Γενικές φοιτητικές απορίες

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
παιδια πως μπορω να μαθω ποιεσ σχολες ξεκινουν το 2ο εξαμηνο?

αυτο ηταν παλιοτερα στα τει,επαιζε ρολο ο βαθμος νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joanna_17

Νεοφερμένος

Η joanna_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
δλδ δεν ισχύει σήμερα σε μερικά τει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.

joanna_17

Νεοφερμένος

Η joanna_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
είσαι σίγουρη? Μη με πάρεις στο λαιμό σου:P
σίγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
είσαι σίγουρη?:Pμην με πάρεις και στο λαιμό σου:P

γραφε ελληνικα :) κοιτα ετσι νομιζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έχει καταργηθεί αυτό κάποια χρόνια τώρα. Όλοι μπαίνουν πρώτο εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joanna_17

Νεοφερμένος

Η joanna_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγινε ευχαριστω¨)

δικιο ξεχαστικα..σευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wizard2011

Νεοφερμένος

Ο wizard2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Να ρωτήσω γνωρίζει κανείς τι παίζει με καταλήψεις σχολών στο πανεπιστήμιο των ιωαννίνων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
μια φιλη μου που ειναι στο ΒΕΤ, μ λεει οτι το δικο της ειναι απο τις σχολες που ανοιγουν τελευταιες στο Π.Ι. οταν εχει καταληψη, ενω άλλοι φιλοι μου απο ιατρικη μου λενε πως η δικια τους σπανιως κλεινει για καταληψη. γενικα ειναι αναλογα με την παραταξη που ειναι σε καθε σχολη σε πλειοψηφια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Καλημέρα!
Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα, αν είναι λάθος εδώ ας με διορθώσετε.
Θα σας φανεί γελοία η απορία μου, αλλά πραγματικά έχω μαύρα μεσάνυχτα :redface:
Εγώ θα ξανά δώσω πανελλαδικές του χρόνου, αλλά θέλω παράλληλα να ασχοληθώ με τη σχολή που πέρασα, όμως είναι μακριά από τη πόλη μου και δεν υπάρχει δυνατότητα να "εγκατασταθώ" εκεί, όμως το πρόβλημα μου είναι ότι σχεδόν όλα τα μαθήματα είναι υποχρεωτικά με εργαστήρια.
Θα ήθελα να με ενημερώσετε πόσο είναι ο αριθμός των λιγότερων μαθημάτων που μπορώ να δηλώσω πχ στο πρώτο 6μηνο; Θέλω να πω, τα περισσότερα μαθήματα που θέλεις να δηλώσεις πρέπει να είναι μέχρι 36 διδακτικές μονάδες, σωστά; υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για τα λιγότερα; πχ εγώ μπορώ το πρώτο 6μηνο να δηλώσω μόνο τα 2 μαθήματα που δεν έχουν εργαστήρια με απουσίες κλπ ή πρέπει να συμπληρώσω κάποιες παραπάνω διδακτικές μονάδες;
Και αφού γίνει αυτό και διαβάσω μόνη μου μιας και δε μπορώ να είμαι εκεί παρούσα πάω στην εξεταστική κανονικά για αυτά τα 2 μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Καλημέρα!
Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα, αν είναι λάθος εδώ ας με διορθώσετε.
Θα σας φανεί γελοία η απορία μου, αλλά πραγματικά έχω μαύρα μεσάνυχτα :redface:
Εγώ θα ξανά δώσω πανελλαδικές του χρόνου, αλλά θέλω παράλληλα να ασχοληθώ με τη σχολή που πέρασα, όμως είναι μακριά από τη πόλη μου και δεν υπάρχει δυνατότητα να "εγκατασταθώ" εκεί, όμως το πρόβλημα μου είναι ότι σχεδόν όλα τα μαθήματα είναι υποχρεωτικά με εργαστήρια.
Θα ήθελα να με ενημερώσετε πόσο είναι ο αριθμός των λιγότερων μαθημάτων που μπορώ να δηλώσω πχ στο πρώτο 6μηνο; Θέλω να πω, τα περισσότερα μαθήματα που θέλεις να δηλώσεις πρέπει να είναι μέχρι 36 διδακτικές μονάδες, σωστά; υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για τα λιγότερα; πχ εγώ μπορώ το πρώτο 6μηνο να δηλώσω μόνο τα 2 μαθήματα που δεν έχουν εργαστήρια με απουσίες κλπ ή πρέπει να συμπληρώσω κάποιες παραπάνω διδακτικές μονάδες;
Και αφού γίνει αυτό και διαβάσω μόνη μου μιας και δε μπορώ να είμαι εκεί παρούσα πάω στην εξεταστική κανονικά για αυτά τα 2 μαθήματα;

