Γενικές φοιτητικές απορίες

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Επειδή οι καθηγητές συνήθως βγαίνουν εκτός οδηγού σπουδών διδάσκοντας περισσότερα ή λιγότερα αναλόγως αυθαίρετους λόγους, καλό είναι να πηγαίνεις ανελλιπώς για μάθημα τον τελευταίο μήνα του εξαμήνου. Συμφοιτήτριες δεν έχεις; Σημειώσεις δεν έχεις; Τουλάχιστον οι σημειώσεις σου μπορούν να αποτελέσουν κάποιο πρόχειρο πλάνο της εξεταστέας ύλης. Έχεις αρχίσει διάβασμα; Κάποιοι οργανωτικοί καθηγητές, συνήθως ανεβάζουν την ύλη στην σελίδα τους ή στο γενικό φόρουμ ανακοινώσεων στο site του Τμήματος. Κάποιοι άλλοι που ζουν στην εποχή της φωτιάς (με τα θέματα που βάζουν), αναρτούν κάποια ανακοίνωση έξω από το γραφείο τους. Γενικά να έχεις το νου σου σε πιθανά σημεία ανάρτησης κάποιας ανακοίνωσης μην βρεθείς προ..εκπλήξεων τελευταία στιγμή. Όμως για να είσαι καλυμμένη, βρες συμφοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solid

Νεοφερμένος

Ο Solid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια σπουδαζω στο Πανεπιστημιο Δυτ.μακεδονιας Μηχανικος Πληροφορικης και Τηλ/νιων στην Κοζανη.
η σχολη ειναι ενδιαφερον,καθηγητες δεν εχουμε ελλειψης αν και ειναι λιγοι,οι υποδομες οχι και οι καλυτερες και η πολη,πολυ μετρια εχουμε εργαστηρια αλλα πολλες φορες δεν χωραμε στου υπολογιστες και ετσι αναγκαζονται πολλοι να καθονται 2 σε ενα υπολογιστη.η πολη εχει καΛη νυχτερινη ζωη αλλα το θυληκο ειναι καπως δυσευρετο :P
θελω να μου πειτε για την σχολη στον Βολο Μιχανικων Η/Υ Τηλεπικοινωνιων και Δεικτιων Θεσσαλιας σε συγκριση με τις Κοζανης οποιος γνωριζει,καθηγητες,εργαστηρια,υποδομες,φοιτιτικο εστιατοριο.
ΑΛΛΑ κυριως για την πολη την ιδια εχει ζωη,γυναικες,κλαμπ,γυναικες,δραστηριοτητες?
Ευχαριστω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
η σχολη ειναι ενδιαφερον,

καθηγητες δεν εχουμε ελλειψης

το θυληκο ειναι καπως δυσευρετο

για την σχολη στον Βολο Μιχανικων

σε συγκριση με τις Κοζανης

φοιτιτικο εστιατοριο.

ΑΛΛΑ κυριως για την πολη την ιδια εχει ζωη,γυναικες,κλαμπ,γυναικες,δραστηριοτητες?

I rest my case.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solid

Νεοφερμένος

Ο Solid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
εννοεί ότι σε 5 γραμμές έχεις κάνει 15 ορθογραφικά λάθη....διόρθωσε αυτό και μετά ψάχνεις για ''θυληκά''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solid

Νεοφερμένος

Ο Solid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ενταξει ας απαντησει οποιος θελει να βοηθησει και ας αφησει τα κηρυγματα και τις λεπτομεριες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Απορία σχετικά με την εξεταστική...

Κάποιοι καθηγητές μας είπαν ότι καλό θα ήταν να μην δώσουμε όλα τα μαθηματα τώρα και πως όσα θεωρούμε ότι είναι "παλούκια" να τα αφήσουμε για το Σεπτέμβριο...

