Γενικές φοιτητικές απορίες

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Παιδια, ξεχασα να υπογραψω το Ατομικο Στατιστικο Δελτιο Φοιτητη..Λετε να υπαρξει προβλημα με την εγγραφη; Δυστυχως μεχρι την Πεμπτη εχει απεργια το Τει Αθηνας(και η γραμματεια) και εχω αγχωθει...:/:
Καλά αυτη που σου έλεγξε τα χαρτιά,δεν είδε οτι δεν έχεις υπογράψει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Καλά αυτη που σου έλεγξε τα χαρτιά,δεν είδε οτι δεν έχεις υπογράψει?

Oχι ουτε καν...Δεν ειναι να τρελαινεσαι; Και ουτε οταν μού εδωσε τα χαρτια,μου ειπε οτι εχει και στη πισω σελιδα...Μου ειπαν καποια παιδια οτι αυτο ειναι για ερευνα και να μην ανησυχω,αλλά εχω αγχωθει..Εχουν και απεργια...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Oχι ουτε καν...Δεν ειναι να τρελαινεσαι; Και ουτε οταν μού εδωσε τα χαρτια,μου ειπε οτι εχει και στη πισω σελιδα...Μου ειπαν καποια παιδια οτι αυτο ειναι για ερευνα και να μην ανησυχω,αλλά εχω αγχωθει..Εχουν και απεργια...:/:
Ισχύει...Αυτα είναι για έρευνες της Στατιστικης Αρχής ή κατι τέτοιο,οπότε δεν τίθεται θέμα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σωστά.:)
Επίσης όσον αφορά αυτό:"
στ) Βεβαίωση του οικείου Ιδρύματος από την οποία προκύπτει η φοιτητική ιδιότητα του/της αδελφού/ής στην περίπτωση που εμπίπτει στην περιγραφόμενη στην παράγραφο 2 του άρθρου 1 κατηγορία ή στην κατηγορία
(γ) της παραγράφου 9 του αυτού άρθρου.", εγώ που έχω αδερφό που σπουδάζει σε άλλη πόλη, πρέπει να φέρω το αντίστοιχο έγγραφο;

Aκριβώς. Πιστοποιητικό φοιτητικής ιδιότητας του αδελφού σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Aκριβώς. Πιστοποιητικό φοιτητικής ιδιότητας του αδελφού σου.
Naι όμως δεν αναφέρεται καν η ειδική κατηγορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Naι όμως δεν αναφέρεται καν η ειδική κατηγορία.
Τι εννοείς; Ποιο άρθρο είναι; Για σίτιση δεν πρόκειται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Τι εννοείς;
Λέει αυτό:"στην περίπτωση που εμπίπτει στην περιγραφόμενη στην παράγραφο 2 του άρθρου 1 κατηγορία ή στην κατηγορία (γ) της παραγράφου 9 του αυτού άρθρου."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dude_

Νεοφερμένος

Ο Dude_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
1) Στις οδηγίες για τη δήλωση των μαθημάτων λέει πως το άθροισμα των διδακτικών μονάδων δεν πρέπει να ξεπερνάει τις 40.
Τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου είναι 33 διδακτικές μονάδες,μπορώ να επιλέξω και κάποιο ακόμα από τα επόμενα εξάμηνα ; Αν ναι,από οποιοδήποτε εξάμηνο ή μόνο από το δεύτερο ;
2) Αν δεν παρακολουθήσω κανένα μάθημα-εργαστήριο μπορώ να συμμετάσχω κανονικά στην εξεταστική ;
3) Πότε περίπου ξεκινάνε οι αιτήσεις για τα βιβλία στον Εύδοξο και πότε περίπου τα παίρνουμε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
1) Στις οδηγίες για τη δήλωση των μαθημάτων λέει πως το άθροισμα των διδακτικών μονάδων δεν πρέπει να ξεπερνάει τις 40.
Τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου είναι 33 διδακτικές μονάδες,μπορώ να επιλέξω και κάποιο ακόμα από τα επόμενα εξάμηνα ; Αν ναι,από οποιοδήποτε εξάμηνο ή μόνο από το δεύτερο ;
2) Αν δεν παρακολουθήσω κανένα μάθημα-εργαστήριο μπορώ να συμμετάσχω κανονικά στην εξεταστική ;
3) Πότε περίπου ξεκινάνε οι αιτήσεις για τα βιβλία στον Εύδοξο και πότε περίπου τα παίρνουμε ;
Νομιζω
1)Ναι.
2)Οχι.
3)Σε κανα μηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Moυ είπαν 1η Οκτώβρη να είμαι εκεί για να δούμε αν θα γίνουν μαθήματα κτλ.
Τι ώρα πρέπει δηλαδή να πάω; Και πώς θα ξέρω πού να πάω; (σε ποια αίθουσα εννοώ...):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Moυ είπαν 1η Οκτώβρη να είμαι εκεί για να δούμε αν θα γίνουν μαθήματα κτλ.
Τι ώρα πρέπει δηλαδή να πάω; Και πώς θα ξέρω πού να πάω; :redface:
Στην σχολή σου δεν θα πάς λογικά; Φαντάζομαι πρωί πρωί. Αν γίνονται μαθήματα θα το δείς, φαντάζομαι, και στην ιστοσελίδα της σχολή σου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αν λεει το μαθημα : 90 στο αμφιθεατρο Β , τοτε που ειναι το προβλημα σου. Το πολυ πολυ να ρωτησεις που ειναι το αμφιθεατρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Moυ είπαν 1η Οκτώβρη να είμαι εκεί για να δούμε αν θα γίνουν μαθήματα κτλ.
Τι ώρα πρέπει δηλαδή να πάω; Και πώς θα ξέρω πού να πάω; (σε ποια αίθουσα εννοώ...):redface:
δες στο σαιτ της σχολής..λογικά θα υπάρχει το ωρολόγιο πρόγραμμα του εξαμήνου! ε την αίθουσα δεν θα δυσκολευτείς να την βρεις...θα την ψάχνουν άλλα πόσα άτομα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για την αναβολή στράτευσης, για τα αγόρια, επειδή ρωτήθηκε, θα πρέπει να ζητήσετε πιστοποιητικό εγγραφής για την στρατολογία. Είναι διαφορετικό από το γενικό, για κάθε χρήση. Με αυτό και την ταυτότητά σας πηγαίνετε σε ένα ΚΕΠ (ή στο στρατολογικό σας γραφείο) και ζητάτε αναβολή.

