Γενικές φοιτητικές απορίες

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
παιδια πειτε μου, τι χαρτια χρειαζεται να κραταμε οταν παμε να γραφτουμε στα τει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
μπεσ στην ιστοσελιδα της σχολης σου και δες,εκει αναγραφει τα παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παιδια πειτε μου, τι χαρτια χρειαζεται να κραταμε οταν παμε να γραφτουμε στα τει?
https://www.teicrete.gr/tei/el/ekpaideysh/spoudastika/dikaiologhtika_eggrafhs.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penspinner

Νεοφερμένος

Ο penspinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μα δεν αναφέρεται τίποτα...
Απλά σου είπε πως υπάρχει ξεχωριστό θέμα.
Δεν έχει βγει κάποια ανακοίνωση πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ρε παιδιά χρει'αζεται και ακτινογραφία θώρακος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Οι Ιατρικες εξετασεις δεν ειναι απαραιτητες!
Ρωτα ομως τη γραμματεια της σχολης σου για σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ρώτησα πριν 10 μέρες περίπου και μου είπαν και για ακτονογραφία αλλα τώρα απο όλους ακούω οτι δεν χρειαζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
παιδια αν πας το lower σε μια σχολη παιρνεις υποχρεωτικα απαλλαγη η μπορεις να το εχεις καταθεσει και να εχεις καποιο οφελος? γιατι με απαλλαγη δεν υπαρχει επαφη με τη γλωσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
εχεις δεν εχεις θα παρακολουθησεις και αγγλικα αν ειναι στο προγραμμα σπουδων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
παιδια αν πας το lower σε μια σχολη παιρνεις υποχρεωτικα απαλλαγη η μπορεις να το εχεις καταθεσει και να εχεις καποιο οφελος? γιατι με απαλλαγη δεν υπαρχει επαφη με τη γλωσσα.

Ναι,υπαρχει οφελος.+1 στο βαθμο της εξεταστικης για οσους εχουν Lower και αυτοι που εχουν Proficiency θα παιρνουν απευθειας 10.Πλακα κανω,εννοειται πως σε παιραζω:P!!!!Δεν νομιζω να λειτουργουν ετσι στο πανεπιστημιο...ή απαλλαγη ή τυπικα παρακολουθηση του μαθηματος με κανονικη βαθμολογηση...ΛΟΓΙΚΑ,αν πεις στον καθηγητη οτι εχεις πτυχιο σιγουρα θα το λαβει υποψιν αλλα νομιζω πιο ευνοημενοι θα ειναι αυτοι που εχουν "δηθεν ανωτερα" πτυχια απο "χτυπητο" πανεπιστημιο(βλ.Cambridge) αν και δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια...Επαφη με τη γλωσσα μπορεις να κρατησεις με αλλους τροπους :hmm:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Δηλαδή άμα πάμε το lower μπορουμε να παρουμε απαλλαγη απο το μαθημα των αγγλικων ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
δεν ξερω...νομιζω οτι θελει proficiency but i m not sure...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Δηλαδή άμα πάμε το lower μπορουμε να παρουμε απαλλαγη απο το μαθημα των αγγλικων ??
Mε lower δεν κάνεις τίποτα,proficiency μόνο και αυτό εξαρτάται από τη σχολή.Στη δικιά μου αν έχεις προφ περνάς με 7,κι αν γράψεις καλύτερα στην εξεταστική αυξάνεται ο βαθμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Δεν εχω παει ακομα για την εγγραδφη στη σχολη μου αλλα εχω ακουσει οτι η ολη διαδικασια διαρκει πολυ.Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η διαδικασια και τι γινεται απο συμπληρωσεις εγγραφων και επιλογες μαθηματων και γενικα πραγματα για την εγγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Δεν εχω παει ακομα για την εγγραδφη στη σχολη μου αλλα εχω ακουσει οτι η ολη διαδικασια διαρκει πολυ.Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η διαδικασια και τι γινεται απο συμπληρωσεις εγγραφων και επιλογες μαθηματων και γενικα πραγματα για την εγγραφη?