όσα θες δηλώνεις :Ρ μπορείς αν θες να κάνεις αναστολή σπουδών και να γυρίσεις στη σχολή σου του χρόνου αν αποφασίσεις να πας εκεί. αν αποφασίσεις να δώσεις έστω αυτά τα 2 πρέπει να ενημερώνεσαι όμως για να μην σου ξεφύγει καμια δήλωση και δεν μπορείς να πας να δώσεις στην εξεταστική. πχ εγώ πρέπει να σφραγίζω το βιβλιάριο σπουδών μου για να πάω να δώσω, αλλά αυτό δεν υπάρχει σε όλες τις σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Στην εγγραφή την υπεύθυνη δήλωση που λέει ότι δεν φοιτούμε σε άλλη σχολή στην δίνουν στη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Στην εγγραφή την υπεύθυνη δήλωση που λέει ότι δεν φοιτούμε σε άλλη σχολή στην δίνουν στη σχολή;
ναι και την συμπληρώνεις εκείνη την ώρα:) Στη δική μου σχολή έτσι την έκανα, παίζει να την δίνουν και από το λύκειο αυτήν την δήλωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Στην εγγραφή την υπεύθυνη δήλωση που λέει ότι δεν φοιτούμε σε άλλη σχολή στην δίνουν στη σχολή;
Εχω την εντυπωση οτι την υπευθυνη δηλωση την αγοραζεις απο το περιπτερο,συμπληρωνεις οτι και καλα δεν φοιτας σε αλλη σχολη,κ μετα την πας κ μια βολτα απο το αστυνομικο τμημα της γειτονιας σου για επικυρωση!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
όσοι είναι ΕΚΠΑ : την έχει μέσα στον φάκελο της εγγραφής.

Και πολύ απλά, την συμπληρώνετε και αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
ξερει κανεις τωρα ποτε αρχιζουν τα μαθηματα στο πανεπιστημιο φετος??
οι εγγραφες ειναι 11 με 22 σεπτεμβρη ακουσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ξερει κανεις τωρα ποτε αρχιζουν τα μαθηματα στο πανεπιστημιο φετος??
οι εγγραφες ειναι 11 με 22 σεπτεμβρη ακουσα!
σε κάθε σχολή ξεκινάνε άλλη ημερομηνία τα μαθήματα, οπότε θα περιμένεις ανακοίνωση από την σχολή σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
θα βγάλουν ανακοινώσεις λογικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Καλησπέρα αγαπητοί αισκουλίτες και αϊσκουλίτισσες
έχω μια απορία που με προβληματίζει
φετος εδωσα 2η φορα και περασα βιολογικο αθηνων
πρεπει να ξεγραφτώ απο την προηγουμενη μου σχολή όμως.
ξερω πως δινεται ενα εγγραφο,το λεγόμενο αποφοιτήριο (;)
ειναι χρονοβορα διαδικασία ή ου;
θελω να πω πχ αν παω στις 11/9 να ξεγραφτώ απο το ενα τμημα,για να γραφτώ στο άλλο
θα με παρει πολλή ώρα;
α και κάτι άλλο παιδες ...
χρειάζονται κάποια χαρτιά ωστε να ξεγραφτώ;;

σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρωννννννννννννν !!!

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top