Γενικές φοιτητικές απορίες

Demy22

Νεοφερμένος

Η Demy22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
γεια σας παιδια! :D ειναι κανενας στην δημοσιογραφικη ή στην μεταφραστικη;; μ ενδιαφερουν πολυ πολυ αυτες οι σχολες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
γεια σας παιδια! :D ειναι κανενας στην δημοσιογραφικη ή στην μεταφραστικη;; μ ενδιαφερουν πολυ πολυ αυτες οι σχολες...
στο μεταφραστικο εννοεις?? στο ιονιο πανεπιστημιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
οχι γυναικειες ,στους μηχανολογους οι γυναικες που εχουμε ειναι ξενερωτες και αυτες που δεν ειναι δεν πατανε και πολυ.
πλακα εχει παντως οτι σε τεχνικης φυσεως επαγγελματα οι γυναικες φοιτητριες εχουν μια στενοτατη αποψη για καθε αντικειμενο ,που εκτεινεται μεχρι εκει που λενε τα βιβλια...

λιγο οφφφφ....
τελος οφ τοπικ.
ον τοπικ ,φιλε ντεμυ δεν εισαι στο καταλληλο νημα,με μια αναζητηση ειναι σιγουρος οτι θα βρεις φοιτητες των σχολων που ψαχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy22

Νεοφερμένος

Η Demy22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ναι!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.

Demy22

Νεοφερμένος

Η Demy22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
τα παντα!!!! ξερω τρεις γλωσσες... φτανουν?????:worry:
και...πως ειναι στην κερκυρα?? ειναι δυσκολα??
δεν μπορεις να φανταστεις ΠΟΣΟ πολύ θελω να σπουδασω εκει... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
τα παντα!!!! ξερω τρεις γλωσσες... φτανουν?????:worry:
και...πως ειναι στην κερκυρα?? ειναι δυσκολα??
δεν μπορεις να φανταστεις ΠΟΣΟ πολύ θελω να σπουδασω εκει... :D
τα παντα??:eek::hypno:χαχαχα...αν θελεις μπορεις να ριξεις μια ματια εδω:
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=43175
πιστευω πως θα σου λυθουν αρκετες αποριες!
τωρα οσον αφορα στις γλωσσες: δεν εχει σημασια η ΠΟΣΟΤΗΤΑ αλλα η ΠΟΙΟΤΗΤΑ!!! το επιπεδο των γνωσεων σου στις γλωσσες θα πρεπει να ειναι απο πολυ καλο...και ακομα παραπερα!:P (τωρα ειμαι σιγουρη οτι θα μου αναφερεις τα πτυχια σου στις ξενες γλωσσες! δε θελω αυτο...και δεν με ενδιαφερει αλλωστε, όπως και τους περισσοτερους καθηγητες στο πανεπιστημιο. στην αρχη μας ρωτανε σε τι επιπεδο βρισκομαστε, δηλαδη τι πτυχια εχουμε αλλα ειναι κατι που το ξεχνουν σχεδον αμεσως...ειναι φυσικο αλλωστε:P το εχω πει και παντα θα το λεω!!! μια γλωσσα δε σημαινει οτι την εχουμε μαθει τελεια με ενα πτυχιο!!! το πτυχιο ειναι απλως ενα χαρτι που ειναι απαραιτητο για το βιογραφικο μας και πιστοποιει τις "γνωσεις" μας καθως και σε ποιο επιπεδο μπορουμε να επικοινωνουμε. καποιος ομως ο οποιος ασχολειται με μια γλωσσα διεξοδικα οπως στη αγγλικη ή γερμανικη φιλολογια και ΦΥΣΙΚΑ ενας μεταφραστης δε θα πρεπει να ξερει απλα να επικοινωνει και να ξερει λεξιλογιο κτλ....ενας μεταφραστης καταρχας δε μεταφραζει ενα κειμενο λεξη προς λεξη αλλα νοημα προς νοημα. μεταφερει πολιτισμο, ιδεες, νοοτροπιες! πρεπει να ξερει ΤΑ ΠΑΝΤΑ για το πολιτισμο και τη νοοτροπια της χωρας για την οποια μεταφραζει. κτλ. κτλ....
οι γλωσσες ειναιν πολυ σημαντικες για εμας και οσες περισσοτερες ξερουμε τοσο καλυτερα ειναι!!!:) στη σχολη σου ειναι απαραιτητες οι δυο γλωσσες εργασιας, απο εκει και περα αν ξερεις και αλλες ειναι προς δικο σου οφελος. απλα να ξερεις οτι πρεπει να εστιαζεσαι κυριως στις γλωσσες τις σχολης γιατι σε αυτες θα εξεταζεσαι εξαλλου...και ενας καλος βαθμος ειναι σημαντικος!;)
ως προς την Κερκυρα, το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειναι πανεμορφη!!! χαχαχα..το μονο κακο της ειναι ο καιρος που ειναι ολιγον απαισιος αφου εχει πολυ υγρασια, καθοτι βρεχει πολυ!!!:worry: εχει πολλους φοιτητες αφου το ιονιο πανεπιστημιο αποτελειται απο αλλα 5 τμηματα, καλη νυχτερινη ζωη κτλ κτλ...βεβαια ειναι φοβερα δυκολα να βρεις σπιτι γιατι ειναι αθλια και απαραδεκτα αυτα που νοικιαζονται στη πλειοψηφια τους αλλα και αρκετα ακριβα.
πα'ολα αυτα αξιζει το κοπο!!!;) ααααααααα και ποτε μη ξεχναμε την ΕΛΛΗΝΙΚΗ γλωσσα την οποια θα πρεπει κυριολεκτικα να τη παιζουμε στα δαχτυλα...:redface:
αν εχεις κι'αλλες αποριες ευχαριστως να σου απαντησω...αν και νομιζω πως θα εισαι καλυμμενη και με το λινκ που σου εδωσα. 'ο, τι θελεις ρωτα με!!!:)
στειλε μου ομως προσωπικο μηνυμα για να μη βγαινουμε οφφ τοπικ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy22

