Γενικές φοιτητικές απορίες

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Απορία: Ο πατέρας μου χρειάζεται τη βεβαίωση σπουδών μου για κάτι στη δουλειά του.
Εγώ προς το παρόν δεν τη βρίσκω...αν δε τη βρω(θα ψάξω βέβαια καλύτερα)μπορώ να ζητήσω μια νέα από τη γραμματεία; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Απορία: Ο πατέρας μου χρειάζεται τη βεβαίωση σπουδών μου για κάτι στη δουλειά του.
Εγώ προς το παρόν δεν τη βρίσκω...αν δε τη βρω(θα ψάξω βέβαια καλύτερα)μπορώ να ζητήσω μια νέα από τη γραμματεία; :/

λογικα ναι :P αλλα δεν παιρνω και ορκο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
AMAN!
Kαι ο καημένος ο πατέρας χρειάζεται κάτι που να αποδεικνύει ότι είμαι φοιτήτρια. :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ναι. για επιδοματα και αλλες παροχες ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Nαι,για επίδομα πρόκειται..
ας πούμε...αν δεν τη βρω...και αν δεν μου δώσουν...μπορώ να το αποδείξω με κάτι άλλο ότι είμαι φοιτήτρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
χμ!! εχω την εντυπωση οτι πρεπει να χεις βεβαιωση σπουδων. αλλα και να μην την βρεις θα σε δωκουν αλλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
MAKAΡΙΙ! Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
παρακαλω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Ρε παιδια.. Επειδη, δεν κατατασσεται στο θεμα του Ευδοξου, το ρωταω εδω..
Απο σημερα, μπορω να δηλωσω τα μαθηματα του εξαμηνου..
Η ανακοινωση του τμηματος μου, ειναι αυτη..
Εκτος της δηλωσης των μαθηματων, υπαρχουν και η Δηλωση Συγγραμματος, με επιλογες τα προτεινομενα συγγραμματα, και την επιλογη Χωρις Δηλωση Συγγραμματος
Επειδη σε συνδιασμο με την ανκοινωση δεν το πιανω.. Πρεπει να δηλωσω και εκει το συγγραμμα που θελω να παρω (και αν ναι, αναγκαστικα πρεπει να δηλωσω το ιδιο και στον Ευδοξο) ή μπορω απλα να πατησω και Χωρις Δηλωση Συγγραμματος?!

Κυριοι υπευθυνοι, παρακαλω αν ανηκει αλλου να το μεταφερετε, ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Επειδη σε συνδιασμο με την ανκοινωση δεν το πιανω.. Πρεπει να δηλωσω και εκει το συγγραμμα που θελω να παρω (και αν ναι, αναγκαστικα πρεπει να δηλωσω το ιδιο και στον Ευδοξο) ή μπορω απλα να πατησω και Χωρις Δηλωση Συγγραμματος
Η ανακοίνωση είναι σαφής. Δηλώνετε μαθήματα και βιβλία κανονικά στη γραμματεία και μετά εκ νέου τα βιβλία στον Εύδοξο. Εννοείται τα ίδια βιβλία.
Το "χωρίς δήλωση συγγράμματος" δεν το γνωρίζω και πρέπει να ζητήσεις διευκρινήσεις από τη γραμματεία σου. Εικάζω αφορά τους παλιούς που έχουν ήδη πάρει βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Η ανακοίνωση είναι σαφής. Δηλώνετε μαθήματα και βιβλία κανονικά στη γραμματεία και μετά εκ νέου τα βιβλία στον Εύδοξο. Εννοείται τα ίδια βιβλία.
Το "χωρίς δήλωση συγγράμματος" δεν το γνωρίζω και πρέπει να ζητήσεις διευκρινήσεις από τη γραμματεία σου. Εικάζω αφορά τους παλιούς που έχουν ήδη πάρει βιβλία.

Μπορώ να δηλώσω μαθήματα(καθώς και να τροποποιήσω τη δηλωσή μου) και μπορώ επίσης να δηλώσω συγγράμματα στον Εύδοξο...αλλά δε μπορώ να δηλώσω συγγράμματα στη γραμματεία:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πλεον τα πιστοποιητικα και οι βεβαιωσεις σπουδων δεν ισχυουν που ειχαμε αντι για τα πασο οπως ισχυαν μεχρι τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μπορώ να δηλώσω μαθήματα(καθώς και να τροποποιήσω τη δηλωσή μου) και μπορώ επίσης να δηλώσω συγγράμματα στον Εύδοξο...αλλά δε μπορώ να δηλώσω συγγράμματα στη γραμματεία:hmm:
Μήπως γίνεται συμπληρωματική δήλωση; Όμως από την άλλη, μήπως τους αρκεί η δήλωση στον Εύδοξο; Καλύτερα να το επιβεβαιώσεις είτε στην γραμματεία, είτε από συμφοιτητές, καθώς φαίνεται κάθε τμήμα έχει και τα δικά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Εγω δεν κραταω σημειωσεις,ελαχιστες βασικα

