Γενικές φοιτητικές απορίες

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Για τις ασπρόμαυρες φώτο αν θα τις δεχτούν μάθαμε τίποτα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Για τις ασπρόμαυρες φώτο αν θα τις δεχτούν μάθαμε τίποτα; :P

νομιζω το καλυτερο που εχεις να κανεις για να μην βρεθεις προ εκπληξεων ειναι ενα τηλεφωνο στην γραμματεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Έχω περάσει Ιστορία-Αρχαιολογία στο ΑΠΘ, τα υποχρεωτικά είναι 5, σκέφτομαι να πηγαίνω κάπου κάπου στη σχολή, και βασικά να αφιερώνω 4 μέρες στις πανελλήνιες και τις υπόλοιπες στη σχολή, το σπίτι κτλ..
Απλά αναρωτιόμουν αν γενικά η σχολή τρώει ΠΟΛΥ χρόνο ή όχι και τόσο..


αφου εχεις σκοπό να ξανα δώσεις γιατί δεν κάνεις αναστολή σπουδών? :)

Προφανώς τα πέντε απ' τα δέκα, όπως λες κι εσύ.;)
Στη δεύτερη ερώτηση δεν ξέρω να σου απαντήσω. Καλή ερώτηση, λογικά θα ισχύει αλλά δεν στο λέω με απόλυτη σιγουριά.
Για τις μεταγραφές δεν ξέρω τίποτα. Μερικές φορές ορισμένοι έχουν κάποια θεματάκια για να τους αναγνωριστούν μαθήματα, ενώ άλλα μαθήματα αναγνωρίζονται πιο εύκολα. Έχει να κάνει με τον καθηγητή, το πόσο κοινό ήταν το αντικείμενο των μαθημάτων...
σε ευχαριστώ για την απάντηση :D τους επερνα επι 1μιση ωρα σε 4 διαφορετικα νουμερα που μου εδωσαν απο το υπουργειο και τπτ -_-
εμένα μου το έχουν αναγνωρίσει το μάθημα :) απλα ανησυχω μηπως δεν μετράει στα "περασμενα" που χρειαζονται για το επιδομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ακόμα και αν πρόκειται για φωτοτυπία;

Απο περσι την ανοιξη το Δημοσιο και τα ΝΠΔΔ υποχρεουνται να δεχονται απλες φωτοτυπιες, τα ΚΕΠ εχουν σταματησει να κανουν επικυρωσεις εγγραφων εαν προοριζονται για υπηρεσιες του Δημοσιου, Πανεπιστημια κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νΑίφος

Δραστήριο μέλος

Η νΑίφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 676 μηνύματα.
αφου εχεις σκοπό να ξανα δώσεις γιατί δεν κάνεις αναστολή σπουδών? :)


Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται για κάποιους λόγους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Δηλαδη παιδια τα αντιγραφα για την εγγραφη δεν χρειαζεται να τα επικυρωσουμε σε ΚΕΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται για κάποιους λόγους..
οπως νομίζεις :)

Δηλαδη παιδια τα αντιγραφα για την εγγραφη δεν χρειαζεται να τα επικυρωσουμε σε ΚΕΠ;

και να θες να τα επικυρωσεις δεν γίνεται πλεον πουθενά επικύρωση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται για κάποιους λόγους..

Θεωρω οτι θα ειναι λιγο δυσκολο να διαβαζεις για τις πανελληνιες και να διαβαζεις ικανοποιητικα για τη σχολη..
Αν βαλεις ενα στοχο,ομως, σιγουρα θα τα καταφερεις.
Θα ειναι δυσκολη χρονια, αλλα , αν περασεις στο τελος στη σχολη προτιμησης σου,θα ανταμειφθεις..