Νεοφερμένος

Η Demy22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!! θα συμφωνησω μαζι σου. σημασια εχει η ποιοτητα!!! το ξερω αυτο και λατρευω τις ξενες γλωσσες!!!! οπως επισης και την ελληνικη!!!
θελω πολυ να περασω εκει αλλα ειναι πολυ δυσκολο... :(
οχι τοσο λογω των μοριων αλλα επειδη η κερκυρα ειναι μακρια και οι γονεις μου δεν ειναι και πολυ συμφωνοι... :(
παντως, εγω ζω για την στιγμη που θα πατησω το ποδι μου σ αυτο το πανεπιστημιο... ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!
σ ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου και φυσικα για το link!!!
ειναι πραγματικα πολυ κατατοπιστικο!!! :D
και...ελπιζω το ονειρο μου να γινει πραγματικοτητα (καποτε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!! θα συμφωνησω μαζι σου. σημασια εχει η ποιοτητα!!! το ξερω αυτο και λατρευω τις ξενες γλωσσες!!!! οπως επισης και την ελληνικη!!!
θελω πολυ να περασω εκει αλλα ειναι πολυ δυσκολο... :(
οχι τοσο λογω των μοριων αλλα επειδη η κερκυρα ειναι μακρια και οι γονεις μου δεν ειναι και πολυ συμφωνοι... :(
παντως, εγω ζω για την στιγμη που θα πατησω το ποδι μου σ αυτο το πανεπιστημιο... ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!
σ ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου και φυσικα για το link!!!
ειναι πραγματικα πολυ κατατοπιστικο!!! :D
και...ελπιζω το ονειρο μου να γινει πραγματικοτητα (καποτε...)
χαχαχα στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!!!!:redface: παντως οσο για το μακρυα ειναι προβλημα αλλα χι κατι το τρομερο:/: αν ειναι οικονομικοι οι λογοι παο πασο και σε καταλαβαινω απολυτα...παντως ειναι κριμα να αφησεις το ονειρο σου...δε ξερω , τι να πω...παρεπιπτοντως στη σχολη δεν εχουμε κανενα Κερκυραιο....χαχαχα ειμαστε απο ολα τα μερη της ελλαδας!:D
μου αρεσει που εισαι αισιοδοξη απλα να ξερεις οτι το τμημα μας εχει πολλα προβληματα και σημαντικα...οπως και καθε πανεπιστημιο βεβαια.
προς το παρον διάβασμα, ενημερωση για το τι γινεται γυρω μας, υπομονη και κριτικη σκεψη:)
ο,τι θελεις με ρωτας!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
παιδια καλησπερα τι φωτο ζητανε?
σαν ταυτοτητας ή εχρωμες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έγχρωμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ευχαριστω
μολις τωρα ειδα οτι παει με αλφαβητικη σειρα
το επιθετο μου αρχιζζει απο β και λεει 13 και 14 του μηνα αν παω 17 δεν θα μπορω να γραφτω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πάρε ένα τηλέφωνο στη γραμματεία...Βασικά αύριο είναι 14, οπότε έπρεπε να ρωτήσεις ήδη...Δεν μπορείς να πας αύριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
πολυ δυσκολο αλλα αν πρεπει θα παω
αν ειναι μεχρι 30 που ληγουν οι εγραφες 30 θα παω 17 τι λετε να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα να πας. Άλλο να είχες ενημερωθεί από τη γραμματεία πως μπορείς να πας και άλλη μέρα και άλλο τώρα. Λογικά, αυτό το κάνουν για καλύτερη οργάνωση αλλά όπως λένε φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σόρι αν ακουστώ κάπως, αλλά έχεις κάτι σημαντικότερο να κάνεις...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy22

