Γενικές φοιτητικές απορίες

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ναι, μεθαυριο... στις 24!
Μεθαυριο ειναι 22 οχι 24 :P :P ααα μαλιστα νωρις νωρις ξεκινατε εσεις.Εμεις 1η οκτωμβρη και μου ειπαν οτι τα εργαστηρια τα δηλωνουμε την πρωτη μερα που θα παμε οποτε οτι εργαστηριο βλεπεις την δευτερα δεν θα το κανεις.Οχι ακομα.Μεχρι να το δηλωσεις δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Μεθαυριο ειναι 22 οχι 24 :P :P ααα μαλιστα νωρις νωρις ξεκινατε εσεις.Εμεις 1η οκτωμβρη και μου ειπαν οτι τα εργαστηρια τα δηλωνουμε την πρωτη μερα που θα παμε οποτε οτι εργαστηριο βλεπεις την δευτερα δεν θα το κανεις.Οχι ακομα.Μεχρι να το δηλωσεις δηλαδη.
Τροπος του λεγειν Νικολακι μου!
Ααα ακομη! Βασικα ακομα δεν εχουν τελειωσει οι εγγραφες οποτε αναρωτιομουν αν μπορουμε να κανουμε εργαστηρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Τροπος του λεγειν Νικολακι μου!
Ααα ακομη! Βασικα ακομα δεν εχουν τελειωσει οι εγγραφες οποτε αναρωτιομουν αν μπορουμε να κανουμε εργαστηρια...
Αυτο παλι που ξεκινατε μαθηματα στις 24 ενω υπαρχουν ακομα 4 μερες για να τελειωσουν οι εγγραφες δεν μπορω να το καταλαβω :P πιστευω πως 1η οκτωμβρη ειναι μια λογικη μερα για να ξεκινησουν τα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Στην Πάτρα, για κάποιον ανεξήγητο λόγο, τα μαθήματα ξεκινούν πριν την λήξη των εγγραφών. Τουλάχιστον, αυτό ισχύει σίγουρα για Πολυτεχνείο, Ιατρική και Χημικό. Με ποια λογική τώρα;... Ντεν κσαίρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ερώτηση, στην οποία, παρακαλώ (:)), όποιος μπορεί ας απαντήσει άμεσα, γιατί επείγει:

Στα δικαιολογητικά της εγγραφής και της σίτισης θα χρησιμοποιήσουμε υπεύθυνες δηλώσεις. Το πρωί έμαθα ότι πρέπει να τις συμπληρώσουμε, να τις επικυρώσουμε στα ΚΕΠ, και μετά να τις καταθέσουμε στη γραμματεία. Ισχύει ότι πρέπει να επικυρωθούν στα ΚΕΠ όλες οι υπεύθυνες δηλώσεις;

ΦΧαριστώ.:)