Γεια σου!! :)
Εγω πηγα σημερα πρωι πρωι :P εννια η ωρα και ειχε ηδη κοσμο!!! οχι τοοοσο πολυ οσο περιμενα αλλα ειχε...
Μπαινεις λοιπον μεσα και σκοτωνονται καμια δεκαρια ατομα (ναι ναι παραταξεις) για να σε βοηθησουν...να ναι καλα:P:P
Σου τα πρηζουν λιγο αλλα μεχρι να ερθει η σειρα σου μιλα μαζι τους να περασει η ωρα! Εμενα με πηραν πρωτα σε μια αιθουσα να συμπληρωσω τρια χαρτια...αιτηση και αλλα δυο(δεν θυμαμαι τι ηταν sorry :P) και μετα με πηρανε στην γραμματεια και περιμενα να ερθει η σειρα μου!!(εκει πλακωσανε αλλοι δυο τρεις απο παραταξεις να με ενημερωσουν :P)
Παλι καλα ειχα τον αριθμο 4 στην σειρα προτεραιοτητας οποτε πηγαινε απο το πρωι...Μετα στην γραμματεια παιρνουν τα δικαιολογητικα και οτι χρειαζεσαι τελοσπαντων για την εγγραφη και σε στελνουν να κανεις μια αιτηση (στο απεναντι γραφειο ηταν τ δικο μου) για την δωρεαν σιτιση και αφου συμπληρωσεις αυτο πας στην βιβλιοθηκη να κανεις και εκει μια αιτησουλα...
Το φοιτητικο πασο εμας ακομα δεν ηταν ετοιμο ειπαν ..θα μας ενημερωσουν...
Συνολικα ..εμμμ καπου στην μια ωρα μου πηρε η ολη διαδικασια...
Αυταααα :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Γεια σου!! :)
Εγω πηγα σημερα πρωι πρωι :P εννια η ωρα και ειχε ηδη κοσμο!!! οχι τοοοσο πολυ οσο περιμενα αλλα ειχε...
Μπαινεις λοιπον μεσα και σκοτωνονται καμια δεκαρια ατομα (ναι ναι παραταξεις) για να σε βοηθησουν...να ναι καλα:P:P
Σου τα πρηζουν λιγο αλλα μεχρι να ερθει η σειρα σου μιλα μαζι τους να περασει η ωρα! Εμενα με πηραν πρωτα σε μια αιθουσα να συμπληρωσω τρια χαρτια...αιτηση και αλλα δυο(δεν θυμαμαι τι ηταν sorry :P) και μετα με πηρανε στην γραμματεια και περιμενα να ερθει η σειρα μου!!(εκει πλακωσανε αλλοι δυο τρεις απο παραταξεις να με ενημερωσουν :P)
Παλι καλα ειχα τον αριθμο 4 στην σειρα προτεραιοτητας οποτε πηγαινε απο το πρωι...Μετα στην γραμματεια παιρνουν τα δικαιολογητικα και οτι χρειαζεσαι τελοσπαντων για την εγγραφη και σε στελνουν να κανεις μια αιτηση (στο απεναντι γραφειο ηταν τ δικο μου) για την δωρεαν σιτιση και αφου συμπληρωσεις αυτο πας στην βιβλιοθηκη να κανεις και εκει μια αιτησουλα...
Το φοιτητικο πασο εμας ακομα δεν ηταν ετοιμο ειπαν ..θα μας ενημερωσουν...
Συνολικα ..εμμμ καπου στην μια ωρα μου πηρε η ολη διαδικασια...
Αυταααα :D:D:D
Eυχαριστω πολυ για την ενημερωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
Σε μας που η μερα εγγραφης ειναι συγκεκριμενη ξερει κανεις ποση ωρα διαρκει η ολη διαδικασια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.

TINAPO

Νεοφερμένος

Η TINAPO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γεια! Μια ερώτηση και από μένα. Τα μαθήματα δηλώνονται με την εγγραφή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top