Το θεμα ειναι ομως οτι ειμαι σε σχολη πληροφορικης,οποτε οτι θελω να μαθω το ψαχνω στο διαδικιο μονος μου και δεν περιμενω απο την σχολη.Συν το οτι στην σχολη μας μετα απο καθε μαθημα ανεβαζουν στο σαιτ τις διαφανειες μετα κυριοτερα του μαθηματος

Ηθελα να ρωτησω,γενικα στις σχολες πληροφορικης συμβαινει αυτο?

και σε μας λέει στο πρόγραμμα σπουδών και το κάνουν , να ανεβάζονται οι διαφάνειες οι οποίες διδάσκονται μέσα στο μάθημα γενικά ότι κάνουμε να ανεβαίνει στο internet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεωρητικος

Νεοφερμένος

Ο Θεωρητικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Καλησπερα. Ειναι κανενας εδω φοιτητης του Οικονομικου πανεπιστημιου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Καλησπερα. Ειναι κανενας εδω φοιτητης του Οικονομικου πανεπιστημιου?
Αθηνών;
https://ischool.e-steki.gr/5ο-πεδίο/φοιτητές-οικονομικού-παν-αθηνών-2011-a-83558/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεωρητικος

Νεοφερμένος

Ο Θεωρητικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Η ανακοίνωση είναι σαφής. Δηλώνετε μαθήματα και βιβλία κανονικά στη γραμματεία και μετά εκ νέου τα βιβλία στον Εύδοξο. Εννοείται τα ίδια βιβλία.
Το "χωρίς δήλωση συγγράμματος" δεν το γνωρίζω και πρέπει να ζητήσεις διευκρινήσεις από τη γραμματεία σου. Εικάζω αφορά τους παλιούς που έχουν ήδη πάρει βιβλία.
Αυτο το εκ νεου δεν ειχε περασει καν απο το ματι μου..
Ευχαριστω!..
Σωστα, τωρα που το λες, λογικο φαινεται να απευθυνεται σε μεγαλυτερου ετους φοιτητες αυτη η επιλογη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina Zazety

Νεοφερμένος

Η Nina Zazety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγω δεν κραταω σημειωσεις,ελαχιστες βασικα

Το θεμα ειναι ομως οτι ειμαι σε σχολη πληροφορικης,οποτε οτι θελω να μαθω το ψαχνω στο διαδικιο μονος μου και δεν περιμενω απο την σχολη.Συν το οτι στην σχολη μας μετα απο καθε μαθημα ανεβαζουν στο σαιτ τις διαφανειες μετα κυριοτερα του μαθηματος

Ηθελα να ρωτησω,γενικα στις σχολες πληροφορικης συμβαινει αυτο?

Και σε εμάς (ΤΕΙ πληροφορικής) χρησιμοποιούν διαφάνειες τις οποίες αργότερα ανεβάζουν στην ιστοσελίδα του μαθήματος και γιαυτό συχνά δεν κρατάμε σημειώσεις. Όμως σε μερικά μαθήματα γράφουν και παραπάνω πράγματα που δεν υπάρχουν ούτε στις διαφάνειες ούτε στα βιβλία. Στη μαθηματική ανάλυση πάντα γράφουμε στο τετράδιο. Από τα 5 μαθήματα που παρακολουθώ αυτήν την στιγμή, σημειώσεις κρατάω στα 3. Πέρα από τις σημειώσεις όμως, σίγουρα χρειάζεται να ψάξουμε περισσότερο, είτε στο internet, είτε στα βιβλία, γιατί αυτές δεν φτάνουν με τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Συμφωνω. Ακομα και διαφάνειες να υπαρχουν στο internet , δεν φτανουν . Μεσα στο μαθημα παντα κατι περισσοτερο θα ειπωθει και σιγουρα κατι θα εξηγηθει καλυτερα. Οι διαφανειες συνηθως εχουν συμπηκνωμενο υλικο και βοηθανε κυριως στην επαναληψη καποιων πραγματων τα οποια εχεις κατανοησει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top