...
μας βαλαν να επιλεξουμε ωρες για ενα εργαστηριο , επελεξα , βγηκε το προγραμμα και εμαθα οτι καποιος εσβησε το ονομα μου και εβαλε το δικο του!(το ιδιο εγινε και σε πολλους αλλους),,, και τωρα μας εχουν βαλει σε ακυρες ωρες και οχι σε αυτες που δηλωσαμε και μαλιστα πρωτοι...

αυτα μονο στην ελλαδα γινονται,,,αλλα δεν προκειται να περασει απλα δεν θα το αφησω αρκετα με τη λαμογια στη χωρα αυτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για τα ΕΜΜΕ.
1. Δεν έχει βγει ανακοίνωση, άρα είναι ανοιχτά κανονικά.
2. Θα γινόταν συνέλευση για κατάληψη, δεν μαζεύτηκε κόσμος, άρα δεν έγινε, άρα είναι ανοιχτά κανονικά.
3. Μπες εδώ: https://www.facebook.com/groups/284816558203685/ και παρακολούθα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
στην ανακοινωση για την δηλωση των μαθηματων λεει οτι πρεπει να το εκτυπωσουμε....εγω δεν εχω εκτυπωτη ομως...τι να κανω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
στην ανακοινωση για την δηλωση των μαθηματων λεει οτι πρεπει να το εκτυπωσουμε....εγω δεν εχω εκτυπωτη ομως...τι να κανω??

Για λόγους αρχείου σου ζητάνε να το κρατήσεις ώστε αν γίνει καμιά βλακεία με την δήλωση να έχεις αποδεικτικά στοιχεία.
Αν το σώσεις σε μορφή pdf πάλι καλυμμένος είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Κάντο κάνα save γιατί σε εμάς πολλά παιδιά ενώ είχαν κάνει δήλωση δε περάστηκε και χάσαν έτσι 1 εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Σήμερα άκουσα ότι το πάσο που θα βγάλουμε φέτος, θα ισχύει για όλη τη διάρκεια των σπουδών μας. Δηλαδή, δε θα ανανεώνεται πλέον κάθε χρόνο. Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ναι γιατί είναι μαζί και ακαδημαϊκή ταυτότητα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ναι, αν δεις η λήξη του είναι μετά τα ν+2 χρόνια σπουδών.
Εμένα λήγει το 2019.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Κάντο κάνα save γιατί σε εμάς πολλά παιδιά ενώ είχαν κάνει δήλωση δε περάστηκε και χάσαν έτσι 1 εξάμηνο.
οταν λες save?πως να το αποθηκευσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ναι, αν δεις η λήξη του είναι μετά τα ν+2 χρόνια σπουδών.
Εμένα λήγει το 2019.

Αν όμως κάνει κάποιος διακοπή σπουδών δεν το αλλάζει; :P

Έχω πολλές απορίες τελευταία..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν όμως κάνει κάποιος διακοπή σπουδών δεν το αλλάζει; :P

Έχω πολλές απορίες τελευταία..:redface:

Όταν λες διακοπή σπουδών εννοείς να παρατήσει τελείως την σχολή, να την βγάλει στα ν χρόνια ή να την παρατήσει γιατί πέρασε σε άλλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
*Αναστολή εννοούσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top