Το πότε το δίνουν, εξαρτάται από το πόσο βαριέται ή όχι η γραμματεία. Μπορεί να σας το δώσουν από Οκτώβρη, μπορεί και με το που θα δημιουργηθεί ο φάκελός σας στη Σχολή / Τμήμα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ααα. Θα υπάρχει πρόγραμμα, σωστά. :redface:
Πώς φαίνεται ο πρωτοετής...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ααα. Θα υπάρχει πρόγραμμα, σωστά. :redface:
Πώς φαίνεται ο πρωτοετής...:P
ε προφανώς θα υπάρχει πρόγραμμα...πως αλλιώς θα κάνετε μαθήματα? Λογικά θα υπάρχει στο σαιτ της σχολής ή πάρε ενα τηλέφωνο στην γραμματεία να ρωτήσεις τι ώρα εχετε μάθημα την πρώτη μέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bessy_ts

Νεοφερμένος

Η bessy_ts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα....είμαι "καινουρια" στο site....πέρασα στο πανεπιστήμιο στη κοζάνη και χθες πήγα να γραφτώ και να δω για σπίτι....ρε παίδια με αγχώνει πολύ η ιδέα του να μείνω μονη μου σε μια πόλη που δη γνωρίζω κανέναν...και επίσης το αν θα βρω φίλους....δεν είμαι βλέπετε και το πιο κοινωνικό άτομο ίσως γι αυτό.....θα με ενδιέφερε να μου πείτε τις δικες σας εμπειρίες.....ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα....είμαι "καινουρια" στο site....πέρασα στο πανεπιστήμιο στη κοζάνη και χθες πήγα να γραφτώ και να δω για σπίτι....ρε παίδια με αγχώνει πολύ η ιδέα του να μείνω μονη μου σε μια πόλη που δη γνωρίζω κανέναν...και επίσης το αν θα βρω φίλους....δεν είμαι βλέπετε και το πιο κοινωνικό άτομο ίσως γι αυτό.....θα με ενδιέφερε να μου πείτε τις δικες σας εμπειρίες.....ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων....

επειδη ειναι κωμοπολη και σχεδον ολοι οι φοιτητες ερχονται απο αλλου, ολοι ειναι αγνωστοι μεταξυ τους.Αυτο ειναι καλο γιατι 'ψαρι με ψαρι κολλαει' πιστευω δεν θα εχεις προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα....είμαι "καινουρια" στο site....πέρασα στο πανεπιστήμιο στη κοζάνη και χθες πήγα να γραφτώ και να δω για σπίτι....ρε παίδια με αγχώνει πολύ η ιδέα του να μείνω μονη μου σε μια πόλη που δη γνωρίζω κανέναν...και επίσης το αν θα βρω φίλους....δεν είμαι βλέπετε και το πιο κοινωνικό άτομο ίσως γι αυτό.....θα με ενδιέφερε να μου πείτε τις δικες σας εμπειρίες.....ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων....
Πρωτα απο ολα γραφουμε με Ελληνικα εδω περα bessy.Δευτερον απλα πρεπει να κανεις υπομονη.Ειμαι σιγουρος οτι θα γνωρισεις πολλα ατομα ειδικα την πρωτη μερα που θα υπαρχουν αλλα 200 ατομα χαμενα και ψαρωμενα χωρις να εχουν κανεναν διπλα τους που να γνωριζουν.Ολοι το ιδιο νιωθουν δεν εισαι μονο εσυ.Μην αγχωνεσαι ολα θα γινουν.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bessy_ts

Νεοφερμένος

Η bessy_ts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αααα με συγχωρείτε δεν το γνωριζα.....:) ευχαριστω πολυ νικο....ελπιζω καπως ετσι να γινουν τα πραγματα.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top