Αν υπογράψεις εκείνη την ώρα μπροστά τους δεν θέλουν επικύρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Και εμεις ξεκιναμε 24 Δευτερα στην Κρητη (τοτε θα παω να κανω και την εγγραφη μου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Η καθε εδρα-το καθε μαθημα οριζει ποτε ξεκιναει.Το εξαμηνο ξεκινα στις 24.
Πρεπει να συνηθισετε στο εξης:το εξαμηνο ξεκιναει νωρις αλλα τα μαθηματα,τουλαχιστον τα υποχρεωτικα αρχιζουν αρκετα αργοτερα.Ισως και 2 εβδομαδες μετα απο την τυπικη εναρξη.Τωρα τα αμφιθεατρα μπορει σε καποια μαθηματα να ξεκινουν νωρις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Η καθε εδρα-το καθε μαθημα οριζει ποτε ξεκιναει.Το εξαμηνο ξεκινα στις 24.
Πρεπει να συνηθισετε στο εξης:το εξαμηνο ξεκιναει νωρις αλλα τα μαθηματα,τουλαχιστον τα υποχρεωτικα αρχιζουν αρκετα αργοτερα.Ισως και 2 εβδομαδες μετα απο την τυπικη εναρξη.Τωρα τα αμφιθεατρα μπορει σε καποια μαθηματα να ξεκινουν νωρις.
Εμεις δηλαδη γιατι ξεκιναμε στις 1η οκτωμβρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εμεις ακομη να μαθουμε ποτε ξεκιναμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εμεις ακομη να μαθουμε ποτε ξεκιναμε...
Για Γιάννενα κάποιος μου είπε ότι ξεκινάμε 1 Οκτώβρη. Το παιδί που μου το είπε ρώτησε τη γραμματεία της ιατρικής αλλά λογικά όλα τα τμήματα την ίδια ημερομηνία αρχίζουν... Λογικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
1η οκτωμρη ειναι και η πιο λογικη ημερομηνια να ξεκινανε τα περισσοτερα πανεπιστημια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Για Γιάννενα κάποιος μου είπε ότι ξεκινάμε 1 Οκτώβρη. Το παιδί που μου το είπε ρώτησε τη γραμματεία της ιατρικής αλλά λογικά όλα τα τμήματα την ίδια ημερομηνία αρχίζουν... Λογικά...
και εγω αυτο σκεφτομουνα οτι μαλλον 1 οκτωβρη θα ξεκιναμε.
ευχαριστω παντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
εμεις ξεκιναμε 1 οκτωβριου, τωρα το ειδα στο σάιτ του τμηματος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ισχύει ότι πρέπει να επικυρωθούν στα ΚΕΠ όλες οι υπεύθυνες δηλώσεις;
Εγώ τις επικύρωσα όλες τις υπεύθυνες δηλώσεις γιατί μου το ζητούσε στη λίστα με τα δικαιολογητικά. Αφού θα συμπληρώσεις τις υπεύθυνες δηλώσεις στο σπίτι σου, πρέπει να τις επικυρώσεις στα ΚΕΠ. Αν τα συμπλήρωνες στο πανεπιστήμιο, δε θα χρειαζόταν.
Μην αγχώνεσαι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
και μεις 1η οκτωβρη αρχιζουμε οπως κ οι περισσοτερες σχολες , εχει βγει ηδη το ωρολογιο προγραμμα,βεβαια τα εργαστηρια αρχιζουν λιγο πιο μετα αφου την πρωτη βδομαδα δηλωνουμε ποιοες ωρες θελουμε να παρακολουθησουμε... εχω και μια αλλη απορια,στην εξεταστικη καθε γραπτη εξεταση ποσες ωρες κραταει?ειναι το ιδιο για ολα τα πανεπιστημια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Εξαρτάται το μάθημα,εγώ υποτίθεται ότι θα γράφω 2 και μιση ώρες οικονομια ενώ ο καθηγητής δίνει μόνο 20 λεπτά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Εξαρτάται το μάθημα,εγώ υποτίθεται ότι θα γράφω 2 και μιση ώρες οικονομια ενώ ο καθηγητής δίνει μόνο 20 λεπτά:P
μονο 20:eek:...δηλαδη παιζει ρολο ο καθηγητης ποσο χρονο θα σου δωσει?αν ειναι και κανενας στριμενος:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
και μεις 1η οκτωβρη αρχιζουμε οπως κ οι περισσοτερες σχολες , εχει βγει ηδη το ωρολογιο προγραμμα,βεβαια τα εργαστηρια αρχιζουν λιγο πιο μετα αφου την πρωτη βδομαδα δηλωνουμε ποιοες ωρες θελουμε να παρακολουθησουμε... εχω και μια αλλη απορια,στην εξεταστικη καθε γραπτη εξεταση ποσες ωρες κραταει?ειναι το ιδιο για ολα τα πανεπιστημια?

Απο όσο ξέρω συνήθως η εξέταση είναι 3ωρη! αλλά εξαρτάται και από τον καθηγητή προφανώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeoSrch

Νεοφερμένος

Ο GeoSrch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Με το φοιτιτικο πασο τι ισχυει?απο το ιντερνετ το βγαζεις?απο ποτε μπορεις να βγαλεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για την εξέταση, εξαρτάται το είδος της εξέτασης. Αν είναι ένα θέμα, μπορεί να δώσει λιγότερο. Αν είναι πολλαπλής το ίδιο. Αν είναι προφορική, αλλάζουν όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top