Γενικές φοιτητικές απορίες

πιτσιποπάκι

Νεοφερμένος

Η πιτσιποπάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε ολους. Ειμαι πολυ προβληματισμενη ελπιζω να μπορεσει να με βοηθησει καποιος-ια. Φετος αποφοιτω απο τα ιατρικα εργαστηρια και θελω να δωσω κατατακτηριες εξετασεις για την ιατρικη.Μπορει καποιος που εχει βρεθει σε αντιστοιχη θεση να με βοηθησει? ...πως γινεται, sos θεματα, γιατι με αυτα που διαβασα απογοητευτηκα..τιποτα δεν ειναι ευκολο και δεν πρεπει να το βαζουμε κατω..με ενδιαφερει ιατρικη πατρας αλλα και οπουδιποτε αλλου δεν θα με χαλαγε..ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
θα παω να τελειωνω
εκτος απο 6 φωτο εγρωμες (ετσι θα τις ζητησω) και το χαρτι απο το σχολειο μου και την ταυτοτητα μου τι αλλο χρειαζομαι?
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Γεια σε ολους. Ειμαι πολυ προβληματισμενη ελπιζω να μπορεσει να με βοηθησει καποιος-ια. Φετος αποφοιτω απο τα ιατρικα εργαστηρια και θελω να δωσω κατατακτηριες εξετασεις για την ιατρικη.Μπορει καποιος που εχει βρεθει σε αντιστοιχη θεση να με βοηθησει? ...πως γινεται, sos θεματα, γιατι με αυτα που διαβασα απογοητευτηκα..τιποτα δεν ειναι ευκολο και δεν πρεπει να το βαζουμε κατω..με ενδιαφερει ιατρικη πατρας αλλα και οπουδιποτε αλλου δεν θα με χαλαγε..ευχαριστω!!!

Σε πρώτη φάση,έχετε ψάξει την ύλη που απαιτούν τα τμήματα που σας ενδιαφέρουν ως εξεταστέα για τις Κατατακτήριες Εξετάσεις?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
θα παω να τελειωνω
εκτος απο 6 φωτο εγρωμες (ετσι θα τις ζητησω) και το χαρτι απο το σχολειο μου και την ταυτοτητα μου τι αλλο χρειαζομαι?
ευχαριστω
Κάτι επικυρώσεις σε ταυτότητα, απολυτήριο, δεν τα λέει η σχολή σου;

Για τις φωτό ναι, μέγεθος ταυτότητας, βασικά αν πεις ότι τις θέλεις για τη σχολή θα καταλάβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
ευχαριστω
μολις τωρα ειδα οτι παει με αλφαβητικη σειρα
το επιθετο μου αρχιζζει απο β και λεει 13 και 14 του μηνα αν παω 17 δεν θα μπορω να γραφτω?
Εγω πηρα σημερα τηλεφωνο στη γραμματεια και μου ειπαν αρχικα οτι δεν ειναι ανγκη οπωσδηποτε να παω την ημερομηνια που προβλεπεται αλφαβητικα και θα παω στις 20!Αυτο γινεται για να μην υπαρχει συνωστισμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanopassion

Νεοφερμένος

Ο milanopassion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εμενα στο σχολειο μου ειπαν οτι φετος τα δελτια επιτυχιας πηγαινουν απευθειας απο το υπουργειο στην σχολη.Εχει ακουσει κανεις κατι παρομοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ναι μου το ειπε και μενα η διευθυντρια μας χθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Επιβεβαιωνω και γω,το ιδιο μου ειπαν και εμενα στο σχολειο σημερα.Εχουν αποσταλει ολα στη γραμματεια της σχολης που περασαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εχω και εγω μια απορια.Μια φιλη μου μού ειπε οτι αν εισαι κατοχος του διπλωματος Proficiency,παιρνεις απαλλαγη απο τα αγγλικα στη σχολη σου μεχρι καποιο εξαμηνο.Αυτο ισχυει για ολες τις σχολες ή για συγκεκριμενες;