Πολλά παιδιά μου είπαν ότι αυτό θα κάνουν... ενώ κάποια άλλα ότι θα τα δώσουν όλα τώρα και ότι γίνει!!
Εγώ πάλι δεν ξέρω... άλλοι μου τα λένε έτσι και άλλοι αλλιώς!! Θα το σκεφτώ και θα δούμε...
Από την άλλη όμως δεν θέλω να χρωστάω μαθήματα...

Εσείς τι κάνετε; Τα δίνετε όλα μαζί και ότι κάτσει; ή αφήνετε τα παλούκια για μετά; Και στην τελική τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Απορία σχετικά με την εξεταστική...

Κάποιοι καθηγητές μας είπαν ότι καλό θα ήταν να μην δώσουμε όλα τα μαθηματα τώρα και πως όσα θεωρούμε ότι είναι "παλούκια" να τα αφήσουμε για το Σεπτέμβριο...

Πολλά παιδιά μου είπαν ότι αυτό θα κάνουν... ενώ κάποια άλλα ότι θα τα δώσουν όλα τώρα και ότι γίνει!!
Εγώ πάλι δεν ξέρω... άλλοι μου τα λένε έτσι και άλλοι αλλιώς!! Θα το σκεφτώ και θα δούμε...
Από την άλλη όμως δεν θέλω να χρωστάω μαθήματα...

Εσείς τι κάνετε; Τα δίνετε όλα μαζί και ότι κάτσει; ή αφήνετε τα παλούκια για μετά; Και στην τελική τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;

κοιτα σιγουρα ο βαθμος ειναι σημαντικος. αλλα απο την αλλη καποια μαθηματα λες '' και με 5 καλα ειναι''

κατα την αποψη μου πηγαινε να δωσεις και στην τελικη βαλε ρητρα (δηλαδη να σε κοψει αμα γραψεις κατω απο ενα συγκεκριμενο βαθμο πχ 7). ετσι και θα δεις τα θεματα και θα εχεις μια εμπειρια και θα εχεις και τον βαθμο αμα το περασεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
κοιτα σιγουρα ο βαθμος ειναι σημαντικος. αλλα απο την αλλη καποια μαθηματα λες '' και με 5 καλα ειναι''

κατα την αποψη μου πηγαινε να δωσεις και στην τελικη βαλε ρητρα (δηλαδη να σε κοψει αμα γραψεις κατω απο ενα συγκεκριμενο βαθμο πχ 7). ετσι και θα δεις τα θεματα και θα εχεις μια εμπειρια και θα εχεις και τον βαθμο αμα το περασεις:)
οκ!! σ' ευχαριστώ πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εσείς τι κάνετε; Τα δίνετε όλα μαζί και ότι κάτσει; ή αφήνετε τα παλούκια για μετά; Και στην τελική τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;

Η δική μου συμβουλή:

Αν θεωρείς ότι δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις σε όλα τα μαθήματα, άφηνε ένα μάθημα σε κάθε εξάμηνο για τον Σεπτέμβριο. Αλλά τα υπόλοιπα μαθήματα του εξαμήνου πρέπει να τα περάσεις για να μην ζοριστείς μετά το Σεπτέμβριο. Να έχεις δηλαδή 2, το πολύ 3 για Σεπτέμβρη. Και να φροντίζεις να τα περνάς τον Σεπτέμβριο, να μην μεταφέρονται για επόμενα έτη.

Τώρα, σχετικά με το ποια μαθήματα θα αφήσεις. Εγώ πάντα φοβόμουν κι άφηνα τα βαριά πυροβολικά για Σεπτέμβρη, αλλά πιστεύω πως αυτό είναι λάθος. Καλύτερα να διαβάζεις καλά τα δύσκολα, να τα δίνεις και να ξεμπερδεύεις. Ακόμη κι αν δεν περάσεις, θα το έχεις διαβάσει ήδη μία φορά και θα έχεις μια εμπειρία από τις εξετάσεις αυτού του μαθήματος. Είναι καλύτερα να έχεις 2 εύκολα μαθήματα για Σεπτέμβριο από 1 βαρβάτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Η δική μου συμβουλή:

Αν θεωρείς ότι δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις σε όλα τα μαθήματα, άφηνε ένα μάθημα σε κάθε εξάμηνο για τον Σεπτέμβριο. Αλλά τα υπόλοιπα μαθήματα του εξαμήνου πρέπει να τα περάσεις για να μην ζοριστείς μετά το Σεπτέμβριο. Να έχεις δηλαδή 2, το πολύ 3 για Σεπτέμβρη. Και να φροντίζεις να τα περνάς τον Σεπτέμβριο, να μην μεταφέρονται για επόμενα έτη.

Τώρα, σχετικά με το ποια μαθήματα θα αφήσεις. Εγώ πάντα φοβόμουν κι άφηνα τα βαριά πυροβολικά για Σεπτέμβρη, αλλά πιστεύω πως αυτό είναι λάθος. Καλύτερα να διαβάζεις καλά τα δύσκολα, να τα δίνεις και να ξεμπερδεύεις. Ακόμη κι αν δεν περάσεις, θα το έχεις διαβάσει ήδη μία φορά και θα έχεις μια εμπειρία από τις εξετάσεις αυτού του μαθήματος. Είναι καλύτερα να έχεις 2 εύκολα μαθήματα για Σεπτέμβριο από 1 βαρβάτο.
Ήσουν κατατοπιστικότατη!! σ' ευχαριστώ..
Αρχικά σκεφτόμουν να αφήσω το πιο παλούκι μάθημα για το Σεπτέμβριο, για το οποίο δεν ειμαι καθόλου, μα καθόλου σίγουρη!! Ακριβώς επειδή το φοβάμαι...
Δεν ξέρω... δεν είναι και εύκολη απόφαση πάντως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ήσουν κατατοπιστικότατη!! σ' ευχαριστώ..
Αρχικά σκεφτόμουν να αφήσω το πιο παλούκι μάθημα για το Σεπτέμβριο, για το οποίο δεν ειμαι καθόλου, μα καθόλου σίγουρη!! Ακριβώς επειδή το φοβάμαι...
Δεν ξέρω... δεν είναι και εύκολη απόφαση πάντως!!

Μη φοβάσαι! Απλά άνοιξε το βιβλίο τώρα και διάβασε. Σε βλέπω! Άσε τον υπολογιστή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Μη φοβάσαι! Απλά άνοιξε το βιβλίο τώρα και διάβασε. Σε βλέπω! Άσε τον υπολογιστή. :P

ειναι μεγαλο το δελεαρ :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Απορία σχετικά με την εξεταστική...

Κάποιοι καθηγητές μας είπαν ότι καλό θα ήταν να μην δώσουμε όλα τα μαθηματα τώρα και πως όσα θεωρούμε ότι είναι "παλούκια" να τα αφήσουμε για το Σεπτέμβριο...

Πολλά παιδιά μου είπαν ότι αυτό θα κάνουν... ενώ κάποια άλλα ότι θα τα δώσουν όλα τώρα και ότι γίνει!!
Εγώ πάλι δεν ξέρω... άλλοι μου τα λένε έτσι και άλλοι αλλιώς!! Θα το σκεφτώ και θα δούμε...
Από την άλλη όμως δεν θέλω να χρωστάω μαθήματα...

