Γενικές φοιτητικές απορίες

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Tι χαρτια ακριβως χρειαστηκε να εχεις μαζι σου για την εγγραφη?

εεε μια φωτοτυπια της ταυτοτητας μου(οχι επικυρωμενη)
και ενα φωτοαντιγραφο απο το απολυτηριο λυκειου και αλλο ενα της βεβαιωσης προσβασης (επικυρωμενα απο ΚΕΠ η σχολειο)
Αυτα!! παρε και την ταυτοτητα μαζι καλου κακου...ποτε δεν ξερεις ;)
Ολα τα υπολοιπα μου τα εδωσαν εκει και τα συμπληρωσα με βαση αυτων που ειχα φερει μαζι μου :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Pennylane:
εεε μια φωτοτυπια της ταυτοτητας μου ( οχι επικυρωμενη )
και ενα φωτοαντιγραφο απο το απολυτηριο λυκειου και αλλο ενα της βεβαιωσης προσβασης ( επικυρωμενα απο ΚΕΠ η σχολειο )
Αυτα ! παρε και την ταυτοτητα μαζι καλου κακου ... ποτε δεν ξερεις ;)
Ολα τα υπολοιπα μου τα εδωσαν εκει και τα συμπληρωσα με βαση αυτων που ειχα φερει μαζι μου :):):)


Ευχαριστω.Εγω προχθες δεν ειχα την ταυτοτητα μαζι μου και γι αυτο μου ειπαν οτι δε γινεται η εγγραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Ευχαριστω.Εγω προχθες δεν ειχα την ταυτοτητα μαζι μου και γι αυτο μου ειπαν οτι δε γινεται η εγγραφη.

Ουτε φωτοτυπια της ταυτοτητας δεν ειχες;;;(γιατι τοτε οντως δεν γινεται):P
παντως εγω την χρειαστηκα σημερα την ταυτοτητα γιατι στην φωτοτυπια δεν φαινονταν και πολυ καθαρα τα στοιχεια ειχε βγει λιγο θολη και ειχα προβλημα με την συμπληρωση των εγγραφων(και ολης της λοιπης χαρτομανιας :P) οποτε χρησιμοποιησα την ταυτοτητα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Pennylane:
Ουτε φωτοτυπια της ταυτοτητας δεν ειχες ? ? ? ( γιατι τοτε οντως δεν γινεται ):P
παντως εγω την χρειαστηκα σημερα την ταυτοτητα γιατι στην φωτοτυπια δεν φαινονταν και πολυ καθαρα τα στοιχεια ειχε βγει λιγο θολη και ειχα προβλημα με την συμπληρωση των εγγραφων ( και ολης της λοιπης χαρτομανιας :P) οποτε χρησιμοποιησα την ταυτοτητα :whistle:


Οχι ειχα φωτοτυπια της ταυτοτητας και μαλιστα φαινονταν καθαρα τα στοιχεια αλλα αυτη επεμενε οτι χωρις την ταυτοτητα δε γινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Οχι ειχα φωτοτυπια της ταυτοτητας και μαλιστα φαινονταν καθαρα τα στοιχεια αλλα αυτη επεμενε οτι χωρις την ταυτοτητα δε γινεται!

Τι να σου πω...:hmm:
εμενα αν και δεν φαινονταν και πολυ καθαρα την φωτοτυπια κρατησαν ...την ταυτοτητα την χρησιμοποιησα για δικη μου ευκολια..γιατι φαινοταν καλυτερα αριθμοι κτλ...
Αυτοι ουτε που την κοιταξαν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εχω μια απορια,η οποια δεν κολλαει και τοσο στο θεμα,
για την εγγραφη γινεται με αλφαβητικη σειρα?ετσι λεει στο σαιτ της σελιδας της δικιας μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

effie90

Νεοφερμένος

Η effie90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εχω μια απορια,η οποια δεν κολλαει και τοσο στο θεμα,
για την εγγραφη γινεται με αλφαβητικη σειρα?ετσι λεει στο σαιτ της σελιδας της δικιας μου.

ναι, συνηθως με αλφαβητικη σειρα γινεται η εγγραφη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia...

Νεοφερμένος

Η vasia... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανένας πότε ξεκινάν τα μαθήματα στο τμήμα των πολιτικών μηχανικών στο ΑΠΘ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
δεν ξερω.εμεις ξεκιναμε 27.συντομα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris7V

Νεοφερμένος

Ο Aris7V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαιδευσης στην Ελλάδα.
εχει 3ανα γινει αυτη η ερωτηση αλλα την 3ανακανω γτ δεν κτλβ που την βρισκουμε????
Αν γινεται θελω συντομα την απαντηση παρακαλω .(καποιο μου ειπαν απο το περιπτερο. ποιο περιπτερο?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαιδευσης στην Ελλάδα.
εχει 3ανα γινει αυτη η ερωτηση αλλα την 3ανακανω γτ δεν κτλβ που την βρισκουμε????
Αν γινεται θελω συντομα την απαντηση παρακαλω .(καποιο μου ειπαν απο το περιπτερο. ποιο περιπτερο?)