Νεοφερμένος

Η Demy22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
χαχαχα στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!!!!:redface: παντως οσο για το μακρυα ειναι προβλημα αλλα χι κατι το τρομερο:/: αν ειναι οικονομικοι οι λογοι παο πασο και σε καταλαβαινω απολυτα...παντως ειναι κριμα να αφησεις το ονειρο σου...δε ξερω , τι να πω...παρεπιπτοντως στη σχολη δεν εχουμε κανενα Κερκυραιο....χαχαχα ειμαστε απο ολα τα μερη της ελλαδας!:D
μου αρεσει που εισαι αισιοδοξη απλα να ξερεις οτι το τμημα μας εχει πολλα προβληματα και σημαντικα...οπως και καθε πανεπιστημιο βεβαια.
προς το παρον διάβασμα, ενημερωση για το τι γινεται γυρω μας, υπομονη και κριτικη σκεψη:)
ο,τι θελεις με ρωτας!!!:P

ευχαριστώ πολυ!!!!
τωρα που διαβαζα το link που μου εστειλες, δεν ξερω. κατι μ επιασε!!! σε ζηλευω αφανταστα!!!! :D πωπω!!!! δεν μ ενδιαφερει ο,τι λενε καποιοι περι επαγγελματικης αποκαταστασης... εγω αυτα τα προσπερνω. πιστευω οτι αν καποιος το θελει πραγματικα και προσπαθει γι αυτο, θα το καταφερει...
εξαλλου, δεν ειναι απαραιτητο οτι θα ξεκινησουμε απο ψηλα. σωστα? (οχι οτι θα μας χαλαγε:P)
και δεν πρεπει φυσικα να ξεχναμε οτι οι περισσοτερες σχολες αντιμετωπιζουν προβληματα, τα οποια ξεπερνιουνται και δεν στεκονται εμποδιο στην μορφωση των φοιτητων... ελπιζω να εχω δικιο, να μην ειναι απλα ενα ονειρο. ισως τα πραγματα να μην ειναι ετσι οπως (θελω να) τα φανταζομαι, αλλα "ο,τι δεν μας σκοτωνει, μας κανει πιο δυνατους":P
καλη επιτυχια στην φοιτητικη σου ζωη!!!
και να ξερεις οτι καπου υπαρχει καποια που σε ζηλευει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!!!!!!! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
ευχαριστώ πολυ!!!!
τωρα που διαβαζα το link που μου εστειλες, δεν ξερω. κατι μ επιασε!!! σε ζηλευω αφανταστα!!!! :D πωπω!!!! δεν μ ενδιαφερει ο,τι λενε καποιοι περι επαγγελματικης αποκαταστασης... εγω αυτα τα προσπερνω. πιστευω οτι αν καποιος το θελει πραγματικα και προσπαθει γι αυτο, θα το καταφερει...
εξαλλου, δεν ειναι απαραιτητο οτι θα ξεκινησουμε απο ψηλα. σωστα? (οχι οτι θα μας χαλαγε:P)
και δεν πρεπει φυσικα να ξεχναμε οτι οι περισσοτερες σχολες αντιμετωπιζουν προβληματα, τα οποια ξεπερνιουνται και δεν στεκονται εμποδιο στην μορφωση των φοιτητων... ελπιζω να εχω δικιο, να μην ειναι απλα ενα ονειρο. ισως τα πραγματα να μην ειναι ετσι οπως (θελω να) τα φανταζομαι, αλλα "ο,τι δεν μας σκοτωνει, μας κανει πιο δυνατους":P