Εσείς τι κάνετε; Τα δίνετε όλα μαζί και ότι κάτσει; ή αφήνετε τα παλούκια για μετά; Και στην τελική τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;
συμφωνω με τον αλεξανδρο..νομιζω πως το καλυτερο ειναι να τα δινεις ολα διαβαζοντας τα οσο καλυτερα μπορεις..και αν σε ενδιαφερει πολυ ο βαθμος βαζεις απλα ρητρα. θα αποκτησεις μια εμπειρια σιγουρα και θα δεις το σκεπτικο του καθε καθηγητη πανω στα θεματα και την βαθμολογηση. και μετα το καλοκαιρι θα εχεις να κανεις μια πιο ευκολη επαναληψη:) αλλα κακα τα ψεματα και εμενα με αγχωνει η πρωτη εξεταστικη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μη φοβάσαι! Απλά άνοιξε το βιβλίο τώρα και διάβασε. Σε βλέπω! Άσε τον υπολογιστή. :P
Μα αυτό είναι το θέμα!! έχει κάτι εβδομάδες που ξεκίνησα και βλέπω ότι θέλει πολύ, πάρα πολύ διάβασμα... πιο πολύ και από τις πανελλήνιες!!
Εγώ πάλι καλά είμαι... κάτι άλλα παιδιά μη σου πω τι μου λένε!! Σε σχέση με αυτούς έχω μείνει και πίσω να φανταστείς!!
έχω περιορίσει εξόδους κτλ στο μισό -και πιο κάτω μη σου πω- :P Δεν πάει άλλο... τι να πω;; τελικά η φοιτητική ζωή ήταν μια μούφα (σχετικά τουλάχιστον με το πώς μου τα παρουσίαζαν) ή όλη αυτή η ελευθερία και η έξαλλη ζωή που μου έλεγαν κρατάει τον πρώτο μήνα... όταν δεν έχουν ξεκινήσει καλά καλά τα μαθήματα!! :whistle:
Ειδικά αν έχεις και κάποιους στόχους... πρέπει να ζοριστείς!! Αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μα αυτό είναι το θέμα!! έχει κάτι εβδομάδες που ξεκίνησα και βλέπω ότι θέλει πολύ, πάρα πολύ διάβασμα... πιο πολύ και από τις πανελλήνιες!!
Εγώ πάλι καλά είμαι... κάτι άλλα παιδιά μη σου πω τι μου λένε!! Σε σχέση με αυτούς έχω μείνει και πίσω να φανταστείς!!
έχω περιορίσει εξόδους κτλ στο μισό -και πιο κάτω μη σου πω- :P Δεν πάει άλλο... τι να πω;; τελικά η φοιτητική ζωή ήταν μια μούφα (σχετικά τουλάχιστον με το πώς μου τα παρουσίαζαν) ή όλη αυτή η ελευθερία και η έξαλλη ζωή που μου έλεγαν κρατάει τον πρώτο μήνα... όταν δεν έχουν ξεκινήσει καλά καλά τα μαθήματα!! :whistle:
Ειδικά αν έχεις και κάποιους στόχους... πρέπει να ζοριστείς!! Αλλιώς...
αν και τα εχουμε ξανασυζητησει ας τα πουμε και εδω χεχε...οντως η φοιτητικη ζωη οπως παρουσιαζοταν κραταει τον πρωτο μηνα μετα αν θελεις να διαβασεις πρεπει να περιορισεις την εξοδο οχι και τρελα ομως ενταξει μην τρομαζουμε και κοσμο:P το ιδιο και εγω π.χ χθες που βγηκαμε με τον αλεχαντρο τον ρωτουσα πως γινεται να βγει η βιολογια που ειναι 1000 σελιδες για τον ιανουαριο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
και σου ειπα οτι βγαινει :)

παιδια χαλλαρα δεν ειναι κατι το τοσο τραγικο. συστημα θελει απλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μα αυτό είναι το θέμα!! έχει κάτι εβδομάδες που ξεκίνησα και βλέπω ότι θέλει πολύ, πάρα πολύ διάβασμα... πιο πολύ και από τις πανελλήνιες!!
Εγώ πάλι καλά είμαι... κάτι άλλα παιδιά μη σου πω τι μου λένε!! Σε σχέση με αυτούς έχω μείνει και πίσω να φανταστείς!!
έχω περιορίσει εξόδους κτλ στο μισό -και πιο κάτω μη σου πω- :P Δεν πάει άλλο... τι να πω;; τελικά η φοιτητική ζωή ήταν μια μούφα (σχετικά τουλάχιστον με το πώς μου τα παρουσίαζαν) ή όλη αυτή η ελευθερία και η έξαλλη ζωή που μου έλεγαν κρατάει τον πρώτο μήνα... όταν δεν έχουν ξεκινήσει καλά καλά τα μαθήματα!! :whistle:
Ειδικά αν έχεις και κάποιους στόχους... πρέπει να ζοριστείς!! Αλλιώς...