υ.γ. Ο,τι βοηθεια χρειαστεις με τις σημειωσεις η ο,τι αλλο πες μου.Αλλωστε,θα ειμαστε στην ιδια σχολη..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νΑίφος

Δραστήριο μέλος

Η νΑίφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Θεωρω οτι θα ειναι λιγο δυσκολο να διαβαζεις για τις πανελληνιες και να διαβαζεις ικανοποιητικα για τη σχολη..
Αν βαλεις ενα στοχο,ομως, σιγουρα θα τα καταφερεις.
Θα ειναι δυσκολη χρονια, αλλα , αν περασεις στο τελος στη σχολη προτιμησης σου,θα ανταμειφθεις..

υ.γ. Ο,τι βοηθεια χρειαστεις με τις σημειωσεις η ο,τι αλλο πες μου.Αλλωστε,θα ειμαστε στην ιδια σχολη..:D

Σ'ευχαριστώ αγαπητέ συμφοιτητή :D Θα το παλέψω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
εγω θα ηθελα αν ρωτησω ποια θα ειναι σε γενικες γραμμες τα προνομια που θα εχουμε με το πασο, και τι γινεται αμα το χασουμε (πχ μας κλεβουν την τσαντα) γιατι καπου διαβασα οτι δεν εκδιδουν αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
εγω θα ηθελα αν ρωτησω ποια θα ειναι σε γενικες γραμμες τα προνομια που θα εχουμε με το πασο, και τι γινεται αμα το χασουμε (πχ μας κλεβουν την τσαντα) γιατι καπου διαβασα οτι δεν εκδιδουν αλλο...

εκδιδουν ,αλλα πληρωνεις 2 ευρω απο εδω .Τους κωδικους θα τους παρεις στην Εγγραφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Καλησπέρα! :)
Οι φωτογραφίες που θα χρειαστούμε για την εγγραφή πρέπει να είναι ασπρόμαυρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα! :)
Οι φωτογραφίες που θα χρειαστούμε για την εγγραφή πρέπει να είναι ασπρόμαυρες;
Νομίζω όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλησπέρα! :)
Οι φωτογραφίες που θα χρειαστούμε για την εγγραφή πρέπει να είναι ασπρόμαυρες;
Αυτό θέλω να ρωτήσω κι εγώ και πόσες τελικά χρειάζονται.


Στην ιστοσελίδα του τμήματος έβγαλαν ανακοίνωση σχετικά με τις εγγραφές αλλά δεν συμπεριέλαβαν ποια έγγραφα και δικαιολογητικά χρειάζεται να προσκομίσουμε. Προστέθηκαν απ ' ό,τι είδα 2 τηλεφωνικές γραμμές στη γραμματεία .
Να πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω ή να περιμένω σχετική ανακοίνωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Αυτό θέλω να ρωτήσω κι εγώ και πόσες τελικά χρειάζονται.

Δεν νομίζω να χρειαστούν πάνω από 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazmaniac

Νεοφερμένος

Ο tazmaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
https://panelladikes24.blogspot.gr/2014/09/2014-15_4.html
Βγηκε η εγκυκλιος για τις εγγραφες!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Έχω 2 βεβαιώσεις πρόσβασης. Η μία έχει σφραγίδα κάτω δεξιά και υπογραφή από τον διευθυντή και δίπλα άλλη μια σφραγίδα που λέει 'ακριβές φωτοαντίγραφο' και η άλλη έχει μόνο μια σφραγίδα κάτω δεξιά και υπογραφή.

Η πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης είναι η πρώτη που ανέφερα, αυτή δηλαδή με τις 2 σφραγίδες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Έχω 2 βεβαιώσεις πρόσβασης. Η μία έχει σφραγίδα κάτω δεξιά και υπογραφή από τον διευθυντή και δίπλα άλλη μια σφραγίδα που λέει 'ακριβές φωτοαντίγραφο' και η άλλη έχει μόνο μια σφραγίδα κάτω δεξιά και υπογραφή.

Η πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης είναι η πρώτη που ανέφερα, αυτή δηλαδή με τις 2 σφραγίδες ;

οχι, αυτη είναι ότι λεει "ακριβές φωτοαντίγραφο" :) η άλλη με την μια σφραγίδα και την υπογραφή ειναι το πρωτότυπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top