καλη επιτυχια στην φοιτητικη σου ζωη!!!
και να ξερεις οτι καπου υπαρχει καποια που σε ζηλευει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!!!!!!! :redface:
χαχαχα!!! θα το εχω υποψην μου :P ευχομαι στο μελλον να βρεθεις στη θεση μου!!!:Dπαντως να μη σε φοβιζει η επαγγελματικη αποκατασταση...ειναι αληθεια οτι τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα και το επαγγελμα του μεταφραστη δεν ειναι τοσο καλοπληρωμενο σε σχεση με το φορτο εργασιας αλλα και τη δουλεια που κανει...μπορει να μην εχει το διεξοδο το δημοσιου ομως πιστευω πως ειναι απο τις ελαχιστες σχολες που σου προσφερει απειρες επαγγελματικες διεξοδους. μη ξεχναμε οτι ζουμε στην Ε.Ε. και εκτος αυτου...υπαρχουν διαφορετικες γλωσσες και πολιτισμοι.μονο οταν θα παψουμε να μιλαμε και να γραφουμε θα παψει να υπαρχει και ο μεταφραστης/διερμηνεας;) οταν θελεις κατι πολυ παντα τα καταφερνεις...κανεις δε ξεκιναει απο τα ψηλα (εκτος και αν υπαρχουν αλλοι παραγοντες), εξαλλου οπως ειπες οι δυσκολιες μας κανουν πιο δυνατους και πιο υπερηφανους οταν τελικα καταφερνουμε κατι με κοπο!!!
:):)
προσωπικα πιστευω πως ολες οι δουλειες προσφερουν πολλες ευκαιριες απλα αυτο που ψαχνουμε ειναι το...δημοσιο:/:
ποιος ειπε οτι ενας φιλολογος μπορει να εργαστει μονο στο δημοσιο ή να κανει ιδιαιτερα...μπορει να κανει και επιμελεια κειμενων ειτε σε εφημεριδες ειτε και παντου...πχ. ενα βιβλιο που μεταφραζεται περναει απο 3 χερια...μη σου πω και παραπανω. το πρωτο ειναι του μεταφραστη, ο οποίος το μεταφραζει, το δευτερο παλι ενος μεταφραστη που το επιμελειται...ειναι αυτο που λεμε επιμελεια της μεταφρασης, το τριτο ενός φιλολογου ο οποιος θα ελεγξει τη γραμματικη , το συντακτικο την ορθογραφια και την "ελληνικοτητα" του βιβλιου.πολλες φορες κατι μας φαινεται απλο...αλλα δεν ειναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Tην υπευθυνη δηλωση που βεβαιωνει οτι δεν ειμαι εγγεγραμενος σε αλλο τμημα απο που το παιρνω?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το χαρτι που βεβαιωνει οτι δεν ειμαι εγγεγραμενος σε αλλο τμημα απο που το παιρνω?????

Απο ο,τι θυμαμαι σου δινουν την υπεθυνη δηλωση εκει (καμια φορα και ηδη γραμμενη),κι εσυ συμπληρωνεις τα στοιχεια σου και υπογραφεις.Νομιζω σε εμας αυτο ισχυε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top