:confused:Πες μου ότι νοσταλγείς τις εποχές των Πανελληνίων...με τίποτα δε θα γυρνούσα πίσω, είναι θέμα συνήθειας και προσαρμογής...
Και όσο για αυτά που ακούς για το διάβασμα, απλά ΣΤΑΜΑΤΑ να τα ακούς, γιατί πρώτον δεν είναι σίγουρο ότι είναι αλήθεια και δεύτερον αγχώνεσαι εσύ πολύ. Και σε μας έχω ακούσει πολλά παιδιά να λένε ότι έχουν βγάλει την ύλη της Βιοχημείας (200 σελίδες) και την μισή ύλη της Βιολογίας (άλλες 400)-αυτά ειναι υποτιθεται τα 2 παλουκια του εξαμηνου- ε, εντάξει, εγώ εχω βγάλει 70 σελίδες καημένες συνολικά, τι να κάνουμε?:whistle:
Πρόγραμμα θέλει, εγώ έκατσα και το έκανα την περασμένη εβδομάδα και έχω ηρεμήσει;)
Και παν μέτρον άριστον επίσης. Και γω δυο φορες τη βδομαδα βγαινω;) Εννοω ξενυχτια και ετσι φαση, τωρα ενας καφες τι ψυχη εχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
:confused:Πες μου ότι νοσταλγείς τις εποχές των Πανελληνίων...με τίποτα δε θα γυρνούσα πίσω, είναι θέμα συνήθειας και προσαρμογής...
Και όσο για αυτά που ακούς για το διάβασμα, απλά ΣΤΑΜΑΤΑ να τα ακούς, γιατί πρώτον δεν είναι σίγουρο ότι είναι αλήθεια και δεύτερον αγχώνεσαι εσύ πολύ. Και σε μας έχω ακούσει πολλά παιδιά να λένε ότι έχουν βγάλει την ύλη της Βιοχημείας (200 σελίδες) και την μισή ύλη της Βιολογίας (άλλες 400)-αυτά ειναι υποτιθεται τα 2 παλουκια του εξαμηνου- ε, εντάξει, εγώ εχω βγάλει 70 σελίδες καημένες συνολικά, τι να κάνουμε?:whistle:
Πρόγραμμα θέλει, εγώ έκατσα και το έκανα την περασμένη εβδομάδα και έχω ηρεμήσει;)
Και παν μέτρον άριστον επίσης. Και γω δυο φορες τη βδομαδα βγαινω;) Εννοω ξενυχτια και ετσι φαση, τωρα ενας καφες τι ψυχη εχει :P
Εεε ναι και εγώ τα έχω περιορίσει!! Γιατί αλλιώς δεν...

Αααχ κάτι τέτοια ακούω και εγώ και αγχώνομαι και τρελαίνομαι κτλ κτλ. Τι να πω; θα προσπαθήσω και ότι βγει...
Πρόγραμμα και μέτρον άριστον, σαφώς ;)
Οκ το αποφάσισα... το ένα παλούκι θα το δώσω τώρα (μαζί με τα θεωρητικά "ευκολάκια") και το άλλο παλούκι τον Σεπτέμβριο!!

thx!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
παιδια μηπως γνωριζετε καποια ιστοσελιδα οπου μπορουμε να προμηθευτουμε σημειωσεις για μαθηματα πανεπιστημιου?ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top