Σημειωση:Η φιλη μου σπουδαζει οικονομικα στην ΑΣΟΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
αναλογα με την σχολη ,στους μηχανολογους πχ που ειμαι εγω ισχυει η απαλλαγη μονο απο ενα εξαμηνο (το τριτο) ενω στο τεταρτο επειδη κανουμε ορολογια ειναι υποχρεωτικο για ολους.
παντως πριν πας να παρεις απαλλαγη σκεψου το διοτι ειναι ενα τσαμπα δεκαρι που μετραει στον βαθμο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
αναλογα με την σχολη ,στους μηχανολογους πχ που ειμαι εγω ισχυει η απαλλαγη μονο απο ενα εξαμηνο (το τριτο) ενω στο τεταρτο επειδη κανουμε ορολογια ειναι υποχρεωτικο για ολους.
παντως πριν πας να παρεις απαλλαγη σκεψου το διοτι ειναι ενα τσαμπα δεκαρι που μετραει στον βαθμο σου...


Ναι,αλλα θα ειναι δεκαρι ακομη και αν δεν πατω καθολου στο μαθημα?Και δε μιλω απο αποψη γνωσεων,αλλα για τη γνωστη νοοτροπια των καθηγητων δε-σε-βλεπω--->σου-κοβω-βαθμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
αναλογα με την σχολη ,στους μηχανολογους πχ που ειμαι εγω ισχυει η απαλλαγη μονο απο ενα εξαμηνο (το τριτο) ενω στο τεταρτο επειδη κανουμε ορολογια ειναι υποχρεωτικο για ολους.
παντως πριν πας να παρεις απαλλαγη σκεψου το διοτι ειναι ενα τσαμπα δεκαρι που μετραει στον βαθμο σου...
1οαρι?? τοσο ευκολα ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temperik

Νεοφερμένος

Ο temperik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ρε παιδια τι χαρτι παιρνουνε ολοι απο το σχολειο και εγω δεν ξερω???/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ονομαζεται δελτιο επιτυχιας και σε αυτο αναγραφεται η σχολη που περασες καθως και η σειρα με την οποια μπηκες στη σχολη.
Χρειαζεται για την εγγραφη,αλλα φετος λενε οτι σταλθηκε απο το υπουργειο κατευθειαν στις γραμματειες των σχολων,οποτε δε χρειαζεται να το παραλαβεις απο το σχολειο
Για καλο και για κακο παρε ενα τηλεφωνο στη γραμματεια της σχολης σου και ρωτα αν πρεπει να το παραλαβεις απο το σχολειο ή αν το εχουν ηδη στα χερια τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penspinner

Νεοφερμένος

Ο penspinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Φέτος τι έχει γίνει με το δες την ψηφιακά? Εμαθε κανείς τίποτα?

Εγώ που τους πήρα τηλέφωνο μου λένε ρώτα την γραμματεία της σχολής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Φέτος τι έχει γίνει με το δες την ψηφιακά? Εμαθε κανείς τίποτα?

Εγώ που τους πήρα τηλέφωνο μου λένε ρώτα την γραμματεία της σχολής σου.

Εχεις δει εδώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω οταν γραφεσαι στη σχολη τι χαρτια σου δινουν εκει? πιστοποιητικο οτι γραφτηκες η και κατι αλλο? το πασο? επισης το πασο που το χρησιμοποιω γενικα? α και κατι ακομη οι φωτογραφιες πρεπει να ειναι μεγεθος αστυνομικης ταυτοτητας? γιατι εγω μικρες εγχρωμες εβγαλα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τύπου ταυτότητας οι φωτογραφίες.
Πάσο και βιλιάριο σπουδών απλά μπορεί να μην τα έχουν έτιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penspinner

Νεοφερμένος

Ο penspinner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το σχετικό θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top