Εγω που πηγα να γραφτω μου την εδωσαν στην σχολη μαζι με την αιτηση...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαιδευσης στην Ελλάδα.
εχει 3ανα γινει αυτη η ερωτηση αλλα την 3ανακανω γτ δεν κτλβ που την βρισκουμε????
Αν γινεται θελω συντομα την απαντηση παρακαλω .(καποιο μου ειπαν απο το περιπτερο. ποιο περιπτερο?)

Λογικά θα στην δώσουν στην σχολή, αλλά γενικά μπορείς να αγοράσεις υπεύθυνη δήλωση από οποιοδήποτε περίπτερο! Τα περισσότερα, αν οχι όλα έχουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yo_kzn

Νεοφερμένος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
απ'ότι ξέρω δικαιούνται υποτροφία οι πρώτοι 4!ίσως πάει και ανάλογα με τη σχολή βέβαια..
Οι πρώτοι 4 είναι αυτοί που μπήκαν πρώτοι στη σχολή!Για να ξέρεις με τη σειρά πέρασες μπες στη σελίδα του υπουργείου,βάλε τα στοιχεία σου εκεί που δείχνει που πέρασες και αν προσέξεις απο δίπλα εκτός από τον κωδικό της σχολής γράφει κ έναν αριθμό που αντιστοιχεί σε σένα προσωπικά και δείχνει αν πέρασες 1ος,50ος,100ος κλπ..!
Ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
προχθές πήγα στη σχολή μου να γραφτώ και πήρα το δελτίο ενεργοποίησης ηλεκτρονικών υπηρεσιών απθ, αλλά δεν κατάφερα να κάνω ακόμα την ενεργοποίηση, αφού δεν μου αναγνωρίζει τον αριθμό πανεπιστημιακού μητρώου, συγκεκριμένα μου γράφει "Ο Αριθμός Πανεπιστημιακού Μητρώου που πληκτρολογήσατε, δεν βρέθηκε στα αρχεία της ΠΥΚΑ. Βεβαιωθείτε ότι πληκτρολογήσατε σωστά τον ΑΠΜ σας"

Η έναρξη ισχύος OTP:16/9/2010
λέτε να περιμένω και άλλο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θέλει να περάσεις ένα πιστοποιητικό, το έκανες;
Επίσης, είναι από internet explorer.
Αν δεν σου ενεργοποιηθεί πάντως πάνε στη γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
προχθές πήγα στη σχολή μου να γραφτώ και πήρα το δελτίο ενεργοποίησης ηλεκτρονικών υπηρεσιών απθ, αλλά δεν κατάφερα να κάνω ακόμα την ενεργοποίηση, αφού δεν μου αναγνωρίζει τον αριθμό πανεπιστημιακού μητρώου, συγκεκριμένα μου γράφει "Ο Αριθμός Πανεπιστημιακού Μητρώου που πληκτρολογήσατε, δεν βρέθηκε στα αρχεία της ΠΥΚΑ. Βεβαιωθείτε ότι πληκτρολογήσατε σωστά τον ΑΠΜ σας"

Η έναρξη ισχύος OTP:16/9/2010
λέτε να περιμένω και άλλο??

ρεεει.
Αφού στα χαρτιά που μου έδωσαν εμένα λέει ότι : οι γραμματείες θα διαθέτουν το δελτιο ενεργοποίησης από τις 7 Οκτωβρίου 2010.
Γιατί εσένα στο έδωσαν? Μήπως είναι περσινό?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ρεεει.
Αφού στα χαρτιά που μου έδωσαν εμένα λέει ότι : οι γραμματείες θα διαθέτουν το δελτιο ενεργοποίησης από τις 7 Οκτωβρίου 2010.
Γιατί εσένα στο έδωσαν? Μήπως είναι περσινό?:hmm:

όχι δεν είναι περσινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Θέλει να περάσεις ένα πιστοποιητικό, το έκανες;
Επίσης, είναι από internet explorer.
Αν δεν σου ενεργοποιηθεί πάντως πάνε στη γραμματεία.

το έχω περάσει.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σήμερα το έκανες;
Και βασικά, πότε πρόλαβε η γραμματεία και τα έβγαλε; :worry:
Είναι πολλά χαρτιά μαζί και λένε κάτι κωδικούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Σήμερα το έκανες;
Και βασικά, πότε πρόλαβε η γραμματεία και τα έβγαλε; :worry:
Είναι πολλά χαρτιά μαζί και λένε κάτι κωδικούς;
προχθές που πήγα να γραφτώ μου έδωσαν το δελτίο ενεργοποίησης ηλεκτρονικών υπηρεσιών απθ με το απμ και το otp και ένα άλλο χαρτί με το email, το username και το password.
το πιστοποιητικό το πέρασα χθές και μετά προσπάθησα να κάνω ενεργοποίηση ώστε να δηλώσω τα μαθήματα και τα συγγράμματα,αλλά δεν μου αναγνώρισε το απμ .
μάλλον θα πάρω κανένα τηλέφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top